Vědci, vynálezci a podnikatelé v Českých zemích IV. - Doppler, Mendel, Mach, Ježkové, Kaplan, Roučka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362423/mid_vedci-vynalezci-a-podnikatele-v-ces-H3c-362423.png 5 1 1

Ve čtvrtém svazku o pozoruhodných českých vědcích, vynálezcích a podnikatelích se opět setkáme s postavami, které ovlivnily mnohá odvětví a inspirovaly řadu mladých badatelů. Christian Doppler, Gregor Johann Mendel, Ernst Mach, bratři Ježkové, Viktor Kaplan, Erich Roučka. Jejich dílo, které proniklo daleko za hranice Rakousko-uherské monarchie či později Československé republiky, i jejich mnohdy nelehké osudy nás stále naplňují úctou. Je moudré si jména a odkaz těchto mužů připomínat i v dnešní době.... celý text

Mergirus
12.12.2018 5 z 5

Tato kniha mě překvapila stylem, kterým je napsaná. Čte se výborně, obsahuje spoustu zajímavých věcí a detailů.

Kniha Vědci, vynálezci a podnikatelé v Českých zemích IV. - Doppler, Mendel, Mach, Ježkové, Kaplan, Roučka je v