Mercatino Mercatino komentáře u knih

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

Kniha jasně ukazuje sílu dnešní technologie. Vede k tomu, aby člověk ukázal co je v něm. Líbí se mi myšlenka pěstování dobrého jména, které samo se může stát měnou. Líbí se mi jasné a stručné pokrytí sebeprosazování na sociálních sítí i na veřejnosti. Ano, kniha Ukaž co děláš rozhodně stojí za to. Je svěží, lehce stravitelná, zábavná. K večernímu kakau s mlékem naprosto ideální.

23.03.2017 4 z 5

Stopa legionáře Stopa legionáře Zdeněk Ležák

Tento komiks jsem četl v dosti pochmurné náladě, která mou pozornost od čtení odpoutávala někam jinam. Každopádně téma mi vždy přišlo tak přitažlivé, že jsem se vždy musel vrátit ke komiksu a prostě jej dočíst. Přečteno na jeden zátah. Příběh na československé historické bázi velkolepý. Natočit o tom film, tak i na světové poměry by byl ohromný a neuvěřitelný, stejně jak se to zdá teď mě. Jak to, že jsem o tom nikdy neslyšel nečetl? Z jednoho komiksu jsem se naučil o vzniku první republiky více, než za celou školní docházku. Mohu jedině s radostí doporučit.

20.03.2017 5 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Tak tento komiks jsem si dal hned po probuzení na nedělní snídani a musím řícii, že tak úžasné ráno jsem již dlouho neměl. Rozhodně kvalitní komiks, který mi kvůli své jednoduchosti a přímočarosti dlouho zůstane ležet v hlavě. Kresba je pohlcující a občas jsem civěl na některé ilustrace jen tak bez přemýšlení, uchvácen. Pro mě jasná volba, tento komiks je nutnost do sbírky.

19.03.2017 4 z 5

130: Čas hvězdoplavců 130: Čas hvězdoplavců Nikkarin (p)

Tak jestli mě druhý díl pohltil, tak o tomto třetím pokračování mohu napsat, že mě to už úplně vcuclo a těšil jsem se z každé stránky a příběh jsem prožíval celou svou bytostí. Děj mě bavil, postavy jsou fascinující a tajemné, ilustrace jsou mi důvěrně známe. Při čtení tohoto komiksu jsem pociťoval harmonii mezi mnou a tímto komiksem. Doslova jako by jsem navázal nějaký důvěrný vztah. Od prvního dílů, který mi připadal neznámý a cizí se ve mě zrodilo k tomuto příběhu ryzí přátelství. Jen mi vadilo, že po přečtení nemohu číst další díl, na který se vyloženě těším :) Panu Nikkarinovi nelze nic jiného než pogratulovat k jeho fantastické práci.

18.03.2017 5 z 5

130: Hodní, zlí a oškliví 130: Hodní, zlí a oškliví Nikkarin (p)

No jedničku pravděpodobně budu muset přečíst ještě jednou. Byla pro mě dost abstraktní, nerozvinutá, těžko pochopitelná bez souvislosti. Každopádně druhý díl mě pohltil a zformování trojce hrdinů a vykreslení jejich charakterů mi hodně pomohlo v orientaci příběhu. Tento díl jsem si opravdu užíval a těšil jsem se na další, což po přečtení prvního dílu jsem říci nemohl :)

18.03.2017 5 z 5

Tajemství ostrova za prkennou ohradou Tajemství ostrova za prkennou ohradou Pavel Čech

Poplakal jsem si u této knížky. Jinak to nejde. Příběh byla jednoduchá, ale přitom totální nostalgická pecka, u které jsem se vracel časem zpět spolu s hlavním hrdinou a cítil jsem tu hloubku spolu s ním. Celou knihu by jsem nejraději zarámoval do obrazů a rozvěsil si jí po domě. Dětství, radost, přátelství, hloubka, smutek, život- jsou slova, která vyjadřují tento příběh :) Děkuji autorovi za napsání této knihy, která mi dala nahlédnout za horizont svého ega.

Skoro tucet Skoro tucet Pavel Čech

Pro ty nejmenší, velké příběhy o tom kde se berou mrkvičky...

18.03.2017 3 z 5

Velká knižní záhada Velká knižní záhada Pavel Čech

No vždy čekám od Pavla Čecha něco mimořádného, nějakou úroveň, hloubku a touto knížkou jsem dostal malou šokovou terapii. Zklamání.

18.03.2017 2 z 5

Jak drahá je intuice? Jak drahá je intuice? Dan Ariely

Líbil se mi jeden odstavec ke konci knihy, který vystihuje dost podstatnou věc v našem světě a tou je plýtvání a ledabylost.

Překvapuje mě ale, jak malý důraz na experiment se klade v takových sférach, jako je podnikání nebo veřejná zpráva. Někdy mě až šokuje, jak sebevědomě manažeři a politici stavějí své teze na předpokladech, které vůbec nemají ověřené, jen si je intuitivně cucají z prstu.

Líbilo se mi psaní experimenty s tím spojené o emocianálních kaskádách, stádním principu. Psaní o pomstě která je sladká, ale hned jak jí okusíme přestane nám chutnat. O tom jak negativní emoce mají obrovský dosah v dlouhodobé budoucnosti.

Knížka mi přišla fajn, jen by ty experimenty možná chtělo, alespoň pro mě shrnout do jasným myšlenek a tvarů.

18.03.2017 4 z 5

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

No tak při čtení a prohlížení této knížky jsem měl pořádnou husí kůži. Jsem asi přecitlivělý, ale mě se prostě tato knížka dotkla dost hluboko. Ilustrace jsou dech vyrážející a to myslím doslova.
Příběhy jako Přání, Hvězda a Ještě Něco dokážou lidem ukázat tajemství, které je v nás samotných tak hluboko, že je ani sami nevidíme. A tyto příběhy nás tam dovedou. Dokonalé.

O mráčkovi O mráčkovi Pavel Čech

Knížečka, která je krásným průvodcem dětí do světa mráčků, fantazie, radosti. Ilustrace jsou prostě fantastické. Pavel Čech prostě dělá radost svému okolí. Je to pohádka a zároveň poklad ve Vaší knihovně.

18.03.2017 5 z 5

Čas dluhů aneb co byste měli vědět o penězích Čas dluhů aneb co byste měli vědět o penězích Richard Svitalský

Docela jsem místy nevěděl, jestli se smát nebo trnout hrůzou. Jasný a výstižný komiks. Dokonalá prevence. Vydání komiksu- statečný a obdivuhodný počin. Bylo by zajímavé nějaké další pokračování. Např. téma DROG :)

15.03.2017 5 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Absolutní překvapení !!! Pro takového příběhy stojí za to žít. Uvědomuji si, že přečtení tohoto příběhu je jeden z nejkrásnějších zážitku v mém životě a jsem velmi šťastný, že jsem to mohl prožít. Sondáž do hloubi lidského srdce, dokonalé ztotožnění s hlavním hrdinou. Emoce, pláč, naděje a pochybnosti o sobě samém, analýza sebe samého- takto má příběh působit.

13.03.2017 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Knížka by mohla být delší :) Vhodná na přečtení u jednoho čaje. Ani jsem to nestačil rozdýchat a byl konec- šmitec. Oceňuji skvělou myšlenku, dobrý nápad a i ten spád. Zároveň mi chybělo mnohem větší prohloubení vztahu, čím by to pro mne bylo pestřejší. Dobrý, ale čekal jsem dle hodnocení mnohem lepčí. Asi jsem do této povídky ještě nedozrál.

11.03.2017 3 z 5

Vaše bludy Vaše bludy Wayne W. Dyer

Kniha pro ty co tápou ve tmě. Je jako nádech na čerstvém vzduchu. Je to tak osvobozující vědět, že nejsem dokonalý a přitom si s tím nelámat hlavu. Tak dlouho žijeme pro druhé, že někdy ani nevíme, jestli je ten život náš, nebo jejich.

Smiřte se s prostým faktem, že spousta lidí vás nikdy nepochopí a že na tom není nic špatného. Stejně tak vy nepochopíte spoustu lidí, kteří jsou vám třeba blízcí. Není to vaše povinnost.

Jestliže se domníváte, že nějakou minulou nebo budoucí událost napravíte tím, že se budete cítit špatně nebo si budete dělat starosti, žijete na jiné planetě s naprosto odlišným systémem reality.

Omlouvat se je ztráta času. Pokud potřebujete, aby vám někdo odpustil, než se budete moci cítil lépe, svěřujete mu vládu nad svými city.

08.03.2017 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Je to ještě větší masakr než jsem očekával, po celou dobu četby mám zvýšený tlak. Vidím v knize plus, že je jako výstraha pro náš svět a jako mínus, že je skvělým návodem jak vymazat lidskost ze světa. Kniha totalitně dokonalá. Určitě se k této knize vracet nebudu, psycho. Příběh je vypálen do mysli ohnivým písmem. Po dočtení knihy jsem se musel zeptat sám sebe. Je možné si vypěstovat tak silnou osobnost, aby jsem vydržel takové šílené věci? Doprdele neměl jsem to číst.... Po dočtení knihy mám tolik otázek, až je mi z toho zle.

07.03.2017 5 z 5

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Páty Elefant je taková bokovka na hodně vysokém levelu. Hlavní hrdnina v tomto díle mi přišel téměř jako speciálně vycvičený voják tajného superkomanda :)

27.02.2017 4 z 5

Divoši Divoši Lucie Lomová

Hořkobolný příběh dvou mužů, kteří se postavili předsudkům a světu se ctí a odvahou, která mě uchvacuje. Cestovatel Frič mi přišel jako muž, který věděl co je správné a nebál se to říci světu, člověk, který život prožil na 100% a to je obdivuhodné. Jeho přítele Čerwuiše jsem si zamiloval a bylo mi jej strašně moc líto, když se vrátil ke svému kmenu ze kterého jej vyhnali. Jakou prázdnotu a smutek pak ten člověk musel ve svém životě cítit? :( Komiks je prostě pecka a do každé komiksové sbírky jasná volba.

26.02.2017 5 z 5

Umění sexuální extáze Umění sexuální extáze Margo Anand

Solidní kniha, která je plná inspirativní zkušenosti. Při čtení jsem měl pocit, že je to tak jasné, že jsem si to měl přečíst mnohem dříve, každopádně nelituji. Kniha mi objasnila to, že náš partner je člověk citlivý se svou vlastní osobností, a proto je k němu důležité přistupovat jako k člověku, ne jako k něčemu co nám patří a na co máme právo. Kniha mi ukázala jak důležité je budování atmosféry důvěry, klidu a úcty. A naučila mne, že sex není pouze JÁ ale My společně blíž k sobě a cestou vzhůrů. Rozhodně doporučuji.

07.02.2017 5 z 5

Pětka na Finnistonské farmě Pětka na Finnistonské farmě Enid Blyton

Tak první Správná Pětka přečtena ve 29 letech. Příběh byl přímočarý jako sprint na 100 m. Každopádně odpočinková četba časem nic neztratila ze svého kouzla. Skvělé pro děti a pro ty dospělé je to svěží závan nostalgie. Určitě si přečtu další, jelikož mám doma pěknou hromádku této Pětky. Doporučuji tuto knížečku.

03.02.2017 4 z 5