melanie melanie komentáře u knih

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Jak muze byt tolik narusenych lidi na jednom miste?
Podle me spravny thriller je neco, co se odehrava blizko nas, dovedeme si to predstavit, ale nase predstavy zakryvaji realitu. Tento thriller se odehrava na sterilnim miste, kde od zacatku vite, ze majitel je divny, ale nic vic o nem v podstate nezjistite. Pribeh ma zajimavy napad, ale na konci nejak autorovi dosel dech a z toho, co si navaril, se potreboval nejak vylizat. Obe hlavni hrdinky se chovaly jak telatka. Byly sice predstaveny jako sebevedome mlade zeny, ale skutek utek`. Tenhle pribeh je proste naroubovany tak, aby vas nalakal svoji zapletkou, ale ve vysledku vam proste nic neda.

30.09.2017 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Po nekolika pokusech konecne young adult, ktera se mi libila. Mlady hrdina bez zbytecnych emoci, cilevedomy a sebevedomy. Sice jsem knihu cetla, abych nasla duvod se internetu nevenovat, co jsem ale zjistila bylo, ze kdyz chcete neceho dosahnout v herni soutezi, musite proste hodne hrat hry. Takze zalezi na kazdem, co si z toho vezme. Ja jsem moc rada, ze jsem konecne objevila knihu, kde nebyly hlavni hrdinky uknikane a jejich chovani nelogicke. Neni duvod se sci- fi, zde je budoucnost proste jen kulisa a pribeh vas vtahne.

20.08.2017 4 z 5

Pekna knizka magickeho realismu, libilo se mi i vysvetleni, libil se mi pribeh s hororovymi a fantastickymi prvky. Melo to hodne zajimavych psychologickych motivu a celkove se to dobre cetlo. Myslim, ze kniha by si zaslouzila o trosku lepsi hodnoceni tady na databaziknih.

17.08.2017 4 z 5

Rozkazy z Berlína Rozkazy z Berlína Simon Tolkien

Tak mne to zas tak strasne napinave nepripadalo. Nechci vyzrazovat dej knihy, ale jednani postav mi prislo dost sablonovite a predpovidatelne. I motiv atentatu byl vyumelkovany. Dobove kulisy me moc neoslovily, az na bombardovani se tam moc neprojevily.

11.08.2017 3 z 5

Okamžik všeho Okamžik všeho Shelly King

Tato kniha je zla po vsech strankach: pribeh vystaveny spatne, plny klise a pro ctenare predstavuje naprosto ocekavany vyvoj, milostny pribeh plochy, a to dokonce oba dva, detektivni zapletka pritazena za vlasy, nepravdepodobna, neprijemna. Spletene vsechno dohromady, aby kazda postava, co se v knize jen mihne, mela svuj vyznam. Hlavni hrdinka se prehnane zkouma a lituje, má hroznou matku (to uz je snad v americke literature taky klise), ale je skvela knihovnice ve svete programatoru! Byla mi vrcholne nesympaticka svym vyjadrovanim i nazory.

08.08.2017 2 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Vim, ze nejsem cilova skupina (young adult), vim, ze nemam rada milostne pribehy podle jedne sablony, vim, ze me vyjimecna, namyslena, rozmazlena hlavni hrdinka bude stvat uz asi od strany 100- a stejne takove knihy ctu. Brala jsem to do Ctenarske vyzvy, ale ted mam uplne strach si to tam dat:-)) kde se dostanu ke sci- fi, ktere neni jen prevleceny milostny pribeh v 21. stoleti?

02.08.2017 2 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Tuto knihu jsem cetla do ctenarske vyzvy, takze bych si ji asi jinak nevybrala. I kdyz uz jsem od Moriarty neco cetla, slo to od desiti k peti a ja jsem se rozhodla vickrat ne. Teto knihy je skoda i na dovolenou, desitky stran prazdneho tlachani a popisu. Byla mi sympaticka vsetecka Connie, a proto ma tato kniha alespon dve hvezdicky.

28.07.2017 2 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Tuto knihu muzu s klidnym svedomim doporucit ctenarum, kteri jsou otevreni nazorum. Je syrova, realisticka, plna bolesti i nadeje. Narozdil od meho komentare neni vubec pateticka ani podbiziva. Je uprimna. Mrzi me, ze lide nechteji videt i druhou stranu mince a musi hned generalizovat. Mam dlouhodobe ambivalentni vztah k ceske literature a tato kniha zahrala na dobrou notu.

26.07.2017 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Tato kniha byla teda velke zklamani. Po vsech nadsenych reakcich a nazorech, jak je tato kniha skvela zleva zprava, jsem cekala neco vic nez jen naivni milostny pribeh z 19. stoleti a zpackanou detektivku ze stoleti 21.
Obe melo sve slabiny, bylo silene pateticke a nelogicky postavene. Detektivni zapletka, na kterou jsem se tesila, byla slaba a rozuzleni pokulhavalo. I ja, i kdyz nikdy nevim, kdo vrazdu spachal, jsem si rikala, proc si to ti detektivove tak tahaji z paty? Milostny pribeh ze skotskych vysin byl jak obtisknuty z cervene knihovny. Spolu to bylo nasroubovane, aby si knihu koupila co nejvetsi skupina ctenaru.
Mam jeste dalsi knihy ve ctecce od tohoto autora, ale moje nadseni tedy znacne povadlo a muj dotaz zni: Co na tom vsichni maji?

26.07.2017 3 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Moc mě mrzí, že této knize nemůžu dát plný počet hvězdiček. Je to závažné téma zpracované podle autentických zážitků, je to válka z pohledu dítěte, má to silný konec. Kniha je doplněna skvělými ilustracemi. Jen je mi trochu proti srsti to podání na začátku. Vím, že lidský optimismus a přizpůsobivost zvládne nemožné, ale tahala mě uši bodrost na začátku. Podle mého názoru je hodnocení 91 naprosto opravnene.

24.07.2017 4 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Takze za me obrovske zklamani, velke tema ztrata ditete a ceske dejiny. Uplne promarnene. Hlavni hrdinka me nudila, jeji pasaze jsem skoro preskakovala, postavy nezazivne, nenasla jsem k nim vztah. No a ten konec, to mi spis prislo jako ostuda. Po nekolika dobrych ceskych knizkach si uz zase vzpominam, proc jsem se ceske literature vyhybala.

22.07.2017 3 z 5

Neměnnost leopardích  skvrn Neměnnost leopardích skvrn Kristopher Jansma

Nemuzu se rozhodnout mezi tremi a ctyrmi hvezdickami, tak budu hodna a priklonim se k lepsimu rozhodnuti. Kniha je zajimava, ale spise povrchni a nedokonala variace na tema spisovatelstvi a lidsky zivot. Kde zacina realita a kde spisovatelova fantazie?nastesti nas autor moc netrapi filozofickymi a psychologickymi recmi, i kdyz bych asi cekala vetsi fantazii.takze me hodnoceni je rozkolisane a za me 70%

22.07.2017 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Pred davnem jsem videla film a uz si to ani 100% nepamatuju, jen ze jsem to obrecela.
Ted jsem se dostala ke knize a musim rict, ze by ji prospelo zkraceni tak o 100 stranek.
K sare jsem necitila nenavist, je to tak, byla matka obou.. naopak si myslim, ze to zvladla jeste zvkadla dobre.
za ten konec, ktery mi prisel trochu pritazeny za vlasy, davam pul hvezdicky nahoru, takze za me 3,5- coz tu ale oznacit nelze... ale stal za to, jinak bych byla asi zklamana, ze jsem tu knihu cetla

23.10.2016 3 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Peti hvezdickama nehodnotim literarni zpracovani, ale hlavne pribeh. Tohle by meli lidi znat a nemeli by zapominat. Silny pribeh o divce, ktera se nevzdala. Vsechno tohle ji zpusobili lidi, kteri ji znali. Jsem strasne vdecna za svuj jednoduchy zivot.

10.09.2015

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Kniha mi dala poradne zabrat, pres ten zacatek jsem se nemohla dostat nekolik tydnu, v hruze jsem to odlozila. Pak jsem se k tomu plizive vratila. Ta kniha mela naboj, ty valecne i povalecne udalosti jsou strasne strhujici, ovsem pribeh odehravajici se v soucasnosti (2005) me trochu zklamal. Ty venkovske charaktery byly napsany hodnoverne, to jsem chapala, Denis mel soucit, nasel pro ni pochopeni, mozna hledal odpusteni.. Gita mi strasne pripominala gertu schnirch od tuckove. Stejne nestastna, sileny zivotni osud, stejne uzavrena, nepochopena, odcizena sve rodine. Uvitala bych vice vyoraveni, nebavi me tomcist v naznacich, ale jinak nelituji, ze jsem si tu knihu koupila.

02.09.2015 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Kniha je v podstate shrnutim vsech informaci na zaklade svedectvi prezivsich a dostupnych materialu k zivotnimu pribehu oscara schindlera, nemce narozeneho ve svitavach, ktery zachranil pres 1000 zidu za druhe svetove valky.
Prekvapive se me kniha nedotkla tak moc, jak jsem ocekavala. Pribeh je to ovsem ohromny, takovy, jaky by mel znat kazdy clovek.
Je mozne, ze nektere veci nejsou uplne pravdive nebo presne, ale tento dobry skutek by si meli lide pamatovat.

02.09.2015 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Cekala jsem vic. Bylo to utahane a zbytecne predimenzovane. Autorka se obecne vyznacuje ctivymi napady, ale zpracovani pokulhava. Bavilo me tak 15 stran na zacatku a 10 na konci.

24.08.2015 2 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Knizka je vazne takova oddechovka, neurazi, nenadchne. Idealni cteni na dovolenou. Rodinny zivot, manzelstvi ctyricetilete zeny, v podstate ocekavatelny prubeh. Namet je ovsem zajimavy: jak vy sami byste se na sebe divali ocimamo deset mladsima? Vyvinuli jste se k lepsimu, nebo byste ze sebe byli zklamani?

24.08.2015 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha je prekvapive hodne podobna filmu. Nejdriv jsem videla film a pak jsem si precetla knihu, coz je celkem neobvykle, ale vyjimecne mi to nevadilo. Film je vysoce verne zpracovani knihy. Myslim, ze jsem brecela u obojiho. Za me nejlepsi Greenova kniha. U ostatnich jsem se dost trapila.

24.08.2015 3 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Pecka, pecka, pecka. Tato kniha me hodne oslovila. Po dlouhe dobe jsem u knihy brecela a po dlouhe dobe jsem byla nadsena z ceske literatury. Kazdy, kdo cte o svetove valce, by si tenhle pribeh mel precist. Pohled na ceskou realitu smrcnuty zahranicnim odstupem.

13.08.2015 5 z 5