Mergirus Mergirus komentáře u knih

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

Příběh se mi líbil, jen mi moc nesedělo líčení okolo těch koní, ale hlavní linii příběhu to neublížilo a asi by to bez toho ani nedávalo smysl. jen bych vytkla trochu korekci, objevily se jim tam hrubé gramatické chyby. Naštěstí ne tolik jako v Dlouhém tichu.

25.01.2018 4 z 5

Tiše a přesně Tiše a přesně J. D. Robb (p)

Knížka mě moc nezklamala, jsem ráda, že autorka pokračuje v této sérii. Ale je to jen můj názor, nebo poslední díly odbejvá líčení erotických scén mezi Roarkem a Evou? Je pravda, že ve 43.díle těžko může o sexu napsat něco nového, ale je to takové....letem světem.

16.01.2018 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Jsem zvědavá, jak tenhle příběh autorka ukončí. Snad to nebude moc napínat a vkládat tam nějaké vedlejší příběhy.

08.01.2018 4 z 5

Doskočiště Protektorát Doskočiště Protektorát Jitka Neradová

Nevím, jaký je pohled historiků na toto zpracování medailonku skokanů, ale já se hluboce skláním před autorčinou schopností záživně vypravovat jednotlivé příběhy hrdinů minulého století. Tuto knihu vřele doporučuji.

18.12.2017 5 z 5

Láska bez pravidel Láska bez pravidel M. J. Summers (p)

Dočetla jsem třetí díl a stále si nejsem jistá svým názorem. Nijak moc se mi to nelíbilo, vzala jsem celou sérii tak nějak rychločetbou.

10.12.2017 2 z 5

Rychle a nespoutaně Rychle a nespoutaně Kristy Bromberg

Co se mohlo hlavní hrdince špatného přihodit, to se přihodilo. Divné, ale vždy z toho vyvázla. Nevím, tahle autorka mi nesedla.

06.12.2017 2 z 5

Rychle a vášnivě Rychle a vášnivě Kristy Bromberg

Ach ne, stále váhání, zda má s ním být, nemá, on nechce, ona chce, je to takhle a pak jinak.... Ani se mi nechce do třetího dílu...proč já nemám ráda nedočtené série? :( Budu se muset obětovat, ale za mě má kniha spoustu chyb, proto se k ní vracet rozhodně nehodlám.

24.11.2017 2 z 5

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Obávám se, že druid vyvraždí všechny bohy a nikdo už nezůstane...kromě Ježíše a Morrígany.

29.10.2017 3 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Odpočinková kniha, nijak nenáročná. Hlavního hrdinu pronásleduje kdeco a on z toho naštěstí vyvázne. Ale Oberona si člověk musí zamilovat :) Přeji mu spoustu francouzských pudlic :D

17.10.2017 4 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Opět skvělá fantazie pana Pratchetta. Moc jsem si oblíbila Mrakoplaše a Zavazadlo, jen je škoda, že se už Dvoukvítek vrátil zpět.

29.08.2017

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Naprosto krásná kniha plná fantazie a humoru. Jen se trochu s potýkám s popisy, ale to bude nejspíš můj osobní problém :) A pak ještě bych něco vytkla, ale ne autorovi: správně zapisovat uvozovky.

21.08.2017 5 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Kniha mě bohužel celkem zklamala. Přirovnala bych to k říčná ďáblici, tam mi taky něco vadilo. Stejné to bylo i tady v Praze a ten golem mi tam taky nějak nepasoval. A bohužel nakladatelství, respektive ten, kdo je zodpovědný za překlad a jazykovou korekturu, tak těm bych nedala ani floka. Takových chyb, kterých se dopustili a přehlédli :( Jak nemám ráda psaní do knihy, tak v této jsem si chyby musela opravit.

14.08.2017 3 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Líbí se mi, že autorka stále nalézá inspiraci na pokračování příběhu o Mercy, a doufám, že zdroj jen tak nevyschne.Mám ráda Mercyin humor.

12.08.2017 5 z 5

Záblesk Záblesk Dean Koontz

Koontze čtu moc ráda a tahle kniha se četla téměř sama. Sice opět něco jiného, z jiného soudku, ale i cestování časem pojal Koontz bravurně.

29.07.2017 4 z 5

Úder půlnoci Úder půlnoci Laurell K. Hamilton

Souhlasím se SoniaShadow. V tomto díle bylo mnoho děje, ale bohužel nakonec nikam nevedl. Chudák hlavní hrdinka, pokaždé když se s někým spustí, tak se toho stane tolik, že už se v tom člověk opravdu ztrácí. Copak posunout se od sexu dál, ale v době, kdy by se měl onen sex odehrát, tak se řeší taková spousta věcí, že z toho zůstává rozum stát. A opět, popis orálního sexu je naprosto totožný s popisem v Anitě Blakeové. Ach jo, copak nemá autorka trochu víc fantazie, aby ty dvě hrdinky byly odlišné? Rozhodně se nemíním k této knize vracet, ale další díly si přečtu, už jen ze zvědavosti, s kým se ještě hlavní hrdinka vyspí. Stále to dluží od prvního dílu tomu Sholtovi.

23.07.2017 1 z 5

Svádění luny Svádění luny Laurell K. Hamilton

Jediné, co mě drží u této série, je zvědavost, jaké další zrůdy si autorka vymyslí a naláká je do postele Merry. Jinak opravdu palec dolů za nedostatek fantazie, nulovou odlišnost od Anity Blakeové a snahu o ztvárnění dokonalé hrdinky, které nikdo neodolá.

19.07.2017 1 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost J. R. Ward (p)

Nooo, na sérii Bratrstvo Černé dýky to nemá, ale i tak se tu našly celkem přijatelné scény. Přesto jsem ráda, že autorka těch dílů nenapsala 7, ale jen 6.

03.07.2017 2 z 5

Flirt Flirt Laurell K. Hamilton

U této série se mi spousta věcí nelíbí, ale Flirt se četl jedním dechem. Škoda, že Anita musí nabírat pořád nové a nové milence.

02.07.2017 3 z 5

Slib, že mě zabiješ : blogoromán Slib, že mě zabiješ : blogoromán Martin Fendrych

Nebyla to jedna z nejhorších knížek, ale ani jedna z nejlepších. Sem tam se člověk i usměje. Znovu se k ní ale vracet nebudu. A měla jsem problém s obecnou češtinou, přestože tu opravdu musela být.

16.06.2017 3 z 5

Vzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroru Vzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroru Joby Warrick

Ano, velice pěkně čtivá. Z líčení některých událostí mi naskakovala husí kůže. Autor si Pulitzerovu cenu dle mého názoru opravdu zasloužil. Co mě překvapilo, že kniha popisuje události velice nedávné historie, což je skvělé.

13.06.2017 5 z 5