Prízraky ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V uliciach Osla sa zjavila nová droga violín, opiát silnejší než heroín a vyvolávajúci oveľa väčšiu závislosť. Mladý narkoman Gusto leží v byte na podlahe, krváca a čoskoro zomrie. Za zvukov kostolných zvonov rekapituluje svoj životný príbeh. Inšpektor Harry Hole sa po troch rokoch strávených v zahraničí vracia do Nórska. Žiada bývalého policajného nadriadeného, aby mu umožnil vyšetriť takmer uzavretý prípad vraždy. Dostane povolenie navštíviť vo väzení údajného vraha, 18-ročného chlapca, s ktorým ho však spája vlastná minulosť. Vražda spočiatku nesie typické znaky násilia z drogového prostredia, ale rozrastie sa do rozmerov, o ktorých sa Harrymu ani nesnívalo. Väčšina stôp totiž vedie inam, do vyšších kruhov, a inšpektor sa takisto stáva nepohodlnou osobou. Vyšetrovanie smeruje k prekvapujúcemu vyústeniu. A zatiaľ čo Harry pátra, Gusto pokračuje v rozprávaní svojho príbehu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249565/prizraky-249565.jpg 4.42119
Série

Harry Hole 9.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno (ekniha), Ikar (SK)
Orig. název

Gjenferd, 2011

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (377)

Kniha Prízraky

Přidat komentář
PPardinio
předevčírem

Mám knížky s Harry Holem opravdu rád a tento díl se mi dostal pod kůži od prvních stránek. Nevím, čím to je, ale Nesbo se čte skoro sám :-) Harry se vrací z Hongkonku a začíná vyšetřovat vraždu, do které je zapletený jeho Oleg. Za vším jsou drogy. Oslo totiž zaplavil Violin a feťáci jsou po něm celí lační. Na scénu se dostává Dubajec, jenž je zdá se nepolapitelný. Dějově se střídají výborné pasáže z pohledu HH a pro mě ještě lepší části, ve kterých nás vrací zavražděný Gusto do minulosti. Závěr byl pro mě překvapivý a můj tip bohužel nevyšel. Jinak být celý děj z pohledu té krysy, tak to by bylo teprve něco :-)

Tereziee
12. února

Nejdřív to vypadalo jen na 4 hvězdy, vzhledem k tomu že mě v detektivkách moc nebaví drogové zápletky. Posledních 20 stran mě ale tak dostalo a zmátlo, že jsem musela dát i tu pátou hvězdičku. Je až neuvěřitelný jak má Nesbø celý případ dokonale a do detailu promyšlený. Mám samozřejmě i jiné oblíbené krimi autory, ale Nesbø má prostě něco navíc.

MilanCFC
04. února

Aneb další Nesbova možnost vložit do knihy něco ze sebe, tentokrát z fotbalového hlediska, když záporným postavám oblékl dres Arsenalu :-)) Opět výborně vyprávěno s hned několika překvapivými momenty.

Wladimirski
16. ledna

Další napínavý thriller z pera Jo Nesba, ve kterém se HH vrací z Hong Kongu, aby pomohl Olegovi, který se dostal na šikmou plochu nejen užívání a prodeje drog, ba co více i vražd. Do hry se vrací Ráchel a snad poprvé v této sérii to vypadá, že tentokrát HH nepřežije.
Promyšlené, uvěřitelné, zkrátka kvalitka od Jo Nesba.

jesterka.as
13. ledna

Trápila jsem se ze začátku se jmény a postavami, nějak jsem se v tom motala. Postupně jsem se začetla a snažila se poskládat vše na co postupně Harry přicházel. No mě z toho vyšel maglajs, jemu vrah ;)
Jsem trochu zklamaná z konce, ale jinak z knihy dojem dobrý. Až zase zapomenu na to, jak špatně se orientuju v norských jménech, tak se k Harrymu vrátím :).

grimik
27.12.2019

Už mám Nesba vážně dost. Přízrak má ambice být jiný, být lepší. Narušuje stále stejnou příběhovou osnovu , jaké se držela řada předchozích dílů a která už byla vážně nudná, avšak Nesbo je tak neschopný vystavět nečekané zvraty a eskalaci napětí na reálných a smysluplných základech, že musí víc a víc využívat naprosto nesmyslné situace a absurdně vykonstruované přehnanosti. Bez toho je přitom příběh jednoduchý, až místy vágní. Přesto, díky změněné osnově jiný a pro mě akceptovatelný. Bohužel. Dál v sérii jdu již s neutuchajícím odporem a stále více jsem přesvědčen o tom, že je autor nespravedlivě nadhodnocován.

JanHrnecek
16.12.2019

Nedýchám, nemrkám.
To byla jízda.

Dashmo
14.12.2019

Top top top!!!toto sa Nesbovi velmi podarilo.akurat ma strasne stve, ze nemam doma pokracovanie

1 ...