Pětka na Finnistonské farmě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poblíž farmy, na které tráví Pětka část prázdnin, stával dříve starý normanský hrad. Kdesi pod zemí zůstaly pohřbeny pod vrstvou kamení sklepy a tajná chodba. Děti začínají pátrat, ale nejsou samy, koho tajemství katakomb zajímá…

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4731/spravna-petka-petka-na-finnistonske-farme-4731.jpg 4.5159
Série

Správná pětka / Slávna 5 18.

Žánr
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Egmont (ČR)
Orig. název

Five on Finniston Farm, 1958

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Pětka na Finnistonské farmě

Přidat komentář
terimila
06. července

Jako malá holka na prvním stupni jsem příběhy Správné pětky naprosto zbožňovala. Když jsme se pak s bratránky a sestřenkami sjížděli u babičky v nedaleké vesnici, děsně jsem snila o podobně velkém dobrodružství, o nálezu pokladu někde v lese, o sledování podivných lidí a odhalování nekalostí... jo! Jejda, jak já těmhle dětem záviděla. A úplně nejlepší byla samozřejmě George. Takovéhle holky-kluci byly vždycky můj vzor. :)
Finnistonská farma byla super, ale na tajemné tunely a vlaky v Pětka jede tábořit to přeci jen nemělo. Dávám tedy krásné čtyři.
Před pár roky, když jsem usoudila, že potřebuju udržet angličtinu na nějaké rozumné úrovni, jsem si pár příběhů SP stáhla v angličtině... a co na tom bylo nejlepší, ono to fungovalo a mně se to líbilo pořád. Některé věci ani rokama neztratí kouzlo. Anebo s sebou prostě přinesou zpět to kouzlo, který tehdy vyvolaly v dětství? :)

tichoslapek_
23. května

Knihu jsem četla znovu zhruba po 24 letech. Miluji Správnou pětku, jsou to skvělé děti se srdcem na správném místě. Těším se, že si znovu přečtu i další díly.
Jen mě trochu mrzí chyby typu: Dědeček říká: "Tak vy říkáte tomu nádhernému kolu, které jste koupil, STARÁ VETEŠ? Je dvě stě let staré! Vyrobil ho můj pradědeček, když jsem byl úplný mrňous!" (Dědeček stár necelých devadesát let. - Tak nevím, kdo kde udělal chybu...ale přijde mi škoda nedat si na to pozor.)
Jinak se kniha četla sama, ostatně jako všechny díly Pětky.


Martun
02.03.2017

celá série byla naprosto zásadní četbou mého dětství. srdcovka až doteď:-) už dlouho plánuji, že si všechny knížky znova po patnácti letech přečtu.

Mercatino
03.02.2017

Tak první Správná Pětka přečtena ve 29 letech. Příběh byl přímočarý jako sprint na 100 m. Každopádně odpočinková četba časem nic neztratila ze svého kouzla. Skvělé pro děti a pro ty dospělé je to svěží závan nostalgie. Určitě si přečtu další, jelikož mám doma pěknou hromádku této Pětky. Doporučuji tuto knížečku.

Nahnilaruka
11.07.2014

zábavné čtení, četl jsem ji jako malý kluk

Eneo
02.08.2012

Jedna z mých nejoblíbenějších Pětek, četla jsem ji několikrát.

Slondi
16.05.2012

nejoblibenější z celé serie=)

zipporah
23.12.2011

Možno túto som čítala ako prvú, ktovie, kto si to má pamätať, ale najradšej som mala, keď si otvorili zázvorové pivečko:D:D v každom diely:D

Doporučujeme

Dvojčata v průšvihu
Dvojčata v průšvihu
Mikulášovy přestávky
Mikulášovy přestávky
Kniha ztracených věcí
Kniha ztracených věcí
Mikuláš a jeho přátelé
Mikuláš a jeho přátelé