Ďábel vchází do dveří

Po Zemi kráčí ďábel. Na počátku byl Lucifer - Světlonoš svržen z nebe, aby vládl peklu. Jenže pak na tento úřad rezignoval a opustil své království, aby se mohl usadit ve městě smrtelníků zvaném Los Angeles. Nejznámější vedlejší postava z cenami ověnčené série Neila Gaimana Sandman si teď užívá poklidný důchod jako majitel exkluzivního hudebního baru Lux v L.A. Ale mise, kterou ho chce pověřit sám Stvořitel, to všechno může změnit. Pokud Lucifer bude souhlasit s tím, že udělá za nebe špinavou práci, může si stanovit vlastní cenu. Jenže ta práce i cena se ukáží být něčím víc. Velká příležitost je spojena s velkou hrozbou a Luciferovi je jasné, že nalezení cesty skrz toto bludiště bude vyžadovat nejvyšší oběť. Což pro ďáble znamená jediné: vybrat někoho, kdo ji za něj podstoupí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4773/big_dabel-vchazi-do-dveri-3nw-4773.jpg 4.2179

Lucifer 1.

Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew, Netopejr

Devil in the Gateway, 2001

Kniha Ďábel vchází do dveří

Norri

Úvodní příběh “Světlonošova cesta” mě moc nevzal. Chápu o co v něm jde, chápu, že je to důležitý start celé série, ale něco mi v něm nesedí. Nicméně zbytek knihy už byl v pohodě. Představil zajímavé nové postavy a já jsem zvědavý, co se s nimi bude dít dál. Nad některými Luciferovými výroky by bylo fajn vést diskuzi někde u piva.

Hadati
23.11.2021

Lucifer je ten nejlepší spin off jaký jsem kdy četl. Bez diskuze se dokáže vyrovnat původnímu Gaimanovo Sandmanovi a podle mého jej dokonce i o chloupek překonává. Prvnímu dílu chvíli trvá, než se pořádně rozjede, ale již druhý příběh s kartami ukazuje, že nás čeká skvělé počtení.

Lucifer se rozhodl, že má plné zuby toho, že dělá špinavou práci pro Nebesa, a tak se rozhodne opustit své postavení v Pekle a vydá se žít mezi smrtelníky na zem. Ani tam však nemá od Boha pokoj, takže postupně začne plánovat, jak se Boží vůle navždy zbavit. A my jej můžeme sledovat krok po kroku, jak toho postupně dosahuje.

Postava Lucifera je charismatická a jeho charakter se drží jasných pravidel. Nikdy nelže, je spravedlivý a vždy platí své dluhy. Na druhou stranu nevidí důvod, proč by měl nezištně komukoliv pomáhat, jestliže to není v jeho zájmu. Není krutý, ale ani milosrdný. A na rozdíl od ostatních andělů má jasnou vizi, kdy se nenechává strhnout k nekontrolovatelnému vzteku. Zkrátka osoba pevných zásad, která z nich nehodlá slevit.

Nelíísek
05.07.2021

Špatné to rozhodně není ale kdo ví jaký skvost také ne. K Luciferovi jsem se dostala jako k seriálu takže komiksy jsou pro mě až moc jiné. Navíc mi vůbec nesedí fond písma který má Lucifer a jak blbě mluví Mazekieen já chápu že je to tam dodáno pro nějakou autentičnost ale já si chci přečíst komiks a né luštit co je vůbec napsáno v bublinách.

666Jitka
04.11.2020

Nikdy jsem moc nebyla na komiksy, ale poslední dobou jim opravdu přicházím na chuť a toto literárně-grafické umění si mě pomalu a jistě získává - o tom svědčí i fakt, že se moje knihovna o několik moc pěkných komiksových knih a sešitů rozrostla. Komiks Lucifer - Ďábel vchází do dveří jsem dostala od kamarádky k narozeninám už v roce 2007, ale teprve teď jsem se odhodlala jej přečíst a líbil se mi moc. Hned jsem si přes DK zakoupila další díly a ty, co mi ještě chybí, se budu snažit postupně doplnit.

Gooverka
23.09.2020

Můj první pokus o přečtení si "kultovního" komiksu. Nebylo to vůbec špatný, ale fanynka ze mě asi nebude.

TomTomis
19.08.2020

Další můj pokus se seznámit s komiksem. Každým dalším komiksem, který si vezmu ke čtení, mě cosi od toho odrazuje. Je to pomalé zvykání si na cosi jiného. Spojení obrazu a slova. Kupa věcí není řečena a je na člověku, aby si to domyslel. Tento komiks se mi líbil svou malbou. Samotný příběh už je dle mého slabší. Asi nejvíc mě svižností oslovil ten poslední příběh, kde Lucifer hraje roli jen okrajovou...

KubaHanzelin
19.07.2020

Něco jiného než jsem očekával
Spoustu čtenářů se s Luciferem setkalo díky Sandmanovi (ke kterému jsem se ještě nedostal), ale já se s ním setkal skrze seriálovou verzi a tak jsem si při čtení říkal, co si tvůrci seriálu vlastně vzali z komiksu.. no a říkám si, že skoro nic? Aspoň tak mi to přišlo při čtení pekelníkova důchodu v našem světe, nechci to úplně odsuzovat, ale za mě průměr, možná časem sáhnu po dalším svazku, který má už lepší hodnocení:)

Johannus
18.01.2019

Vcelku solidní zklamání. Přišlo mi to plitké, převážně nudné, chvílemi stupidní a občas dokonce trapné. Poslední příběh byl rozhodně nejlepší, ale stále průměr. V zásadě jsem to dočetl jenom proto, abych se utvrdil v tom, že další díly číst nebudu. V pevné vazbě se to nicméně čte mnohem lépe, než rozsahem podobný paperback.