Mievr Mievr komentáře u knih

Chromý bůh Chromý bůh Steven Erikson (p)

TOP fantasy sága, kterou jsem četl, zamiloval jsem si ohromné množství postav (jo je to pro náročné čtenáře, tak nebrečte, že je těch postav mnoho). Zamiloval jsem si svět, rasy i démony, všechno originální, stejně jako magie. I přes některé delší pasáže, které se asi spoustu lidem zdají být nudné se mi MKP převelice líbila! Protože i ty nudnější pasáže v sobě skrývají spousty utajených mouder a věcí z všedního života, nad kterými se člověk musí zamyslet, a proto nenechte svůj život spoutat řetězy, i když svoboda taky nemá svůj význam! Všichni musíme bojovat s našimi životy, jak nejlépe umíme a každý další voják se bude hodit!

22.09.2018 5 z 5

Kéž by lidi vyspěli natolik, aby se místo peněz zajímali o životy ostatních lidí, zlepšovali jim náladu, rozdávali lásku, žili v klidu a pohodě v "nebi", přesně tak jak je to myšleno v této knize...pryč ze strachem, utrpením, zlem, pochybami...žijme své životy jak nejlépe umíme :)

16.01.2013 4 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

Velice zaujala, i přes nudnější úvod jsem si oblíbil všechny nové postavy a nemůžu se dočkat až poznám nové a zase si vyslechnu příběhy těch starých známých (Kulp je borec). Eriksonův fantasy svět znám o něco lépe, ale pořád je pro mě velice enormní... Skvělá sága

17.05.2017 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Krásná dětská léta, ale pro mě až příliš nezajímavá, spíš to jednou přečtu dětem :)

04.03.2014 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tolkienův styl psaní je úplně geniální, ale vadí mi jak jsou hrdinové nesmrtelní a nepřemožitelní, prostě není to Hra o trůny, kde jsou lidé běžní a obyčejní a nikdy neví co je čeká, tady sice taky né, ale vždy z toho vyváznou celý jen lehce pochroumaní, krom Gandalfa Šedého x)

11.09.2013 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Kdo chce toho tato kniha přivede k zamyšlení nad společností, lidskými vlastnostmi atd. rozhodně se těším, až si tuto knihu přečtu znovu a příjdu na věci, kterých jsem si nevšiml...po shlédnutí filmu jsem si říkal, proč jsou příběhy, tak obyčejné a neokořeněné, ale po přečtení knihy, jsem zcela pochopil autorovy úmysly...libí se mi přirovnání, že Atlas mraků je moderní Bible mládeže x)

14.02.2013 5 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Četl jsem to jako oddechovku a asi jsem od toho moc očekával. Příběh a téma knihy je silné, ale jinak mě tento drsný styl moc neoslovil, ale věřím, že někoho ANO. Dávám tomu 65 % za humor, ale i toho by v tomto tématu mohlo být více.

02.10.2021 3 z 5

Vzestup Persepole Vzestup Persepole James S. A. Corey

Spoiler: Je velmi znepokojující, že Naomi, která toužila dát protomolekulu Fredovi, to takhle "zaslouženě" odskáče. Laconie se stala silnou, díky tomu, že tuto protomolekulu Fredovi ukradli a teď na Naominu další chybu doplácí celý vesmír :D
Jinak se mi prozatímní závěr série moc líbil a už se těším, až se dočkám konečného závěru.
PS: Bitka Amos vs Bobbie byla nefér, protože Bobbie je trénovaná na nízkou gravitaci lépe :(

29.04.2019 5 z 5

Vzpomínky ledu Vzpomínky ledu Steven Erikson (p)

Nádherné vyvrcholení předchozích dějů!! Prostě nádhera, za mě taktéž zatím nejlepší z série ;) Stejně si to jednou budu muset přečíst celé znova :D

23.08.2017 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Elone nechť Ti to výjde :) skvělé čtení, pro mě podobné čtení jako o Jobsovi. Oba jsou to velcí páni velikáni

02.03.2017 5 z 5

Einstein: jeho život a vesmír Einstein: jeho život a vesmír Walter Isaacson

Einstein je prostě E=mc^2

02.03.2017 4 z 5

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

Příjemné čtení, nenáročné, hezky překvapila :) Převážně "rybaření" mě rozesmálo :D

19.06.2015 4 z 5

Havran Havran David Gemmell

(SPOILER) Kniha se čte velmi dobře a ač jsem se bál časového posunu autor to zvládl excelentně, jediné co mě nepotěšilo bylo, že hlavnímu hrdinovi opět zabijí milou, stejně jako v prvním díle, jako by autorovi došli nápady.. proto 1 hvězda dolů jinak supr

20.06.2023 4 z 5

Pán ledové zahrady 4 Pán ledové zahrady 4 Jarosław Grzędowicz

Skvělá série pro milovníky fantasy a sci-fi :) možná jsou tam slabší chvilky, ale celkově super! Hodnotím 4.8*

19.03.2021 5 z 5

Potoky krve Potoky krve Steven Erikson (p)

Bylo to super, nic jsem od knihy neočekával, jak většina kritiků tady a moc jsem si povídky užil. Ze všeho nejvíc mě asi bavil černý humor :D Narozdíl od MKP jsou povídky jednoduché a není v nich tolik filozofie, sice je zde na některé nenáročné čtenáře mnoho postav, ale oproti MKP je to úplná pohoda a dobře se orientuje v ději. Za mě pecka!

13.05.2020 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Mám dočteno a četlo se to velmi dobře, ale příjde mi to spíš jako nenáročné čtení pro teenagery (připomnělo mi to Labyrint). Další co se mi nelíbí je, že je velmi předvídatelné, kam to vše povede, to kam to směřuje je hned po představení 3 dětských postav jasné. Navíc název spoileruje taky příliš, ale byly tam i zvraty, které jsem nečekal, např. že Arlenovi ukradli nalezené kopí a další zvraty v ostatních linkách, proto hodnotím knihu kladně a jdu pokračovat v sérii. Navíc mě občas lidská nespravedlnost a zvrácenost dost dojala.

05.05.2019 4 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Jak už tu někdo psal, začátek nic moc, ale jakmile se to rozběhlo, stálo to za to, na Pánu prstenů my vadilo, že tam postavy ze všeho vyvázly, tady je to přesně obráceně, jsou smrtelné a to se mi líbí! :)

06.10.2018 4 z 5

Prach snů Prach snů Steven Erikson (p)

Tak to vyvrcholení mě vážně příjemně překvapilo, něco tak velkolepého jsem nečekal... Doufám, že to někteří mí oblíbenci přežijí a zase se s nimi setkám :) Některé úvodní pasáže jsou zase roztáhlejší a působí nudněji, ale už jsem si na to u Malazu zvykl a podle mě je to nejlepší fantasy svět, který vůbec kdo, kdy vymyslel!! :)

24.06.2018 5 z 5

Půlnoční vlny Půlnoční vlny Steven Erikson (p)

Příběh z Lederské říše a kultůry tiste Edurů se mi velice líbil. Teholovi a Buggovi rozhovory byly nejlepší :D

12.11.2017 5 z 5

Dóm řetězů Dóm řetězů Steven Erikson (p)

Karsův příběh mě potěšil, až když jsem pochopil o koho jde :D Jinak střet Felesín a Tavore, čekal jsem spíš, že Šaik sejme Kalam nebo Apsalar, takže pro mě taktéž zklamání, ovšem to nic nemění na úžasném příběhu a už pročítám Půlnoční vlny o příběhu Tiste Edur :)

26.09.2017 5 z 5