michaela.22 michaela.22 komentáře u knih

Moc Moc Rhonda Byrne

První kniha, kterou jsem od autorky četla, bylo Tajemství a následně Hrdina. Její další kniha Moc byla pro mne spíš zvědavostí ale poté co jsem zjistila že stále navazuje na Tajemství, akorát zasahuje více do hloubky, se i tato kniha na stálo umístila v mé knihovně. Snadno se čte a mohu ji doporučit všem, kteří na sobě chtějí pracovat, protože moudrost myšlenek autorky je v jejích dílech skoro hmatatelná.

Hrdina Hrdina Rhonda Byrne

Po přečtení Tajemství jsem se rozhodla přečíst další knihu od této autorky. Bohužel pro mě nebyla tak převratná jako Tajemství. Přesto se i v této knize nalézá mnoho moudrosti a poukazuje na jedinečnost každého z nás. Snaží se poukázat na naše schopnosti a přesvědčit nás o nutnosti jejich rozvoje, což nám může v budoucnosti velice významným způsobem usnadnit život. Doporučuji všem, kteří na sobě chtějí pracovat.

11.04.2020 4 z 5

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Knihu Pátá dohoda, by si měl přečíst každý, kdo již četl Čtyři dohody od stejného autora. Tato kniha vypráví jedinou hlavní myšlenku, která je však takovým způsobem zpracovaná, že ve vás zanechá hluboký otisk. Pomůže Vám zamyslet se nad svým životem a následně Vás posunout k vaší skutečné osobnosti. Stále kniha navazuje na Čtyři dohody a někomu se možná může zdát až příliš obsáhlá, přesto stojí za přečtení.

Léčení s Anděly Léčení s Anděly Doreen Virtue

Ukázka toho, jak požádat o pomoc, když potřebujete. Tyto metody opravdu fungují a kniha vám změní pohled na život.

Vražedná hra Vražedná hra Iris Johansen

Skvělá detektivka, napínavý děj až do konce knihy.

O emocích O emocích Osho

Autor ví o čem píše, každé slovo by se dalo tesat do kamene a až při čtení si čtenář uvědomí, jak pravdivá tato kniha je. Vhodné pro každého, kdo se zabývá seberozvojem či esoterikou.

Děti paranoie Děti paranoie Trevor Shane

Kniha se mi líbila, snadno se četla. Trochu mne zklamal konec a skutečnost, že autor nevysvětlil důvod války o které v této knize jde. Jinak velice hezká kniha.

Mrcha vs. Hodná holčička Mrcha vs. Hodná holčička Martina Brandová

Kniha se mi líbila. Popisuje život autorky a děj může čtenáři poskytnou jiný pohled na svět.

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Kniha se četla skvěle, napínavá po celý děj, postupně rozvíjející se události s překvapivým zakončením. Rozhodně se k této knize hodlám znovu vrátit.

Nenávistní Nenávistní David Moody

Kniha se mi líbila, zajímavý děj, čtenář chce vědět jak příběh skončí. O to více mne mrzel otevřený konec knihy. Bohužel nenaplnila moje očekávání, ale své čtenáře si určitě najde. Dále se mi nelíbí obálka knihy, ale s dějem dobře souvisí.

11.04.2020 3 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Skvělá ukázka toho, jak mysl ovlivňuje naše tělo. Doporučuji všem, kteří se zajímají o osobní rozvoj a esoteriku.

11.04.2020 4 z 5

Odkaz Dračích jezdců – komplet Odkaz Dračích jezdců – komplet Christopher Paolini

Naprosto fantastický fantasy příběh ve 4 dílech. Autor dokonale vtáhne čtenáře do děje a nedovolí mu aby přestal číst než se dozví, jak děj dopadne. Doporučuji každému kdo má rád fantasy.

Bez dechu Bez dechu Olivia Kiernan

Kniha je od začátku až do konce napínavá. Snadno se čte, dobrá zápletka a překvapivý závěr. Dokonalé popisy. Moc se mi líbí také nezvyklá obálka, kterou mnoho lidí kritizuje, ale já oceňuji její originalitu. Vřele doporučuji ke čtení.

11.04.2020 5 z 5

Čtyři dohody patří mezi bible esoteriky. Již podle názvu se autor zabývá čtyřmi hlavními tématy, které nejvíce ovlivňují náš život, aniž si to uvědomujeme. To, že je dokázal pojmenovat, přenést na papír a vysvětlit hlavní myšlenky, poskytuje čtenářům základní kámen, na kterém mohou stavět v běžném životě. Kniha je útlá a dobře a rychle se čte. Mohu jen doporučit.

07.04.2020 4 z 5

Hypnoporod Hypnoporod Marie F. Mongan

Tato kniha by neměla chybět v knihovně žádné ženy, minimálně té, která chce mít v životě děti. Já si tuto knihu objednala na začátku mého prvního těhotenství a hned jsem se na ní vrhla. Je přehledná, dobře se čte a poskytuje čtenáři oporu, důvěru v sebe sama...a již podle názvu vám prozradí jak se připravit na porod, aniž by se jednalo o děsivý zážitek. Zatím jsem ještě neporodila, ale i díky této knize se dne D opravdu nebojím a naopak se na něj moc těším. :-)

Parazit Parazit Ruth Newman

Tuto knihu jsem četla před několika lety a nyní jsem se k ní vrátila. Je napínavá od začátku do konce, nechybí zde zápletka, která má překvapivé rozuzlení na konci knihy. Jsou zde prvky kriminálky a psychologického thrilleru. Je napínavá, má spád a jedná se o jednu z nejlepších knih, kterou jsem ve svém životě četla. Myslím si že není příliš známá, což je škoda. Autor vás zaujme a od knihy se nebudete chtít odtrhnout. :-)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem kdysi četla jako povinnou literaturu a zamilovala jsem si jí. Děj je jednoduchý, má jasnou myšlenku a vždy mne dojme.

07.04.2020 5 z 5

Fifty Shades: Padesát odstínů 1–3 (box) Fifty Shades: Padesát odstínů 1–3 (box) E. L. James (p)

No coment. Tato série je moje oblíbená, četla jsem ji již několikrát a má čestné místo u mě v knihovně. Filmy se mi také moc líbily, ale knihy jsou samozřejmě mnohem lepší, protože do filmů se musí děj trochu osekat. Romantika, erotika, naprosto mne vtáhne do děje.

07.04.2020 5 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

I poté co jsem přečetla sérii Padesát odstínů, jsem se rozhodla že by bylo zajímavé si přečíst děj i z pohledu Christiana a opravdu mne zpracování knihy velice příjemně překvapilo, stejně jako první díl Grey. Kniha se četla rychle, už jen díky tomu, že jsem znala děj, ale jako pro ženu bylo pro mne opravdu obohacující vidět některé věci z pohledu muže. Doufám že brzy vyjde i poslední díl, abych měla knihovnu kompletní. ;-)

07.04.2020 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Po přečtení všech dílů z pohledu Anny jsem zjistila, že autorka vydala totéž i z pohledu Christiana Greye. Zvědavost mi nedala spát tak, jsem si knihu koupila a byla jsem opravdu příjemně překvapená. Netušila jsem, jak moc může děj této knihy objasnit Christianovo chování a myšlenky v některých situacích. Místy byla sice dost vulgární, ale k této sérii to prostě patří a rozhodně koupě nelituji. Hned jak vyšel druhý díl Darker, koupila jsem si i ten.