MesLivres MesLivres komentáře u knih

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Návrat Mrakoplaše mi udělal velkou radost, knihy s ním patří zatím mezi mé nejoblíbenější. Také mě potěšilo velké množství neskutečně povedených hlášek.

21.03.2013 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Je pravda, že jsem se do knihy okamžitě začetla a přečetla jsem jí téměř jedním dechem. Ale po přečtení mi v hlavě zůstalo spousta otázek. Také mám pocit, že autor do jedné knihy namontoval minimálně tři příběhy, které nešly moc dohromady. Méně je někdy více, pro tuto knihu to platí dvojnásob.

21.03.2013 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Celou sérii jsem četla víceméně z povinnosti...pozitivním rysem je, že jde o rychlé a nenáročné čtivo a oproti prvnímu dílu nebyla kniha tak přeslazená.

21.03.2013 3 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Dočetla jsem, zasloužím si odměnu...

19.02.2013 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Perfektní detektivní příběh, který má spád a dokáže vtáhnout čtenáře do děje. Alespoň u mě se to povedlo, knihu jsem přečetla jedním dechem.

19.02.2013 4 z 5

Pád Hyperionu Pád Hyperionu Dan Simmons

První kniha Hyperion mě naprosto pohltila, přečetla jsem jí téměř na jeden zátah. Pokračování už mě tolik nezaujalo, byla jsem hlavně zvědavá, jak to celé dopadne...Obdivuji ale autora, že dokázal vytvořit opravdu úžasný svět a propracované postavy.

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Musím také uznat, že Sněhulák se mi líbil víc. Příběh Nemesis mě tolik nepohltit a přišel mi zbytečně komplikovaný. Ale stejně jde o nadprůměrně dobrou knihu svého žánru.

19.02.2013 3 z 5

Od knihy jsem čekala naprosto něco jiného. Myslela jsem, že jde o napínavou a strašidelnou knihu, ale bála bych se možná tak kdyby mi bylo 12 let. Začátek mě sice navnadil ale postupem času jsem při čtení přestávala čím dál tím víc dávat pozor...
Musím ale uznat, že příběh to byl docela zajímavý.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Knihu jsem četla jen proto, abych měla splněno a věděla, jak to dopadne. Oproti minulých dílům byla méně přeslazená, ale zase mě iritovalo to nesmyslné "početí". Každopádně se teď můžu pustit do něčeho lepšího.

14.02.2013 2 z 5

Poutníci po hvězdách Poutníci po hvězdách Vonda N. McIntyre

Zajímavá a čtivá kniha. Příběh je jednoduchý, ale rozhodně mu nechybějí zajímavé nápady.

23.12.2012 4 z 5

Kraken Kraken China Miéville

Tak tahle kniha mi dala opravdu zabrat. China Miéville je můj oblíbený autor, ale na rozdíl od ostatních knih jsem se do téhle nedokázala začíst. Přišla mi ještě složitěji napsaná, než ty ostatní a příběh pro mne nebyl dostatečně silný. Ale autorovu fantazii samozřejmě dál obdivuji.

23.12.2012 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Kdybych knihu četla jako náctiletá, určitě bych byla nadšená a zbláznila bych se minimálně do jedné z jejích postav. Na moje současné já je ale strašně přeslazená, často jsem se přistihla, že jí čtu s mírným úšklebkem. Každopádně je dobře, že každá generace má nějaké "velkosérie", já jsem zase vyrostla na Harry Potterovi a jsem za to ráda.

09.12.2012 3 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Úplně nechápu slávu tohoto díla...podle mne existuje velké množství knih, jako je tako. Je pravda, že příběh je zajímavý a velmi čtivý, ale kniha ve mne nic nezanechala. Pochválit musím obrazové vydání, myslím, že bez některých ilustracích bych byla ztracená.

02.12.2012 4 z 5

Shirley Shirley Charlotte Brontë

Sestry Brontëovy obdivuji za to, že během svých krátkých životů vytvořily tolik pokrokových děl. V této knize je reálně popsaná doba a mnoho oprávněných "feministických" povzdechů. Jediné co mi vadilo, je absence silného ústředního příběhu. Na začátku knihy jsem si oblíbila postavy Karolíny a Richarda Moora ale v prostředku knihy se najednou dosvávají do pozadí....každopádně za přečtení stojí!

02.12.2012 3 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Murakami se mi vždy trefí do noty. Norské dřevo mě dojímalo a od Kafky jsem se nemohla odtrhnout. Všechny příběhy se mi líbily a jejich nenápadné a pozvolné prolnutí je dokonalé. Na knize se mi také líbí, že každý čtenář si jí může vyložit a pochopit po svém...

02.12.2012 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Nenáročné, ale velmi čtivé. Ústřední myšlenka po generace putující lodi je dokonalá.

02.12.2012 4 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Na mě to bylo hodně přeslazené a přezamilované, v některých chvílích jsem měla namále abych knihu neodložila. Ale oceňuji zajímavé nápady, jak již zde několik čtenářů zmínilo - propojená zrcadla, odhalení skutečného stáří úpíra na světle atd.

02.11.2012 3 z 5

Americký problém Americký problém Ken Kalfus

Americký problém je na mne moc "americký", nedokázala jsem se v knize absolutně s ničím ztotožnit.

16.10.2012 3 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Rozhodně je to nadprůměrně dobrá kniha, ale už ne v cyklu Úžasná Zeměplocha. Já se řadím mezi příznivce Mrakoplaše a Dvoukvítka. Předchozí knihy měly silnější děj a větší spád.

11.10.2012 3 z 5

Dějiny bestiality Dějiny bestiality Jens Bjørneboe

Kniha se mi nečetla úplně lehce, přece jen je to trochu náročnější čtení. Ale musím uznat, že autor je geniální.

11.10.2012 3 z 5