Sedem slonov

Sedem slonov https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479761/bmid_sedem-slonov-ekG-479761.png 4 16 6

Agentka Kaely Quinnová série

Behaviorálna analytička FBI Kaely Quinnová používa vskutku netradičné spôsoby pri zostavovaní profilov páchateľov, avšak o jej výnimočnom talente sa nedá pochybovať. Po tom, čo o nej jeden novinár napíše článok a odhalí skutočnosť, že je dcérou neslávne známeho sériového vraha, úrad FBI ju preradí na nižšiu pozíciu a prevelí ju do St. Louis. Ten istý novinár o čosi neskôr dostane v pošte list s básňou, ktorá upozorňuje na niekoľko plánových vrážd. Poslednou obeťou by mala byť práve Kaely, a tak sa zdá, že ju minulosť opäť raz dobehla. Čoskoro nato objavia telo, ktoré niekto zavraždil presne tak, ako to naznačovala výhražná riekanka. Kaely prekonáva prvotný skepticizmus svojho nového pracovného partnera, špeciálneho agenta Noaha Huntera. Spolu musia prísť na to, aký odkaz im vrah chcel svojimi veršami naháňajúcimi hrôzu odovzdať. Noah a Kaely sa musia poponáhľať, aby tohto bezočivého vraha, ktorý vôbec nezapadá do typických vzorcov správania masových vrahov, chytili skôr, než príde o život niekto ďalší. A napokon i samotná Kaely.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , i527.net

Mind Games , 2018

miloslav5679
18.02.2024 4 z 5

Čítalo sa mi to dobre, agentka mi Trochu pripomenula knihy s detektívom W. Poe a jeho Tilli (kto vie, ten vie - Craven) . Trochu mi vadila nadmerná pobožnosť členky FBI, a citová rozpoltenost, ale příběhu to neubralo. Riešiť útok na seba bolo dobré a určite si nenechám ujsť druhú časť, hodnotím tak na 90%

Starmoon
21.06.2023 5 z 5

Skvelá oddychovka; mne napríklad spríjemnila čas v nemocnici pred pôrodom i po ňom ;).

Kaely Quinnová je agentkou FBI zo sorty typu Sue Thomasová, teda milá, láskavá, empatická žena, ktorá v svojich mužských kolegoch vzbudzuje potrebu chrániť ju, a hoc sú to drsní chlapci, ich srdcia pri nej mäknú. Navyše má Kaely výnimočný talent a výnimočne drsnú minulosť, čo všetko dokopy môže pôsobiť dojmom nereálnej béčkovky, v prípade tohto románu to však napodiv spolu fungovalo. Podobne aj prešpikovanie detektívky ľahko kresťanským podtónom.

Nevravím, že som bola zo Siedmych slonov úplne paf, ani vrah nebol až takým prekvapením, v rámci žánru však určite fajn zážitok.

Lexie321
21.09.2022 2 z 5

Sú knihy, ktoré vás od prvej kapitoly záujmu a nútia pokračovať. Táto kniha vo mne od prvej strany vzbudila naopak apatiu. Príbeh mohol byť zaujímavý ale to ako to bolo napísané to podľa mňa zničilo. Len tak-tak som to dočítala a určite pokračovať v sérii nebudem.

nina3905
26.03.2022 5 z 5

Detektívny príbeh som prečítala na jeden šup. Jednoznačne sa mi páčila hlavná hrdinka, behaviorálna analytička, Kaely Quinnová, ktorá mala neľahké detstvo, keďže jej otec bol známy sériový vrah. Nevadilo mi ani prepojenie detektívneho príbehu s kresťanským motívom. Určite si prečítam pokračovanie.

vierak
03.03.2022 4 z 5

Milé spojenie kriminálky a kresťanského románu zo súčasnosti. Mladá behaviorálna analytička rieši útoky masového vraha, ktorého plánovanými obeťami sú najskôr jej známi a v konečnom rade ona sama. Ako rozpoznať klamstvo od pravdy? Komu dôverovať a kto chce dôveru iba zneužiť? Možno sa vôbec o niekoho oprieť? Ťažké otázky, ktoré Kaely rieši so zaťatou húževnatosťou.

dorkas
16.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Napínavý detektívny príbeh talentovanej behaviorálnej analytičky FBI Kaely Quinnovej, ktorá pri zostavovaní profilov používa vskutku netradičné spôsoby, avšak v súkromí čelí svojim vlastným démonom. Je dcérou neslávne známeho sériového vraha a médiá si nenechajú ujsť jedinú príležitosť, aby tento detail vytiahli na svetlo.
Kaelyn otec bol čistý psychopat, neschopný skutočných citov. Musel sa naučiť napodobňovať emócie iných ľudí, a keď mal pocit, že je na ne vhodný čas, využíval to. Bol narcistický a sebecký. Seba samého staval nad ostatných. Najhoršie však bolo to, ako využil svoju rodinu, aby zakryl vlastnú zvrátenosť – to mu dcéra nikdy nedokázala odpustiť.

Kniha začína naberať na obrátkach, keď novinár (evidentne posadnutý Kaely a príbehom jej vraždiaceho otca) dostane v pošte list s básňou, ktorá upozorňuje na niekoľko plánových vrážd. Z čudnej riekanky vyplýva, že poslednou obeťou by mala byť práve Kaely. Čoskoro nato objavia telo, ktoré niekto zavraždil presne tak, ako to naznačovala báseň. Kaely spolu s pracovným partnerom - špeciálnym agentom Noahom Hunterom musia prísť na to, aký odkaz im vrah chcel svojimi veršami naháňajúcimi hrôzu odovzdať. Počas vyšetrovania im ale stále niečo uniká a je úplne jedno, akí sú inteligentní, aký výcvik absolvovali… dokonca aj to, že majú výnimočný talent… Zdá sa, že vrah je vždy o krok pred nimi.
Kto miluje seriál Myšlienky vraha, tak toto je pre Vás to pravé.

Nancy Mehl
americká