minimonisek minimonisek komentáře u knih

Zátiší Zátiší Louise Penny

Kniha z prostředí kanadského venkova s inspektorem Gamachem, který mě osobně hodně připomíná Hercule Poirota. Za jeho lidský přístup a laskavost (jak ke kolegům tak i k lidem ve vesnici) dávám velké plus. Jeho postavu mám velmi ráda. Rozhodně doporučuji a těším se na další díly.

31.05.2018 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další skvělá kniha od spisovatele s velkým S pana Cartera. Skvěle vymyšlený příběh doplněný dvojicí detektivů Huntera a Garcii. Zjistila jsem, že detektivky teď řadím hodnocením podle Cartera a málokterá se mu vyrovná. Doporučuji.

05.05.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělá úvodní kniha této série. Hlavní představitelé mi hned padli do noty. Kniha je psaná tak, že člověk musí číst stále dál a dál. Pachatel mě nenapadl, byla jsem dost překvapená rozuzlením. Doporučuji.

16.03.2019 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Teda musím přiznat, že po dlouhé době se mi podařilo sáhnout po skvělé knize. Ke konci jsem tušila, jak to bude s těmi vraždami, ale i tak dobré. Příběh je o tom jak jedno mladické rozhodnutí dokáže zkazit skoro celý život. Líbilo se mi prolínání současnosti a minulosti, což udržovalo čtenáře v napětí číst dál a dál. Knihu doporučuji, sama si ji ještě párkrát přečtu.

23.02.2022 4 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Skvělá antologie hororů, čtu ji už poněkolikáté a nikdy mě neomrzí. Zatím nejlepší antologie s horory, kterou znám, všechny povídky byly bravurně napsané. Ke knize se stoprocentně zase vrátím.

09.05.2014 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Jedna z opravdu dobrých knih, které jsem v poslední době přečetla. Děj byl napínavý od začátku až do konce. Tato prvotina autora mi příjde hodně povedená až jsem tím byla překvapena. Navíc nutí člověka k zamyšlení, co by sám dělal na místě účastníků takovéto reality show.

01.02.2014 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Čtení jsem po 150 stranách vzdala, nevěděla jsem, která postava, kdo je. Abych knihu nedočetla, se mi ještě nestalo. Radši se vrhnu na něco jiného.

15.10.2022

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Jediné co k této knize můžu dodat je to, že autorka je perverzní masochistka. Kniha je celá o sexuálním mučení, znásilňování a ponižování druhých lidí. Jednou přečteno a ke knize se už nevrátím.

23.09.2021 2 z 5

Služebník smrti Služebník smrti Sam Christer (p)

Kniha vypráví zajímavý příběh muže ve službách jednoho z Moriartiů. Nechybí tu ani postava Sherlocka Holmese. Kniha má překvapivý závěr a líbí se mi, že skončila zrovna takhle. Už se k ní asi nevrátím, ale i tak za přečtení stála.

10.07.2019 3 z 5

Zasloužíš si smrt! Zasloužíš si smrt! Zdenka Hamerová

Po dlouhé době zase jedna z dobrých detektivek, které jsem přečetla. Rozhodně doporučuji.

18.04.2017 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tohle je moje nejoblíbenější kniha od Agathy Christie, čtu ji už asi po destáté a pořád mě baví její skvěle propracovaná zápletka.

18.12.2014 4 z 5

Vlak do pekla a jiné povídky Vlak do pekla a jiné povídky Robert Bloch

Povídky jsou dobře napsané - nejvíc mě zaujaly Enoch, Mám rád blondýnky, S úctou Jack Rozparovač a Šípková Růženka. Příběhy o zániku lidstva a s vesmírnou tématikou taky nejsou špatné, ale můj šálek kávy to rozhodně není. Jinak je soubor povídek dobře sestaven a rozhodně nenudí.

10.11.2014 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

I když byla kniha trochu jiná než film, který jsem viděla dříve, tak se mi moc líbila. Děj je psaný velice poutavě. Knihu si určitě přečtu víckrát.

17.04.2014 5 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Flavia je hodně zvídavé děvče, které čemukoliv dokáže přijít na zoubek. Jsem ráda, že jsem první díl začala číst až po jiných dílech. Jinak by mě tak neoslovil a další díly bych nechala asi bez povšimnutí ležet stranou (protože detektivní příběh byl trochu slabší). Líbilo se mi nahlédnutí do tajů chemie, kterou Flavia tolik miluje.

24.09.2022 4 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Kniha nebyla špatná, ale povídky mi místy připadaly zbytečně natahované, hlavně u Momentky. Momentka a Déšť se mi líbily více než zbylé dvě povídky. Nabito jsem přečetla jedním dechem (dost střílení a ten konec), V nebi mi přišla trochu slabší. Zpracované náměty byly zajímavé, ale mám radši když to rychleji odsýpá.

19.01.2022 3 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Zajímavý příběh z oblasti závodního snowboardingu. Příběh se dobře četl, děj rychle ubýval a kniha má překvapivý závěr. Jen mě v ní něco chybělo, nedokážu říct co, aby to byl úplný top. Saskie byla fakt pěkná potvora, ale nemyslela jsem, že skončí takhle. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

08.04.2021 4 z 5

Velký samočinný větostroj a další povídky Velký samočinný větostroj a další povídky Roald Dahl

Skvělá kniha povídek, které jsou opravdu povedené. Knihu čtu už po několikáté. Rozhodně doporučuji.

03.07.2020 5 z 5

Mrtvá čarodějka přichází Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison

Kniha se mi líbila. Je zajímavé sledovat soužití čarodějky, skřítka a upírky. Těším se na další díl.

16.08.2018 4 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Kniha mi přišla dost zmatená. Málem jsem ji ani nedočetla.

18.04.2017 1 z 5

Zlý měsíc Zlý měsíc Robert Lawrence Stine

Řekla bych, že je tato kniha jednou ze slabších prací R. L. Stina. V podstatě nevíte proč se dané osoby ve vlkodlaky mění, kdo koho zabil, proč když je zničena hlavní postava zla se rozpadnou jen některé a zybtek je šťastně zachráněn. Kniha mohla být určitě lépe propracovaná.

09.04.2016 2 z 5