MHudec MHudec komentáře u knih

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Jedna z nejlepších knih o holocaustu, co znám. Doporučuji všem, hlavně i těm, kteří mají určité předsudky o zhýralých lidech. O tom, že lidé nejsou jen černobílí.

24.07.2020 5 z 5

Běhej, nebo zemři Běhej, nebo zemři Kilian Jornet

Nemohl jsem se odtrhnout od čtení. Zajímavý příběh běžce, který šel tvrdě a nekompromisně za svým cílem. Nezalekl se žádné bolesti a problémů. Jeho touha po běhu byla silnější než všechny překážky postavené do cesty.

24.07.2020 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Rád bych věřil, že to není pravda. Bohužel takový příběh není ojedinělý. Nedá se to ani hodnotit hvězdama. Kvůli takovým rodičům bez srdce bych klidně obnovil trest smrti a i to je pro tu svini málo.

23.07.2020

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Drsné vykreslení zrůdností lékařů z nacistické Osvětimi. Sem tam i nějaká ta data. Přečtete to jedním dechem, ale vzhledem k tomu, co za hrůzy se tam popisuje, které odpovídají kruté realitě, je to opravdu k pláči.

23.07.2020 4 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Přestože se kniha četla jedním dechem za jediný víkend, jakoby mi v ní něco chybělo. Nebo možná srovnávám s jinými zajímavými knihami na podobné téma, které se mi zdály o něco lepší, nemohu tedy hodnotit za 100. Ze začátku se mi ten děj zdál poměrně kostrbatý a nepřehledný, po dvaceti stránkách jsem se konečně pořádně začetl. Přesto knihu ke čtení doporučuji.

23.07.2020 3 z 5

Zázraky se dějí Zázraky se dějí Juliane Koepckeová

Kniha pro mě představuje jedno velké zklamání. Vzhledem k tématu jsem se těšil na napínavé vyprávění v poutavém jazyce. Ani jednoho jsem se nedočkal. Po několik stránek, kdy autorka skákala z jednoho časového úseku do druhého, jsem měl pocit, jako bych nečetl beletristickou knihu s dobrodružnými prvky, ale dost nekvalitně napsaný návod na zavařování okurek. I novinář by to zvládl napsat lépe. Takovou nudu a zmatečnost u tohoto díla bych opravdu nečekal.

21.07.2020 1 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Jeden z nejzajímavějších fantaz, do které se člověk ponoří naplno hned od začátku a nevypne až do konce. Celé dílo je protkáno filosofií, že vše má své paralely, o kterých asi nemáme ani tušení. Postavit tuhle myšlenku na příběhu noční paralelní Prahy byl naprosto skvělý nápad.

Smuténka Smuténka Jan Skácel

Asi nejlepší básnická sbírka, co znám.

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Miluju to mrazení v zádech, když čtu básně od tohoto autora.

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Do nepříliš zajímavého děje s nepříliš zajímavým jazykem vstupují nepříliš zajímavé myšlenky. To, že jeden z nejlepších autorů?

22.05.2020 2 z 5

Jaro sbohem Jaro sbohem Jaroslav Seifert

Verše, které srdce hladíc, se mnou stoprocentně ladíc

Děsivé radosti Děsivé radosti Ondřej Neff

Od Neffa jsem čekal asi dalekovíc. Byla to chyba! Je to takové laciné, příjde mi.

22.05.2020 2 z 5

Jsem číslo 17.100 Jsem číslo 17.100 Mirko Matyáš

Reálné hrůzy. Docela síla.

21.05.2020 5 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leonard Q. Ross (p)

Povedená kniha plná inteligentního humoru.Smál jsem se nahlas od začátku až do konce. Je to jedna z mých nejoblíbenějších humoristických knih.

21.05.2020 5 z 5

Kniha mě nijak zvlášť neohromila. Humor těžce na úrovní podprahových amerických komedií a to možná ještě i daleko pod. Tento typ humoru mi obzvlášť nepříjde zajimavý ani inteligentní. Děj vycucaný ze zlomeného prstu.

21.05.2020 odpad!

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Zajímavý příběh, hodně myšlenek, někdy až moc. Spousta podnětů k přemýšlení. Nemusela by se ale tvářit až tak moc vážně. Doporučuji.

21.05.2020 4 z 5

Asi to nebyla úplně kniha pro mě...

21.05.2020 1 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

A to má být vtipné? Málokdy napíšu negativní hodnocení, tady se tomu bohužel nevyhnu. Je to docela děs a katastrofa. Grafická stránka je tragédie, sazba tragédie, obsah tragédie.

21.05.2020 odpad!

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Upřímně...od knihy jsem po obsahové, myšlenkové a jazykové stránce očekával daleko víc. Kniha je pro mě velkým zklamáním.

21.05.2020 1 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Je to pecka! Odpouštím tomu dílu jakékoli nekonzistentnosti a občasné jazykové nedostatky. Klobouk dolů před odvahou zanechat za sebou mamon komfortu a jít kamsi daleko úplně sama, ponořit se do sebe.