koupit eknihy

David Gemmell

britská, 1948 - 2006koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
SmrtonošKrvavý kámenŠtít hromuBílý vlkLev Makedonský

Autor

David Andrew Gemmell (1. srpna 1948, Londýn – 28. července 2006) byl anglický spisovatel fantasy literatury. Již v 16 letech byl vyloučen ze školy za organizování hazardních her a musel začít pracovat. V noci si přivydělával jako vyhazovač z nočních klubů, k čemuž mu značně dopomáhala jeho r... celý životopis(zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/David_Gemmell)

Komentáře (9)

Přidat komentář
BlackBlade
23.08.2016

Od Gemmella jsem četl vše, co u nás vyšlo. K něčemu jsem se rád vracel (Komplet celá Drenaj = Druss, Tulák atd., ale i knihy s kameny Sipstrassi byli dobré), jiné knihy byly na jedno brdo = slabší vždy porazí silnějšího. Ale určitě patří mezi velké hráče na poli fantasy a můžu jen doporučit. Začněte knihou Legenda, pak Kroniky o Drussovi, Smrtonoš.... a zbytek už pak nechám na vás ;)

snupko
10.02.2016

Jeden z mála autorov, od ktorého mám v zbierke všetky knihy, ktoré napísal. Fascinoval ma alternatívnym poňatím antiky, kde poprekrúcal takmer všetko a na počudovanie to príbehovo fungovalo na jedničku. Pravdou je, že pri tom množstve v niektorých jeho ságach príbeh upadá až do všednosti, no myslím, že nikdy kvalitou neprepadol. Väčšina ľudí chváli jeho hrdinské ságy o Drussovi a Tulákovi. Podľa mňa však svoju najväšiu kvalitu dosiahol paradoxne v poslednej trilógii o Tróji, ktorú už ani nestihol dopísať, Páčil sa mi však aj Lev Makedonský s pokračovaním Temný princ alebo Rigantská sága...Prečítať ale samozrejme odporúčam všetko, bol to pán spisovateľ a dokazuje, že britské fantasy má veľkú silu.

Radek72
15.11.2015

Přečetl jsem několik ság od několika různých autorů než jsem se dobral ke Gemmellovi (na doporučení knihkupce)..a překvapivě mi sedl svojí reálností. Bohužel asi po osmi přečtených kniháh jsem získal pocit jednotvárnosti příběhů a plochosti postav...navíc jsem si v té době koupil Měsíční zahrady od Steven Erikson...a dostal jsem takovou ránu do hlavy, že jsem se prostě ke Gemmellovi nemohl vrátit.

Athelstan
23.04.2015

David Gemmell mě přivedl k fantasy literatuře před deseti roky. Prožil jsem mladí s Drussem, Sigarni a dalšími. Naučil mě, co je to čest a přátelství, že nic není zadarmo a je třeba bojovat. Otevřel mi svět fantasy a já jsem mu za to dodnes vděčný. Všechny jeho knihy stojí za to přečíst a ne jen jednou. Je mistrem svého žánru. Díky za vše, Davide Gemmelle!

PAVEL z BRNA
17.08.2013

David Gemmell je vynikající lék na deprese,nebot Král za branou mě z depresí dostal,když jsem zrovna tvrdl v blázinci a nevěděl, co počít se svým životem. Jeho knihy chytí za srdce a už ho nepustí,dokud nepřečtete poslední stránku a pak chcete dalšího Gemmella,protože autor oslovuje to nejlepší v nás,ale vidí i stíny. Zkrátka jeho knihy jsou láska na celý život. Ted jsem sice abstinoval,ale vidim,že se pustím do dalších,které jsem díkybohu ještě nečetl.

Mako123123
21.12.2012

Celú trilógiu kníh historického románu TROJA považujem za jednu z NAJlepších kníh aké doma mám. Určite v blízkej budúcnosti si kúpim ostatné ktoré som ešte nečítal.

borknagar
26.10.2012

Skvělý autor tzv. "hrdinské fantasy". Pan Gemmell dal svým postavám "život". Žijí, umírají, milují se a já během čtení nevnímám realitu a prožívám každičkou stránku příběhu s nimi. Vlastním všechny doposud vydané knihy tohoto autora a tak to vypadá, že mám v knihovně přefialováno (zasvěcení vědí, o čem píšu) :))

Martin1974
20.07.2012

Jeho knihy sú čisté fantasy,plné rozprávkových znakov,dobrodružstva a násilia,čo je pre mnohých braková literatúra,ale paradoxne je v nich toľko humanizmu a volania po ľudskosti,ako v Remarqueovi.

Vevericka.eva
26.09.2011

Vynikající autor hrdinské fantasy. Přečetla jsem všechny jeho knihy v ČJ a ani o jedné nemůžu řict, že by některá nestála za to.