MichaelaMalinka MichaelaMalinka komentáře u knih

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

I když na tuhle knížku padá velká kritika a mnohým už se nelíbila, já ji četla ráda. Bavila mě, užila jsem si čas strávený při čtení. Samozřejmě nechyběly erotické scény, posedlost kontrolou a tentokrát i vypjaté situace a romantika :) Mně se moc líbila, ať si říká kdo chce, co chce.

15.10.2013 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Myslím, že druhý díl směle konkuruje prvnímu. Husí kůže, když si uvědomíte, co jste to vlastně přečetli a jak to do sebe nakonec zapadne, tak by to mělo být! Napínavé od začátku do konce, do toho nějaké to soukromé drama vyšetřovatelů a nemáte šanci knihu dát z ruky! Myslím, že Bjorka začínám řadit mezi oblíbené spisovatele! Další díl prosím! Brzy! :)

31.01.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Skvěle napsaná kniha! Od první strany mě autor měl jasnou! A za dva dny jsem běžela pro Sovu. Vše do sebe postupně zapadá, vše má svoje místo a svůj čas, promyšlené do posledního detailu. Napětí, husí kůže, strach...všechno co by měla správná detektivka mít. Díky za to! :)

31.01.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Podle recenzí jsem čekala od knihy daleko víc. Prvních sto stran jsem měla co dělat, abych knihu neodložila, pak se to trošku rozjelo a až u konce jsem se do knihy pořádně začetla. Ale kniha jako celek je pro mě zklamání. Ale nevěšte hlavu, sto lidí, sto chutí :)

30.11.2016 2 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Z této knížky mám zvláštní pocity, náboženský fanatismus, ponižování, nakonec katastrofa ve městě. Od Kinga jsem zvyklá na mráz po zádech, mravenčení a husí kůži, u této knížky jsem spíše hleděla s nechápavým výrazem. Asi jsem prostě čekala víc, ale i tak jsem ji přečetla celkem rychle a dozvěděla se zajímavé věci.

10.08.2013 3 z 5

Obraz mé lásky Obraz mé lásky Isabel Wolff

Tato kniha se mi dostala do rukou náhodou a jsem za to moc ráda. Skvěle propracovaný příběh, který mě dostal. Odtajnění tajemství z minulosti bylo pro všechny velkým šokem a zase mě dostalo, kolik toho matky dokáží skrývat. Něco bylo možná předvídatelné, ale celkově na mě kniha působila velmi pozitivním dojmem a líbilo se mi jak při malování všichni prozrazují Elle své životní příběhy. Můžu jenom doporučit! :)

21.06.2014 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Parádní knížka, která Vás nepustí, dokud nedočtete. Do samého závěru není tak úplně jasné, kdo je pachatelem a pak při odhalení nastane šok. Tedy u mě tomu tak bylo. Moje první knížka od autorky a zdaleka ne poslední.

11.04.2014 5 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Do děje je zapleteno mnoho postav a my můžeme vidět příběh z pohledu všech, což dělá tuto knihu zajímavou. Určitě jsem se u knihy nenudila, ale možná mi tam chyběla nějaká ta "jiskra". Ovšem kniha mě zaujala a četla se velmi dobře.

16.03.2014 3 z 5

Trny pravdy Trny pravdy Eileen Goudge

Volně navazující román na knihu Zahrada lží. Opět skvěle zpracované, tak jako v první knížce bylo zajímavé sledovat příběh z pohledů všech hlavních postav, vědět, co si o tom myslí ostatní. Mnoho témat shrnutých do jedné knížky, čtivé a napínavé do posledního okamžiku. Hned po přečtení prvního dílu jsem si musela sehnat i tento druhý, děj který Vás nepustí a strhne. Moc dobrá knížka!

22.01.2014 4 z 5

Zahrada lží Zahrada lží Eileen Goudge

Moc dobrá knížka. Jsem zvyklá na příběhy vyprávěné jednou osobou a tady bylo vše jinak, pohled na věc od různých postav byl zvláštní, ale všechno do sebe krásně zapadalo a čím jsem četla dál, tím víc jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Žádná z postav to neměla jednoduché, obzvlášť Rose. Neuvěřitelné kolik témat se dá zahrnou do jedné knihy - Láska, ať už rodičovská nebo partnerská, tajemství, lži, právníci, lékaři, válka a další. Napínavé, dojemné, strhující. Můžu jenom doporučit!

10.01.2014 4 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Knížka mě okamžitě pohltila. Komplikované vztahy, vášnivý sex, minulost...všechno popsané tak, že Vás to chytí a nepustí. S Odstíny to nechci srovnávat, i když je to dost podobné, ale každý příběh má svůj vlastní děj a všechno se točí kolem trošku něčeho jiného. Každopádně děkuji kamarádkám za doporučení a s radostí se k této knize zase vrátím :) Hned jdu na druhý díl :)

12.07.2013 5 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

První knížka, kterou jsem od Kinga přečetla a dokonale mě pohltila. Mnohdy se mi tajil dech a zvláštní pocit běhal po celém těle, ale přestat prostě nešlo. Úžasné :)

20.06.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Úžasná knížka, totálně mě pohltila a mnohdy jsem nemyslela na nic jiného, nedalo se od ní odtrhnout :) Objasnění postav, změna postoje, vtahující děj, vtip, erotika, sex...všechno tohle a mnohem víc se v ní skrývá. A ten nečekaný závěr! Knížka, která rozhodně stojí za přečtení a rozhodně nelituji těch peněz :) Už se nemůžu dočkat pokračování :)

20.06.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knížka mě okamžitě chytila. Hodně se mi líbí styl psaní a vždycky jsem se těšila až se znovu dostanu ke čtení. Občas jsem se od srdce zasmála :) Chvíli temná, tajemná, ale skvělá kniha, děkuji za ni :)

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout až do konce, za jeden den jako nic :) Byla to moje první kniha z této série, o těch předchozích jsem až do teď neměla tušení, ale už teď se těším na další. Asi se dozvím něco, co jsem měla vědět už před touhle knihou, ale předpokládám, že to potom do sebe krásně zapadne. Myslím, že si je velmi brzy pořídím do vlastní knihovny a budu se k nim ráda vracet :)

16.06.2014 5 z 5

Vášeň Vášeň Nicole Jordan

Nemohla jsem přestat, dokud jsem neotočila poslední stránku. Přísně vychovaná Aurora se nechává strhnout vášní, kterou v ní probouzí krásný "pirát" Nicholas. A i když se brání svým pocitům nemůže odolat. Moc hezký příběh.

05.03.2014 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Vlastně ani nevím co si o této knize mám myslet. Všichni chválí, jak je napínavá, že měli strach, ale na mě tak nepůsobila, jediný okamžik, kdy mi běhal mráz po zádech byl, když mrtvý Pascow vedl Louise na Řbitov zvířátek, a to proto, že jsem to četla v noci. Rozhodně se mi nezdá jako nejděsivější Kingova kniha, asi mám jinou hranici strachu. Každopádně zajímavý nápad, nad kterým stojí za to se zamyslet. Kingovi knížky mám ráda, takže se rozhodně těším na další.

15.09.2013 3 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Tato kniha se mi dostala do rukou náhodou a jsem za to ráda. Velmi emotivní kniha, chtělo to chvilku času na pochopení všeho, co se tam odehrálo, ale myslím si, že to stálo za to. Ze začátku se mi nelíbilo, jak jsou ty holky povrchní, ale postupem času jsem úplně přehodnotila pohled na celou knihu a donutila mě nad tím vším přemýšlet. Přátelství, láska, pochopení...Rozhodně doporučuji! :)

Naboso Naboso Elin Hilderbrand

Ze začátku mě moc nebrala, ale později jsem byla vtažena do děje a bavila mě :) Popisování boje s rakovinou bylo velmi emotivní, těhotenství s nevěrným manželem a aférka profesorky se studentem...zajímavá kniha od autorky, o které jsem dříve neslyšela a docela mě překvapila :)

20.06.2013 4 z 5

Pavučina z hedvábí Pavučina z hedvábí Sandra Brown

Moc hezká knížka. Poutavý příběh, který ukazuje, že za něco se vyplatí bojovat.

02.03.2014 5 z 5