miloslav5679 miloslav5679 komentáře u knih

Botanik Botanik M.W. Craven

Myslím, že jedna z najlepších v sérii, tilly mi vôbec nevadí, skôr naopak, knihy oživuje. Čítal som v komentároch, že asi posledný diel, hoci ten koniec tak trošku na to vyzerá, tak v anglickej Wikipédii je už na jún 2024 naplánovaný nový diel,.. Fajn.

08.11.2023 5 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Nejedná sa o klasickú kriminalku, skôr krimi thriller. Vyšetrovanie samovraždy, prelínanie s minulosťou sú písané zrozumiteľne, nie je časový problém. Podľa obsahu to nemá veľa spoločné s prvou časťou, ale hoci príbehov o nie, tak postavy sa prelínajú a dobre je čítať s nie veľkým časovým odstupom.

07.01.2023 5 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Na knihu (mne neznámeho autora) som narazil vo výpredaji a jej obsah ma zaujal. Kúpou knihy som nijako nepochybil, príbeh bol napínavý a dobre napísaný už od prvej strany. Pomerne krátky časový úsek bol opísaný skutočne dobre a aj uveriteľne. Chcel som si na základe toho kúpiť aj predchádzajúcu knihu od autora. E-kniha už vraj nemala licenciu, takže sa kúpiť nedá, našťastie som zohnal v Martinuse čítanú knihu.. Podľa obsahu sa už teším. Knihu Pacient doporučujem

24.08.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Kniha dobre napísaná, napínavá, hoci tých bezdôvodne mŕtvych tam bolo dosť. Dal som plný počet, hoci koniec bol nielen nelogický, ale aj neukončený. Kniha ako taká v podstate skončila a pokračovalo 30 strán nelogického patetického opisovania, čo viac uspávalo ako zaujalo, keď zrazu iný koniec ako každý čakal... Nepáčia sa mi nelogické konce s páchateľom, ktorý sa zrazu zjaví spod zeme...

25.05.2023 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Myslím, že druhý diel bol lepší ako prvý. Dej začína hneď na rozdiel od pomalého rozbehu prvej časti. Kniha je dobre písaná, snaha o očistenie svojho mena je pokračovaním prvej časti, takže doporučujem čítať v poradí obe knihy a podľa konca druhej je predpoklad ze aj tretí diel bude pokračovaním, čo mi v tomto prípade nevadí, môžem ho rovno začať čítať....

23.02.2024 5 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Kniha bola dobrá, napínavá. Možno o trošku pomalší rozbeh, dosť prekvapujúci záver. Teda aspoň pre mňa, ja netipujem ani nehádam, nechám sa viesť knihou. Jednu hviezdičku som strhol. Vadí mi vracanie sa k predchádzajúcim dielom. Autor so píše svoje, ale ja medzitým čítam aj iné knihy a nemám hlavu ako slon.
A čo má vytočilo, bolo písanie kurzívou. Kurziva ako písmo a ešte aj menšie ako bežné, je v podstate takmer nečitateľná a bolo tam toho dosť.
Nemá každý oči ako jastrab. Inak doporučujem

23.01.2024 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Veľmi dobre napísaná kniha. Striedanie "spovedí" hlavných aktérov je výborné a výmena cca v polovici knihy je výborne načasovaná. Nebudem sa venovať obsahu (ten je v samotnej anotacii na začiatku, môžem akurát naozaj doporučit.

05.10.2023 5 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Kniha sa veľmi dobre číta, to je plus. Vyriešenie minulého prípadu spoveďou mentálne retardovaneho páchateľa považujem za podraz na čitateľa, ktorý nečíta všetky diely. A pomerne nudné vyšetrovanie ledva zločinu takmer 2 tretiny knihy... Bolo jasné, že to nebude náhoda a vznikne prípad, vcelku zaujímavý, len príliš veľa náhod. Mám taký pocit akoby Dominikovi dochádzali prípady.. Samotný štýl bez prípadu na dobrú kriminalku nestačí

01.01.2023 4 z 5

Krutá rozkoš Krutá rozkoš Nora Roberts

čítal som všetky diely tejto série a myslím,že len ten,čo číta všetky si knihy naozaj užije, pretože sa dosť venuje aj súkromiu a nielen hlavnej postavy,ale cca 10 ďalších (mimochodom neviem ako si to pamätá,lebo napísala cca 225 kníh v tridsiatich troch rôznych sériách).v tejto bol ťažký námet, únosy ,týranie ,predaj detí,ale bolo to napísané výborne,Striedanie písanie z pohľadu obete, zločinca a detektívov bolo veľmi dobre zvládnuté a (mne sa to páči) dej beží od začiatku,žiadne hluché miesta. Už som 5 hviezdičiek dával, šesť sa nedá..

07.04.2024 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Kniha nesklamala, bola napínavá od samého začiatku, žiadne zdĺhavé úvody. Počet postáv a tým aj mien primeraný a aj nové prostredie, ktoré trochu ukázalo systém ochrany svedkov bolo zaujímavé. Páčilo sa mi, že po dlhšej dobe kriminálka, ktorá nezasahovala vyšetrovaním do minulosti napriek tomu, že tam tá minulosť bola, možno ten (ako obvykle) "akčný" záver už je trochu gýčovitý... (sám, bez posíl, bez zbrane... Tak sa chová detektív?)

04.09.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Zase dobrá kniha komu nevadí drastickejšie popisovanie zločinov, tak sa mu bude páčiť. Vyšetrovanie zdanlivo nesuvisiacich zločinov je napínavé a hlavne dobre napísané. Páči sa mi, že autor píše chronologicky, žiadne spomienky, žiadne vracanie sa v čase, tiež krátke kapitoly, ktoré prospievajú čítaniu. V neposlednom rade sa k knihe nevyskytuje zbytočné množstvo mien a každé nové je dobre uvedené do deja. Jednoducho, plný počet bodov.

26.02.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Malý spoiler v závere.. Kniha je napísaná dobre, z obyčajnej pomoci vznikne plnohodnotné vyšetrovanie s nie celkom predvidatelnym koncom. Deti tam síce pôsobili ako jemne rušivý element, dúfam, že sa to v ďalšej časti vyrieši... Čo mi v poslednej dobe vadí, sú konce kníh, nielen tejto.. Detektív sám bez posíl musí rýchle ísť niekde na vyhnalov, kde z neho takmer urobia mrzáka, ale on so vztýčenou rukou víťazí a happy end jak sviňa je na svete.. Neviem, či toho už nie je veľa

08.11.2022 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Veľmi dobrá časť, možno o kúsok lepšia ako prvá, hoci dosť prekombinovaná, ale uveriteľná. Ako dosť nesúrodemu páru im to dobre klape a keďže tretia časť už je na trhu niet čo váhať..

25.05.2022 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Na môj vkus sú tu príliš dobré hodnotenia. Nie že by kniha bola zlá, zaujímavá dvojica "vyšetrovateľov", ale dej vlastne 2 tretiny knihy len plynie. Vyšetrovanie sa vlastne skutočne rozbehne až v tretej tretine a je pomerne prekvapivé. Druhá časť bude zrejme pokračovaním a prečítam si ju. Pre túto časť sú 4 hviezdy veľa, tri málo, takže moje hodnotenie je tsk 75%.

02.02.2024

Ťaživé ticho Ťaživé ticho Robert Bryndza

Hodnotím knihu ako dielo od Bryndzu a nedá sa neporovnavat. Je to lepšie ako séria o Kate ale o niečo slabšie ako séria s Erikou. Dobrý krimi thriller, dostatočne akčný a nemyslím si, že sa rozbiehal pomaly. Sú tam aj nejaké zvraty, ale vzhľadom na menší počet postáv sa ten zlý dá uhádnuť, čo ale vôbec nevadí. Doporučujem ako sólo knihu, ale zároveň sa teším na Eriku, ktorá nám je v poďakovaní na konci knihy prisľúbená

28.10.2023 4 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Kniha bola veľmi dobrá, hoci, ako aj v ostatných knihách autorky sa treba chvíľu zorientovať v menách. Napriek tomu som jednu hviezdu ubral, neznášam, ak sa do ďalšej časti prenáša dej tej predposlednej. Od čítania dielu "ani slovo" uplynulo pol, trištvrte roka a to značí že som prečítal medzitým 20 - 25 kníh. Nemám v hlave počítač, aby som si všetky pamätal. Po čase som si spomenul, ale nie každý číta celú sériu. Ak mal tú smolu, že nečítal minulú časť a tuto áno, tak tento diel celkom nepochopí.. Inak, další diel si určite prečítam

07.05.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Už minulý diel mal taký pomalší rozbeh. V tomto sa o rozbehu ani hovoriť nedá. Celá kniha sa vlečie
Už samotný námet, hľadanie 3 ročného dieťaťa po 11 rokoch na povedal, že nič napínavé to nebude. Po pravde, také napínavé živé bolo tak 30-40 strán. Neviem prečo bryndza prestal písať Fosterovú, ale posledné dve s Kate aTristanom mi nesadli

30.04.2023 3 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

V poslednej dobe sa rozbehla taká vlna, že kopa vrážd, niekedy dosť brutálne popisovaných, detektív buď chlastá, pripadne si aj šňupne, doma opustený samotár a keď nie, tak sa neznáša s nad/podriadeným. A na záver sám proti všetkým a pravda a láska vítězí. V knihách od Castelli to tak nebolo, zväčša jedna vražda, doma pohoda, pod/nadriadení v kľude, vyšetrovanie a zatknutie. Klasická kriminálka. Dobrá, oddychová. Ale vidím, že aj tu prichádzajú změny, minulý diel bol úplne mimo a aj tu už prišiel trochu iný koniec.. Také akože akčné závery v tejto amišskej komunite skôr neuveriteľne.. Ale nie je dôvod ubrať hviezdu, bolo to dobré

13.03.2023 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Som Slovák, takže nejaké prešľapy v preklade si neuvedomujem, kniha sa mi páčila hoci trochu odbočila zo žánru a tú jednu hviezdičku som stiahol
Čo by som ja vytkol je vydanie knihy. To, že sú hrubé a skôr žlto sfarbené strany, mi nevadilo, ale veľkosť písma na úrovni letákov na lieky mi vadila. Pre toto čítam e-knihy, tu sa mi však nechcelo čakať do budúceho roka
. Z môjho pohľadu nevidím dôvod na čakanie 5 mesiacov na vydanie knihy, ktorá už bola v predaji

29.10.2022 4 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Kniha má (neviem prečo) nižšie hodnotenie. Mne sa štýl písania páčil, jednotlivé kapitoly z pohľadu patológa, detektíva, vraha a.. Ešte niekoho. Kapitoly boli písané ako z rozprávky o tisíc a jednej noci - v polovici niečoho začala ďalšia a nútila čítať ďalej. Príbeh sa mi tiež páčil a bol dostatočne napínavý. Dostal som sa ku knihe náhodou, ale určite si další (možno ďalšie) príbehy od autorky prečítam

04.03.2024 5 z 5