Mergirus Mergirus komentáře u knih

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, jak byl strhující.

25.07.2019 5 z 5

Ve jménu naděje Ve jménu naděje Eduard Stehlík

Díky této knize jsem navštívila jmenovaná místa a znovu si připomněla, co se tu za války stalo. Příběh paní Napravilové bych spíše uvítala v jiné knize, ale je pravda, že s Plzní něco málo společného měla. U Marie Uchytilové....tam by snad stačily i jen fotky. Sousoší lidických dětí je dosti známé, ale lidická žena... tu jsem ještě neviděla. Jako čerstvou matku dvou dětí mě rozplakala. Děkuji moc za tuto publikaci.

21.07.2019 5 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Nutně, ale opravdu nutně jsem potřebovala tuhle knihu po přečtení Labyrintu. Ale nejsem si jistá, jestli nejsem spíš zklamaná. Ano, jsem ráda, že vím, jak to vzniklo. Ale čekala jsem něco víc. Čeká na mě druhý prequel, tak snad bude lepší.

30.06.2019 3 z 5

Mediální mámy a digitální tátové Mediální mámy a digitální tátové Yalda Uhls

Líbila se mi optimistická předpověď ohledně čtení a díky kladným ohlasům na digitální technologie ve výuce přemýšlím, jak je a do čeho zapojit.

30.06.2019 3 z 5

Čistá krev Čistá krev Nancy Gideon

(SPOILER) Tahle knížka není úplně odpočinková, rozčilovalo mě, jak se stále rozcházeli, scházeli... A proč tedy musel umřít ten "prosťáček" z kostela? Zřejmě mi to nějak uniklo. Ani nevím, jestli se mám pouštět do dalšího dílu.

19.06.2019 2 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Naprosto skvělá kniha. Těším se na další díl a nedočkavostí nemůžu skoro ani spát.

10.06.2019 5 z 5

Mé dítě má ADHD Mé dítě má ADHD Alison M. Thomson

Jediná chyba je, že je to kniha od britské autorky. Tudíž budu muset četbu doplnit také nějakou českou autorkou, abyhc věděla, jaké možnosti jsou u nás v Čechách. Ale knihu doporučuji všem, kteří pracují s dětmi s ADHD nebo s nimi přicházejí do kontaktu. Jsem ráda, že na konci je naděje.

10.06.2019 3 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Báječná kniha, těším se na další pokračování. Čte se sama. Líbí se mi prolínání světa smrtelníků s nesmrtelnými. Ale nezlobila bych se, kdyby tam bylo víc vtipnějších scén. Bastien byl do své chyby k pomilování. Ale to s tou Danou bylo bohužel velmi jasné.

04.06.2019 5 z 5

Armageddon Armageddon Thomas Sniegoski

Za mě se jedná o strhující sérii a díkybohu se skvělým koncem, moc děkuju.

30.05.2019 5 z 5

Uspěchané zásnuby Uspěchané zásnuby Alexandra Bassett

V půlce knihy se příběh točil stále dokola, takže za mě jen jedna hvězdička.

14.03.2019 1 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Knížku jsem přečetla jedním dechem, moc mě zajímal konec a vyřešení příběhu. Vřele doporučuju.

13.03.2019 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Boží! Nevím ,co víc bych napsala. Jsem moc ráda, že se mi tahle trilogie dostala do ruky, a dlouho ve mně zůstane.

27.02.2019 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Naprosto skvělá kniha. Líbí se mi ten příběh, opět souboj dobra a zla, s úžasným hlavním hrdinou.

21.02.2019

Omyl statného Skota Omyl statného Skota Gayle Callen

Omylem jsem začala číst nejprve druhý díl a pak až tenhle. Ale. Jeden díl jako druhý, stále se hrdinky zdráhají... Možná by se tyhle knihy měly číst s odstupem, vložit si mezi ně nějakou detektivku, abych neměla pořád to samé.

18.01.2019 2 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Polovina knihy se vleče a musela jsem se do čtení přemlouvat....a od druhé poloviny jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Ale už začínám tušit konec celé série. Uvidíme, jestli to dopadne opravdu tak, jak si myslím. Díly přečtu, ale obávám se, že to není nic, co bych si chtěla přečíst znovu.

23.12.2018 3 z 5

Vědci, vynálezci a podnikatelé v Českých zemích IV. - Doppler, Mendel, Mach, Ježkové, Kaplan, Roučka Vědci, vynálezci a podnikatelé v Českých zemích IV. - Doppler, Mendel, Mach, Ježkové, Kaplan, Roučka kolektiv autorů

Tato kniha mě překvapila stylem, kterým je napsaná. Čte se výborně, obsahuje spoustu zajímavých věcí a detailů.

12.12.2018 5 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Bohužel jsem se jako první dostala k sérii Nástroje smrti. A docela mě to mrzí. V Pekelných strojích je několik narážek, které jsou určitě pro Nástroje smrti důležité, ale protože jsem tu sérii četla už asi před rokem, tak si ji moc dobře nepamatuji. Mrzí mě to. Ale podruhé už to číst nebudu. Proto doporučuji začít Pekelnými stroji a pak teprve si přečíst Nástroje smrti.

20.11.2018 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Kdybych nejdřív četla tuhle sérii a až pak Město z kostí, nejspíš bych si to víc užila. Takhle nevím. Opět se tu rýsuje milostný trojúhelník, což moc ráda nemám. Ale jsem zvědavá, co je Tessa zač a jaké tajemství skrývá Will.

11.11.2018 4 z 5

Spadla klec Spadla klec Sara Shepard

Hm... Tenhle díl jsem přečetla na posezení. A dám si chvíli od podobného tématu oddech. Za mě se dala tahlé série napsat tak na tři díly. Paradoxní je, že zatímco Sutton se dozví během jediné noci tolik věcí a novinek najednou ( a blbka stále zůstává na tom jednom místě, kde jí hrozilo snad stále nebezpečí), tak rozluštění záhady její smrti trvá Emmě čtyři měsíce. A pořád se všichni vrací na to prokleté, nebezpečné místo. No nic, jdu si odpočinou k jinému žánru.

31.10.2018 4 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

No, hustý. Jsem zvědavá, co bude dál, jak bude příběh o hledání vraha natažen. Ale prostředí těch dívčin mi není sympatické. Mám podezřelého, tak uvidím, jestli je moje domněnka správná.

02.10.2018