MesLivres MesLivres komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno za jedno odpoledne u vody...nešlo se odtrhnout. Vyprávění z pohledu dítěte/dospívajícího bylo skutečně uvěřitelné a připomnělo mi vlastní emocionální zmatky z období puberty.

05.08.2023 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Na rozdíl od jiných knih autora jsem měla problém se začíst. V knize jsem nenašla žádné téma, které by mě chytlo a nepustilo. Prokousala jsem se až ke konci, ale spíše silou vůle :) Každopádně autora obdivuji za stvoření knihy, která má tolik vrstev a nakonec dává smysl.

23.05.2022 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

S ohledem na dobu vzniku jde určitě o nadčasové dílo ale v rámci žánru se najdou i lepší. Každopádně jsem si knihu přečetla s chutí a při čtení některých pasáží mi mrazilo.

16.03.2014 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Knihu jsem sice četla v angličtině, ale přesto jsem se od ní nemohla odtrhnout. Úžasný příběh (podobný jako můj oblíbený film Battle Royale), perfektní postavy a mrazivý stav společnosti. Dramatický závěr mě nutil číst do noci, dokud nebylo po všem.

11.10.2012 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Mně se knížka líbila. Sice váhám mezi slovem zajímavá nebo divná, ale přečetla jsem jí najednou a docela se u toho pobavila :) Oceňuji autorovo fantazii.

30.01.2019 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Knížku jsem přečetla skoro na jeden zátah a mojí pozornost si udržela snadno. Od shlédnutí filmu jsem naštěstí stihla zapomenout, jak vše dopadne, takže jsem byla napjatá až do konce. Prostě klasika.

17.09.2014 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Stejně jako ostatní knížky tohoto autora, které jsem zatím přečetla, je Spasitel velmi čtivý a napínavý. Neustálé přechody ve vyprávění mne udržovaly v pozornosti a rozuzlení pro mne bylo překvapením.

29.07.2013 4 z 5

Od knihy jsem čekala naprosto něco jiného. Myslela jsem, že jde o napínavou a strašidelnou knihu, ale bála bych se možná tak kdyby mi bylo 12 let. Začátek mě sice navnadil ale postupem času jsem při čtení přestávala čím dál tím víc dávat pozor...
Musím ale uznat, že příběh to byl docela zajímavý.

19.02.2013 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Knížku jsem si přečetla podruhé po hodně dlouhé době...a ten konec mě zase dostal. Naději střídá beznaděj. Fňukla jsem si a to je pro mě znamení mimořádné knihy.

11.04.2019 5 z 5

Léto na krásném bílém koni Léto na krásném bílém koni William Saroyan

Příjemné, veselé a odlehčené čtení

12.09.2017 4 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Prostě další výborná detektivka od výborně autorky. U Kapsy plné žita jsem se navíc i docela pobavila.

09.12.2013 4 z 5

Most přes řeku Kwai Most přes řeku Kwai Pierre Boulle

Knížku jsem přečetla během pár dní. Spíš než kvůli příběhu kvůli tomu, že jsem byla zvědavá, jak to s tím mostem dopadne. Trochu mi vadilo až příliš primitivní vykreslení japonských postav v kontrastu s britskou dokonalostí.

05.09.2013 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Celá série mne hodně bavila. Je pravda, že po prvním díle měla kvalita klesavou tendenci, ale stejně jsem se začetla a knížku jsem večer odkládala dost neochotně.

20.06.2013 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

I druhý díl jsem přečetla jedním dechem, ale přece jen to nebylo tak napínavé, jako první díl. V aréně se odehrávalo mnohem méně z děje, ale zase závěr příjemně překvapil.

12.04.2013 4 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Celou sérii jsem četla víceméně z povinnosti...pozitivním rysem je, že jde o rychlé a nenáročné čtivo a oproti prvnímu dílu nebyla kniha tak přeslazená.

21.03.2013 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Perfektní detektivní příběh, který má spád a dokáže vtáhnout čtenáře do děje. Alespoň u mě se to povedlo, knihu jsem přečetla jedním dechem.

19.02.2013 4 z 5

Poslední útočiště Poslední útočiště Patricia Cornwell

Z Patricie Cornwell se pomalu stává moje oblíbená autorka detektivek. Poslední útočiště jsem přečetla téměř jedním dechem, napínavý příběh, sympatické postavy atd. Prostě knížce nic nechybí.

01.08.2012 5 z 5

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Byly doby, kdy jsem měla tolik času, že jsem zvládla překousat se i touhle knihou. Vyžadovalo to ovšek obklopení se mapou Středozemě, otevření několika dalších knih a neustálé hledání v poznámkách a dodatcích.
Přesto i takhle kniha přispěla k mojí fascinaci světem, který se povedl Tolkienovi vytvořit.

25.06.2012 4 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Knížka mi dala dost zabrat. Některé části jsou geniální a kniha je plná dobrých nápadů ale celkově jsem měla co dělat, abych se jí prokousala. Každopádně jsem ráda, že jsem četbu nevzdala, protože závěr byl silný a stál za to.

03.11.2022 3 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Knížka na mě čekala v nádražní knihovničce a přelouskala jsem jí během pár dní u vody. Rozhodně jsem se nenudila. Určitě zkouknu i film a pustím se do dalších knih od Crichtona.

25.08.2020 4 z 5