Ďábel vchází do dveří

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po Zemi kráčí ďábel. Na počátku byl Lucifer - Světlonoš svržen z nebe, aby vládl peklu. Jenže pak na tento úřad rezignoval a opustil své království, aby se mohl usadit ve městě smrtelníků zvaném Los Angeles. Nejznámější vedlejší postava z cenami ověnčené série Neila Gaimana Sandman si teď užívá poklidný důchod jako majitel exkluzivního hudebního baru Lux v L.A. Ale mise, kterou ho chce pověřit sám Stvořitel, to všechno může změnit. Pokud Lucifer bude souhlasit s tím, že udělá za nebe špinavou práci, může si stanovit vlastní cenu. Jenže ta práce i cena se ukáží být něčím víc. Velká příležitost je spojena s velkou hrozbou a Luciferovi je jasné, že nalezení cesty skrz toto bludiště bude vyžadovat nejvyšší oběť. Což pro ďáble znamená jediné: vybrat někoho, kdo ji za něj podstoupí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/4773/lucifer-dabel-vchazi-do-dveri-4773.jpg 4.4139
Série:

Lucifer (1.)

Žánr:
Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew, Netopejr
Orig. název:

Devil in the Gateway (2001)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Ďábel vchází do dveří

Přidat komentář
Johannus
18. ledna

Vcelku solidní zklamání. Přišlo mi to plitké, převážně nudné, chvílemi stupidní a občas dokonce trapné. Poslední příběh byl rozhodně nejlepší, ale stále průměr. V zásadě jsem to dočetl jenom proto, abych se utvrdil v tom, že další díly číst nebudu. V pevné vazbě se to nicméně čte mnohem lépe, než rozsahem podobný paperback.

Diabel
25.08.2018

Lucifer mi jako postava neni cizí. Objevil se již v Sandmanovi a už tam bylo jasné, že si stoprocentně zaslouží vlastní knihu, v lepším případě vlastní sérii. Taky je pro mě Lucifer takovou záplatou na díru po Sandmanovi, kterého nikdo nemůže nahradit. A taky se neubráním srovnávání mezi jimi dvěma.
Osobně mám na Luciferovi radši tu vřavu, boje a peklo, než filozofování jako takový, ale je mi jasný, že to k tomu patří a spoluutváří to našeho přítele. Je ale fakt, že u Sandmana mi to tolik nevadilo a tady mi to nesedlo tolik. Tady jsem chtěl prostě víc akce.
První díl jako rozjezdový není špatný, ale nebyl jsem z něj úplně odvařenej. Ale rozhodně jsem se těšil na další díly a jak to bude pokračovat do budoucna.

Moje hodnocení 6/10

Lucky_one
23.08.2018

Perfektní! Pokud se Netflix ve 4. sérii seriálového Lucifera víc vrátí k charakteru Světlonoše podle komiksové předlohy, bude to bomba. :)

Archie
21.03.2018

Ozivly sen - napadle me behem cetby prvniho pribehu. Opravu magicke. Druhy pribeh, ac ne tak sugestivni, emotivnejsi a spinavejsi. A ten treti uz jen drobne dokreslil predesle. Peklo, andele, duchove, trocha filosofovani, spousta chutne mytologicke omacky a prehlidka drobnych lidskych pribehu/tragedii a pochroumanych postavicek. Prislib velmi kvalitni a ve vsech smerech hutne komiksove serie.

Samira
17.06.2017

Lucifer a je jiný a velmi obtížně by čtenář hledal počin podobný. Jednoznačně nejde o čtení jednoduché, přímočaré a všední. Naopak nejasnosti, náznaky, mnohé děje, odkazy a specifická kresba vás mnohdy nutí přemýšlet, co že to držíte v ruce a jaký vlastně Lucifer je.
Jak samotný název napovídá, ďábel teprve vchází a téměř vše zůstalo nezodpovězeno.
Jsem moc zvědavá, jaký směr naberou další jistě neméně originální díly!

Mercatino
23.05.2017

Téma komiksu, které je vždy přitažlivé pro každého, kdo chce poznat něco z pekelné temnoty. Každopádně mě to vůbec nesedlo a během čtení jsem měl pocit, že v tom komiksu něco nehraje. Příběh je roztříštěný, často jsem se nedokázal zorientovat. Měl jsem potíže v chápaní nerozvinutých charakterů. Občas jsem nerozuměl věcem proč se úplně dějí tak jak se dějí.

Plusy a mínusy u tohoto komiksu

+ téma je přitažlivé
+ možnost toho, že mě to bude bavit až po přečtení dalšího dílu
+ Lucifer, jenž má charakter sobecky inteligentního padoucha, který občas udělá něco i pro někoho jiného

- kresba, proč musí být každá kapitola nakreslena jiným kreslířem, jak se mám ztotožnit s postavou?

Disease
03.10.2016

Solidní rozjezd série, která se v dalších knihách poněkud rozplizla.

martinstefko
18.08.2016

Mike Carey mě přesvědčil, že je opravu dobrým autorem a že se nerozhodl jenom vycházet ze "Sandmana" a z toho, co Gaiman stvořil. Pokusil se o vytvoření svébytné a silné série, což se mu podle všeho povedlo. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/08/1239-lucifer-1-dabel-vchazi-do-dveri-75.html


Autoři knihy

Mike Carey

Mike Carey
britská, 1959

Chris Weston

Chris Weston

Waren Pleece

Waren Pleece
anglická

Scott Hampton

Scott Hampton
americká, 1959

Dean Ormston

Dean Ormston
britská

Kniha Ďábel vchází do dveří je:

v Právě čtených3x
v Přečtených188x
v Čtenářské výzvě9x
v Doporučených5x
v Knihotéce73x
v Chystám se číst40x
v Chci si koupit16x
v dalších seznamech1x