Prízraky ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V uliciach Osla sa zjavila nová droga violín, opiát silnejší než heroín a vyvolávajúci oveľa väčšiu závislosť. Mladý narkoman Gusto leží v byte na podlahe, krváca a čoskoro zomrie. Za zvukov kostolných zvonov rekapituluje svoj životný príbeh. Inšpektor Harry Hole sa po troch rokoch strávených v zahraničí vracia do Nórska. Žiada bývalého policajného nadriadeného, aby mu umožnil vyšetriť takmer uzavretý prípad vraždy. Dostane povolenie navštíviť vo väzení údajného vraha, 18-ročného chlapca, s ktorým ho však spája vlastná minulosť. Vražda spočiatku nesie typické znaky násilia z drogového prostredia, ale rozrastie sa do rozmerov, o ktorých sa Harrymu ani nesnívalo. Väčšina stôp totiž vedie inam, do vyšších kruhov, a inšpektor sa takisto stáva nepohodlnou osobou. Vyšetrovanie smeruje k prekvapujúcemu vyústeniu. A zatiaľ čo Harry pátra, Gusto pokračuje v rozprávaní svojho príbehu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249565/prizraky-249565.jpg 4.42119

Harry Hole 9.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno (ekniha), Ikar (SK)

Gjenferd, 2011

Kniha Prízraky

PPardinio
předevčírem

Mám knížky s Harry Holem opravdu rád a tento díl se mi dostal pod kůži od prvních stránek. Nevím, čím to je, ale Nesbo se čte skoro sám :-) Harry se vrací z Hongkonku a začíná vyšetřovat vraždu, do které je zapletený jeho Oleg. Za vším jsou drogy. Oslo totiž zaplavil Violin a feťáci jsou po něm celí lační. Na scénu se dostává Dubajec, jenž je zdá se nepolapitelný. Dějově se střídají výborné pasáže z pohledu HH a pro mě ještě lepší části, ve kterých nás vrací zavražděný Gusto do minulosti. Závěr byl pro mě překvapivý a můj tip bohužel nevyšel. Jinak být celý děj z pohledu té krysy, tak to by bylo teprve něco :-)

Tereziee

Nejdřív to vypadalo jen na 4 hvězdy, vzhledem k tomu že mě v detektivkách moc nebaví drogové zápletky. Posledních 20 stran mě ale tak dostalo a zmátlo, že jsem musela dát i tu pátou hvězdičku. Je až neuvěřitelný jak má Nesbø celý případ dokonale a do detailu promyšlený. Mám samozřejmě i jiné oblíbené krimi autory, ale Nesbø má prostě něco navíc.

MilanCFC

Aneb další Nesbova možnost vložit do knihy něco ze sebe, tentokrát z fotbalového hlediska, když záporným postavám oblékl dres Arsenalu :-)) Opět výborně vyprávěno s hned několika překvapivými momenty.

Wladimirski

Další napínavý thriller z pera Jo Nesba, ve kterém se HH vrací z Hong Kongu, aby pomohl Olegovi, který se dostal na šikmou plochu nejen užívání a prodeje drog, ba co více i vražd. Do hry se vrací Ráchel a snad poprvé v této sérii to vypadá, že tentokrát HH nepřežije.
Promyšlené, uvěřitelné, zkrátka kvalitka od Jo Nesba.

jesterka.as

Trápila jsem se ze začátku se jmény a postavami, nějak jsem se v tom motala. Postupně jsem se začetla a snažila se poskládat vše na co postupně Harry přicházel. No mě z toho vyšel maglajs, jemu vrah ;)
Jsem trochu zklamaná z konce, ale jinak z knihy dojem dobrý. Až zase zapomenu na to, jak špatně se orientuju v norských jménech, tak se k Harrymu vrátím :).

grimik
27.12.2019

Už mám Nesba vážně dost. Přízrak má ambice být jiný, být lepší. Narušuje stále stejnou příběhovou osnovu , jaké se držela řada předchozích dílů a která už byla vážně nudná, avšak Nesbo je tak neschopný vystavět nečekané zvraty a eskalaci napětí na reálných a smysluplných základech, že musí víc a víc využívat naprosto nesmyslné situace a absurdně vykonstruované přehnanosti. Bez toho je přitom příběh jednoduchý, až místy vágní. Přesto, díky změněné osnově jiný a pro mě akceptovatelný. Bohužel. Dál v sérii jdu již s neutuchajícím odporem a stále více jsem přesvědčen o tom, že je autor nespravedlivě nadhodnocován.

JanHrnecek
16.12.2019

Nedýchám, nemrkám.
To byla jízda.

Dashmo
14.12.2019

Top top top!!!toto sa Nesbovi velmi podarilo.akurat ma strasne stve, ze nemam doma pokracovanie