Koupit knihy

David Gemmell

britská, 1948 - 2006


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 31 knih

Komentáře (18)

PitoR
29. března

Podľa tejto stránky by takto by mala chronologicky nasledovať Drenajská sága od Davida Gemmella:

https://davidgemmell.fandom.com/wiki/List_of_David_Gemmell_books

1. Tulák 1: Cestou vlka
2. Tulák 2: V říši vlka
3. Tulák 3: Hrdina ve stínu
4. Kroniky o Drussovi
5. Smrtonoš
6. Bílý vlk
7. Legenda
8. Král za branou
9. Hledání ztracených hrdinů
10. Bojovníci
11. Meče noci a dne

MichaelNewchop
09. ledna

Neuvěřitelné ve světě tak uvěřitelném. Král epické fantasy v syrově kruté a přesto nejčistší podobě. To je David Gemmell, sám smrtelný, avšak jeho příběhy jsou nesmrtelné.

špulo
25.09.2022

Pre mňa je David Gemmell kryštáľovou esenciou rozprávačského kumštu. Prirovnal by som ho ku starým bardom, ktorí (ak to vedeli) dokázali pár úvodnými vetami svoje obecenstvo zaujať tak, že pekne držalo hubu a s očami cez polovicu hlavy očakávalo veci nasleduvšie. Gemmell bol majster najmä v tom, ako dokázal kratučkými flashbackmi alebo presne dávkovanými dialógmi vypovedať životopis postavy a vystihnúť to podstatné z jej charakteru. Do toho vplietol trošíčku filozofie, nejakú tú životnú múdrosť (lebo správna rozprávka má mať aj ponaučenie), históriu danej oblasti a rôzne podobné drobnosti dotvárajúce celkový obraz. A na to všetko mu stačilo pár viet, často len na pol strany. Ani on sa síce úplne nevyhol pár neduhom - občas rozkotúľané myšlienky, sebavykrádanie, opakovanie základnej schémy. Lenže, rozprávka je od slova rozprávať príbeh. A Dejvid bol rozprávkar párekseláns. Rád sa k jeho knihám vraciam. Vždy mám pri tom pocit, ako by som sa vrátil domov. Tam, kde mi je dobre.

n.ezn.amy
19.10.2020

David Gemmell je pro mě autor, který se řadí mezi legendy fantasy a jeho díla patří na pomyslný piedestal v tomto žánru. Nádherně popsané světy Rigantů, Drenaje či země Nadirů s jejich legendárními hrdiny mě neustále baví a rád se k ním vracím. To, že nebyl pouze spisovatel fantasy, ale i skvělých postapo románů dokázal v sériích Jona Shannowa. Je pouze velká škoda, že další díla již nenapíše.

david0742
07.07.2020

Jeden z NEJ autorů hrdinské fantasy...moc mi chybíte mistře!!!

declen
12.08.2019

Asi navždy zůstane mým nejoblíbenějším autorem. Nevím čím to je, ale v žádné z knih jsem se tolik nedokázal sžít s postavami tak jako v Gemmellovkách. Styl psaní vám nedovolí se od žádné knížky odtrhnout. Někdo říká, že se trochu opakuje, ale pro mě je to možná dobře.

Určitě si přečtěte první Legendu, chronologicky určitě není první, ale kolega v komentářích aayxxy opomíjí údiv, který se vám dostane potom, co jistíte jak to opravdu s některými "legendami" v Legendě bylo.

gladiatorvlk
04.11.2018

Ano,je to opravdu jeden z nejúžasnějších autorů. Mám všechny jeho knihy a bohužel velmi lituji jeho smrti. Jeho knihy mají nejen děj a hloubku,ale pokud člověk dokáže správně číst,nalezne zde spoutny hlubokých myšlenek. Osobně se neustále k jeho knihám vracím a skoro vždy zde naleznu další myšlenku,která mi před tím unikla. Opravdu to byl velký spisovatel a troufám si říct ,že i filozof a měl neuvěřitelné nadání. Klaním se s pokorou jeho duši.

sel123
23.10.2018

Gemmella prostě můžu. Škoda že už se ničeho dalšího nedočkáme. Hltal jsem od nej vše.

1