Ďábel vchází do dveří

Po Zemi kráčí ďábel. Na počátku byl Lucifer - Světlonoš svržen z nebe, aby vládl peklu. Jenže pak na tento úřad rezignoval a opustil své království, aby se mohl usadit ve městě smrtelníků zvaném Los Angeles. Nejznámější vedlejší postava z cenami ověnčené série Neila Gaimana Sandman si teď užívá poklidný důchod jako majitel exkluzivního hudebního baru Lux v L.A. Ale mise, kterou ho chce pověřit sám Stvořitel, to všechno může změnit. Pokud Lucifer bude souhlasit s tím, že udělá za nebe špinavou práci, může si stanovit vlastní cenu. Jenže ta práce i cena se ukáží být něčím víc. Velká příležitost je spojena s velkou hrozbou a Luciferovi je jasné, že nalezení cesty skrz toto bludiště bude vyžadovat nejvyšší oběť. Což pro ďáble znamená jediné: vybrat někoho, kdo ji za něj podstoupí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/4773/lucifer-dabel-vchazi-do-dveri-4773.jpg 4.4139

Lucifer (1.)

Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew, Netopejr

Devil in the Gateway (2001)

Kniha Ďábel vchází do dveří

Johannus

Vcelku solidní zklamání. Přišlo mi to plitké, převážně nudné, chvílemi stupidní a občas dokonce trapné. Poslední příběh byl rozhodně nejlepší, ale stále průměr. V zásadě jsem to dočetl jenom proto, abych se utvrdil v tom, že další díly číst nebudu. V pevné vazbě se to nicméně čte mnohem lépe, než rozsahem podobný paperback.

Diabel
25.08.2018

Lucifer mi jako postava neni cizí. Objevil se již v Sandmanovi a už tam bylo jasné, že si stoprocentně zaslouží vlastní knihu, v lepším případě vlastní sérii. Taky je pro mě Lucifer takovou záplatou na díru po Sandmanovi, kterého nikdo nemůže nahradit. A taky se neubráním srovnávání mezi jimi dvěma.
Osobně mám na Luciferovi radši tu vřavu, boje a peklo, než filozofování jako takový, ale je mi jasný, že to k tomu patří a spoluutváří to našeho přítele. Je ale fakt, že u Sandmana mi to tolik nevadilo a tady mi to nesedlo tolik. Tady jsem chtěl prostě víc akce.
První díl jako rozjezdový není špatný, ale nebyl jsem z něj úplně odvařenej. Ale rozhodně jsem se těšil na další díly a jak to bude pokračovat do budoucna.

Moje hodnocení 6/10

Lucky_one
23.08.2018

Perfektní! Pokud se Netflix ve 4. sérii seriálového Lucifera víc vrátí k charakteru Světlonoše podle komiksové předlohy, bude to bomba. :)

Archie
21.03.2018

Ozivly sen - napadle me behem cetby prvniho pribehu. Opravu magicke. Druhy pribeh, ac ne tak sugestivni, emotivnejsi a spinavejsi. A ten treti uz jen drobne dokreslil predesle. Peklo, andele, duchove, trocha filosofovani, spousta chutne mytologicke omacky a prehlidka drobnych lidskych pribehu/tragedii a pochroumanych postavicek. Prislib velmi kvalitni a ve vsech smerech hutne komiksove serie.

Samira
17.06.2017

Lucifer a je jiný a velmi obtížně by čtenář hledal počin podobný. Jednoznačně nejde o čtení jednoduché, přímočaré a všední. Naopak nejasnosti, náznaky, mnohé děje, odkazy a specifická kresba vás mnohdy nutí přemýšlet, co že to držíte v ruce a jaký vlastně Lucifer je.
Jak samotný název napovídá, ďábel teprve vchází a téměř vše zůstalo nezodpovězeno.
Jsem moc zvědavá, jaký směr naberou další jistě neméně originální díly!

Mercatino
23.05.2017

Téma komiksu, které je vždy přitažlivé pro každého, kdo chce poznat něco z pekelné temnoty. Každopádně mě to vůbec nesedlo a během čtení jsem měl pocit, že v tom komiksu něco nehraje. Příběh je roztříštěný, často jsem se nedokázal zorientovat. Měl jsem potíže v chápaní nerozvinutých charakterů. Občas jsem nerozuměl věcem proč se úplně dějí tak jak se dějí.

Plusy a mínusy u tohoto komiksu

+ téma je přitažlivé
+ možnost toho, že mě to bude bavit až po přečtení dalšího dílu
+ Lucifer, jenž má charakter sobecky inteligentního padoucha, který občas udělá něco i pro někoho jiného

- kresba, proč musí být každá kapitola nakreslena jiným kreslířem, jak se mám ztotožnit s postavou?

Disease
03.10.2016

Solidní rozjezd série, která se v dalších knihách poněkud rozplizla.

martinstefko
18.08.2016

Mike Carey mě přesvědčil, že je opravu dobrým autorem a že se nerozhodl jenom vycházet ze "Sandmana" a z toho, co Gaiman stvořil. Pokusil se o vytvoření svébytné a silné série, což se mu podle všeho povedlo. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/08/1239-lucifer-1-dabel-vchazi-do-dveri-75.html

Autoři knihy

americká, 1959

Dean Ormston

Dean Ormston
britská

Kniha Ďábel vchází do dveří je: