Havran

Třetí kniha série Rigant sága. Od chvíle, kdy král Connavar z klanu Rigantů a jeho nemanželský syn Rheg porazili vojsko z Kamene, uplynulo osm set let. Nyní Riganti ztratili svobodu a kulturu, za jejichž udržení jich tolik položilo život. Zůstala jediná žena, která se řídí starými způsoby – wyrd z lesa Stromu přání – a jenom ona zná podstatu zla, jenž bude brzy vypuštěno. Vkládá však naději do dvou mužů: obrovského rigantského zápasníka, jehož pronásleduje to, že nedokázal zachránit nejlepšího přítele před zradou, a mladíka, který si svým vražedným nadáním vyslouží zlobu krutých Varlishů. Z jednoho se stane Havran, vůdce psanců, jehož odvážné činy povzbudí ducha Rigantů. Druhý vytvoří legendu – a zapálí ohně revoluce…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40568/havran-40568.jpg 4.744
Série:

Rigantská sága (3.)

Originální název:

Ravenheart (2001)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Perseus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
špulo
23. ledna

Po rokoch som si prečítal túto Gemmellovku. A aj som si poplakal. Za ľudskú hlúposť, za stratené detstvo, za chlapské zásady, ktoré sa dnes už jaksi nenosia. A za učiteľov a postoj k nim. Na dobrodružnú fantasy zaujímavé dôvody, však?!

witko
23.04.2017

Zatím nejlepší díl série.

Eigis
07.06.2014

Musím říct, že na začátku jsem byl velice překvapen v jaké době se tento příběh odehrává. Šermíře a lučištníky nahradily mušketýři a pikenýři, čímž Gemmell i nadále kopíruje historický vývoj na britských ostrovech. Celá kniha díky tomu na mě působí úplně jinak než jsem u Gemmellovek zvyklý a já si často přestával uvědomovat, že nečtu o skotech , ale o rigantech. Navíc příběh trošku ztratil svůj epický rozměr. Každopádně to, ale bylo příjemné počtení s velmi dojemným koncem.

borknagar
26.10.2012

Můj nejoblíbenější Gemmell. Brečel jsem jako malej kluk, díky pane Gemmell.......