MiaVanAcid MiaVanAcid komentáře u knih

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Výborné.Doufám, že v Čr vyjdou všechny díly. V současné době nejlepší detektivní spisovatelka. Nepotřebuje potoky krve, je to i vtipné na správných místech, v pozadí zápletka v samotné Sureté..... Moc se mi její styl líbí a stejně jako Zátiší jsem přečetla na jeden zátah :-)

21.12.2014

Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Sérii Hrabě Monte CHristo považuji za jedno z nejlepších děl vůbec.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Až moc dobré, to jsem nečekala :-) Pravděpodobně první krimi kniha, u které jsem se v určitých pasážích
(hlavně s Asadem) smála.Oceňuji autora za tato odlehčení v knize.

05.12.2013 5 z 5

Léčebný kód Léčebný kód Alexander Loyd

Zkusila jsem a po prvním cvičení jsem se druhý den probudila konečně i s energií a při pohledu do zrcadla jsem nevěřila svým očím, vypadala jsem cca o 10let mladší a co je nejdůležitější, mám pořád úsměv na rtech!!!!!Tohle cvičení je úžasné.

23.05.2014 5 z 5

Níček a Mřenka Níček a Mřenka Walter Moers

Tleskám ! Knihy Waltera Moerse jsou jiné a v tom je jeho kouzlo-u mne doma zabírá přední místo v knihovně :-)

16.01.2014 5 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Doufám, že ohlášených 5 dílů není konečné číslo! Nemohu se ubránit srovnání s Agathou Christie, jen je to psáno vtipněji a volněji....dle mého názoru je tento druhý díl lepší, než ten první a pokud to takto bude pokračovat dále, můžeme se těšit na další skvělé čtenářské zážitky s Flavií de Luce.Moc se těším na další vydání :-)

08.11.2013 5 z 5

Originální námět, dlouho jsem se těmto knihám vyhýbala, ale po přečtení musím konstatovat, že to byla chyba, příběh, který mi zůstává v paměti....

28.10.2013 5 z 5

Hry a semináře – úplné vydání Hry a semináře – úplné vydání Zdeněk Svěrák

Není co řešit, jasných 5 hvězd! I když to znám skoro slovo od slova , pořád to je kultovní a zábavné.

24.01.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

J.K.Rowling umí psát, čekala jsem už od H.P. jestli někdy přijde s detektivkou, zápletky jí šly :-)))Po Prázdném místu jsem ke knize přistupovala docela opatrně a tím lépe ....chytla mne hned, opět skvěle napsáno...těším se na další díly !

17.03.2014 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Skvěle napsáno, skvěle zfilmováno (původní film. verze).

24.01.2015 5 z 5

Lepší, než " Stařík", ale nedočetla jsem- prokousávala jsem se Staříkem a nebavilo mne se prokousávat i Analfabetkou , bohužel, čekala jsem více od obou.

23.01.2015 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příjemná oddechovka, místy možná trochu psaná na sílu, ale celkově se příběh čte sám a pobaví .

24.12.2014 4 z 5

Zápach odlivu Zápach odlivu Håkan Östlundh

Drsné, ale dobré.Místy trochu natahované a konec podle mne trochu nedotažený, ale určitě si koupím i další díly, myslím, že budou lepší a lepší:-)

21.12.2014 4 z 5

A co když pro nás život chce jen to nejlepší? A co když pro nás život chce jen to nejlepší? Nicole Aknin

Tuto knihu jsem koupila ve slevě , stála 39,-!!!!! Je zvláštní, že knihy, které jsou plné násilí a vražd se prodávají za horentní sumy a knihy, jako tato, končí ve slevách....pro mne jako kupce jistě výhoda, :-) ale ukazuje to, čemu široká veřejnost dává přednost a bohužel většina této veřejnosti ani neví, že knihy, jako tato existují.... Dávám 5 hvězdiček,je velmi motivující a přinutí vás přemýšlet .

01.11.2014

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Chtěla jsem tuto knihu číst pomalu, aby mi vydržela do vánoc, než budu mít Složku 64....snažila jsem se, ale prostě to nejde, čte se to samo :-))))Jako vždy , 5 hvězd.

10.12.2013 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Drsný příběh, místy by člověk raději nečetl...opět bravurně napsané a příběh odlehčen vztahy mezi nyní již trojicí Carl+Asad+Rose ....co dodat, už jsem rozečetla Vzkaz v láhvi a pod stromečkem doufám najdu Složku 64 ....

06.12.2013 5 z 5

Mladší sestra II Mladší sestra II Jane Austen

Příběh se nám zamotává a já jsem opravdu zvědavá , jak to s Emou dopadne...čekám, že pošťák zítra donese 3.díl!!!!

01.12.2013 5 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Překvapující, vtipné, napínavé....pro mne rozhodně pozitivní knižní překvapení, kdo má rád detektivky, musí se mu líbit :-)

07.11.2013 4 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Doporučení všem, kdo si chtějí u knihy odpočinout.

28.10.2013 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Amy je neuvěřitelně pomstychtivá mrcha , nechtěla bych jí zkřížit cestu.Líbil se mi závěr.

28.10.2013 4 z 5