Bílý vlk

Skilgannon Hrozný zmizel ze stránek dějin. Sebral legendární Meče noci a dne a odjel z Naashanu. Nikdo neví kam se poděl. O tři roky později chce rozlícený dav povraždit mnichy v jednom odlehlém klášteře. Postaví se mu osamocený mnich. V jediném děsivém okamžiku se jejich svět navždy změní a zemi se roznese zpráva. Skilgannon se vrátil. Teď musí projet nebezpečnou, démony sužovanou zemí, aby našel tajemný chrám a nestárnoucí bohyni, která mu vládne. Po jeho stopě jdou najatí vrahové a před sebou má vojsko šíleného zabijáka. Hrozný se vydává na cestu, aby přivedl mrtvé k životu. Ale neputuje sám. Muž po jeho boku je sám Druss Veliký. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14849/bily-vlk-fKU-14849.jpg 4.5111

Drenajská sága 6.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Návrat

White Wolf, 2003

Kniha Bílý vlk

denniys

Trochu jsem se obávala, zda mě další díl Drenajské ságy bude pořád bavit. Jednotlivé díly jsou si opravdu hodně podobné, jedou podle stejné osnovy, hlavní hrdinové mají stejný charakter a celá zápletka je poměrně jednoduše vystavěná. Navíc jakoby s každým pokračováním ubývalo fantasy prvků. Přesto jsem z četby Bílého vlka byla nadšená. Skilgannon je další postava, která je kladná i záporná zároveň, ale čtenář si ho zamiluje. Milý je návrat Ustarté, ačkoliv moc prostoru nedostala. Úplně nejvíc mě potěšil nádherný a dojemný závěr.

Hadati

Gemmel se tentokrát zaměřil na více postav. Hlavními z nich je Skilgannon, který má ještě temnější minulost než Tulák, a Druss. Vyskytují se tu však i další vedlejší postavy a ani jedna z nich nemá nezajímavou historii, která bude nakonec odhalena.

Přestože má Skilgannon a Druss každý svůj vlastní cíl, okolnosti je nakonec donutí, že si navzájem pomájí. Drusse sice již trochu zmáhá jeho věk, kdy mu je již přes 50 let, ale ani to jej nedokáže zastavit, aby se snažil splnit, co si předsevzal, přestože proti němu stojí obrovská přesila.

Skilgannon se pak po celou dobu vyrovnává se svou minulostí, kdy jediné části, které mě trochu nudily, byly jeho flashbacky. Naštěstí nejsou moc dlouhé a časté, a přece jen jsou pro celkový příběh podstatné.

Jsou tu také tři postavy, které byste měli znát z předchozích knih Drenajské ságy. Kromě mocné čarodějnice Stařeny se tu také objeví kněžka Ustarté, proměněnkyně z jiného světa, která se objevila jako důležitá postava v třetím díle Tuláka. Poslední postavou je pak Orastes, naivní mladý a nezkušený voják, který stál po boku Drusse v bitvě o Skelnský průsmyk (viz kniha Drussovy kroniky). I když s postavou Orasta je to tu trochu komplikovanější.

n.ezn.amy
04.02.2020

Další ze skvělých knih, ve kterých opět vystupuje můj nejoblíbenější válečník Druss Veliký, který po boku legendárního Skilgannona, jde vstříc dalšímu dobrodružství, postavit se přesile a "pohnout horou"

03.09.2019

Jedna z mých úplně TOP knih vůbec, prostě srdcovka, ačkoliv jsem nikdy nečetla žádnou jinou knihu ze série. Četla jsem ji v průběhu let minimálně 5x a určitě se k ní znovu vrátím. Krásný, i když místy drsný a místy smutný příběh, propojování dějových linek a dva hrdinové, každý úplně jiný. K tomu množství dalších velmi zajímavých postav.

Ramiel
31.03.2019

Zajímavé, že autor nemá žádného kladného hlavního hrdinu. Každý z nich má nějaký temný škraloup ve své minulosti. Ani Skilgannon není výjimkou. Jeho činy jsou opět částečně dávány za vinu vlivu jeho temných démonických mečů podobně jako v případě sekery u Drussa. Druss jako upozaděný hrdina mi byl trošku sympatičtější, ale změna v chování byla možná až moc velká. Za některé Skillgannonovy výroky na jeho adresu dříve jiné opovážlivce zabíjel.
Chvíli jsem musel pátrat v paměti, kdo že je Ustarté, než jsem si vzpomněl na Tuláka (kterého zatím žádný další z Gemmelových hrdinů dle mého nepřekonal). Také různé přeskakování v čase, ať už v rámci jedné knihy nebo mezi jednotlivými díly ságy, není úplně můj šálek čaje. Neustále se snažit vzpomenout na děj předchozích knih a zařadit si čtenou knihu na časovou osu...

MP17
07.02.2019

Gemmell v plné síle, zajímavý příběh vnitřně rozervaného hlavního hrdiny, který prostě musí ty zbraně do ruky vzít, protože si to vyžaduje zájem vyššího dobra. Druss jako doplňková postava funguje skvěle, je zajímavé sledovat jak se vyrovnává s příchodem stáří. Propojování dvou časových linií funguje výborně, čtenář pak lépe chápe Skilgannonovu složitou osobnost.

špulo
20.04.2018

Keď sa váš obľúbený hrdina spojí s ďalším, nemôže to skončiť zle. Neskončilo.

KAREL6725
20.11.2017

Skilgannon Hrozný a Druss Veliký se setkávají v dalším příběhu pana Gemmella, co si přát víc. Nechci kopírovat , ale tohle je opravdu špička Drenajské ságy. Autorovy knihy stojí rozhodně za přečtení, drsný svět Drenaje a jeho hrdinové. David Gemmell svými příběhy přispěl do žánru fantasy měrou vrchovatou. Svými knihami , se řadí mezi nejlepší autory světové fantasy. Plný počet hvězd. P. S. Tuláka mám radši, moje nejoblíbenější série.