milena8281 milena8281 komentáře u knih

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Zajímavý námět z reálného prostředí doby "nedávné", ale už tak jiné, že pro dnešní mládež téměř nepředstavitelné. Četlo se mi velmi příjemně a otevřený konec vzbuzuje mou zvědavost.

03.06.2019 4 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Sandra Brown

Příjemné čtení, autorka mi sedí a její knihy mě baví.

03.06.2019 4 z 5

Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye Rhys Thomas

Kniha se mi dostala do ruky čistě náhodou, až jsem si v první chvíli říkala, jestli ji vůbec budu číst. Přečetla. Nejdřív jsem si říkala, že ten kluk je ujetej. Pak mi ho v jednu chvíli bylo tak líto, až mě to rozbrečelo. A na konci už jsem mu fandila, protože si to prostě konečně zasloužil. A teď říkám: vůbec to nebylo špatné. A moc dobře se to četlo.

28.05.2019 4 z 5

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Tentokrát se Neználek vydal opravdu daleko. A nebyl to stejně veselý svět jako Sluneční město. Paralela s "prohnilým kapitalismem" byla tak do očí bijící, až jsem se musela smát. Četli jsme se synem a ne všechno se mu líbilo, podle mě ale opět skvěle napsaný příběh. A ta jména - neuvěřitelně vtipná.

23.05.2019 4 z 5

Další milé vyprávění o rošťákovi Neználkovi. Nad zjevným blahobytným režimem se mi koutky úst kroutily smíchy, ale jinak opět bravurně napsané a krásně ilustrované. Četli jsme se synem a moc jsme si to užívali.

22.05.2019 4 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Tuto krásnou knížku jsem četla až v dospělosti, předčítala jsem synovi a oba jsme se u ní dost bavili.

22.05.2019 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Náherná kniha. Příběh v této knize vůbec není to hlavní. Vychutnala jsem si každičkou stránku od začátku až do konce. Moc milé čtení.
Doporučuji užívat po troškách, tak 5-50 stránek denně. Působí jako antidepresivum.

22.05.2019 5 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Velmi pěkně napsaný příběh, přesně takový, jaké čtu nejraději. Prima oddychovka s romantickou zápletkou.

26.04.2019 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Na další díl Akt Enzo jsem se moc těšila a nejsem zklamaná. Celá série mě dost baví a Enzo je vážně sympaťák. Těším se na další pokračování

17.04.2019 4 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Mně se to líbilo. Sedí mi styl psaní, dobře se to čte a rychle to odsýpá.

15.04.2019 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Prima počteníčko. Asi bych i já potřebovala něco podobného, podívat se na některé věci očima o pár let mladšíma, s nadšením a nadějí, takový restart, připomenout si, jaké byly moje cíle a sny dřív, než mě život dokopal na jinou kolej. Přiznám se, že chvílemi jsem měla slzy v očích, jen nevím, jestli byly pro Alici nebo pro mě. Jednoznačně mi ta kniha přistála v ruce ve chvíli, kdy měla.
Liane Moriarty píše velmi příjemným stylem. Je to druhá kniha, co jsem od ní četla, a vážně se mi čtou dobře.

05.04.2019 5 z 5

Jantarové dědictví Jantarové dědictví Heidi Rehn

První polovina knihy mě moc nebavila, až později dostal příběh spád. Prostě tomu chyběl Mathias :) . Asi by bylo lepší nečíst knihy hned za sebou, ale s malými pauzami. Každopádně mi při čtení vrtalo hlavou, kde že se ten Königsberg nachází, neseděla mi "mapa" Německa. Takže jsem si po přečtení našla nějaké informace a rozšířila si obzory. Velmi zajímavé informace.
Celkově hodnotím celou sérii pozitivně, námět je velmi zajímavý a mě to bavilo. Zároveň jsem se dozvěděla i spoustu nových informací o době a geografii.

30.03.2019 4 z 5

Čarodějnické zlato Čarodějnické zlato Heidi Rehn

Tento díl byl stejně napínavý jako první díl, ale trval mi podstatně déle. Pustím se do 3.pokračování a uvidíme, jestli to bude stále tak napínavé.

26.03.2019 4 z 5

Vojenská felčarka Vojenská felčarka Heidi Rehn

Pro mě zajímavá kniha nejen o léčení, ale i o způsobu "válčení" v dobách minulých. Kniha se mi líbila.

19.02.2019 4 z 5

Páté roční období Páté roční období N. K. Jemisin (p)

Obvykle nečtu tento žánr, sáhla jsem po knize spíš ze zvědavosti. Dlouho mi trvalo se začíst. Ve výsledku mě ale kniha zaujala a určitě si počkám na pokračování.

14.02.2019 4 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Zajímavý náhled na život neandrtálců se mi líbil. Vzpomínám si, že jsem četla něco o nových výzkumech a tato kniha vzbudila mou zvědavost a touhu, dozvědět se víc. Celkově hodnotím tuto knihu jako průměr, rozhodně se to dalo číst, ale podle mě kniha skončila moc brzy.

26.01.2019 3 z 5

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Po Stmívání zase z jiného soudku. Podle mě napsané příjemnou čtivou formou. Příběh mě bavil a trvalo mi to jen pár dnů.

17.01.2019 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Sci-fi není můj oblíbený žánr, ale přesto jsem si tuto knihu vybrala. Neškodí čas od času vyzkoušet něco jiného. Moje hodnocení ale nebude moc objektivní, protože nejsem typický čtenář tohoto žánru.
Příběh je celkem zajímavý, hlavní hrdinka hodně svérázná, taková Amazonka, popisy města se mi líbily moc, i příběh byl celkem dobrý, i když mohl být možná trochu víc akční. Celkově mi přijde, že autor nevyužil úplně potenciál, který se nabízel. Ale četlo se mi to dobře a příště možná zkusím i Marťana, toho jsem zatím viděla jen ve filmu.

14.01.2019 3 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Velmi čtivě napsaný příběh, velmi znepokojivý námět. Trochu mi to připomíná "Kladivo na čarodějnice" - stačí malá pomluva, flirt, nevinný úsměv a hned je z vás vyvrhel, ďáblův služebník, co musí být napraven, kát se a prosit o boží slitování podle představ pomýlených představitelů katolické církve. Odsuzujeme islám, že se chová špatně k ženám, že muslimky nemají žádnou hodnotu, a tady vidíme vlastně totéž. Velmi neuvěřitelné a velmi smutné.
Doporučuji přečíst

12.01.2019 4 z 5

Sladký život v Paříži Sladký život v Paříži David Lebovitz

Kniha mě vůbec nebavila, musela jsem se do čtení dost nutit a myslím, že si z ní nic neodnesu. Možná jen nějaký zajímavý recept.

08.01.2019 2 z 5