koupit knihy

David Gemmell

britská, 1948 - 2006

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 31 knih

Komentáře (15)

n.ezn.amy
19.10.2020

David Gemmell je pro mě autor, který se řadí mezi legendy fantasy a jeho díla patří na pomyslný piedestal v tomto žánru. Nádherně popsané světy Rigantů, Drenaje či země Nadirů s jejich legendárními hrdiny mě neustále baví a rád se k ním vracím. To, že nebyl pouze spisovatel fantasy, ale i skvělých postapo románů dokázal v sériích Jona Shannowa. Je pouze velká škoda, že další díla již nenapíše.

david0742
07.07.2020

Jeden z NEJ autorů hrdinské fantasy...moc mi chybíte mistře!!!

declen
12.08.2019

Asi navždy zůstane mým nejoblíbenějším autorem. Nevím čím to je, ale v žádné z knih jsem se tolik nedokázal sžít s postavami tak jako v Gemmellovkách. Styl psaní vám nedovolí se od žádné knížky odtrhnout. Někdo říká, že se trochu opakuje, ale pro mě je to možná dobře.

Určitě si přečtěte první Legendu, chronologicky určitě není první, ale kolega v komentářích aayxxy opomíjí údiv, který se vám dostane potom, co jistíte jak to opravdu s některými "legendami" v Legendě bylo.

gladiatorvlk
04.11.2018

Ano,je to opravdu jeden z nejúžasnějších autorů. Mám všechny jeho knihy a bohužel velmi lituji jeho smrti. Jeho knihy mají nejen děj a hloubku,ale pokud člověk dokáže správně číst,nalezne zde spoutny hlubokých myšlenek. Osobně se neustále k jeho knihám vracím a skoro vždy zde naleznu další myšlenku,která mi před tím unikla. Opravdu to byl velký spisovatel a troufám si říct ,že i filozof a měl neuvěřitelné nadání. Klaním se s pokorou jeho duši.

sel123
23.10.2018

Gemmella prostě můžu. Škoda že už se ničeho dalšího nedočkáme. Hltal jsem od nej vše.

aayxxy
22.06.2018

V žádném případě nečtěte v pořadí jak doporučuje v komentáři BlackBlade, pokud přečtete první knihu Legenda, tak pak si silně zkazíte knihy, které ji chronologicky předchází - bohužel já jsem tu chybu udělal.

BlackBlade
23.08.2016

Od Gemmella jsem četl vše, co u nás vyšlo. K něčemu jsem se rád vracel (Komplet celá Drenaj = Druss, Tulák atd., ale i knihy s kameny Sipstrassi byli dobré), jiné knihy byly na jedno brdo = slabší vždy porazí silnějšího. Ale určitě patří mezi velké hráče na poli fantasy a můžu jen doporučit. Začněte knihou Legenda, pak Kroniky o Drussovi, Smrtonoš.... a zbytek už pak nechám na vás ;)

snupko
10.02.2016

Jeden z mála autorov, od ktorého mám v zbierke všetky knihy, ktoré napísal. Fascinoval ma alternatívnym poňatím antiky, kde poprekrúcal takmer všetko a na počudovanie to príbehovo fungovalo na jedničku. Pravdou je, že pri tom množstve v niektorých jeho ságach príbeh upadá až do všednosti, no myslím, že nikdy kvalitou neprepadol. Väčšina ľudí chváli jeho hrdinské ságy o Drussovi a Tulákovi. Podľa mňa však svoju najväšiu kvalitu dosiahol paradoxne v poslednej trilógii o Tróji, ktorú už ani nestihol dopísať, Páčil sa mi však aj Lev Makedonský s pokračovaním Temný princ alebo Rigantská sága...Prečítať ale samozrejme odporúčam všetko, bol to pán spisovateľ a dokazuje, že britské fantasy má veľkú silu.

1