miloslav5679 miloslav5679 komentáře u knih

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Nezaradim sa medzi tých, čo knihu chvália. Kniha sa dobre čítala a aj bola dobre napísaná, ale ja som chcel čítať kriminalku. Takmer tretina knihy je opis vidieka s jeho strasťami a slasťami, ohováranim a miestnymi rečami. Z toho tak nejako vyplynie nehoda,možno vražda a hneď druhá, ktoré sú akomsi spôsobom spojené s iným príbehom. A vyšetrovanie tiež ta nejako plynie tou atmosférou vidieka s miestnymi intrigami a spomienkami. Keby som zobral samotnú kriminalku,tak cca 1 tretina knihy. Také čítanie čo neurazí a preklenie nejaké upršané dve popoludnia.

04.05.2024 3 z 5

Holubí krev Holubí krev Dennis Jürgensen

Hodnotenie :70%, štyri hviezdy je veľa, tri malo.. Kniha je dobre napísaná chémia medzi postavami funguje a má to svoj spád. Nemám rád knihy kde sa súčasný zločin prelína s minulosťou a hrabe sa v archívoch a pod. (malý spoiler) táto kniha to ešte "predčila"... Vraždy starých ľudí, ktorí aj bez vraždy už boli jednou nohou v hrobe a súvislosti siahajúce až pred pád berlínskeho múra už bolo dosť aj mňa. A to som vo veku keď si zo pamätám, pre mladšiu generáciu je námet už mimo. A poznámka k prekladu a editorovi. Nechápem prečo nie sú preložené nemecké názvy spolkov, inštitúcií apod. A ak si editor mysli, že keď sa to vytlačí kurzívou, tak to zázračně pochopím tak nie, nepochopil som. Prvá kniha bola oveľa lepšia

22.04.2024

Tajomstvo pomocníčky Tajomstvo pomocníčky Freida McFadden

V podstate som si neuvedomil, že je to pokračovanie, vlastně pokračovanie nie (len postavy), ale aj táto sa mi páčila, dá sa to rychle čítať, lebo dej ubieha, neviem, či súhlasím s tým, že sa rozbieha až v druhej polovici.. Nie je to kriminálka, takže dej běží od začiatku.

17.04.2024 5 z 5

Zajíci, utíkej Zajíci, utíkej Alexander Gordon Smith

Kniha začína dobre a asi bude dobrá, prečítal som asi 100 strán, keď som pochopil, (aj podľa komentárov), že bude aj ďalší diel. Preto hodnotím slabo. Vadí mi, ak je viac dielov a nik na to neupozorni. Tento diel vyšiel cca pol roka po minulom a ďalší možno o pol roka. Já medzitým prečítam 20 iných kníh. Nemôžem si pamätať tú minulú. A čo ten, co nečítal tú minulú? Ten vôbec nevie o com to je. Na knihe má byť napísané trilógia.. x-lógia.. Inak to stráca zmysel

12.04.2024 3 z 5

Krutá rozkoš Krutá rozkoš Nora Roberts

čítal som všetky diely tejto série a myslím,že len ten,čo číta všetky si knihy naozaj užije, pretože sa dosť venuje aj súkromiu a nielen hlavnej postavy,ale cca 10 ďalších (mimochodom neviem ako si to pamätá,lebo napísala cca 225 kníh v tridsiatich troch rôznych sériách).v tejto bol ťažký námet, únosy ,týranie ,predaj detí,ale bolo to napísané výborne,Striedanie písanie z pohľadu obete, zločinca a detektívov bolo veľmi dobre zvládnuté a (mne sa to páči) dej beží od začiatku,žiadne hluché miesta. Už som 5 hviezdičiek dával, šesť sa nedá..

07.04.2024 5 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Knihu hodnotím ako dobrú, veci, ktoré mi akože vadili, sa vysvetlili a boli súčasťou deja. Kniha začína od začiatku bez nejakého dlhého rozbiehania a zločin sa dokonca točí v úplnej blízkosti vyšetrovateľov, co len pridáva na napätí. Jediné, co by sa dalo trochu vytknúť, že v nepisanych pravidlách detektívky by mal hlavný páchateľ byt niekto, kto sa v knihe vyskytuje ako postava vo veľkej časti knihy..

16.03.2024 5 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Kniha má (neviem prečo) nižšie hodnotenie. Mne sa štýl písania páčil, jednotlivé kapitoly z pohľadu patológa, detektíva, vraha a.. Ešte niekoho. Kapitoly boli písané ako z rozprávky o tisíc a jednej noci - v polovici niečoho začala ďalšia a nútila čítať ďalej. Príbeh sa mi tiež páčil a bol dostatočne napínavý. Dostal som sa ku knihe náhodou, ale určite si další (možno ďalšie) príbehy od autorky prečítam

04.03.2024 5 z 5

Ohnivá búrka Ohnivá búrka Nancy Mehl

Keď som čítal obsah, podcenil som knihu. Předpokládal som, že vyšetrovanie požiarov nebude nič moc. Táto kniha sa mi napokon páčila viac ako prvý diel. Okrem toho, že bola dobře napísaná, dĺžka kapitol tak akurát, autorka sa vyhla opisovaniaviery viery v Boha ako v prvej časti a aj citová labilita hlavnej postavy nebola taká ako v prvej časti. Čítal som, že autorka napísala aj tretí diel, bol by som rád keby bol preložený.

02.03.2024 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Myslím, že druhý diel bol lepší ako prvý. Dej začína hneď na rozdiel od pomalého rozbehu prvej časti. Kniha je dobre písaná, snaha o očistenie svojho mena je pokračovaním prvej časti, takže doporučujem čítať v poradí obe knihy a podľa konca druhej je predpoklad ze aj tretí diel bude pokračovaním, čo mi v tomto prípade nevadí, môžem ho rovno začať čítať....

23.02.2024 5 z 5

Sedem slonov Sedem slonov Nancy Mehl

Čítalo sa mi to dobre, agentka mi Trochu pripomenula knihy s detektívom W. Poe a jeho Tilli (kto vie, ten vie - Craven) . Trochu mi vadila nadmerná pobožnosť členky FBI, a citová rozpoltenost, ale příběhu to neubralo. Riešiť útok na seba bolo dobré a určite si nenechám ujsť druhú časť, hodnotím tak na 90%

18.02.2024 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Na môj vkus sú tu príliš dobré hodnotenia. Nie že by kniha bola zlá, zaujímavá dvojica "vyšetrovateľov", ale dej vlastne 2 tretiny knihy len plynie. Vyšetrovanie sa vlastne skutočne rozbehne až v tretej tretine a je pomerne prekvapivé. Druhá časť bude zrejme pokračovaním a prečítam si ju. Pre túto časť sú 4 hviezdy veľa, tri málo, takže moje hodnotenie je tsk 75%.

02.02.2024

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Kniha bola dobrá, napínavá. Možno o trošku pomalší rozbeh, dosť prekvapujúci záver. Teda aspoň pre mňa, ja netipujem ani nehádam, nechám sa viesť knihou. Jednu hviezdičku som strhol. Vadí mi vracanie sa k predchádzajúcim dielom. Autor so píše svoje, ale ja medzitým čítam aj iné knihy a nemám hlavu ako slon.
A čo má vytočilo, bolo písanie kurzívou. Kurziva ako písmo a ešte aj menšie ako bežné, je v podstate takmer nečitateľná a bolo tam toho dosť.
Nemá každý oči ako jastrab. Inak doporučujem

23.01.2024 4 z 5

Medzi nebom a zemou Medzi nebom a zemou Václav Neuer

Kniha bola písaná dobre, vyšetrovanie bolo dobre popisované napriek akému si duchovnu.koniec bol však trochu čudný. Priveľa náhod, dosť nevysvetleneho a v dobrej kriminálke by sa mal páchateľ objaviť aj počas deja knihy, nielen na konci sa zrazu objaví ako páchateľ.. To sa v kriminálke nerobí..

11.01.2024 4 z 5

Uplakaná jeseň Uplakaná jeseň Václav Neuer

Nehodnotím knihu vysoko ako ostatní. Bol to dobrý príbeh, ale... Začiatok dobrý, dve vraždy na pár stranách.. Potom relatívne dlhá nuda, jedez prípadov vyriešený skôr náhodne a druhý nič, nuda.. Potom sa to trochu rozbehlo a kúsok za polovicou už asi všetci okrem ledeckeho vedeli ako sa asi vraždilo a keď snáď už aj posledný čitateľ vedel kto je vrah a ako vraždí, tak na to prišla aj polícia.. Koniec bol vlastne taký čudný, všetko sa vyšetrili, objasnilo akurát, že vlastne náhodou... Neviem, na môj vkus slabší prípad

23.11.2023 3 z 5

Kamzík Kamzík František Kozmon

Knihy od našich (je jedno či slovenských alebo českých) sú stále lepšie. Konečne kniha kde sa nerieši 10 - 20 rokov starý prípad, nie je potrebné 20 nepotrebných postáv, kde namiesto pol stranového popisu šiat je veta :"mala šaty, ktoré si nemohla dovoliť..". Namiesto pol stranového popisu ako sa dostali k podniku s komplikovaným trojslovnym názvom stačila veta :"ku Kamziku prišli taxíkom"... Kniha sa dobre číta, ku koncu sa trochu nahustí, ale všetko je fajn, prehľadné.. Komisár Wolfe to snáď ustojí aj do ďalšieho dielu. Jediné, čo mne osobne vadí je presah z minulej časti, keď už to bolo, mohlo to být trochu viac rozvedené, aby aj ten, čo predchádzajúce diely nečítal, bol v obraze.

20.11.2023 5 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

(SPOILER) Nestotožním sa s ostatnými. Jednak mi začínajú vadiť knihy z minulosti, väčšina nových kníh rieši staré prípady. Teraz sa už nevraždí, alebo pred z7 10,20 rokmi bili sprostejší a teraz to múdri vyriešia? To je jedna * dolu. Poďme ďalej : 60 percent knihy čítate 2 časovo odlišné príbehy, kde sa ako tak dá uhádnuť rozptyl času. K tomu je prplácnutý třetí, časovo neurceny príbeh. A to si žije svojim životom viac ako 60 percent, knihy, žiaden súvis, nic spoločné, proste opis troch príbehov. Keď sa už už približujú, tak ešte nie.. A potom to začne.. Oči čítajú rýchlejšie ako rozum dokáže pochopiť čo sa tam deje a keď som si to tak v duchu premietol, tak mi to pripomenulo bitky z filmov o Šimonovi a Matúšovi.. Každý proti každému, každý tým, co mal po ruke a bolo jedno do koho.. Krstné mena sa prelinalili s druhými menami, medzitým nejaké zmenené.. Jednoducho číri chaos. Tři příběhy, ktoré sice malí súvislosť, ale akou hlupou náhodou sa takto preplietli uhádol akurát autor. V hlave zostane len chabá spomienka a na knihu si určite po týždni, dvoch ani nespomeniem. Tak na dve *

17.11.2023 2 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Kniha sa mi páčila, na kriminalku zodpovedajúci počet mŕtvol, pomerne dosť podozrivých, napínavý koniec.. Tak prečo jedna hviezdička menej? Nepáčia sa mi knihy, kde dej druhej sa prelína s prvou. Čítam pomerne dosť a nemám v hlave počítač aby som si pol roka pamätal prvú časť. Spisovateľ navazuje na svoju knihu ale ja som medzitým prečítal 20 iných kníh.. Jasne, že si postupne spomeniem, ale keby som to vedel vopred, tak tie knihy čítam po sebe a dám plný počet *

14.11.2023 4 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Myslím, že jedna z najlepších v sérii, tilly mi vôbec nevadí, skôr naopak, knihy oživuje. Čítal som v komentároch, že asi posledný diel, hoci ten koniec tak trošku na to vyzerá, tak v anglickej Wikipédii je už na jún 2024 naplánovaný nový diel,.. Fajn.

08.11.2023 5 z 5

Ťaživé ticho Ťaživé ticho Robert Bryndza

Hodnotím knihu ako dielo od Bryndzu a nedá sa neporovnavat. Je to lepšie ako séria o Kate ale o niečo slabšie ako séria s Erikou. Dobrý krimi thriller, dostatočne akčný a nemyslím si, že sa rozbiehal pomaly. Sú tam aj nejaké zvraty, ale vzhľadom na menší počet postáv sa ten zlý dá uhádnuť, čo ale vôbec nevadí. Doporučujem ako sólo knihu, ale zároveň sa teším na Eriku, ktorá nám je v poďakovaní na konci knihy prisľúbená

28.10.2023 4 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Kniha sa rozbieha relatívne pomaly, neskôr sa rozbehne a za koniec by sa nemusela hanbiť ani séria Mission Imposible... Bez prečítania prvých dielov čitateľ nevie o čo sa jedná. Je to skôr thriller ako kriminálka, ale čítať sa dá

25.10.2023 4 z 5