Mercatino Mercatino komentáře u knih

Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Reinhard Kleist

Každého příběhu, který se zabývá koncetračními tábory si moc cením, a proto jsem byl na komiks velmi zvědavý. Moje dojmy jsou spíše rozpačité. Vše mi přijde v tomto komiksu uspěchané. S žádnou postavou a vlastně ani s hlavním hrdinou jsem se nestihl pořádně seznámit. Je to škoda jelikož, jsem čekal mnohem více.

+ nejvíce se mi líbil na tomto komiksu závěr, byl důstojným zakončením
+ samotný nápad příběh převést do komiksové podoby

- uspěchané, čtenář těžko hledá motivy hlavního hrdiny
- krátké, ani jsem se nestačil rozečíst, a Hercko už opouštěl koncetrační tábor
- bohužel jsem nedokázal zjistit, kdo vlastně hrdina komiksu byl a to si myslím, že je ta nejpodstatnější část

05.06.2017 3 z 5

Roční období Roční období Stan Sakai

Tento komiks mi přišel obestřen dosti fantasy prvky, které moc nemusím, ale v tomto případě mi to nevadilo, spíše naopak. A vůbec fantasy prvky ve všech dílech komiksu jsou velmi příjemným zpestřením bez kterých by to nebylo ono.

+ skvělá scéna, kde se dobývá mnišský klášter který se promění v hokejové kluziště
+ krásná kapitola generála Ikedy, který ukázal, že může zůstat samurajem i mimo zbroj
+ drsná kapitola s kreaturou Obakeneko, všecky ty stvůry v příbězích zbožňuji

05.06.2017 5 z 5

Daisho Daisho Stan Sakai

Je to s podivem jak to, že Usagi není u nás více populární. Serie má všechno co má komiks mít a ještě něco navíc, kouzlo roztomilé a nemilosrdné japonské kultury. A přitom tato série zatím nemá žádnou chybu.

V tomto díle se mi líbilo :)

+ krásná kapitola o výrobě japonského meče a významu, který pro samuraje má
+ miluji Usagiho románky a tento s princeznou Kinuko mě opravdu dojal
+ Usagi a Genosuke mají skvělou kapitolu v tomto komiksu, kde závěr mě mile překvapil

05.06.2017 5 z 5

Drsný sbohem Drsný sbohem Frank Miller

Jak jsem mohl odkládat čtení tohoto komiksu a nechat na něj sedat dva týdny prach? Jak popsat ty pocity? Byla to krásná lahodná jízda, plná demolice ksichtu hlavního hrdiny. Čas strávený četbou tohoto komiksu byl absolutní relax. Všude krev, děvky, žiletkový drát, pojídaní lidí, elektrické křeslo. To je přesně to, co je pro opravdovou relaxační četbu důležité :)

Co se mi líbilo?

+ hlavní hrdina mi připomínal bijce Paula z TEKKENA na playstationu
+ je to jízda, která se dá přečíst na jeden zátah
+ zjistil jsem, že existuje žiletkový drát :D
+ pojídaní lidí vede k duchovnímu osvobození :D
+ černo bíla kresba, který mi při nahlédnutí odrazovala od čtení, mě nakonec dostala pod svou moc

- proč ten záporák na konci Roark, byl nakonec takový přizdisráč?

28.05.2017 5 z 5

Otcové a synové Otcové a synové Stan Sakai

Celou sérii beru tak jak mi padne do ruky v knihovně. Je opravdu fajn, že díly nemusí úplně na sebe navazovat. Samozřejmě nějaká znalost příběhu Usagi je důležitá.

Co se mi na tomto komiksu líbilo?

+ první díl Usagiho, kde mi ukápla slzička
+ v tomto díle se kladl důraz na hrdost samuraju- SUPER :)
+ uvědomil jsem si, že se obávám toho, že serie může být jednou ukončena
+ skvělé ukončení tohoto komiksu ve vzathu USAGI- JOTARO
+ možná nejlepší díl, který jsem ze série četl

- komiks nemá žádnou chybu

28.05.2017 5 z 5

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Je to další rychlokvaška, nebo není? Je, ale dobře napsaná i udělaná. Jsou to takové ty rady do začátku podnikání, které by asi mohli v knize pokračovat do nekonečna. O knize můžu říct, že je přínosná, ale že by jsem to četl znovu? To asi ne. Aby jsem řekl pravdu, čekal jsem mnohem více. Každopádně za přečtení to stojí.

+ knížka je velmi lehce stravitelná
+ je opravdu stručná dá se přečíst na posezení
+ je výstižná, snaží se říct vše jednoduše

- občas si protiřečí, čtenář je pak trošku dezorinetovaný
- z knihy jde opravdu cítit, že je to rychlokvasný produkt určený poptávkou masám lidí

25.05.2017 3 z 5

Ďábel vchází do dveří Ďábel vchází do dveří Mike Carey

Téma komiksu, které je vždy přitažlivé pro každého, kdo chce poznat něco z pekelné temnoty. Každopádně mě to vůbec nesedlo a během čtení jsem měl pocit, že v tom komiksu něco nehraje. Příběh je roztříštěný, často jsem se nedokázal zorientovat. Měl jsem potíže v chápaní nerozvinutých charakterů. Občas jsem nerozuměl věcem proč se úplně dějí tak jak se dějí.

Plusy a mínusy u tohoto komiksu

+ téma je přitažlivé
+ možnost toho, že mě to bude bavit až po přečtení dalšího dílu
+ Lucifer, jenž má charakter sobecky inteligentního padoucha, který občas udělá něco i pro někoho jiného

- kresba, proč musí být každá kapitola nakreslena jiným kreslířem, jak se mám ztotožnit s postavou?

23.05.2017 2 z 5

Kruhy Kruhy Stan Sakai

U tohoto díly jsem skoro nedýchal, jak mě to pohltilo. Doslova jsem se od dílu kruhy nemohl odtrhnout. Jde vidět, že buď každý další díl stoupá na kvalitě, a nebo má obliba těchto komiksů je čím dál větší a tím pádem se zvětšuje i prožitek z četby.

Na tomto díle mi líbilo:

+ poslední kapitola- je lidská a velmi překvapivá a také dojemná
+ zajímavé vykreslení záporných postav
+ rytmus- každá kapitola má něco do sebe
+ poprvé jsem viděl, že Usagi málem přišel o život, takže přece je to jenom zajíc

23.05.2017 5 z 5

Jak rozumět komiksu Jak rozumět komiksu Scott McCloud

Jeden z vůbec nejlepších komiksu, které jsem četl. Čekal jsem úplně něco jiného, ale příjemně mě to překvapilo. Tento komiks by jsem doporučil všem, čtenářům komiksů, začínajícím tvůrcům, ale i těm, kteří žádný komiks nečetli, protože si myslím, že vstup přes tento komiks do světa komiksů, by byl úžasný.

Líbilo se mi na tomto komiksu:

+ jasnost a přehlednost
+ hloubka myšlenek, autor komiksů šel až na dřeň
+ krásné zpracování, vypravěč sympaťák
+ ke komiksu se můžu často vracet
+ zábavná forma, která čtenáře dokáže dost krát místy pobavit.

21.05.2017 5 z 5

Batman: Soví tribunál Batman: Soví tribunál Scott Snyder

Tento příběh mě pohltil tajemstvím. Soví tribunál je dokonalý, nemá chybu, tento řád se kterým se musí Batman sám vypořádat má opravdové soví kouzlo. Příběh má takové grady a úroveň, že jsi jej dokážu představit i ve filmovém zpracování. Přečíst si tento komiks byl luxusní zážitek, kterému se snad jen těžko něco vyrovná.

19.05.2017 5 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Komiks s jehož myšlenkou se ztotožní každý čtenář. Mít tak zápisník smrti, svět by vypadal hned lépe :D Rozhodně doporučuji, ze začátku jsem se musel poprat s tím jak ten komiks vůbec číst, z které strany, jestli s vrchu nebo ze spodku, ale nakonec jsem to zvládl a komiks jsem si báječně užil. Dávám tomuto komiksu velkou šanci, že nakonec skončí v mé sbírce.

16.05.2017 5 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Další knížka mistra Pavla Čecha, která mě pohnula k uvolnění slzných kanálků :) Je to knížka o zahradě, kterou člověk nosí v sobě samém a kterou nezničí čas ani nic jiného. Myslím, že konečně máme opět knížky a na které můžeme být pyšní.

16.05.2017 5 z 5

Genův příběh Genův příběh Stan Sakai

No myslím že každý čtenář se může ztotožnit s jedním s hlavních hrdinů a já bohužel se s Usagim ztotožnit nedokážu, protože v tomto díle jsem v Genovi a jeho sebelítosti objevil sám sebe. Dobře vystavěný díl. Už se těším jak budu mít všecky pohromadě.

14.05.2017 5 z 5

Příběh Tomoe Příběh Tomoe Stan Sakai

No Tomoe a Usagi čekám jen ať už to dají jednou dohromady. Opravdu by jim to slušelo. A čajový obřad znázorněný v této knize byl krásným okamžikem při čtení na který se jen tak nezapomíná. Tomoe a Usagi se velmi dobře vzájemně doplňují a očekávám, že ještě něco s nimi zažiji.

14.05.2017 5 z 5

Bílý Láma Bílý Láma Alejandro Jodorowsky

Ilustrace které se Vám budou stále vracet do mysli, kdykoli zavřete oči. Ty ilustrace mluví dost často krát více nežli samotný text. Krásný komiks v dost zmateném podání. Jde vidět, že autor sám přesně nevěděl co chtěl tímto komiksem říct. Jelikož se mění části duchovní za světské tak často, že už ani jsem nevěděl jestli čtu stále ten stejný komiks. Náhlé ukončení děje a nahrazení novou nesmyslnou dějovou linkou, pro mě byla jako osina v prdeli. Např. když reverend unesl Gabriela a ten se ze vzpurného divocha naráz stal příkladným křesťanem. Komiks se mi líbil ale jeho roztříštěnost a zmatenost na mě působila dost divně.

14.05.2017 3 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Každý svět knížek Pavla Čecha má své kouzlo, ale všechny mají jedno společné. Jsou nám blízké, povědomé, jako by nás provázeli celý život od narození. Neuvěřitelné, že takové knížky se vydávají v 21. století. Kdyby byly padesát sto let staré, tak by jsem to pochopil. Každopádně myslím, že dnešní čtenáři mají obrovské štěstí, stejně jako já.

O klíči O klíči Pavel Čech

Knížka, kde slova jsou téměř zbytečná. Inspirativní poselství všem hledajícím doma klíče. Každý máme klíč se kterým je jen na Vás, které dveře si půjdete otevřít. Když jsem dočetl tento příběh, měl jsem pocit vítězství, pocit nalezení odpovědi na dlouho zapomenutou otázku. Na co ten klíč vlastně mám?

Nový svět Nový svět Shaun Tan

Jeden z mála komiksů, který by se dal číst opravdu ve velké skupině lidí a každý si to může vyložit úplně jiným způsobem. Velmi působivá atmosféra, kresba rezonující veškeré struny fantazie člověka. Kamarádka mi řekla, že kresby vypadají jako ze hry Dixit a vyjádřila to naprosto přesně.

Habibi Habibi Craig Thompson

A toto, co to jako má být??? Rozhodně to není pohádka pro děti, dokonce by jsem to nepovažoval ani za jednoduchou záležitost. Ale přesto jak mě ta kniha vcucla, tak mě nepustila. Poezie v její úplné nahotě. Knížka, která nic neskrývá. Vrstvy se odkrývají ohleduplně a dost krát jsem byl překvapený, nad tím kam příběh kráčí. Moje pocity jsou šokované, protože jsem si představoval před čtením úplně něco jiného. Každopádně je tento komiks velmi příjemným překvapením a čtení jsem si vychutnával s rozkoší až do úplného vyvrcholení na jeden zátah.

A A Pavel Čech

Nejtemnější a zatím nejodvážnější kniha Pavla Čecha. Hlubokocituplná :) Pocit mrazení v zádech. Pocit hlubokého nadechnutí a prokrvení mozku. Pocit úžasu nad krásnými ilustracemi. Pocity soucitu s hlavním hrdinou, kterého doprovází šílené autoritářské A na každém jeho kroku k osvobozujícímu písmenku B.