megi megi komentáře u knih

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Přidávám se k převažujícím komentářům. Kniha mě zklamala, čekala jsem mnohem víc i co se týče provedení. Slovo "nedotažené" na to sedí.
A taky jsem zjistila, že jsem větší cynik než jsem si myslela... prostě mi většina přišla jako kecy =D
Básně jsem prakticky ani nedočetla. Myslím, že kniha hodně těží ze zmínky ve filmu.
Jsem ráda, že jsem si ji jen půjčila.

05.05.2017 1 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

U této knihy jsem měla podobný pocit jako u 1984. Drsnější téma, i přesto se to četlo se zatajeným dechem.

30.03.2017 4 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Moc příjemná kniha, která se výborně čtě.
Zaujalo mě prostředí parfémů, má to takový až mystický nádech.
Tak nějak jsem potom měla pocit, že být ženou je vlastně krásné =)

30.03.2017 4 z 5

Moc díky autorovi za tuto knihu!
Četla jsem i tu předešlou do cestě do Jeruzaléma, tahle se mi zdá nějak dospělejší. Přiblížení krajiny, mentality lidí. Basničky bych pomalu přirovnala k těm od Plíhala. =D
Naprosto mě nadchla i celková úprava knihy!
No a část o Kokoříně a naší zemi? DÍKY!!!
Naprosto doporučuji!

30.03.2017 5 z 5

V Mitfordu je nejlíp V Mitfordu je nejlíp Jan Karon

Knihy o Mitfordu doma milujeme, některé díly jsem četla vícekrát. Bohužel musím říct, že tento mě jaksi nudil. I když je to samozřejmě opět velmi milé, pohodové čtení, pro mě je tam to "ale"...Chyběla mi tam nějaká zásadnější dějová zápletka. Pohled na celou serii to ale ve výsledku nezkazilo a budu se k ní pořád ráda vracet.

24.05.2016 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Je to ta kniha, kterou je nebezpečné číst o zkouškovém, protože dorazí syndrom "ještě jednu kapitolu".
Krásné čtení, vtipný autorův sloh.
Přesouvám do kategorie: chci číst ještě jednou!

07.01.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Mám z ní pocit jako z "Než jsem tě poznala". Není to žádný románový zázrak, v celku průměrná kniha, ALE... Stejně vás to nutí číst několik hodin v kuse a nevnímáme realitu. Prostě to má něco v sobě, a když zaklapnete knihu, řeknete " wow". Bylo to výborné vánoční čtení.

27.12.2015 4 z 5

Já nějak nevím...možná je to tím, že jsem knihu četla hodně kouskovaně, ale ke konci jsem se do čtení musela nutit.
Ve výsledků je to celkem vtipně napsané, obdivuji autora, jak mu to všechno do sebe zapadá. Uhlídat si takovou dějovou linku asi není nic jednoduchého. I přes to se skalní fanoušek ze mě nestal.

25.12.2015 3 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Moje první setkání s Kingem. A už chápu, proč ho spousta lidí považuje za Pana Spisovatele. Je to ten typ knihy, která ve vás něco nechá a špatně se s ní loučíte.
King nezklamal a můžu jen doporučit.

Také mě moc dostal doslov, kdy mě překvapilo, jak se na knihu připravoval, zjišťoval informace, četl jiné knihy, navštívil místa o kterých píše.
Asi je to u spisovatelů normální, ale i tak mě to mile překvapilo =)

11.09.2015 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Začala jsem jak jinak než Pánem Prstenů a pak Hobitem. Ale až teď pořádně objevuji komplexnost a velikost Tolkienova díla a zírám =). Úžasné.
Čím víc zabředávám do jeho knih, tím víc jsem uchvácená a musím se neustále přesvědčovat, že je to "jen" fikce.
A jak už jsem napsala do komentářů k Pánu Prstenů: Tohle musíte buď milovat nebo nenávidět. Střední cesta neexistuje =).

28.03.2014 5 z 5

Život je sacra zajímavej Život je sacra zajímavej Marek Vácha

Jako ve všech jeho knihách si tam najdu věci co mě oslovily, ale oblíbená kniha z jeho výběru to asi nebude.
Oceňuji ale otevřenost pana Satoria, upřímnost s kterou neváhal říct, že i v klášteře to skřípe.

25.03.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Abych řekla pravdu, kniha mne začala bavit až tak od strany 300...Sice musím uznat, že konec byl zajímavý a překvapující a trochu to zachraňuje můj názor na knihu. Ale jinak mě to moc nenadchlo. Nevím jestli se k tomu budu někdy vracet...

14.03.2014 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Na začátku jsem byla lehce otrávená. Vypadalo to, že to bude absolutně předvídatelný, nic moc román....Ale pak se něco stalo...Stalo se něco, že mě to nutilo číst do dvou do rána, i když jsem věděla, že v práci asi umřu. Četla jsem chvíli i ráno a pak hned jak jsem přišla domů, knihu jsme dorazila. Asi první, co jsem přečetla dřív jak za 24 hodin.
Kniha mě nenadchla co se týče autorčina vyjadřování, pořád máte pocit, že je to trošku "červená knihovna". Ale stejně jsem konec obrečela. Stejně vás na tom něco absolutně chytne.

13.02.2014 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Co k tomu říct. Tohle musíte milovat, nebo nesnášet, není nic mezi tím =) A kdo to miluje, nenajde na tom absolutně nic špatně, ale prožívá to, a velice ochotně se do Středozemě skrz stránky vrátí rád několikrát za život. Já jsem ten případ.

25.12.2013 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Asi tu knihu budu muset číst vícekrát, abych ji dokázala dostatečně ocenit. Na první pokus mě moc nezaujala, ale myslím že na ten další by se to mohlo povést.

18.11.2013 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Ou jé, tak takhle knížka mě překvapila víc než jsem čekala. Napřed to vypadalo jako lehká detektivka s krádeží obrazů...ale pak...A ten konec mě absolutně dostal. Není to sice moc odpočinkové čtení, ale ve výsledku mě styl autora poměrně nadchnul.

02.10.2013 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nepodařilo se mi na tu knihu udělat nějaký ucelený názor. Možná jsem čekala od tématu trošku víc. Možná je to tím, že jsem jako první od této autorky četla Vyhnání Gerty Schnirch a to mě nějak víc zasáhlo.
Ale ve výsledku jsem asi spokojená. Autorka mě dokáže udržet v takovém tom napětí, že nevím jak to dopadne.
Ale ano, ve výsledku je to dobrá kniha se zajímavým tématem (líbí se mi i grafická úprava přebalu). Takže mohu knihu doporučit.
A těším se na další dílo této autorky.

28.09.2013 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

"Dokonce i názvy čtyř ministerstev, která nám vládnou, předvádějí, s jakou drzostí se úmyslně překrucují fakta. Ministerstvo míru se zabývá válkou, Ministerstvo lásky mučením a Ministerstvo hojnosti šířením hladu. "

Musela jsem se usmát nad absurdností slovních spojení jako je "sklepení Ministerstva lásky". Ale zároveň mě zamrazilo. Opravdu perfektně napsané.

19.08.2013 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Paráda. Knihu jsem začala číst, protože tu měla výborné hodnocení a já se k němu musím rozhodně přidat (dokonce jsem si ji vzala i na festival abych mohla ve volnu číst =)). Udivovala mě jednoduchost a prostota s jakou autor sděloval čtenáři dějové zvraty jako že někoho zabili atd. Prostě to oznámil v jedné větě (žádné dramatické rozpisování na tři kapitoly), až jsem tomu opravdu nechtěla věřit. Opravdu jsem nadšená.

23.07.2013 5 z 5

Inspektor Dover Inspektor Dover Joyce Porter

Čekala jsem klasickou detektivku, kdy dva mužové zákona honí padouchy, klasika něco jako Hercule Poirot. A absolutně to tak nebylo. Tlustý, věčně zpocený ignorant, co radši zfalšuje důkazy, jen aby si mohl jít lehnout. A ten konec mě absolutně dostal: "Má přece nějakou reputaci...."
Opravdu zajímavá kniha s neobvyklým nápadem. Po slečně Marplové a Poirotovi opravdu i trochu šok =)
Ve výsledku příjemné, odpočinkové čtení.

08.07.2013