Pětka na Finnistonské farmě

Pětka na Finnistonské farmě https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4731/bmid_petka-na-finnistonske-farme-O4A-4731.png 4 189 12

Správná pětka / Slávna 5 série

Poblíž farmy, na které tráví Pětka část prázdnin, stával dříve starý normanský hrad. Kdesi pod zemí zůstaly pohřbeny pod vrstvou kamení sklepy a tajná chodba. Děti začínají pátrat, ale nejsou samy, koho tajemství katakomb zajímá…

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Five on Finniston Farm , 1960

Jessybelle
31.12.2022 5 z 5

Zase další dobrodružství našich 4 kamarádů a věrného psa. Byla to příjemná oddechovka. Synovi tento díl moc líbil, i když má jiné, které se mu líbí více. Nicméně celou sérii už přečetl několikrát, a to už je co říct.
Pro mě je to návrat do dětství, kdy jsem tyto knihy četla s baterkou pod peřinou.

Knihomolka506
30.12.2021 5 z 5

V dalším díle nás čeká spolu se Správnou pětkou zkoumání tajných chodeb na jedné farmě. A nejen toho, ale také dalšího hradu, který skrývá ty tajemné koridory. A jak za okamžik zjistí nejsou sami...

pepa4081
20.06.2021 5 z 5

Můj komentář ke všem dílům Správné pětky bude stejný. Za mého mládí tyto knihy nebyly přeloženy, takže si teď „doplňuji vzdělání“. I když je scénář vždy velice podobný a mění se jen prostředí, každý díl mne hodně baví. Je to skvělá relaxace. Dětem i dospělým s dobrodružnou dušičkou mohu vřele doporučit.
Nanejvýš uspokojivé.

efka.saf
30.01.2021 4 z 5

Tento díl Správně pětky pro mě znamenal jistý předěl, kdy díly začaly lehce ztrácet na své dobrodružnosti a kulervoucnosti. Do poloviny je to spíš takové vztahové povídání, teprve posléze se začne něco dít, ale nemá to ten švuňk, co většina dílů předešlých. Nicméně, pořád je to Správná pětka a v tomto díle přece našla pohádkový poklad, tak jaképak copak :D.

terimila
06.07.2020 4 z 5

Jako malá holka na prvním stupni jsem příběhy Správné pětky naprosto zbožňovala. Když jsme se pak s bratránky a sestřenkami sjížděli u babičky v nedaleké vesnici, děsně jsem snila o podobně velkém dobrodružství, o nálezu pokladu někde v lese, o sledování podivných lidí a odhalování nekalostí... jo! Jejda, jak já těmhle dětem záviděla. A úplně nejlepší byla samozřejmě George. Takovéhle holky-kluci byly vždycky můj vzor. :)
Finnistonská farma byla super, ale na tajemné tunely a vlaky v Pětka jede tábořit to přeci jen nemělo. Dávám tedy krásné čtyři.
Před pár roky, když jsem usoudila, že potřebuju udržet angličtinu na nějaké rozumné úrovni, jsem si pár příběhů SP stáhla v angličtině... a co na tom bylo nejlepší, ono to fungovalo a mně se to líbilo pořád. Některé věci ani rokama neztratí kouzlo. Anebo s sebou prostě přinesou zpět to kouzlo, který tehdy vyvolaly v dětství? :)

tichoslapek_
23.05.2020 4 z 5

Knihu jsem četla znovu zhruba po 24 letech. Miluji Správnou pětku, jsou to skvělé děti se srdcem na správném místě. Těším se, že si znovu přečtu i další díly.
Jen mě trochu mrzí chyby typu: Dědeček říká: "Tak vy říkáte tomu nádhernému kolu, které jste koupil, STARÁ VETEŠ? Je dvě stě let staré! Vyrobil ho můj pradědeček, když jsem byl úplný mrňous!" (Dědeček stár necelých devadesát let. - Tak nevím, kdo kde udělal chybu...ale přijde mi škoda nedat si na to pozor.)
Jinak se kniha četla sama, ostatně jako všechny díly Pětky.

Martun
02.03.2017

celá série byla naprosto zásadní četbou mého dětství. srdcovka až doteď:-) už dlouho plánuji, že si všechny knížky znova po patnácti letech přečtu.

Mercatino
03.02.2017 4 z 5

Tak první Správná Pětka přečtena ve 29 letech. Příběh byl přímočarý jako sprint na 100 m. Každopádně odpočinková četba časem nic neztratila ze svého kouzla. Skvělé pro děti a pro ty dospělé je to svěží závan nostalgie. Určitě si přečtu další, jelikož mám doma pěknou hromádku této Pětky. Doporučuji tuto knížečku.

Nahnilaruka
11.07.2014 4 z 5

zábavné čtení, četl jsem ji jako malý kluk

Eneo
02.08.2012 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších Pětek, četla jsem ji několikrát.

Slondi
16.05.2012 5 z 5

nejoblibenější z celé serie=)

zipporah
23.12.2011 3 z 5

Možno túto som čítala ako prvú, ktovie, kto si to má pamätať, ale najradšej som mala, keď si otvorili zázvorové pivečko:D:D v každom diely:D