MiLiška MiLiška komentáře u knih

Kdo spí ve spíži Kdo spí ve spíži Kristýna Nesvedová

Dala bych víc hvězdiček, kdybych mohla! Krásná kniha s milým, něžným, trochu poučným příběhem. Skvělé ilustrace. Doufám, že o autorce ještě uslyšíme!

31.03.2024 5 z 5

Strašidelná chůva Strašidelná chůva Tuutikki Tolonen

Po přečtení hodnocení a komentářů zde jsem knihu málem zase odložila... Možná proto, že jsem od ní nic neočekávala, mě příjemně překvapila! Já se u ní bavila! Dcerku (5 let) by asi ještě nezaujala, i když se mě už ptala, jestli jí knihu taky někdy přečtu...

18.09.2023 5 z 5

Mlsné medvědí příběhy Mlsné medvědí příběhy Milada Těšitelová

Mňamózní počteníčko! Originální ilustrace! Nejprve jsem objevila Velkou medvědí kuchařku, teprve pak jsem si koupila Mlsné medvědí příběhy. Ještě chybí zhlédnout večerníček. Víc takových milých, vtipných, poučných příběhů!!!

04.12.2021 5 z 5

Žoužel Žoužel Dagmar Kýrová

Kniha vydaná v roce 2021, jedna ze dvou posledních výzev, které mi zbývaly splnit. Žoužel jsem si vybrala, protože mě zaujala po výtvarné stránce (animace/ilustrace). Je to malá půvabná kniha pro malé přírodobadatele. Trochu pohádka, trochu nevšední přírodopis. Bavil mě. Knihu doporučuji, i když třeba žádnou výzvu neplníte...

22.11.2021 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Ano, souhlasím, je to kniha s filozofickým přesahem, o lásce, zradě, bolesti a především odvaze. Za mě ale ne! Kniha se mi prostě nelíbila, jsem ráda, že jsem ji dnes dočetla. Splnila jsem tím další čtenářskou výzvu a už víckrát se k ní nevrátím. Nevadí mi smrt v knihách pro děti, ale tady jí bylo až moc...

17.09.2021 2 z 5

Indiáni z Větrova Indiáni z Větrova Markéta Zinnerová

Původně jsem chtěla dát jen tři hvězdičky, styl, jakým je příběh vyprávěn, mě moc neoslovil, nicméně s příchodem Dana do domova jsem se pobavila a konec? Ten jsem obečela... Tož tak.

23.08.2021

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Zatím nejvtipnější díl (alespoň pro mě). Prvních několik kapitol mě opět moc nebavilo (začínám si na to pomalu zvykat), trpělivý čtenář je však záhy odměněn strhujícím dějem!

15.03.2021 4 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Za mě začátek "vleklý", vlastně až téměř do poloviny mě děj nijak zvlášť "nepohltil"... Naštěstí je tento díl dostatečně rozsáhlý, aby Vás (mě) nakonec přesvědčil, že si vysoké hodnocení opět zaslouží!

05.02.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla, abych splnila jednu ze čtenářských výzev... Knihovny jsou stále zavřené, musela jsem si ji tedy koupit. Po pár stránkách mi kniha přišla povědomá a čím déle jsem četla, tím jsem si byla jistější... Ano, tuto knihu jsem přečetla 2x, netuším, jak bych hodnotila po prvním přečtení, dnes dávám 2 hvězdičky, víc za mě ne.

12.01.2021 2 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Tuto knihu jsem si koupila hned po jejím vydání. A odložila ji do své knihovny. Občas jsem ji vzala do ruky, že si ji už přečtu, ale zase jsem ji odložila. Hodnocení zde na DK mě nakonec přesvědčilo, že to mám zkusit, i když to nebude vždy "snadné" čtení. A měli jste pravdu. Kniha je poněkud "zvláštní". Přestože (z mého pohledu) nemá až do strany 197 téměř žádný děj (samozřejmě má, ale je obestřen mlhavými vzpomínkami, navíc rozmělněn mezi víc postav), nemůžu říct, že bych se při čtení nudila. Jak postav postupně přibývá, tušíte, jak se příběh bude odvíjet, že se na konci všichni střetnou a že to bude stát za to. Od zmíněné strany 197 děj tedy nabere ten správný spád, na který čekáte, a opravdu to stojí za to. Za přečtení.

05.11.2020 4 z 5

Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou Sylva Francová

Krásná kniha! Dlouho jsem váhala, jestli si mám knihu koupit, vysoké hodnocení a komentáře zde mě nakonec přesvědčily, že ano. Na Jižním Městě, kde příběh začíná, jsem učila, škoda že ne dcery paní spisovatelky.

27.04.2020 5 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Před lety jsem knihu po několika stranách odložila, nebavila mě. Teď jsem po ní sáhla, abych splnila další čtenářskou výzvu, a musím říct, že se mi natolik zalíbila, že si časem přečtu i zbývající dva díly...

09.04.2020 4 z 5

Knížka o kočkách Knížka o kočkách Václav Bárta

Souhlasím s Varjohukkou... Dnes jsme začaly číst a za mě už teď obrovské zklamání! V podstatě se dá říct, že nevím, co čtu... Od autora máme i Knížku o psech. Daruji do knihovny.

26.04.2024 1 z 5

Scarlatina: Zesnulá kuchařka Scarlatina: Zesnulá kuchařka Ledicia Costas

Uf... Na knihu jsem se fakt těšila, a pak jsem se těšila, až ji dočtu... Ilustrace super, nápad s recepty taky super (i když si nejsem jistá jejich správností, přece jenom taky peču...). Chyběl mi tam pořádný děj, vtip, zápletka, napětí, prostě NĚCO... Za mě nedotažené.

17.03.2024 2 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, konec knihy se mi pro změnu vlekl... Hlavní hrdinky mě příliš neoslovily, zato Bleduli, Otylku a především Hesteru jsem si zamilovala! Vlastně víc se mi líbila Škola zla, Navěkové byli zahleděni jen do sebe a nic podstatného se u nich nedělo.

25.02.2023 4 z 5

Případy malého detektiva Případy malého detektiva Ivana Peroutková

Knihu jsem objevila před Vánoci, když jsem ještě hledala nějaké tipy pro Knižíška. Okouzlila mě! Její ilustrace jsou půvabné! Kniha je napsána krásným jazykem... Být dítě, asi by si mě zcela podmanila.

03.01.2022 5 z 5

Milá Ligo spravedlnosti Milá Ligo spravedlnosti Michael Northrop

Superman a Batman, to jsou jediní dva superhrdinové, které znám. O těch ostatních jsem slyšela, hlavně proto, že miluji Teorii velkého třesku. No, chtělo by to den volna a poznat je blíže... Kniha Milá Ligo spravedlnosti je skvělý literární úlet, ale nevím nevím, co by na něj řekl Sheldon Cooper?

06.10.2021 5 z 5

Elementi Elementi Zora Cejnková

Kniha mě zaujala svým názvem i ilustracemi. Myslela jsem si, že jejím přečtením splním další čtenářskou výzvu, a to kniha vydaná poprvé v roce 2021. Nakonec jsem ji zařadila pod jinou výzvu: kniha, kterou po přečtení někomu darujete. Teď jen najít vhodného čtenáře... Autorka chtěla dětem přiblížit čtyři elementy, které tvoří náš svět. Co z toho vzešlo, neumím popsat. Rozhodně to nebylo COOL. Škoda.

29.08.2021 1 z 5

Srdce Srdce Edmondo de Amicis

Skoro se bojím dát jen 2 hvězdičky... V dětském věku bych tuto knihu jistě ocenila víc, možná by mi i přirostla k srdci tak jako Vám. Jsem učitelka. Nedovedu si představit, že bych se ke svým milovaným žákům chovala jako italské kolegyně... Ano, vím, kniha se odehrává v jiném století, ale i tak za mě příliš mnoho hubiček a objetí. Přečteno v rámci čtenářské výzvy, knihu jsem slíbila kolegyni, které se moc líbí.

03.04.2021 2 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Výborná oddechovka! Zbývající díly už mám objednané, snad budou stejně vtipné a napínavé! A prosím bez tolika překlepů!!!

09.03.2021 5 z 5