michaella03 michaella03 komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

O sérii jsem slyšela už dřív, kamarádka mi ji doporučovala, ale moc mě to nelákalo. Teď jsem na ni narazila v knihkupectví a řekla si, že bych to už mohla zkusit - i díky velmi kladnému hodnocení.
Knížka mě úplně pohltila, vůbec se mi nechtělo ji odložit. Téma dobré, uvidíme, jak to se znameními Sudby bude dál. Pak tu je milostná linka - z dojmů z prvního dílu bych dala (zatím) přednost princovi :-).
Každopádně, kniha se mi moc líbila, také už můžu doporučit.
Jde se na dvojku :-D.

25.06.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velmi originální námět na knihu, dost se mi líbil. Velmi rychle se četla, v půlce jsem si musela na chvíli dát pauzu, ale pak ji dočetla jedním dechem během dvou dnů.
Líbila se mi na začátku zamotanost toho všeho (Citra x Rowan, Faraday ...) a pak s jakou lehkostí autor vše jednoduše zase rozmotal.
Knížka se mi hodně líbila, jde se rovnou na Nimbus :-)

15.06.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

O knížce už jsem slyšela dřív, věděla jsem o čem je, ale ke čtení jsem se neměla. Před týdnem jsem si ji koupila, neměla jsem ani v plánu začít hned číst, ale neodolala jsem.
Kniha se mi moc líbila, dialogy byly možná až moc "propracované" - nevím jestli by se takhle dokázali bavit dva kluci - ale co já můžu vědět :).
A taky se musím přiznat, knihy s LGBT tématikou mě začaly bavit - před chvílí jsem si vyzvedla Koláčky, a určitě si chci přečíst ještě minimálně Probuzení Simona Spiera, a pak se propracovat k dalším.
Nicméně, Muffin a čaj se mi moc líbil, probudil ve mně pocity, které u knih běžně nemívám, věkově je pro mou skupinu. Knížka se četla sama, stránky mi pod rukama mizely, až jsem si říkala, že musím zpomalit, jinak nebudu mít co číst :D.
Určitě by nebylo od věci, kdyby takových knih bylo o něco víc...
Brzy se pustím do druhého dílu.

08.06.2019 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Nejdřív jsem viděla v kině film, a s chutí se pustila do knížek.
Skvělá knížka, přečteno jedním dechem za 2 dny. Některé scény mi přišli přehnané (hádky apod.), ale vzhledem k tomu, že je to dílo z Wattpadu... :)
Tessa mi přišla místy naivní, něco až moc zveličovala, Hardin občas stejně tak, ale jinak je skvělej :D
Čtení jsem si moc užívala, ke knize se určitě vrátím. Hned jdu na druhý díl.

28.04.2019 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Naprosto skvělá kniha. Moc se mi líbilo střídání kapitol z jiných pohledů, hlavně pak hádat jak je to se dvěma mladíky - k mé smůle jsem se nedopatřením u cca sté stránky dozvěděla kdo je kdo, takže jsem byla připravena o napětí a zvědavost jak to s nimi vlastně je.
Děj velmi rychle ubíhal, ale trochu jsem se ztrácela v souvislostech s minulostí a současností (historie země apod.).
Takže, kniha úžasná, rozhodně doporučuji k přečtení a hned jdu na druhý díl :)

10.03.2019 5 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Naprosto souhlasím s vikaa. Nejdříve jsem viděla film, a teď, po dlouhé době, jsem si přečetla knihu. Film je pro mě úžasný, i když sklidil pořádnou vlnu nevole. Kniha o kousek předčila film (hlavně v těch chvílích, kdy na scénu přišla Charlotta a Filip), ale tak to bývá ;). Když jsem knížku četla, stále jsem měla před očima právě Míšu Kuklovou a Jirku Pomejeho. Kniha byla čtivá, nenudila jsem se u ní, byla plán zvratů a dobrých dialogů (opět Charlotta a Filip, jak jinak :)). Ke konci čtení ukáplo i několik slz...
Knihu si určitě ještě přečtu, a ne jednou.
Ráda bych si přečetla druhý díl a už se na něj moc těším, ale bohužel není k sehnání...

01.08.2018 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Nádherná, přenádherná a úžasná, úplně úžasná kniha, od které jsem se nedokázala odtrhnout. Smála jsem se, byla překvapená, smutná, naštvaná... Zkrátka všechny emoce. Dala mi víc, než jsem sama čekala. A filmové zpracování? Natočeno přesně podle knihy, a to doslova. A kdyby bylo pokračování...

04.07.2017 5 z 5

StarDance ... když hvězdy tančí StarDance ... když hvězdy tančí Bohuslava Holubová

Krásná kniha, mnoho fotografií a informací. Pro ty, kteří mají rádi StarDance doporučuji.

18.03.2017 5 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Nádherná kniha.Myslela jsem si, že když je příběh vyprávěný z pohledu Alessandry, že mě to nebude vůbec bavit. Ale to jsem se hodně spletla. Alessandřin pohled na 21. století se mi moc líbil. Některé scény.....super :D. A Austin..... dokonalej. Spolu s Alessandrou byli nejlepší postavy. Less jsem si oblíbila ještě víc než Cat. A konec knihy (ten úplný ne), mě trochu překvapil. Zcelé trilogie nejlepší kniha.
Určitě doporučuji!!!!!

02.02.2017 5 z 5

Hunger Games 1–3 (box) Hunger Games 1–3 (box) Suzanne Collins

Nejlepší knihy, které jsem kdy četla. Paráda.

23.10.2016 5 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

České autory/ky obecně příliš nečtu, tady jsem se ale nechala zlákat obálkou a anotací, které vypadaly slibně. A jak moc mile překvapená jsem byla!
Příběh je napsán neuvěřitelně čtivě, paní spisovatelka má dar vyprávět (její série mě vytáhla ze čtecí krize; o to víc mám její knihy raději), žádná zbytečná omáčka ani strohé popisy, všeho je tak akorát. Navíc kouzelné prostředí Prahy (a vlastně celé České republiky), propojení historie, zakomponování královské rodiny a promyšlené fungování světa, k tomu sympatické postavy v čele s Damienem a Annou, mezi nimiž zvolna a postupně panuje čím dál větší chemie. Nemohu opomenout ani Cedrika, který mi přirostl k srdci díky jeho hláškám, sarkasmu a vztahu k hlavní dvojici. S těmi všemi po celou dobu cítíte, smějete se s nimi, fandíte jim. Korunu tomu ovšem nasazují popkulturní narážky, které prostupují celou knihou Jsi slizkej had, nemám tě rád., Vampýrská akademie, Šíleně smutná princezna, Xena
Ve světle dalších dílů je tento opravdu spíš rozjezdový, přeci jenom se teprve s celým světem a jeho chodem seznamujeme, připravujeme se na nadcházející střet, stejně jako Anna.
Zkrátka a jasně, právě jsem narazila na mou novou oblíbenou sérii a nové postavy, které jsem si neskutečně oblíbila. Já jsem nadšená, za mě super :).

05.06.2023 5 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Od knihy jsem měla velká očekávání, během čtení tedy v malých proudech přicházela studená sprcha.
Děj až příliš jednoduchý, erotiky tam až tolik taky nebylo (tedy na to, že obálka hlásá "erotický román") - samozřejmě, od tohoto typu literatury neočekávám žádné převratné myšlenky a sdělení, ale jak už jsem napsala, měla jsem velká očekávání a podle ohlasů čekala víc.
Zachraňoval to jen Weston a nízký počet stran.

30.03.2023 3 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

(SPOILER) To snad ne. Musím souhlasit s n.jankovcova pode mnou.
Děj fakt super, gradace, napětí, postupně (končně!) dostáváme odpovědi na všechny otázky (po kterých prahnu od prvního dílu), ale konec, ten úplný konec to naprosto zabil. Chápu, že autorka chtěla ukázat, že i přesto, že se Daniel a Luce neznají, jejich duše ano a vždycky se najdou. Ale za jakou cenu? Ty tisíce let bojů a obětí, nekonečných úmrtí Luce a nikdy nekončící Danielova zoufalost zmizí jako lusknutím prstu? Bez vzpomínek, bez přátel (kteří si naopak moc dobře pamatují všechno a navíc ještě mají z dohry kino)...
Sérii mám moc ráda, ale nevím, zda se přes ten konec někdy přenesu. Snad jo, ráda bych si ji znovu ještě jednou přečetla.

"Nikde není větší tma než tam, kde pohaslo světlo."

"Získal moje srdce. Miluje mě proto, jaká jsem, ne proto, co mu můžu přinést."

13.09.2022 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Oproti jedničce lepší, fajn změna prostředí, lidí a Luceiných myšlenek. Ale stále příliš málo informací a světě andělů, pořád jen plácání se v rozporuplných pocitech Luce. Ale, bylo to opět sakra čtivé :D.

13.09.2022 5 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Kniha se mi na první pohled líbila, zaujala mě neobvyklá a hezká obálka. Anotace byla snad ještě o chlup lepší, má očekávání se tedy zvyšovala.
Pak přišla rána v podobě procent, která knížka v době mého čtení měla - snad 54 % ? Hodně mě to zarazilo a očekávání klesla.
Ale když to shrnu, bylo to docela příjemné počtení. Ovšem, jsou tu již zmíněné podobnosti s FSOG; nijak mi to ale nevadilo, autorka navíc píše velmi čtivě. Jen mě mrzí jedno - nevím, zda je chyba u autorky či překladatele, ale tak malá a stále stejná slovní zásoba u postelových scén? Prosím prosím, čeština je krásný a květnatý jazyk, nebylo by propříště možné obmněňovat (případně zjemňovat) jednotlivá slova? Knize by to velmi pomohlo, ubralo by to na lacinosti těchto scén.
Také jsem očekvála nějakou "větší" (možná jinou?) roli královské rodiny, nahlédnutí do jejího nitra - myslím z jiného pohledu, než kterého se nám dostalo v příběhu.
Jinak jsem ale celkem spokojená, ráda si přečtu pokračování.

03.03.2022 3 z 5

Angelika - Cesta do Versailles 2. Angelika - Cesta do Versailles 2. Anne Golon (p)

Teď mě mrzí, že jsem druhou část druhého dílu tak dlouho odkládala - odradila mě ta první, která byla téměř utrpením (ani film jsem si nikdy nijak zvlášť neoblíbila), a přitom tady se všechno konečně pohlo kupředu!
Angelika šplhá stále výš, neštítí se přitom využívat žádného muže (ba ani ženy). Ke konci jsem jen valila oči, co se to z Filipa vyklubalo (opět lehký úžas oproti filmům).
A konečně jsem se dočkala, první náznaky, že je Joffrey naživu (už aby tam byl!).
Kniha samotná je čtivá a napínavá, a i přesto, že člověk viděl filmy, ho má stále co překvapit.
Nyní jsem zhruba v první třetině třetího dílu, čte se to samo, pokračuje se dál :).

"Nemluvte mi o náboženství! Lidé zničili všechno, čeho se dotkli. A z toho, co jim dal bůh nejsvětějšího, z náboženství, udělali směsici bojů, pokrytectví a krve, z níž je mi na zvracení."

"Největší nedorozumění v lásce způsobuje to, že hodiny touhy nezvoní vždycky v tutéž hodinu."

03.03.2022 4 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Čím tady začít?
Tak určitě filmem, protože nebýt tohoto počinu, o knize bych nevěděla. Film mě zaujal a pak i nadchnul, mou pozornost upoutal hlavně Michele Morrone, který zvádnul Massima zahrát skvěle :D. Svůj podíl na tom určitě má i chemie mezi protagonisty (Morrone + Sieklucka), která mi v knize chyběla.
Když už jsem u těch mínusů, Laura není příliš sympatická, neví co chce, má ovšem perfektní přehled ve značkových hadrech, botách a kabelkách (který mě přijde naprosto zbytečný - bože, ani nevím, jak všechny ty popisované věci vypadají), a ještě je to alkoholička, ale to je taky oukej. Po přečtené polovině už jsem nemohla vystát oslovení "Černý" a "maličká", to už fakt ne, prosím. Také zde je až zbytečně moc sexuálních scén, které se pak opakují - raději proškrtat, číst to samé počtvrté už je nuda :).
Abych ale jen nehanila, musím ocenit postavu Massima; téma mafie, Sicílie a Itálie; a především čtivost.
Suma sumárum, takový lepší průměr.

Z různých článků a především komentářů u dalších dílů mám z pokračování trochu strach, tak uvidím, možná časem.

P. S.: Zkuste soundtrack k filmu, ten se poved :).

03.02.2022 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

A jedeme dál!
Už je to pár týdnů, co jsem knihu dočetla, ale naprosto jasně mi v hlavě uvízla scéna ze Zakletého dvora (co je zakázané, chutná totiž nejlépe :D).
Knížka by šla zrychlit, ale nijak mi to nevadilo, znovu to krásně ubíhalo a já byla napnutá, co se vlastně bude dít dál.

P.S.: Jednou bych chtěla poznat Magnuse Banea osobně!

03.01.2022 4 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Po tom, co jsem se zařekla, že si od této série dávám pauzu, mi tohle moje vnitřní ustanovení nevydrželo ani den - nešlo mi přejít k jiné knize s vědomím, že mi v polici leží pokračování celého toho chaosu, i přesto, že vyhlídka na jeho rozuzlení je zatím v budoucnosti (i když blízké).
Čtvrtý díl se mi líbil o něco více než předchozí díly. Sice je to stále jak přes kopírák - alkohol, hádky, sprostá slova a sex, nyní i drogy - tajemství však stále jen přibývají a jen málokterá jsou prozrazena.
Jdu na pátý díl, tak ještě uvidíme.

28.09.2021 5 z 5

Dracula - muzikálový bestseller Dracula - muzikálový bestseller kolektiv autorů

Krásně zpracovaná kniha. Různé maličkosti ukryté v rozhovorech, skvělé fotografie (v hojném počtu), a pro mě úžasná věc - kompletní texty celého muzikálu. Super.

04.05.2021 5 z 5