Odkaz Dračích jezdců – komplet

Jeden chlapec… jeden drak… svět dobrodružství! Jeden chlapec… jeden drak… svět dobrodružství! Nechte se vtáhnout do příběhu chudého farmářského chlapce Eragona, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu Královstvím ovládaným panovníkem, jehož zlo nezná mezí… Kompletní vydání bestsellerové fantasy série, která nadchla miliony čtenářů po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388144/big_odkaz-dracich-jezdcu-komplet-4-knih-Mj0-388144.jpg 4.970

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov

Dobrodružné, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Inheritance Cycle

Kniha Odkaz Dračích jezdců – komplet

Sauron

(+ SPOILER) Jedničku hodnotím jako skvělé uvítání do světa Eragona. Safira, Murtagh, samotný Eragon, tajemný Brom i záhadná Angela, dokonce celá tajemná Alagaësie, to všechno vám,přesně jak říká ve svém komentáři michaela.22 ,nedovolí přestat číst dokud se nedozvíte jak to dopadne.

Pak přichází Eldest, který mě sice tolik nebavil, ale zpětně vzato ho musím mnohem víc vyzdvihnout než Eragona. Spisovatel to mohl odfláknout a stejně by to šlo na dračku, ale on z toho udělal dílo zásadní pro celou sérii. Rozvedl charaktery postav a mnohem víc vysvětlil zákony magie, což je pro takové blázny do Fantasy jako já docela baví.

Brisingr se mi četl ze všech dílů nejlíp. Nadchlo mě na tom dílu všechno: Jak dokázal spisovatel i Nasuadiny velitelské povinosti vykreslit tak zajímavě, tajemství Angely i nově nabité schopnosti Eragona. Zvláště Slounův příběh a konec Razaků je dojemný.

A pak přichází Inheritance, průtrž mračen války. Drsňák Roran se ukáže ještě lepší než předtím a Galbatorix zemře právě tím způsobem, který jako jediný dává logiku z vhledem k jeho schopnostem. Trošku mě zklamalo že ze všech milostných vztahů dopadl dobře jenom ten Roranův a Katrinin. Nasuada a Murtagh by byli skvělí pár ale opravdu by to asi nešlo. A Arya a Eragon, no nevím co tím chtěl Paolini dosáhnout, možná chtěl čtenáře dojat. U mně se mu to povedlo jenom do jisté míry. Ale dává to smysl, takže nemám co vytknout.

(Vím že jsem na spoustu postav a věcí zapomněl ale to bych mohl napsat rovnou celou knihu)

Beata.Knihařka
26.06.2021

Jako celek se tato série hodnotí mnohem lépe. První díl je docela slabý a nikdo mi to nevymluví. Nicméně následně autor dospívá a i jeho postavy. Je to série, kterou mám vlastně hodně ráda a často si ji pouštím v audio podobě. Pro fanoušky fantasy je to povinnost + je to první kniha, kterou jsem opravdu přečetla v němčině, což mě následně dost ovlivnilo.

Marie022
31.01.2021

Tuhle sérii jsem naprosto milovala a pamatuji si, jak jsem nedočkavě čekala na vydání třetího a čtvrtého dílu.

čtenář6363
14.01.2021

Moc hezky napsáno. Doporučuji si to přečíst.

befel
16.12.2020

Dokonalý příběh, skvěle vykreslené postavy.. Je to přesně to čtení, které neomrzí ani napodruhé ani napotřetí..

mina5465
10.07.2020

Krasne napisany pribeh o chlapcovi a jeho drakovi, ktory zmenil svet. Ziadna magicka bytost ma nikdy tak nezasiahla ako dracica Safira. Jedine co ma na knizke sklamalo je to, ze neviem kde najst vlastne dracie vajce :)

michaela.22
11.04.2020

Naprosto fantastický fantasy příběh ve 4 dílech. Autor dokonale vtáhne čtenáře do děje a nedovolí mu aby přestal číst než se dozví, jak děj dopadne. Doporučuji každému kdo má rád fantasy.

EduardVlach
22.02.2020

Knížky jsou čtivě napsané a hezky promyšlené i jině jazyky tomu dodávají šmrnc ale trošku mi to připomíná pána prstenů