Medvědářka Medvědářka komentáře u knih

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

pro mě zatím jedna z nejlepších knih,co jsem tento rok četla :-) konec nečekaný,dobře vykleslené postavy i s jejich hříchy

26.04.2016 5 z 5

Zloděj kostí Zloděj kostí Thomas O'Callaghan

Jsem z téhle knihy na rozpacích.Příběh silně připomíná Sběratele kostí od Deavera a u některých pasážích jsem zažívala něco jako deja-vu,když mi přišlo,že jsem to už četla.Občas jsem musela i knihu odložit při zvláště brutálních scénách a musela je rozdýchat a pak v klidu pokračovat.Driscoll mi přišel jako slušnej detektiv,ale příliš se pitval v minulosti,což mu občas lezlo na mozek a pasáže s ním a Margaret,kdy se bavili o jejich vztahu,jsem občas přeskakovala,protože mi přišlo,že je to nedůležitá pasáž a autor záměrně odbíhal od hlavní linky,aby se zas k ní vrátil,když si sesumíroval,jak pokračovat dál ve vykrádání Sběratele.Knihu jsem četla ze zvědavosti,jestli se mi moje domněnka potvrdí o stejnosti obou knih a měla jsem pravdu.Číst tohle první pak Sběratele,asi bych dala i víc hvězdiček,ale nejde to.

07.03.2016 2 z 5

Luční kvítí Luční kvítí Kimberley Freeman

výborná kniha,jen konec jsem čekala trochu jiný :-)

14.01.2016 5 z 5

Ta druhá zapisovatelka Ta druhá zapisovatelka Suzanne Rindell

nuda,nedočetla jsem

09.01.2016 1 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

nuda a hrdina byl dle mého debil,nedočetla jsem to a po pár stranách odložila

15.10.2015 2 z 5

Úsměv Mony Lisy Úsměv Mony Lisy Jeanne Kalogridis

Včera jsem dočetla tuhle úžasnou knížku.Pokud vás baví historie a období Medicejů,tak je to kniha pro vás .Krásný příběh postavený na reálných historických postavách a době,kdy vás občas napadne myšlenka- a nemohlo to tak opravdu být? Byla to opravdu ona,kdo stála Leonardovi modelem a opravdu se to nemohlo tak stát? Není to jen romantický příběh,ale je v tom i drama a napětí a bravurné popsání své doby.Postavy hezky vykreslené,že jste je měli skoro na dosah ruky.

03.05.2015 5 z 5

Osudová zatáčka Osudová zatáčka Nicholas Sparks

mě se to nelíbilo,četlo se to dobře,ale bylo to hrozně předvídatelné,spisovatel má lepší knížky

09.04.2015 2 z 5

V sedmém nebi V sedmém nebi Luanne Rice

Krásný a silný příběh,kdy na konci ukáplo i pár slz.Takové odpočinkové čtení :-)

10.10.2014 5 z 5

Písky Sakkáry Písky Sakkáry Glenn Meade

Krásná kniha a příběh,který se mohl odehrát.Napětí i trocha lásky,ale hlavně hezky vypracované postavy s nečekaným rozuzlením na konci.

20.09.2014 5 z 5

Holky z porcelánu Holky z porcelánu Jaromíra Kolárová

Pro mě nic moc.Kniha mě spíš nudila i když byli i světlé chvilky.Příště raději film.

08.09.2014 2 z 5

Výherkyně Výherkyně David Baldacci

Když jsem brala tuhle knihu do rukou,nic moc jsem nečekala.Jen další detektivka v řadě.Tím větší bylo mé překvapení,jak mě do sebe děj doslova vcucl a já se nemohla odtrhnout.Knihu jsem dala za 2 večery.Čtivá,svižný děj,který vás udržuje v napětí,jak to vše dopadne s příměsí romantiky.

18.08.2014 5 z 5

Dráček Kokosáček a jeho dobrodružství Dráček Kokosáček a jeho dobrodružství Ingo Siegner

Krásné vyprávění pro nejen pro děti. Bavilo nás obě :-)

04.08.2014 5 z 5

Černé slunce Černé slunce James Twining

Pěkná kniha.Děj má spád a jeho linie mísená s fikcí se mi líbila.Jen jsem si občas připadala,že sleduji takové ty rádoby dobrodružné filmy,které točí Němci na motivy Indiana Jonese.Ale ani to neodradilo a člověk si při tom odpočinul.

04.07.2014 4 z 5

Bílá touha Bílá touha Janey King

Milostný trojúhelník na Everestu.Příběh se vyvíjel pomalu a odkrýval jednotlivé hlavní i vedlejší postavy.Četlo se dobře.Brala jsem to jako odpočinek,ale nezaujala mě tolik jako jiná kniha s tímhle námětem,kterou jsem četla nedávno.

20.04.2014 3 z 5

Letný ostrov Letný ostrov Kristin Hannah

Jsou knihy,která vás dostanou do kolen s tím,že to od nich čekáte už od začátku.Pak jsou tu ty,od kterých to nečekáte.Tohle je pro mě ta druhá strana.
Kniha se mi četla strašně moc hezky.Děj do sebe vtáhl nenásilně a díky perfektně popsaným postavám matky s dcerou a rodinném tajemství,se to četlo jedním dechem.Vůbec jsem to od ní nečekala,ale kniha mě doslova pohltila.Na konci ukápla i nejedna slza,což se mi taky moc často nestává i u dojemných,k tomu psaných knih.

07.04.2014 5 z 5

Strážce Strážce Chris Ryan (p)

Úžasná kniha,co se četla jedním dechem.U autora je vidět,že ví čem píše.Jeho popis z akce jednotek SAS a i samotné potyčky hlavního hrdiny s padouchem je výtečné.Zápletka,kdy se nakonec ukáže,že nic není až takové,jako se na začátku zdálo,je také moc příjemná.Trochu mi to připomnělo styl psaní mého oblíbence Jefferyho Deavera.Určitě se ke knize někdy ještě vrátím.

05.04.2014 5 z 5

Dřív než ti řeknu sbohem Dřív než ti řeknu sbohem Mary Higgins Clark

První co mě napadlo,když jsem to začala číst,bylo-chaos. Občas jsem se nutila,abych to vůbec dočetla,což se mi u téhle spisovatelky ještě nestalo.Jediné co mě popohánělo to nevzdat,byla zvědavost,co z toho nakonec vypadne. Na mě až moc velké množství postav a skákání od jedné k druhé,aby to dalo jeden celek obrazu a děje.Ke konci se už dalo i předvídat,jak to asi dopadne a co za tím vším stojí. Jak říkám,pro mě zklamání,ale zase mě to neodradilo nečíst další spisovatelčina díla.

02.04.2014 2 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Tohle byla moje první kniha od tohohle autora a úplně si mě podmanila.Četla jsem už jí několikrát a vím,že se ještě mnohokráte vrátím. Film mám taky moc ráda vždy se vysloveně těším na konec,kdy si pořádně pobrečím :-D Řekla bych,že oproti jiným jeho knihám,je to jeho nejlepší,co jsem kdy četla.Mám jí hodně pod kůží a pokud mám doma náladu,pustím si i soundtrack z filmu.

29.03.2014 5 z 5

Smrtící kód Smrtící kód Ken Follett

Četlo se mi to dobře.Kniha neurazila,ani nijak nepohoršila.Byla to pro mě taková příjemná oddechovka.

07.03.2014 3 z 5

Riskantní podnik Riskantní podnik Matt Dickinson

Z téhle knihy jsem byla nadšená.I když jsem ze začátku nevěděla,co od ní čekat,tak mě brzo vtáhla do děje a nepustila do samého konce.Je vidět,že autor zná dobře prostředí horolezců a i samotný Everest.Knihu doporučuji a určo se ní ještě někdy vrátím.

24.02.2014 5 z 5