Záblesk

Záblesk https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76441/bmid_zablesk-Ngr-76441.jpg 4 112 25

Strhující boj o samu existenci lidstva Byl to snad anděl strážný, onen světlovlasý muž, který se v blescích bouře zjevil na samém počátku života Laury Shaneové, aby novorozenou zachránil ze spárů smrti? Přízrak? Ďábel v převleku? O mnoho let později vstoupí do Lauřina života znovu a tentokrát bojuje už nejen o její a svůj život, ale o samu existenci lidstva. V bitvě, která se rozpoutá napříč prostorem a časem, stačí chybně propočítaná vteřina, aby přinesla osudové následky pro celou planetu. Americký mistr tajemna a záhad kloubí horor, thriller a science fiction do strhujícího toku napínavého příběhu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Lightning , 1988

HonzaT
25.07.2023 4 z 5

Šlo by to o něco líp, Deane. Ale stále, i tak, Tě žeru.

eraserhead
06.12.2021 3 z 5

Jak by řekl klasik: "Když nemáte kečup, dejte tam nácky." S Koontzovými knihami to mám fakt jak na horské dráze - jednou nahoře, jednou dole a snad se dokonce daří, že je to každá kniha něco jiného. ZÁBLESK je někde uprostřed. Hodně solidní střed. Nevěděl jsem, do čeho jdu, čekal jsem spíše horror, ale nakonec ten sci-fi thriller, co jsem dostal, o cestování v čase, paradoxech a časové kauzalitě se poměrně dobře četl. A to hlavně z jednoho důvodu - dobře popsaná hlavní hrdinka a to, že byl její život sledován od samotného zrodu. Její trhlá kámoška je pak už jen třešničkou na dortu. Negativa? Dětské postavy byly až moc inteligentní, chytré, hloubavé a dospěle nenaivní - tu a tam až na samé hranici uvěřitelnosti. ZÁBLESK je fajn jako svižný sci-fi thriller, u něhož občas vyskočí na mysl Terminátor. Ke Koontzově cti však svůj příběh pojal hodně originálně po svém a poměrně dobře si vyhrál s paradoxem paradoxu cestování v čase (i když, když by se nad tím člověk zahloubal hlouběji a hledal, paradoxní nesmysl by našel i v tomhle. Ale takové už cestování časem je).

caldap
04.02.2020 4 z 5

Kniha mě nezklamala, velice dobře se četla, chvílemi mi určité popisy připadaly zbytečně zdlouhavé, ale příběh cestování časem byl zajímavý.

analizátor
30.11.2018 5 z 5

Cestování časem a paradoxy já rád, obzvlášť je-li to proložené emocemi a smysluplnou akcí. A Koontz spolu s Burešem tohle umějí nejlépe.

aladin1406
22.04.2018 3 z 5

Tato kniha mě celkem zklamala,nato že Dean Koontz je pro mě jeden z mála nejlepších spisovatelů,tak tohle se mu moc nepovedlo.Děj je dost nudnej a zbytečně roztahanej,čekal jsem napětí,akci a tajemno a ono nic.I mistr tesař se nekdy utne.

Banny_L
01.03.2018 3 z 5

V naději na hororové čtení na léto zklamaně dočtenou knížku odkládám. Zápletka nejni špatná, ale..proč tolik nasládlého??

mulder
03.11.2017 5 z 5

V této knize je všechno, co od knihy očekávám:-)

Demimortuus
09.10.2017 4 z 5

Koontz si tentokrát zavařil poměrně provařeným motivem cestování v čase. Naštěstí však celé zvládl technicky a i když se "Záblesk" nestane mou nejoblíbenější knihou tohoto autora, přečetl jsem ji s chutí a bavil jsem se. Dobrá práce.

Marian27
14.09.2017 4 z 5

Písal som to už pri inej knihe a budem sa opakovať ale ja milujem knihy ktoré ma rozosmejú a rozplačú zároveň, nad ktorími som nútený premýšľať a aj ma vystrašia na smrť. A Dean Koontz píše presne takéto knihy a son mu za to nesmierne vďačný. Záblesk je výborná knižka a neviem či niekedy nejaký autor nám predstavil hlavnú postavu pri jej narodení, mapoval jej detstvo a skončil v dospelosti. Tak isto cesty časom a paradoxy ktoré sa s tým spájajú sú dosť zaujímavé a nútia k zamysleniu. Jediné čo ma sklamalo je celková pointa príbehu, čakal som že zhíknem a poviem: "ten Koontz nieje normálny keď toto vymyslel ale zároveň je génius že ho niečo také šialené a uletené napadlo". Ale bohužial nič také sa nestalo. Prišlo mi to akoby sa Dean nechal inšpirovať českým filmom "Zítra vstanu a opařím se čajem" a rozhodol sa napísať niečo také vlastným štýlom. To je moja jediná výhrada k inak výbornej knihe. A na záver ešte chcem upozorniť na meniace sa rozmery časovej brány. Akoby sa zväčšovala a predlžovala ale žiadneho vysvetlenia tochto javu som sa na konci nedočkal. Či to Dean nechal na fantázii čitatela alebo sa pomýlil prekladatel posúdiť neviem.

Mergirus
29.07.2017 4 z 5

Koontze čtu moc ráda a tahle kniha se četla téměř sama. Sice opět něco jiného, z jiného soudku, ale i cestování časem pojal Koontz bravurně.

IWINDA
13.10.2016 5 z 5

Opět úchvátná kniha.

mailo-s
04.01.2016 4 z 5

Má druhá kniha od Koontze a opět mne dostal. Tohle je parádní kousek pro ty co mají rádi cestování v čase a jeho paradoxy. Kniha uhání svižným tempem a od poloviny ještě nabírá na rychlosti až do strhujícího konce.Kniha je napínavá ,romantická,sci-fi thrillerová a dojemná,zde naleznete snad všechno ,ale není to bezhlavý miš-maš, je to vše cílené a chytře promyšlené.

minimonisek
23.06.2015 3 z 5

Knížka se mi líbila, námět je zajímavý. Líbí se mi přechod z dospívání hlavní hrdinky k cestování v čase. Je to nenásilné a člověk se touží neustále dozvědět, co bude dál. Autor měl skvělý nápad.

Retene
16.01.2015 5 z 5

Velmi se mi líbila. Sice uprostřed kniha ztrácí spád a je rozvláčná, ale v poslední třetině se z ní stává velmi napínavá záležitost.

kebom
14.11.2014 5 z 5

Úplná paráda sci-fi thrilleru, napínavý dej v správnom tempe.

Irika
31.08.2014 5 z 5

Další moje přečtená kniha od Koontze a opět jsem nadšená! Román začíná narozením hlavní hrdinky Laury, popisuje její nesnadné dětství, dospívání a vrcholí v její dospělosti, kdy je Laura již sama matkou malého chlapce. O napětí rozhodně není nouze, dějové zvraty a rozvíjení příběhu čtenáře nepustí a nad cestováním v čase a paradoxy s ním spojenými je potřeba se trochu zamyslet. Nicméně do sebe vše logicky zapadá, autor neztrácí pojem o realitě a pro čtenáře je toto lehké sci-fi velmi dobře stravitelné. Doporučuji.

Lorrainee
25.06.2014 4 z 5

Přiznám se, oblíbený autor bratra, nic pro mě. Nechtělo se mi do toho a jak to dopadlo! Tu knihu miluju! Prolínání žánrů, naprosto uvěřitelné teorie, postavy, hlavně ten malý rošťák... prostě dokonalé...

makhushka
24.05.2014 5 z 5

Jedním slovem....Neuvěřitelná!

Roob
04.05.2014 3 z 5

Tento autor je také pro mně nový.Docela slušné.

drbohlav
27.09.2013 5 z 5

tohoto autora jsem četla poprvé a zakoupila jsem si knihu díky anotaci. Sice jsem očekávala, že kniha bude o andělech, ale nakonec to nevadilo. knihu jsem tzv. "snědla":)

thrillery

Dean Koontz