Sladký život v Paříži

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tak jako mnozí další, známý autor kuchařek a cukrář David Lebovitz snil o životě v Paříži od chvíle, kdy toto kouzelné město poprvé navštívil. Nyní se mu to konečně povedlo a začíná nový život v hlavním městě Francie, ale brzy odhalí, že žít v Paříži není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Naštěstí má tajný recept na přežití – své kuchařské dovednosti. Žádný protivný francouzský úředník totiž neodolá čokoládovému dortíku… David s vtipem a nadhledem vypráví o svých zážitcích v tomto úchvatném, občas šíleném městě, o tom, jak se do Paříže zamiloval a jak se jí pokoušel porozumět. Jeho zábavné historky jsou prokládány autentickými recepty na sladké i slané pochutiny, jako jsou vepřová pečeně s glazurou z hnědého cukru a bourbonu, krocan dušený v Beaujolais Nouveau se sušenými švestkami, koláč se slaninou a sýrem s modrou plísní, čokoládovo-kokosové marshmallows, čokoládové dortíky s mandlemi nebo madlenky s citronovou polevou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328040/sladky-zivot-v-parizi-SL0-328040.jpg 3.226
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto
Orig. název:

The Sweet Life in Paris (2009)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Sladký život v Paříži

Přidat komentář
Marla
25. dubna

Veselé a chutné čtení o proměně Američana v pravého Pařížana. Celá kniha voní čokoládou a dobrým a kvalitním jídlem a vždy v pravý okamžik, když už by se třeba člověk začínal při čtení nudit, servíruje autor nějaký lákavý recept!

hapac
11. března

Pěkný pohled na život v Paříži i na jeho obyvatele, kulturu a gastronomii - myslím si, že v mnohém pravdivý, recepty pak byly bonusem. Za mne tak 3,5.

Iv9
22. února

Líbilo se mi, jak autor nahlíží na Paříž přes dobré jídlo. Určitě inspirativní, nejen jako návod k návštěvě doporučovaných míst, ale i k uvaření receptů.

Zoja706
06. února

Kniha byla krásná tím jak autor nahlížel na jídlo,ale co mi hodně vadilo bylo jak autor stále něco kritizoval a USA samozřejmě velebil. myslím, že to bylo neobjektivní proto trochu zklamání,ale hezký oddych to ano.

milena8281
08. ledna

Kniha mě vůbec nebavila, musela jsem se do čtení dost nutit a myslím, že si z ní nic neodnesu. Možná jen nějaký zajímavý recept.

rozvera
13.01.2018

Američan, kuchař a cukrář, milovník čokolády, se po letech praxe v San Francisku přestěhuje do Paříže. Poznává jinou mentalitu jejích obyvatel, rozdílnou gastronomii, své postřehy vtipně glosuje. Obdivuje venkov s jeho farmářskými trhy, nakupuje, vaří a hlavně peče sladkosti, kterými uplácí někdy nevlídné prodavače. Je nadšený z kvalitní čokolády používané při pečení a o některé recepty se dělí se čtenáři. Celkem humorné vyprávění o Paříži a jejích obyvatelích.

alnahu
15.06.2017

Zpověď cukráře Američana Davida Lebovitze, který navštěvoval v Paříži cukrářský kurz na prestižní École Lenótre. Jednou se s přáteli procházel po mostě na břehu Seiny a v tu dobu se do Paříže zamiloval a následně se tam odstěhoval . V knize nám popisuje jeho první den v Paříži po nastěhování, nejdůležitější slova ,která musíte znát, jak se máte oblékat ,jako Pařížan, nakonec se naučil i chovat se jako Pařížan. Docela milá kniha ,proložená spouty receptů na různé dobroty.

Jana333
30.05.2017

Napište mi prosím názvy těch ostatních knih, ať můžu porovnat. Tato se mi líbila, když jsem vynechala recepty. Díky


Autor knihy

David Lebovitz
americká

Kniha Sladký život v Paříži je:

v Právě čtených2x
v Přečtených34x
v Čtenářské výzvě13x
v Doporučených3x
v Knihotéce17x
v Chystám se číst23x
v Chci si koupit6x
v dalších seznamech2x