Ďábel vchází do dveří

Po Zemi kráčí ďábel. Na počátku byl Lucifer - Světlonoš svržen z nebe, aby vládl peklu. Jenže pak na tento úřad rezignoval a opustil své království, aby se mohl usadit ve městě smrtelníků zvaném Los Angeles. Nejznámější vedlejší postava z cenami ověnčené série Neila Gaimana Sandman si teď užívá poklidný důchod jako majitel exkluzivního hudebního baru Lux v L.A. Ale mise, kterou ho chce pověřit sám Stvořitel, to všechno může změnit. Pokud Lucifer bude souhlasit s tím, že udělá za nebe špinavou práci, může si stanovit vlastní cenu. Jenže ta práce i cena se ukáží být něčím víc. Velká příležitost je spojena s velkou hrozbou a Luciferovi je jasné, že nalezení cesty skrz toto bludiště bude vyžadovat nejvyšší oběť. Což pro ďáble znamená jediné: vybrat někoho, kdo ji za něj podstoupí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4773/dabel-vchazi-do-dveri-3nw-4773.jpg 4.3164

Lucifer 1.

Komiksy, Fantasy
Vydáno, Crew, Netopejr

Devil in the Gateway, 2001

Kniha Ďábel vchází do dveří

666Jitka
04.11.2020

Nikdy jsem moc nebyla na komiksy, ale poslední dobou jim opravdu přicházím na chuť a toto literárně-grafické umění si mě pomalu a jistě získává - o tom svědčí i fakt, že se moje knihovna o několik moc pěkných komiksových knih a sešitů rozrostla. Komiks Lucifer - Ďábel vchází do dveří jsem dostala od kamarádky k narozeninám už v roce 2007, ale teprve teď jsem se odhodlala jej přečíst a líbil se mi moc. Hned jsem si přes DK zakoupila další díly a ty, co mi ještě chybí, se budu snažit postupně doplnit.

Gooverka
23.09.2020

Můj první pokus o přečtení si "kultovního" komiksu. Nebylo to vůbec špatný, ale fanynka ze mě asi nebude.

TomTomis
19.08.2020

Další můj pokus se seznámit s komiksem. Každým dalším komiksem, který si vezmu ke čtení, mě cosi od toho odrazuje. Je to pomalé zvykání si na cosi jiného. Spojení obrazu a slova. Kupa věcí není řečena a je na člověku, aby si to domyslel. Tento komiks se mi líbil svou malbou. Samotný příběh už je dle mého slabší. Asi nejvíc mě svižností oslovil ten poslední příběh, kde Lucifer hraje roli jen okrajovou...

KubaHanzelin
19.07.2020

Něco jiného než jsem očekával
Spoustu čtenářů se s Luciferem setkalo díky Sandmanovi (ke kterému jsem se ještě nedostal), ale já se s ním setkal skrze seriálovou verzi a tak jsem si při čtení říkal, co si tvůrci seriálu vlastně vzali z komiksu.. no a říkám si, že skoro nic? Aspoň tak mi to přišlo při čtení pekelníkova důchodu v našem světe, nechci to úplně odsuzovat, ale za mě průměr, možná časem sáhnu po dalším svazku, který má už lepší hodnocení:)

Johannus
18.01.2019

Vcelku solidní zklamání. Přišlo mi to plitké, převážně nudné, chvílemi stupidní a občas dokonce trapné. Poslední příběh byl rozhodně nejlepší, ale stále průměr. V zásadě jsem to dočetl jenom proto, abych se utvrdil v tom, že další díly číst nebudu. V pevné vazbě se to nicméně čte mnohem lépe, než rozsahem podobný paperback.

Diabel
25.08.2018

Lucifer mi jako postava neni cizí. Objevil se již v Sandmanovi a už tam bylo jasné, že si stoprocentně zaslouží vlastní knihu, v lepším případě vlastní sérii. Taky je pro mě Lucifer takovou záplatou na díru po Sandmanovi, kterého nikdo nemůže nahradit. A taky se neubráním srovnávání mezi jimi dvěma.
Osobně mám na Luciferovi radši tu vřavu, boje a peklo, než filozofování jako takový, ale je mi jasný, že to k tomu patří a spoluutváří to našeho přítele. Je ale fakt, že u Sandmana mi to tolik nevadilo a tady mi to nesedlo tolik. Tady jsem chtěl prostě víc akce.
První díl jako rozjezdový není špatný, ale nebyl jsem z něj úplně odvařenej. Ale rozhodně jsem se těšil na další díly a jak to bude pokračovat do budoucna.

Moje hodnocení 6/10

Lucky_one
23.08.2018

Perfektní! Pokud se Netflix ve 4. sérii seriálového Lucifera víc vrátí k charakteru Světlonoše podle komiksové předlohy, bude to bomba. :)

Archie
21.03.2018

Ozivly sen - napadle me behem cetby prvniho pribehu. Opravu magicke. Druhy pribeh, ac ne tak sugestivni, emotivnejsi a spinavejsi. A ten treti uz jen drobne dokreslil predesle. Peklo, andele, duchove, trocha filosofovani, spousta chutne mytologicke omacky a prehlidka drobnych lidskych pribehu/tragedii a pochroumanych postavicek. Prislib velmi kvalitni a ve vsech smerech hutne komiksove serie.