Lída Baarová stále fascinuje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jen stěží by se v dějinách československé kinematografie našel osud podobný tomu, který prožila Lída Baarová. Jako jedna z mala československých filmových umělců se dokázala prosadit i za hranicemi naší vlasti – natáčela v několika evropských zemích. V soukromí se zapletla s německým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem, což mělo pro ni, ale i pro její rodinu a nejbližší doslova fatální následky. Výpravná kniha Lída Baarová stále fascinuje přináší příběh, který popisuje vše podstatné, co se v životě slavné prvorepublikové hvězdy odehrálo, a jenž ukazuje některá její životní rozhodnuti z dosud nevídaných uhlů. Autoři detailně provází čtenáře životem a především filmy Lídy Baarové, představují její dosud utajené příbuzné, ale i lidi a kolegy, kteří v životě herečky zanechali významnou stopu. Nechybí ani názory českých režisérů na dva filmy, které letos přenesly životní osud Lídy Baarové na filmové plátno a vzbudily velký divácký ohlas. Exkluzivní a výpravná kniha Lída Baarová stále fascinuje obsahuje stovky černobílých fotografií a dokumentů, z nichž některé jsou publikovány úplně poprvé. Součástí knihy je i barevná příloha a publikaci uzavírá kompletní filmografie Lídy Baarové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299988/big_lida-baarova-stale-fascinuje-1pN-299988.jpg 3.615
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Lída Baarová stále fascinuje

110022
04.02.2019

Na to, že je kniha tak obsáhlá, nic nového jsem v ní nenašla. Co se mi však líbilo, jsou krásné fotografie a obálky z dobových časopisů.

Mermaid
10.11.2017

Vzhledem k tomu, že jsem toho měla načteného o LB už dost, čekala jsem, že mi to pan Suchý tak nějak utřídí, srovná. V mnoha ohledech si totiž různé zdroje protiřečí. Ve chvíli, kdy jsem si myslela, že už jsem na to kápla se tam připletlo zase svědectví pana Motla a nevím jistě nic :-) A tak to má asi být.
Dokumentární, poměrně čtivé, oceňuji nestrannost autora. Jediné, co mě nebavilo, byla sekce s dopisy mladých obdivovatelů herečky. Ačkoliv se jedná plus mínus o mou generaci, bylo to pro mě nezáživné.


JanaDor
10.10.2016

Styl autora je podán formou přátelského vyprávění. Chvílemi jsem získávala pocit, že sedí vedle mě s hromadou knih a článků. Se zaujetím a důrazem mě upozorňuje na filmové i životní milníky herečky. Velmi živě mě dokázal upoutat a za dva dny jsem měla knihu přečtenou.
Milovníkům filmů pro pamětníky je tato kniha příjemnou povinností. Pro ty, kteří hledají životní příběh, jenž je plný úspěchu, krásy, osudových lásek, nešťastných zvratů a rozhodnutí ji vřele doporučuji. A své si najdou i ti, kteří se zajímají o fakta, pravdivé údaje a skutečné události. Blíží se vánoce a tato kniha mi přijde jako skvělý dárek nejen pro dříve narozené. Věřím, že nadchne napříč generací.

DJLonely
03.09.2016

Velmi zajímavá souhrnná kniha o životě Lídy Baarové. Nicméně dost mě tam iritovaly celostránkové reklamy na hrnce, oblečení atd.
Takový product placement by se do knížek dávat neměl.

minirock
31.07.2016

Biografie Lídy Baarové, která obsahuje naprosto vše co o ní chcete vědět. Popisuje její mládí a dospívání, začátky a kariéru v českém filmu, angažmá u UFY, útěk z Německa i Československa, první i druhé manželství a stáří v Salzburgu. Další kapitoly jsou věnovány důležitým lidem z jejího okolí, je zde ucelená filmografie, divadelní role, diskografie, bibliografie a spousta kopií různých dokumentů. Co bych já knize vytknul jsou neustálé citace z knih Útěky a Života sladké hořkosti. Bez nich by byla poloviční. Kniha v podstatě nepřináší nic nového ze života L.B., já jsem ale rád za krásné obrázky z titulních listů starých Kinorevue, plakátů a snad kompletní seznam prakticky všeho, kde se jméno Lída Baarová objevilo. Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, nakonec za tu ucelenost a přílohy dávám 5.