michimuller michimuller komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Trošku paradox když se sága severské krimi otevírá zrovna v Australském Sydney, ale dobrý, dost dobrý! Už jsem se s ikonickým HH potkala a chci toho přečíst víc. Formát audioknihy čtené charismatickým hlasem Hynka Čermáka to posouvá přes rámec hodnocení, což by bylo vůči autorovi nefér. Líbil se mi závěr v prostředí v mořském světě, padouch skončil v potravním řetězci. Krokodýl, sem tam nějakej žralok, netopýr, černý had, staré legendy..moc dobře okořeněné, doporučuji.

21.02.2018 4 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Great!!! Krásně skloubené prostředí na jedné straně všude samá kukuřice, mě se vybavovaly "kukuřičné děti",na straně druhé neprobádané jeskyně, pražící slunce proti jeskynní temnotě. Do toho městečko, kde chcípnul pes a živoří "vlčí dítě". Krásně vykreslená atmosféra se stupňujícím napětím a strachem ukrytým za každým stalagmitem, kde pak děsí každé zašeptání ve tmě. Příběh okořeněný indiánskou legendou a rituálním pohřebištěm, který rozplétá zvláštní agent, který je opravdu zvláštní sympaťák stylizující se do Sherlocka Holmese kříženého čínským mnichem. Jeho záliba v zeleném čaji byla úsměvná, sice ho také piju každý ráno, ale netušila bych jakou tomu někdo může věnovat pozornost. Audioverzi knížky nehodnotím, nebyla to nejlepší verze, možná tak trochu amatérská, ale knížka plný počet hvězdiček. Vytkla bych pouze továrnu na zpracování krůt, ve své podstatě to byl naprosto zbytečný prvek plný morbidity, který mi tam jednoduše překážel. Doporučuji k odreagování naprosto super.

16.02.2018 5 z 5

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

Tento román je údajně srovnáván s Harissovým mlčením jehňátek, což tomu dle mého jen a jen škodí. Až do třetí části jsem to viděla průměrně na 3 a kousek hvězdičky, už jen pro to, že jsem to měla v audio formátu jsem tuhle knížku zvládla hodně rychle. Za závěr musím hvězdičku přidat a stojí za to vydržet a dočíst celé. Nic převratného, ale stálo to za ten čas.

Vodní andělé Vodní andělé Mons Kallentoft

Úžasný Mons a jeho květnaté vyprávění, sloh jako z jiné doby, někdo, kdo si umí hrát nejen s písmenky, větami, ale i s emocemi. Vražda není alfou a omegou a právě to se mi na této severské detektivce líbí.

11.02.2018 5 z 5

Lovci diamantů Lovci diamantů Wilbur Smith

Po letech jsem se vrátila k této knížce znovu, tentokrát v audio formátu. Taková dobře napsaná delší povídka s krásně propracovanými postavami a zvláštním koncem, ty hyeny mě tam opravdu překvapily.

Úplněk vlka Úplněk vlka Lincoln Child

Moje první knížka tohoto roku, četla jsem ji zrovna v úplňku a svérázné vysvětlení agresivity v závislosti na lunárním cyklu je nápadité, trefné a opírá se o vědecká pozorování, které oživí každý fiktivní román. Knížka se četla jedním dechem, i když nic náročného, prostě oddechovka. A bonusem k tomu moc krásná obálka.

Šest let Šest let Harlan Coben

Na šest let nestačí ani sedmý smysl. Moc zašmodrchané, jestli to nebude tím prostředím akademické půdy. Autor to zřejmě psal v americkém stylu všeho raději víc, než míň. Kupodivu jsem se ale v ději neztrácela, jako by příběhem vedla pomocná červená nit bludištěm a čtenář si mohl odškrtávat postupně seznam vysvětlených záhad. Autorovi se nedá vytknout perfektní čtivost, ale na mě dějově absurdní a místy kýčovité. Nejvíc mi vadil happyend, to autor totálně zvoral, ale nechci brát někomu iluze.

06.07.2016 3 z 5

Tanec modrých andělů Tanec modrých andělů Steve Loveček Lichtag

Každý kdo má rád podmořský svět by neměl tuto nádhernou knížku minout. A komu se dostalo do ruky čekání na bílu smrt už vůbec ne. Měla jsem to štěstí, že jsem dostala obě najednou. Krásný barvitý děj, že má čtenář dojem, že je součástí děje. Moc dobře pane Lovečku! A kdypak toho napíšete víc?

06.07.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Moje první Keplerovka a určitě ne poslední. Dostala se mi do rukou jako audiokniha, moc příjemné poslouchání. Chvílemi jsem se v ději ztrácela, ale to byl dáno spíše mu nesoustředěností než vinu autora. Rozuzlení docela nečekané. Jediné co bych vytkla byla postava těhotné vyšetřovatelky, tohle mi prostě nesedlo a přišlo mi zbytečně výstřední.

06.07.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Naprosto skvělá audioknížka, která mě dostala. Ze začátku jsem doporučení moc nebrala, mám raději audio knížky načtené mužským hlasem, ale tohle se hodně povedlo. Holger Munch byla skvěle zpracovaná postava vyšetřovatele, že se těším na další příběh. Jeho partnerka a vlastně hlavní hrdinka Mia mi naopak přišla nedotažená, možná díky své pohnuté minulosti, ale věřím, že příště bude o stupeň lepší. Mám ráda přemýšlení nad dějem, proč se situace vyvíjí v daném směru a tahle detektivka naprosto předčila mé očekávání. Doporučuji i severské detektivky mají něco do sebe.

06.07.2016 5 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Jako věrný fanoušek Stephana Kinga jsem byla na Bábu Motyku hodně zvědavá, přeci jen se nová konkurence Kinga hned tak neobjevuje. Obálka knížky ve mě evokovala vzpomínku na čarodějnici z Blair a tak zcela přirozená volba se do čtení pustit. Ale... pouze zdařilá marketingová propagace. Velice nerada hodnotím negativně, když si uvědomím že kritizovat může člověk,který danou věc zvládne podstatně líp. V komentářích k této knize se objevuje chaos a s tím souhlasím, stejně jako, že autor musel být pod vlivem psychotropních látek. Jestli tohle ocení alespoň intelektuální segment čtenářů, budu jim držet palce, ale já se v tomto díle nenašla. Megachaos....Autor zřejmě excentrik vyučující kurzy tvůrčího psaní by měl v prvé řadě ctít zpracování tématu, aby čtenář pochopil co chtěl říct. Věřím, že téma lidové legendy mohlo být uchopeno trošku jinak a nebyla by to ztráta času. V jednom okamžiku při zmínce o Architeuthis dux jsem se začala těšit, že jsem snad něco pochopila, ale byl to jen autorův slepý výstřel do tmy. Jedna hvězdička za statečnost, že měl odvahu tohle vydat a zároveň přesvědčit někoho, aby si to přečetl.

06.07.2016 1 z 5

Růže smrti Růže smrti Arnaldur Indriðason

Zkusila jsem svého prvního Indridassona. Ano Erlendur není Harry Hole a to je jen dobře! Byl mi sympatičtější a lidštější než ikona Nesboa. Příběh se zvláštní zápletkou, líbilo se mi, že první objevená pachatelova stopa byla vlastně naprosto náhodná záležitost. Rozmotat tohle klubko zvládl tak trochu víc životem zdrchmaný Erlendur skvěle. Příběh byl napínavý tak akorát a četl se velice dobře, určitě budu lovit další autorovy knížky.

24.09.2015 4 z 5

Prízraky Prízraky Jo Nesbø

Mé první setkání s HH a můžu se přiznat že příjemné překvapení. Tématika narkomanů není můj šálek kávy, ale zajímalo mě jak to dopadne. Sympatický alkoholik HH tak trochu nesmrtelný :o) ale proč ne, když je ikonou celé řady knížek. Rozhodně jsem se u toho nenudila a zkusím i jinou knížku autora.

24.09.2015 4 z 5

Kosti zmizelých Kosti zmizelých Kathy Reichs

Skvělá knížka skvělé autorky. Problematika Afghánistánu očima bílého světa, perfektní příběh kdy antropoložka v bojové zóně exhumuje kosti domorodců. Představa kolik to muselo sežrat povolení, logistika a třeba jen odvaha kývnout na takový úkol, klobouk dolů. Obchod s lidmi je i v dnešní době poměrně složité téma, které se autorce skvěle povedlo vykreslit. Knížka má spád a čte se jedním dechem. Vývoj emocionálního trojúhelníku Tempe nabírá na obrátkách, zřejmě se čtenář dočká zajímavého posunu v dalších knížkách, už aby zase něco vyšlo! Perfektní slovní obrat ve slovníku inteligentní ženy o ex partnerově nastávající "poprsí má větší než IQ" tak tohle se povedlo. :o)

18.08.2015 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Zatímco Zmizelá a Ostré předměty mi naprosto nic neříkaly a přečetla jsem je snad jen silou vůle, Temné kouty byla pecka za 4 a 1/2 *! Subjektivní odebrání hvězdičky za trochu useknutý a nedotažený konec a pro mě nešťastná forma vyprávění roztrhané kapitoly minulost / současnost, které bytostně nesnáším i u jiných autorů, protože mě vytrhávají z kontextu a působí stejně rušivě jako stupidní blok reklam v napínavém filmu. Hodně čtivá knížka, co mě překvapila, i když mi tam pár věcí docela vadilo. Hlavně osobnost hlavní hrdinky knížky Libby, co nepracuje, válí se v posteli, čeká na sociální dávky a milodary a kouká, kde by schrastila peníze na živobytí a trpí permanentní leností v pokročilém stádiu. Většina postav v tomto románu působí neuvěřitelně nesympaticky, snad kromě Diany, která je uvěřitelná. Kultovní rituály satanistů na mě působily značně nevěrohodně, brutálně a diletantsky ale je zde vidět skvělé zlepšení v popisu postav i propracovanosti děje, který je po nitkách pomalu rozplétán. Hodně dobrá knížka!

18.08.2015 4 z 5

V hlubinách Loch Ness V hlubinách Loch Ness Steve Alten

Mám moc ráda autorovu sérii s Meg, která je podle mě naprosto báječná pohádka o megalodonovi na pokračování. Tenhle příběh o skotské celebritě Nessince je tak trochu povedeně slátaná pohádka od všeho trochu. Líbili se mi kryptozoologické vsuvky o skutečném / domnělém pozorování této zmarkeningované příšerky živící cestovní ruch i příběh vyprávěný mořským biologem. Celkově vzato historický podtext byl docela dlouhý a možná by bez něj příběh vypadal celkově líp. Také hlavní viník prosakující ropa do jezera mi přišel hodně nevěrohodný, ale jako i jiné Altenovy romány bylo v hlubinách Loch Ness čtivý příběh, který rozhodně nenudil. Předimenzované akční scény, když mořského biologa pokouše v tábořišti vrčící Anquilla Anguilla jsou spíše úsměvné. On každý čtenář není rybář, aby si v daným okamžiku vybavil říčního úhoře a překladatel byl frajer, že tam český název raději vypustil, aby z toho nebyla komedie. Docela by mě potěšilo, kdyby se autor pustil do románu o Yettim :o)

12.08.2015 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Zvládla jsem to dočíst celou trilogii. Pobíhání válečným městem už bylo docela ubíjející stejně jako emoční trojúhelník. Líbilo se mi rozuzlení příběhu, nakonec velice dobře napsaný konec co mě překvapil. A dobré příběhy dobrý konec posouvá o level výše.

12.08.2015 3 z 5

Proč jsem se neoběsila Proč jsem se neoběsila Halina Pawlowská

Proč jsem se neoběsila? No inu proto, že je lepší si ze sebe udělat legraci a nějaká zoufalá dušička přijde alespoň na jiné myšlenky, proto paní Halino, proto! Knížka plná krátkých fejetonků. Reset mozku k ničemu jinému to není a jen blázen by tu chtěl něco rozebírat. Je to stejné jako listovat v časopise a pak jej nechat zapomenutý na lavičce v parku.

28.07.2015 3 z 5

Kronos Kronos Jeremy Robinson

Očekávala jsem něco odlišného. Děj na můj vkus příliš roztříštěný a chaotický, nesedla mi představa bájné božské bytosti, to si myslím bylo zcela zbytečné. Jinak se kniha velice dobře četla a bylo to poutavé čtení na dovolené u moře. Takové pohodové jednoduché odlehčení. Líbil se mi vztah otce s problémovou dcerou, bylo to dokonale vystižené.

28.07.2015 3 z 5

Megalodon. Pátrání po nejstrašnějším mořském predátorovi Megalodon. Pátrání po nejstrašnějším mořském predátorovi Jan A. Novák

Jedinečná kniha, tak trochu studie o žralocích i pravěkých monstrech pradávných oceánů. Knížka nabitá informacemi i pro laika. Autor zcela bravurně dokázal zaujmout a vtáhnout do svých hypotéz. Moc se mi líbila a určitě doporučuji! Na konci shrnutá fakta pro a proti možnosti výskytu megalodona do dnešní doby a je jen na čtenářovi, na kterou stranu se sám přikloní.

05.07.2015 5 z 5