Melaanie

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Příběh, který když si odmyslíme, že byl napsaný už dávno, jako by vykresloval současnost?! Myslím si, že je to hodně nadčasové dílo, které by si měl přečíst každý a zamyslet se nad ním.

03.05.2021

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Nechápu, proč jsem tuhle knihu pořád odkládala. Jako za mě super. Začetla jsem se hned od první stránky. Příběh byl zajímavý, plynul rychle a dobře se četl. Těším se na další příběhy s Robertem.

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Moje druhá kniha od této autorky a musím říct, že její styl psaní se mi líbí.
Tento příběh byl velmi zajímavý a také velmi smutný. Chyba jednoho člověka ovlivnila celou rodinu a to v době komunismu, kdy jak víme nebylo vše jednoduché. Opravdu zajímavé čtení, které mohu doporučit.

22.08.2019

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

To byl tak hezký příběh. Kya dívka z bažiny, která se životem protloukala jak nejlépe mohla. Bylo to smutné ale i krásné. Líbil se mi popis bažin a mokřadů, ptáků a všeho kolem.

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Tuto knihu bych doporučila každému. Skvěle se čte a pokud má někdo rád příběh, který se odehrává v delším časovým úseku, tak si přijde na své.
Hezky popsaný příběh dívky a pak i ženy a matky.

20.10.2020

Doktorka z domu TrubačůDoktorka z domu TrubačůIlona Borská

Hezký příběh o velmi zajímavé ženě. Myslím si, že by mělo vycházet více takových to knih o zajímavých lidech. Její síla byla obdivuhodná a líbilo se mi, že i ve stáří se stále učila novým věcem a chtěla být nějakým způsobem prospěšná.

29.04.2019

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Kniha je psaná pro mě zajímavým style. Ještě jsem takhle psanou knihu nečetla. Samotný příběh, je zajímavý, místy milý a hezký ale ke konci je smutný. Dýchá na vás beznaděj, ale pak přeci jen na vás opět dýchne naděje na lepší zítřky, kdy ta naděje postupně vyprchává. Kniha ale končí myslím si s odkazem na lepší zítřky. Kniha popisuje vztah tři kamarádů, intriky společnosti, naděje ale i jejich ztrátu.

14.11.2020

Hora mezi námiHora mezi námiCharles Martin

Hrozně hezky napsaný příběh. Při čtení jsem knihu ani nechtěla odkládat, jak jsem byl napnuta, jak to vše dopadne. A když jsem se dostala ke konci ......... Nemám slov. Opravdu stojí tato kniha za přečtení.

18.02.2018

Životní ternoŽivotní ternoFredrik Backman

Kniha vás donutí k zamyšlení nad vaším životem. Vyměnili byste svůj život za život někoho jiného?

22.03.2021

Čas odejítČas odejítJodi Picoult

Když jsem rozčítala tuto knihu, říkala jsem si, že je to nic moc, pořád se tam mluvilo o slonech, ale co jsem četla dál a dál, tak mě kniha pohltila svým příběhem. Vůbec mi nevadilo, že se tam prolínalo vyprávění více postav, po čase si na to zvyknete. Jakmile se začtete do příběhu, musíte číst dál a dál, abyste věděli, jak to dopadne a ten konec? Jako pro mě neuvěřitelný, rozuzlení, které jsem nečekala ani v nejmenším, protože to bylo opravdu dobře naspané, že by Vás to ani nenapadlo, že by to mohlo být úplně jinak, než co celou dobu čtete.

19.01.2018

Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchKateřina Tučková

Velmi zajímavý příběh zase z druhé strany, jak se doba po válce zachovala k nevinným lidem, který s neměli nic společného s Německem a jeho politikou. Ale bohužel taková byla doba a my se z toho můžeme jen poučit a neopakovat chyby.

27.05.2019

To nejlepší v násTo nejlepší v násColleen Hoover

Tato kniha je skvělá a odráží docela dobře realitu párů, kteří si procházejí stejným problémem jako mají oni dva. Myslím si, že kdyby spolu více mluvili nebo spíše kdyby Quinn více říkala své pocity a nálady, tak by se ty věci udály třeba jinak, ale toto je těžké soudit a posuzovat, každý to vnímá jinak. Myslím si, že tuto knihu by si měli přečíst všichni, co mají nemístné otázky, které se na toto téma objevují a všichni je říkají, ale neuvědomují si, že tím vlastně dost ubližují.
Opravdu se tato kniha povedla a mohu jen doporučit.

02.01.2020

Chlapec, který následoval svého otce do OsvětimiChlapec, který následoval svého otce do OsvětimiJeremy Dronfield

Každá kniha s touto tématikou skrývá silný příběh, na žádný z těchto příběhů by se nemělo zapomínat. V této knize je vykreslena touha a vůle zachránit svoji rodinu, sebe a lásku. Opravdu se mi příběh líbil a určitě stojí za přečtení.

20.05.2020

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Taková fajn oddechovka. Skvěle se u ní člověku relaxovalo a určitě doporučuji přibalit do tašky na nějakou dovolenou.

22.03.2021

Dopisy, které nikdo nečetlDopisy, které nikdo nečetlIona Grey

Příběh Dana a Stelly byl opravdu dojemný a krásný. Určitě doporučuji přečíst, je to romantika, ale i trochu zklamání nad osudy. V knize se objevují dvě časové roviny a obě do sebe hezky zapadají.

03.05.2021

Svědectví o životě v KLDRSvědectví o životě v KLDRNina Špitálníková

Ke knize jsem přistupovala s tím, že to bude zajímavé čtení, ale že bude až tak zajímavé. Některé věci a příběhy pro mě dost nepředstavitelné. Absolutně si neumím představit, že bych v něčem podobném musela žít, neumím si přestavit tu kontrolu a nemožnost nikomu věřit. Opravdu silné čtení.

Kufr paní SinclairovéKufr paní SinclairovéLouise Walters

Když jsem si knihu kupovala, říkala jsem si, že to bude pěkné oddechové nenáročné čtení na dovču, ale musím říct, že příběh mě pohltil. Bylo zajímavé prostřednictvím Roberty zjišťovat, proč a jak se rozhodovala paní Dorothea. Myslím si, že kniha opravdu stojí za přečtení.

07.08.2017

Slib mlčeníSlib mlčeníLinda Castillo

Příběh se mi líbil, bylo to napínavé. Rozuzlení nebylo do posledních stran k odhalení,což mě nutilo číst dál a dál. Zajímavě zasazený příběh do prostředí USA, kde žijí amisove a taky pohled na jejich kulturu, že které pochází hlavní hrdinka. Už se těším i na další díly, až si je přečtu.

12.11.2017

Matčina hraMatčina hraSandie Jones

Knížka měla příjemný spád a četla se sama. Pořád jsem přemýšlela, jak to bude dál a nechtěla jsem přestat. Příběh Emily a Adama vám prostě nedá spát, já to tak aspoň měla. Když jsem knížku dočetla, tak jsem si řekla wau. Ten konec?! To jsem fakt nečekala.

29.01.2020

Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíteLetuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidítePetra Jirglová

Asi jsem od knížky čekala něco jiného, než co jsem dostala. Čekala jsem, že se dozvím více z práce letušky a všeho kolem. Občas jsem se pousmála nad nějakou příhodou, ale ve směs jsem si říkala, že je to trošku trapas. Bohužel mi tato kniha moc nesedla.

20.10.2020

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Co napsat k této knize? Snad jen to, že za války to neměl opravdu nikdo jednoduché. Myslím si, že je dobré si přečíst jak to za války chodilo v pracovních táborech v Rusku, kde dle mého názoru byly stejně hrozné podmínky jako v těch koncentračních.

07.08.2017

VážkaVážkaMichel Bussi

Právě jsem tuto knihu dočetla a musím říct, že až na posledních stránkách mi bylo vše jasné. Celou dobu, co jsem knihu četla, jsem si říkala, tak kdo to teda je? Kniha se mi líbila a dobře se četla, při čtení rychle ubývala, jak byla čtivě napsaná.

18.08.2017

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Tuto knihu jsem poslouchala jako audioknihu a nelituji toho. Bylo to dost napínavé a vtáhne vás to do děje. Mohu doporučit jako oddechové čtení.

02.08.2018

Dva krůčky po mokrém pískuDva krůčky po mokrém pískuAnne-Dauphine Julliand

Přečteno jedním dechem. Opravdu neskutečná kniha, ze které je cítit síla rodiny, která se nechce vzdát, ale bohužel osud je zákeřný a porazí je v jejich snažení.

16.08.2018

PanenkaPanenkaHollie Overton

Hodně zajímavý příběh, který sleduje příběh hrdinky po tom, co se jí povedlo utéct od jejího věznitele. V knize sledujeme vyprávění její, které se prolíná s vyprávěním její rodiny a i jejího věznitele. Tato kniha stojí za přečtení, je zde popsáno, jak není jednoduché se s něčím vyrovnat a jak to co se stalo Lily narušilo vše kolem ní.

16.08.2018

BěsaBěsaDita Táborská

Zajímavý příběh s lidskými osudy. Četlo se velmi dobře, děj rychle ubíhal a nutilo vás to přemýšlet nad postavami. Kladli jste si otázku - Proč? Proč to tak dopadlo? Proč se Sabina zachovala tak, jak se zachovala? určitě si v budoucnu přečtu i první knihu Malinku, která bude určitě stejně dobrá jako tato.

17.01.2019

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováLiv Constantine

Tak to tohle byla pecka. Líbilo se mi jak Daphne převezla Amber :-), která si myslela, že udělá terno a bude se mít dobře …………

29.04.2019

Růže bílá, černý lesRůže bílá, černý lesEoin Dempsey

Co dodat k tomuto příběhu. Je to zajímavé čtení o tom jam Hitler získával moc, jak obyčejní Němci přijímali jeho ideály a jak se nechali pohltit jeho zrudnostma. Je zde popsáno fungování Bílé růže - hnutí proti Hitlerovi. Vše toto je shrnuto v příběhu Franky a mladého muže, kterého najde a tím se tento příběh rozběhne. Přečtení knížky můžu doporučit. Příběh má spád, čte se neuvěřitelně lehce a co víc nutí vás nepřestat.

13.10.2019

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Toto byla první knížka od této autorky a musím říct, že se mi dost líbila a ten konec? Jako vážně mě to dostalo, jak to do sebe zapadlo. Opravdu jsem neměla tušení, kdo mohl vraždit, protože to mohl být kdokoliv. Za mě tuto knihu doporučuji.

08.01.2020

Cilčina cestaCilčina cestaHeather Morris

Kniha je velmi čtivá a hned vás vtáhne do děje. Pokud si představíme, že mladá dívka v šestnácti skončila v koncetráku, kde se snažila dělat vše proto aby přežila, i když některé věci byly opravdu hrozné, tak za toto jí pošlou do gulagu. Nikdo nechtěl znát její pohled na věc, nikdo se jí na nic neptal a rovnou šla na Sibiř. Je to šílené si toto představit, že z jedné hrůzy musela čelit dalším hrůzám. Poválečná léta byla fakt nelidská.

13.01.2020