Kronos

Kronos, nejmladší a nejvýznamnější z Titánů; manžel a bratr Titánky Rheie, otec významných řeckých bohů (Zeus, Hestia, Démétér, Héra, Hádes, Poseidon), se obával, že by ho jeho potomci mohli připravit o moc (kvůli věštbě, podle které k tomu mělo dojít), a tak raději všechny své potomky požíral, když se narodili. Děj knihy se odehrává v Mainském zálivu. Oceánolog Atticus Young s dcerou Joanou se vydají na potápěčskou výpravu za velrybami. Přitom narazí na záhadného ohromného tvora, který dívku pohltí. Nešťastný otec se rozhodne, že tvora, podobného hadovi, vyhledá a zabije. Kniha líčí situace, do kterých se přitom dostává, a to, co se děje s Joanou v Kronově břiše. Attikusovi pomáhá v pátrání bohatý majitel jachty, který ho vezme k sobě na jachtu, a společně Krona pronásledují. On sám také touží obludu zabít, chce ji zařadit do své sbírky, v níž jsou i relikty pravěkých tvorů, obluda totiž připomíná potomka praještěra kronosaura, který záhadně přežil do našich dnů. Spolupráce obou mužů však neprobíhá bez konfliktu, Kronos útoky přežije a připraví oceánologu Youngovi a jeho dceři nečekané, avšak radostné překvapení zcela v duchu jednání antického Krona....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31012/kronos-31012.jpg 3.221
Originální název:

Kronos (2008)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Pampalini
04. března

Hodnotiť túto knihu si žiada prijať pravidlá dobrodružného žánru. Americký futbal bude bezduchým a nudným športom, ak nepochopím pravidlá - ešte horšie dopadne, ak sa ho budem snažiť pochopiť na základe európskeho futbalu. Kronos je naivný, nelogický, prekombinovaný podobne ako staré bondovky. A práve preto ich máme radi.

Richie1
30.01.2016

Pokud bych měl nějakou knihu označit jako brak, tak lepší příklad než Kronos nenajdu. Tento slaboučký pokus o variaci King Konga a Jamese Bonda dohromady jsem četl asi omylem. Začátek ještě trochu ušel (i přes ty plytké citové výlevy), ale s přibývající akcí jsem se začal stále více pochechtávat - z dobrodružného thrilleru se stávala směšná fraška. Nijak originální zápletka, bezduché postavy, hloupé dialogy a akční scény opravdu tragicky směšné ("... Atticus uchopil obě Remusovy ruce, vrhl se na zem, nohama napřed projel pod Remusovýma rozkročenýma nohama a potom mu zezadu lýtky sevřel krk. Prudkým trhnutím Remuse přiškrtil a mrštil jím dozadu... ").
Knihu nedoporučuji - ztráta času. S bídou 10 %.

Svářeč
17.10.2015

Čte se to dobře, ale béčkovost z toho tryská na každé stránce. Asi jako kdybych sledoval dejme tomu nějaké "Čelisti 7: Pomsta z hlubin" - zhruba tak jsem se při čtení téhle knihy cítil. Vážně, ta kniha obsahuje snad každé klišé, co si vybavím. Oceánolog s brutální vojenskou minulostí (a SEAL výcvikem, čehož je v knize samozřejmě hojně využíváno), který nedávno tragicky ztratil manželku a jeho vztah s revoltující dcerou není zrovna ideální. Šílený miliardář s chováním puberťáka a jeho ještě šílenější osobní strážce. Geniální podvodník, který obejde každý bezpečnostní systém. A samozřejmě taky nějaká ta osudová femme fatale. Jo, a málem bych zapomněl - samozřejmě tuny velkých bouchaček a kvanta výbuchů. Až mám pocit, že celý ten motiv obrovské nestvůry je vlastně jen vedlejší - vždyť autor vlastně ani nijak uspokojivě nevysvětlí její původ - a slouží pouze jako záminka k tomu, aby autor mohl do knihy nacpat vše výše zmíněné. Ale bez mučení přiznám, že mám podobný styl - jak ve filmu, tak v literatuře - celkem rád a Kronos mě popravdě docela bavil, i když je to nehorázné béčko. Navíc za těch 69,- z Levných knih, co víc chtít než "jen" dobrou zábavu... Takže za tři.

michimuller
28.07.2015

Očekávala jsem něco odlišného. Děj na můj vkus příliš roztříštěný a chaotický, nesedla mi představa bájné božské bytosti, to si myslím bylo zcela zbytečné. Jinak se kniha velice dobře četla a bylo to poutavé čtení na dovolené u moře. Takové pohodové jednoduché odlehčení. Líbil se mi vztah otce s problémovou dcerou, bylo to dokonale vystižené.

kapllu
20.01.2012

Já nevím... Začátek byl ještě zajímavý, ale po chvíli se to začalo opakovat a omílat stejné věci několikrát dokola. Už na obálce knihy se vlastně dozvíte, jak to celé dopadne, a tak závěr ani není překvapivý. Chybí tomu řádná dávka napětí, násilí by zase mohlo být trochu méně (nevím nevím, jestli by Attikus vůbec mohl pohnout očním víčkem po tom, kolikrát byl sražen..) A nakonec božská intervence? Děkuji, asi ne.

ina77
08.07.2011

Trochu slabší,ale asi to bude tím,že to má být pohádka pro dospělé.Pokud se člověk začte tak dobré,ale četla jsem od autora mnohem lepší knihy.


Štítky

thrillery

Autor a jeho další knihy

Jeremy Robinson

Jeremy Robinson
americká, 1974

Uživatelé mají knihu

v Přečtených23x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce18x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit1x