MilackovaN

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Wow.. Zase mě paní Mornštajnová dostala... Je to úplně něco jiného, než jsme od ní do teď měli možnost číst, ale za mě rozhodně palec nahoru. Zážitek z knihy jsem asi schopna shrnout pouze do jedné věty: Jsem strašně vděčná, že jsem se narodila do svobodné země.

19.05.2021

Pan RomantikPan RomantikLeisa Rayven

Po dlouhé době kniha, která pro mě měla originální děj a zápletku. Četlo se to téměř samo, styl autorky mi sednul.

15.08.2021

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Za mě hodně zajímavá kniha, od které jsem nevěděla co čekat. Je to moje první kniha od autorky a na mém seznamu byla proto, že všude jsem na ní četla spoustu chvály. Musím říct, že kdybych už z nějakých jiných knih neměla zažito to, že text nemá přímou řeč, tak bych byla asi zmatená, ale takto už jsem se dokázala v textu orientovat a v této knize mi to vůbec nevadilo. Vyhovovaly mi i krátké věty, díky kterým mi text rychle utíkal a knihu jsem měla rychle přečtenou. Líbilo se mi, že byly popsány tři etapy v životě tří kamarádů, a my můžeme sledovat, jak se v průběhu let chování každého z nich proměnilo. Vlastně nejen chování, ale i vztahy mezi nimi. Jediný, co mě mrzelo byl otevřený konec, který přináší spousta otázek co se stalo dál? Za mě je to škoda, ale možná je to autorčin záměr...

03.11.2021

Jeden z násJeden z násShari Lapena

Přečteno na jeden zátah... Čte se to opravdu dobře, a podezříváte z vraždy snad úplně každého... Moje první kniha od autorky a jdu se pustit do dalších.

06.03.2021

Jako hvězdy v temné nociJako hvězdy v temné nociJojo Moyes

Musím říct, že mě od knihy odrazoval už jen ten kůň na přebalu, protože číst o koních, je pro mě nezáživné, prostě je nějak nemám v lásce. Tato kniha mě však mile překvapila. Jako milovnici knížek mě projekt koňské knihovny a její záměr- dopřát knihu každému, kdo o ni stojí, naprosto uchvátil, takže mi nějak nevadilo, že sem tam se prohodí něco o koních. Příběh poukazuje na to, jak těžké to ženy v této době měly, a především také ženy jiné barvy pleti... Je to až smutné, že odsuzování lidí s odlišnou barvou pleti můžeme vidět i v dnešní době, a za těch spoustu let nenastal žádný posun k lepšímu... Opravdu krásný příběh o soudržnosti žen, které se nebojí postavit se proti "pravidlům", která nastavila tehdejší společnost. Odvaha žen, především Marge a Alice byla opravdu pozoruhodná... Teď se asi pustím do Krasojezdkyně a budu doufat, že mi ta koňská tematika nebude vadit ani u této knížky, protože je to jediná kniha, která mi od Jojo ještě chybí přečíst :-)

26.02.2021

Bez závazkůBez závazkůVi Keeland

Moje první kniha od autorky, a určitě ne poslední. Kniha je psáno velmi vtipně a čte se opravdu sama. Příběh plyne rychle, nejsou tam zbytečné odbočky, které mi vadí u většiny knížek. Taky je zde zajímavá zápletka, se kterou jsem teda nepočítala a rozhodně kniha nepatří k těm, kde přesně víte, co se v ní bude odehrávat už na začátku. Obě hlavní postavy, jak Natalie tak i Hunter mi neskutečně sedly, a opravdu se k sobě hodily. Občas bylo vtipné pozorovat tu hru na kočku a myš a čekat, kdy se myška nechá lapit. Takže jo, za mě určitě doporučuji k přečtení a těším se na další knihy od této autorky.

26.03.2021

Za pět letZa pět letRebecca Serle

Naprosto krásný příběh o přátelství dvou dívek. Četlo se to jedním dechem, ale ten konec mě trochu zklamal. Čekala bych ho více propracovanější, protože už od 20. stránky jsem se těšila, jak to vlastně dopadne a ve finále to skončilo hrozně rychle a tak nějak nijak.

14.05.2021

VýzvaVýzvaElle Kennedy

Nazvat oddechovkou to asi nemůžu, kniha může být pro mnohé dívky s nižším sebevědomím povzbuzující. Až u konce jsem zjistila, že jsem četla nejspíš poslední díl ze série, ale snad to ničemu nevadilo. K předchozím dílům se určitě ráda vrátím. Příběh plyne a velmi dobře se to čte. To drama na konci mi přišlo zbytečné, ale na druhou stranu je to také celkem důležitá osvěta.

Moje (tak trochu) utajené dítěMoje (tak trochu) utajené dítěPenelope Bloom

Penelope je zkrátka sázka na jistotu, kniha se čte sama, takže se ani nenadějete a máte za den přečteno. Je to nejen čtivé, ale i vtipné. A co oceňuji nejvíce, že ke konci nebylo žádné drama, žádné srdceryvné návraty, na které jsem zvyklá u všech knížek.

LilianaLilianaAnna Szafrańska

Tato knížka mě velmi mile překvapila. Přiznám se, že u většiny knížek nekoukám na anotace, ale když mě obálka knihy zaujme, přihodím si ji na seznam. Od této knížky jsem očekávala podle obálky, že to bude nějaký erotický román u kterého si oddechnu. Bohužel už po přečtení několika stránek jsem se spletla a říkala si, že tohle bude asi těžké čtení. Několikrát se mi spustily slzy jen tak, nešlo to zastavit... Opravdu krásně a silně popsané, možná zotavení hrdinky nebylo úplně realitě odpovídající, ale já ji to moc přála. A Olíka jsem si zamilovala úplně stejně. Nakonec jsem tento příběh přečetla během jednoho dne, protože se nedá odtrhnout. Těším se na příběh o Malvíně, kterou si prostě musí oblíbit úplně každý díky tomu, jak se zachovala.

Porodní sestra z OsvětimiPorodní sestra z OsvětimiMagda Knedler

Další kniha z prostředí Osvětimi, která se mi dostala pod ruku. Musím souhlasit, že to jakým stylem je kniha napsána, je celkem nešťastné, protože to propojení před, teď a ještě více osob vás mate a nevíte, kdo je právě teď vypravěčem a kdy se děj odehrává. Jinak samotný námět je opravdu děsivý a jsem ráda, že jsem knihu četla ještě v době, kdy sama nejsem matkou, protože potom to musí mít ještě děsivější pohled na tyto skutečnosti, co se v táboře odehrávaly.

12.01.2021

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Druhý den, druhá přečtená kniha od Shari. To asi říká vše. Autorčin styl se mi opravdu zamlouvá, ačkoliv jsem o víkendu nedělala nic jiného, než přemýšlela o tom, kdo je v které knize vrah. Tady jsem však na rozdíl od knihy Jeden z nás na konci začala tušit, ačkoliv můj první typ byl úplně někdo jiný. Chybí mi ještě dvě knihy od této autorky, takže plány na nadcházející dva dny jsou jasný :-)

07.03.2021

Robinson Crusoe (převyprávění)Robinson Crusoe (převyprávění)Josef Věromír Pleva

Knihu jsem četla jako povinnou literaturu na vysoké škole, která je doporučena pro děti a mládež. Chvíli mi trvalo než jsem se do děje dostala, takže jsem musela číst s pauzami, ale od života na ostrově už se to četlo samo, bylo to velmi detailněji popsané a velmi mě čtení o ostrově bavilo.

21.04.2021

Chlap snůChlap snůKim Jones

Už dlouho jsem se u knížky tolik nenasmála. Hlavní hrdinka mi byla hrozně sympatická a její chlap snů též. Kniha se četla sama, a doufám, že bude mít kniha pokračování, Cam a Emily by byly skvělý pár.

02.09.2021

15 roků lásky15 roků láskyPatrik Hartl

Za mě fajn oddechovka, která se čte sama. Bylo fajn se podívat na 15 let pohledem chlapa a zjistit, že i muži mají své dny :-)

Božský bastardBožský bastardChristina Lauren

Za mě klasická oddechovka, od které víte, co můžete předem očekávat. Četla se velmi dobře a nalákalo mě to si přečíst celou sérii.

24.01.2021

MisterMisterE. L. James (pseudonym)

Sice je už na začátku jasné, jaký bude konec, ale za mě krásný příběh. Je to úplně něco jiného než Odstíny, řeší se tu daleko závažnější problémy- obchod s bílým masem, postavení muže a ženy v Albánii, násilí na ženách.. Ačkoliv už na začátku víme, jak to dopadne, je to napsaný tak skvěle, že vás to nutí číst dál, nešlo se od toho odtrhnout, proto nechápu, jak mohl někdo knihu odložit. Ale sto lidí sto chutí.. Jsem ráda, že jsem nedala na hodnocení knihy a že jsem se k ní dostala.. Jediné, co mě na knize trochu zklamalo, byl ten useknutý konec.. Vše ostatní je popisováno velmi detailně a ten konec na 30 stránkách.. Zasloužil by si větší propracování, a nebo druhý díl.. :-)

01.03.2021

Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponouZeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponouPetr Sís

Myslím, že tohle by měla být povinná kniha pro všechny děti a mládež. Je smutné, že já sama jsem jí objevila až díky povinné četbě na vysoké škole, k předmětu literatura pro děti a mládež, ale určitě si jí pořídím do knihovničky, protože s touto knihou by měl přijít do kontaktu každý. Dneska už moc mladých lidí nedokáže říci, co se dělo v letech za 1948 až 1989 a to je podle mě špatně. Každý by měl znát, co se v té době dělo, a že svoboda nebyla vždy samozřejmostí...

26.04.2021

S láskou, LukovS láskou, LukovMariana Zapata

To bylo taaak krásný. Moje první kniha od autorky a není poslední. Kniha se četla svižně, na autorčin styl jsem si zvykla téměř po první kapitole. Jediné co mi trochu vadilo bylo dlouhé handrkování mezi hlavními postavami. Furt jsem si říkala, tak sakra kdy už to přijde, pojďte k věci, všichni víme, co za tím pošťuchováním je. Po přečtení však musím uznat, že tak hezky propracovaný vývoj mezi dvěmi postavami jsem asi ještě nečetla... Směle do Kulti, který už teď věřím, že bude díky fotbalu srdcovka.

13.08.2021

Jeho balíkJeho balíkPenelope Bloom

Autorka mě překvapuje díl od dílu, že to může být stále lepší a vtipnější. Nedovedu si představit, že bych knihy od Penelope nepřečetl na jeden zátah, protože se prostě čtou sami a nedá se od nich odlepit. Hlavní hrdinka Lilith i Liam mi byli oba hned sympatičtí a oblíbila jsem si je. U této knihy jsem zápletku pochopila hned při prvním setkání Lilith s tajemnou dívkou a jen jsem čekala, kdy na to kápne i ona sama. Doufám, že tahle série nikdy neskončí a že další dva díly, Tajemství i Křoví vyjdou co nejdříve. Jediná nevýhoda těchto knih je, že je máte přečtené během pár hodin a musíte dlouho čekat na pokračování, ale takový je hold úděl těchto knih.

07.10.2021

NelíbánkyNelíbánkyChristina Lauren

Kniha mě zaujala svým obalem a čtení bylo snad ještě hezčí! Sice se jedná o klasickou oddechovku s happyendem, ale mě se kniha v porovnání se sériemi Božský a Vášnivý líbila zase o něco více. Tak snad ta laťka půjde i s dalším knihou nahoru.

30.12.2021

Hořím pro tebeHořím pro tebeJ. T. Geissinger

Tak tohle bylo opravdu povedené. U knihy jsem se smála a brečela, mnohdy i obojí naráz. Těším se na další díl, snad bude pokračovat ve stejném duchu :-)

Bílá komnataBílá komnataVojtěch Matocha

Hezké zakončení série. Pro mě byl tento díl asi nejzajímavější a nejnapínavější. Jsem ráda, že jsem Prašinu objevila a určitě se k ní později znovu vrátím.

Útěk do samotyÚtěk do samotyNicholas Sparks

Tak jsem zase sáhla na jistotu v podobě knihy od Sparkse a ani tentokrát jsem nelitovala. Kniha se čte jedním dechem, už po prvních kapitolách si přijdete, že jste součástí příběhu a musíte vědět, jak ta situace dopadne. Události na konci knihy jsou nečekané a vlastně vůbec poprvé jsem si nebyla jistá, jakým směrem se bude příběh vyvíjet.

19.01.2021

Božská mrchaBožská mrchaChristina Lauren

Tuto knihu jsem četla hned po Bastardovi a souhlasím, že kdyby byla součástí prvního dílu, asi by se mi to líbilo více. Je to sice hezké doplnění příběhu, ale na samotnou knihu mi to přijde málo.

30.01.2021

Božský cizinecBožský cizinecChristina Lauren

V půlce knihy jsem si říkala, že kniha je o něco slabší, než Bastard, ale konec mě přesvědčil o opaku. Narozdíl od Bastarda zde byl rozmanitější vývoj vztahu a o hodně víc emocí.

03.02.2021

Božský hráčBožský hráčChristina Lauren

Pro mě zatím jednoznačně nejhezčí díl... Jsem ráda, že konečně došlo i na Maxe, který tvrdil, že tohle se mu rozhodně nikdy nestane :-)

04.02.2021

Losos v kalužiLosos v kalužiMarkéta Lukášková

Kniha byla fajn, je to taková oddechovka, u které se člověk zasměje. Autorka dokázala dost dobře vystihnout rozdíl mezi realitou a životem na sociálních sítích. Kniha hodně ze života.

05.03.2021

Černá a purpurováČerná a purpurováWojciech Dutka

S každou další knihou o tomto tématu si kladu stále více otázek.. Je až neuvěřitelné, že se tohle opravdu dělo. Popisované praktiky, ze kterých mi opět bylo špatně, padlo i několik slz a znovu jsem po přečtení plná emocí.. Nevím, co víc k tomu napsat.. Snad jen, že tato kniha je opravdovým důkazem toho, že láska dokáže opravdu nemožné.

11.03.2021

Dvakrát sedm pohádekDvakrát sedm pohádekFrantišek Hrubín

Knížka co nezklame, myslím, že i dnes je mezi dětmi velmi oblíbená. Díky knížce jsem se vrátila do svého dětství :-)

03.05.2021