Megurine Megurine komentáře u knih

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Příběh jsem si zamilovala. Četla jsem názory, že je kniha trochu chaotická, ale vůbec mi to nepřišlo. Zdá se mi, že v knize jsou prostě jen věci, na které je třeba zapojit více fantasie a představivosti. Ze začátku mi chvíli trvalo začíst se, ale poté to jelo jako po másle. Příběh plný akce, humoru, zápletek.. Při psaní tohoto komentáře mám již přečtený třetí díl a příběh se mi zdá s každou knihou lepší a lepší. Obrovským pozitivem této knihy je hlavní hrdinka. Nejde si ji nezamilovat, ale hlavně..jedná se o již dospělou ženu, která umí používat rozum a srší inteligentním humorem. Stále si však uchovává střízlivý lidský přístup. Jaké to osvěžení oproti hrdinkám ve věku teen, které jsou tak naivní až se vám chce brečet. Vedlejší postavy sympatické. Kniha jistě není dokonalá, ale je dobrá, pobaví, mozek vám u ní neodumře nad stupiditou. Knihu bych osobně neřadila do yang adult, ale už lehkého fantasy. Překlad má pár much, ale s tím se bohužel občas setkáváme.

20.08.2019 5 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Velice dobrá kniha. Prvních pár stran je možná trochu těžkých na začtení, ale to se rychle změní. Kniha je svým zasazením do historického prostředí něčím zase trochu jiným a náramně to sedlo. Hlavní hrdinka byla skvělým, uvěřitelným a silným charakterem. Vedlejší postavy také nezklamaly. Děj je psán svižně, pořád se něco děje, příběh je inteligentní, občas z něj až mrazí. Tenhle příběh se zkrátka povedl. Pokud hledáte v YA zase něco trochu jiného a nového, tahle kniha by mohla být tím pravým.

25.03.2019 5 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Krásná knížka, je to až taková pohádka. Čtení jsem si užila, bylo to oddechové i napínavé, příběh odvahy, přátelství a kouzel. Havní hrdinka sympatická, vedlejší postavy také. Bohužel, nějak jsem z děje necítila žádnou takovou tu jiskru. Děj opravdu plyne, styl psaní super, severskou mytologii zbožňuji, jen jsem si prostě z žádné části "nesedla na zadek". Knihu každopádně doporučuji, je to skvělá YA oddechovka, která má své kouzlo.

24.03.2019 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Knížce dávám pět hvězd, protože přesně splnila co jsem očekávala. Ano, je to klišé, ano, je to jednoduché a předvídatelné, ale ono to prostě funguje. Krásně se to čte, styl psaní plyne příjemným tempem a člověk si u toho vážně odpočine. Nečekejte nic hlubokého, žádné filosofické myšlenky, žádné složitosti. Je to prostě romanťárna, krásně peprná a hlavní hrdinové sympatičtí. Párkrát jsem se i pořádně zasmála. Doporučuji všem, kteří touží po romantické oddechovce.

17.03.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl opět nezklamal. Kniha plná akce, originality, napětí, morálních problémů i přátelství. Cesty do nížin jsem se původně bála, ovšem nakonec to bylo skvělé. Nové pojetí sklenitu i celkový stav moderní společnosti a pohled na sklenaře je velice zajimavý. Ilan objevuje nová tajemství,odkrývá se dávná minulost, prohlubují se vztahy mezi postavami, dozvíme se i něco víc o některých členech pětadvacítky. Už dlouho mě nic tak nevtáhlo do děje a nového světa. Kniha je psána čtivě, nikde nic nedrhne, vše krásně zapadá a opět smekám před fantasií autorky. Série se bezesporu řadí mezi mé top knihy. Druhý díl vřele doporučuji.

15.03.2019 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Kniha se mi jeví opravdu slabším dílem. Na začátku se stane onen zločin, následuje dlouhé nic a krátké rozuzlení. Na konci není dořešeno mnoho otázek, kterým čtenář čelí skoro celý děj. Téma je jistě temné a nepříjemné, ovšem zde jsem z knihy necítila ani tu nejmenší emoci. Kniha je jednoduchá, jako oddechovka poslouží, ale osobně jsem se během čtení nudila.

07.03.2019 2 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jedna ze základních sci-fi knih, která ani po letech neztrácí své kouzlo. Kniha je napsána opravdu čtivě, všudypřítomné napětí, silné emoce, nápaditá zápletka, která není jen tupou akcí, to vše tvoří dílo velice povedené. Kniha donutí čtenáře k zamyšlení. Dilemata, rozhodování i zoufalství čtenář prožívá spolu s postavami. Díky podrobným popisům a úvahám je snadné vžít se do situace. Příběh krásně ukazuje lidskou povahu a křehkost jakou naše společnost vlastně oplývá. Knihu velice doporučuji všem milovníkům sci-fi, ale i těm, kteří si chtějí přečíst o morální stránce lidstva a smyslu žití.

06.03.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha je dokonalá. Hlavní hrdinka neskutečně sympatická, drzá, upovídaná, odvážná, jedinečná. Ostatní postavy jsou také velice povedené. Svět knihy je velice originální a nápady autorka jen srší. Je pravda, že prvních pár stran si musíte dát chvilku na pochopení světa, ale opravdu je zde vše nádherně vysvětleno. K příběhu ani nemám slov, vtáhne vás a nepustí. Knihu jsem přečetla na jeden zátah a nemohla se odtrhnout. Mám za sebou velké množství knih, ale toto dílo se zařadilo jednoznačně mezi mé top knihy. Čtení jsem si opravdu užila.

03.03.2019 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Kniha se mi velice líbila. Je to klasický fantasy příběh neochuzen o skoro žádné aspekty, které tento žánr nabízí. Myslím, že v sérii bych si asi více libovala v mladším věku, ale to neznamená, že bych si ve svých dvaceti letech příběh neužila. Hlavní hrdina Will je sympatický, hraničář Halt o nic méně. Některé vedlejší postavy mě sem tam iritovaly, ale vše se v dobré obrátí a já doufám, že si stejně dobře užiju zbytek série.

03.03.2019 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Kniha se zajímavým příběhem, který mě zaujal. Prostředí vymyšleno skvěle, technické poznámky provázející knihy Andyho Weira opět nezklamaly. Kniha mě bavila, hlavní hrdinka byla občas trochu arogantní, možná dětinská, ale byla svá, osobitá a nad některými hláškami jsem se upřímně zasmála, měla jsem ji ráda. Vedlejší postavy ok, příběh se mi občas zdál trochu přitažený za vlasy. Ačkoli dílo hodnotím kladně musím říci, že jsem se do příběhu nedokázala tolik začíst. Kniha se mi jeví trochu slabším kusem, ale čtení bylo příjemné a nijak mě neiritovalo. Celkově bych dala 3 a půl hvězdy.

26.02.2019 4 z 5

Dítě útesů Dítě útesů Viveca Sten

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného, ale i tak se mi na konci líbila. Ze začátku jsem se nemohla do příběhu úplně ponořit, ale cca od půlky knihy, hlavně po částečném "odkrytí" Tuvina tajemství, jsem se do děje pořádně začetla. Kniha určitě není žádný horor, temnější závan ovšem provází celou knihu. Písmena jsou velká, styl psaní jednoduchý, a tak je čtení rychlé. Původně jsem knize chtěla dát dvě až tři hvězdy (hlavně kvůli první polovině), ale vydržela jsem a pak to stálo za to. Další díly si ráda přečtu. Ohromně oceňuji cíl autorek poukázat na znečišťování moří. Tento nenucený styl poukázání na problematiku je skvělý a zejména mladší čtenáře by mohl oslovit.

16.02.2019 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Po knize jsem sáhla jako po naprosté oddechovce. Už podle popisu jsem čekala pouze jednoduchý romantický příběh a to kniha splnila. Celý příběh je psán s jistou nadsázkou, občas jsem se nad bizarností situace musela pousmát, ale ono to prostě celé funguje. Kniha se čte sama, je psána takovým nenuceným stylem. Děj má spád, romantika určitě nechybí a celkově je kniha příjemným relaxem, nad kterým nemusíte tolik přemýšlet a jen si ho užít.

16.02.2019 4 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Kniha je velice krátká a napsána přímočaře. Po dočtení jsem měla pocit, že jsem přečetla spíše jakousi povídku než celou knihu, ale to nemění nic na tom, že knihu hodnotím kladně. V příběhu najdeme trochu akce, trochu romantiky, mladické problémy, nadpřirozeno a další... Vše je napsáno opravdu jednoduše, děj spěje přímo ke konci rovnou čarou. Ani se nenadějete a knihu máte za pár hodin přečtenou. Hlavní hrdinka mi přišla sympatická. Osobně bych nedoporučila pro náročnější čtenáře. Kniha je velice oddechová, nemusíte nad ní skoro vůbec přemýšlet, což jí možná dodává to celkové kouzlo.

07.02.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Do knihy se mi moc nechtělo a nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Velice čtivě napsáno. Vidět do životů jednotlivých postav bylo ohromně zajímavé. Kniha mě tak silně nezasáhla jako některé jiné čtenáře, mohu ovšem říci, že příběh za srdíčko opravdu vezme a dokáže vyvolat mnoho emocí. Jeden si tu opravdu připomene jaké hrůzy se tehdy děly a prožívá to spolu s hlavními hrdiny. Ještě jednou chci pochválit styl psaní, protože ten je vážně až čarovně čtivý. Velice poutavý příběh, zajímavé charaktery, skvěle popsané situace. Opravdu smekám před talentem autorky.

24.01.2019 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Příběh, který nám bez okolků vypráví nefalšované dobrodružství uprostřed neprozkoumané Amazonie. Od knihy se prakticky nedalo odtrhnout, plno zvratů a stále sílící napětí nutí čtenáře číst dál. Mystická zápletka, zmutovaná zvířata, smrt na každém rohu... Opravdu jsem nečekala, že se mi kniha tak zalíbí. Příběh v sobě nese jakousi pohádkovost i surovost, která mě okouzlila. Velice příjemná oddechovka.

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Tak tohle dílo jsem si ihned zamilovala. Kniha má někde trochu hluchá místa, ale hlavní hrdinku si snad nejde nezamilovat, místo příběhu je kouzelné, celkově mě ruské prostředí velice příjemně překvapilo. Je to pohádka a zároveň vážný příběh odvahy, rodiny a kouzel. Už od začátku mi to nepřišlo jako dílo pro vyloženě malé čtenáře, i když se kniha označuje jako pohádka. Moc se těším až se vrhnu na další díl, protože tato kniha za to opravdu stojí.

Poslední Namsara Poslední Namsara Kristen Ciccarelli

Kniha se čte dobře. Líbila se mi hlavní hrdinka a její zápal. I celkové poznání pravdy bylo zajímavé, nechybí láska, intriky, emoce, odvaha. Kniha má určitě nějaké nedokonalosti a nedostatky, ale celkově si myslím, že se jedná o dobré fantasy, s trochu drsnějším motivem, ale i pohádkovou krásou.

22.01.2019 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Kniha mě ze začátku zaujala, bylo to napínavé a námět dobrý. Postupem čtení mé vzrušení opadlo. Přišlo mi to takové přitažené za vlasy, přílišný sentiment v rámci rodiny mi také vadil. Celkově kniha nebyla špatná a zajímalo mě jak to dopadne, téma se mi líbilo, ale celkově bych uvítala jiné pojetí.

22.01.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se mi líbila. Byla psána svižně a tak nějak pohodově. Líbilo se mi střídání úseků minulosti a současnosti a i postavy mě jakýmsi zázrakem neiritovaly. Četla jsem dost né moc pozitivních recenzí, ale to také připisuji (mimo jiné) přehnané reklamě. Ta pak někdy nutí čtenáře očekávat více než může kniha nabídnout. Námět byl také zajímavý, kniha se četla sama.