Americký problém

Americký problém https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2777/bmid_americky-problem-Mvl-2777.jpg 3 41 6

Marshall a Joyce Harrimanovi se rozvádějí: hádají se o děti, psa, byt a hlavně o peníze. To ráno, kdy jedna z krizí vrcholí, stojí v kalendáři datum 11. září 2001. Marshall pracuje ve WTC a Joyce má koupenou letenku na nechvalně proslulý let číslo 93… Kalfus je vzácně břitký satirik a je to taky poprvé, co se v literatuře po r. 2001 objevuje podobný tón. Román je skvělou studií rozpadajícího se vztahu dvou lidí, jejichž neshody nedokáže překlenout ani největší tragédie v moderních amerických dějinách.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

A Disorder Peculiar to the Country , 2006

tany9
04.08.2023 1 z 5

Z celé knihy mne oslovil jen fragment, kde zazní názor Marshalla na palestinskou otázku a výklad antisemitismu. Jinak vcelku plytké, nezajímavé. Příběh mě vůbec nezaujal.

petbrab
30.07.2019 4 z 5

(SPOILER) Zajímavý nápad a úvod. Krize v manželství, která v září 2001, kdy drtivá většina lidí v NY je v šoku, tak dva manželé se radují. Jeden měl být totiž v letadle a druhý v budově WTC. Ale náhodou nebyli. Oba nezávisle těší fakt, že jejich problém vyřešila domnělá smrt druhého.Večer je čeká zklamání. Dále klasická kniha o vztazích.
Závěr jako dost často bych si představoval malinko jinak.

miuk
04.07.2018 1 z 5

Co to jako je? Nevím, nedokázala jsem se do knihy začíst, najít si něco, co mě chytí. Hlavní hrdinové jsou mi nesympatičtí. Br. Ztráta času.

MesLivres
16.10.2012 3 z 5

Americký problém je na mne moc "americký", nedokázala jsem se v knize absolutně s ničím ztotožnit.

3497299
01.12.2011 3 z 5

Americký problém – Zajímavý koncept, kniha místy spadá do satiry, místy do tragédie a na konci se úplně rozplyne do snových koutů alternativní reality á la Brazil, akorát, že bez probuzení. Spojení paradigmatu žabomyší předrozvodové manželské hádky a reálné newyorkské tragédie 11. září 2001, kde má střídavě navrch mužský a ženský element, přičemž celkově působí oba genderové archetypy moderního (rozuměj současného) člověka stejně uboze a fraškovitě. Měl jsem pocit, že je Americký problém trochu nedotažený – zůstává na půli cesty.

yamk
07.11.2011 odpad!

Propagandistická promenáda až do aleluja. Zaslúžená cena 9 kaček v Levných.

americká literatura manželství terorismus

Autorovy knížky