Medvědářka

Blues Mrtvého mužeBlues Mrtvého mužeR. Celestin

Už v první autorově knize jsem se přesvědčila, že to stojí za to. Zde jsem si to jen potvrdila.
Je to jiné a tak osvěžují. Ne jako současné knihy, které vycházejí a které jsou skoro jak přes kopírák a vy si musíte opravdu vybírat, pokud chcete mít požitek ze čtení.
Chicago zde je vykreslené ve své největší slávě, kdy mafie a korupce jdou ruku v ruce a jazz zažívá svůj vrchol. Jenže za tím vším se mnohdy skrývají intriky, boj o moc a nedejbože, když se třeba jen někomu znelíbíte nebo jste náhodou viděli něco, co jste vidět neměli. To si pak dejte sakra velký pozor a kryjte si záda.

Sekerníkův jazzSekerníkův jazzR. Celestin

Kniha, která překvapila a to nejen svým koncem, ale tím, jak nalákala hned na volné pokračování autora. A že jsem po něm hned sáhla :-)
Tím, že se příběh opírá skutečné události a dává nám pohled hned z vícero stran, jak to vše mohlo a nemuselo být, je skvělé. Už si říkáte, že to bude tedy asi tak a najednou vám autor naservíruje další z domněnek, vodítek k případu, že si říkáte, co z toho nakonec vyleze.
Nemám tu co vytknout. Žádné hluché místo jsem nenašla.

Velká kniha vtipu Honzy VyčítalaVelká kniha vtipu Honzy VyčítalaJ. Vyčítal

Kniha mě navrátila do mladých let, kdy jsem vyrůstala na Greenhornech a při čtení vtipů jsem si neustále broukala nějakou tu písničku. Vtipy nejen o myslivcích, trampech nebo hospodské, ale i hezky košilaté, kdy občas řvete nahlas smíchem.

Noční výpravčíNoční výpravčíM. Vostrý

Kniha je určená spíše mužům díky námětům povídek. Přesto jsem objevila i čtení pro mě. První a poslední povídka zaujala opravdu hodně.

Kitchen & the CityKitchen & the CityP. Davidová

Jednoduché recepty, které podle mého zvládnou i začínající kuchařky a kuchaři. Najdou se tam i recepty na českou klasiku, což se mi moc líbí.

Kratochvíle s Hadem na půl míleKratochvíle s Hadem na půl míleG. Ostěr

oblíbená kniha z dětství :-) sehnala jsem jí i dceři, protože jsem o ní přišla v roce 2002 při povodni

Kouzlo kaligrafie - Inkoust a inspiraceKouzlo kaligrafie - Inkoust a inspiraceB. Soldi

Hravá kniha, která vás přesvědčí, že i psaní může být zábava.

17.09.2018

Vražda Kafkova vnukaVražda Kafkova vnukaJ. Kuťák

Původně jsem chtěla dát jen 2 hvězdičky, protože nemám ani chuť dočítat. Nedám to je z důvodu, že občas se to dalo i číst. Jen jsem se ani v půlce knihy nedostala pořádně ke Kafkovi, což by se dalo očekávat, že se tam o něm něco dovím. Bohužel jsem ale četla jen nějakou starou vymyšlenou hru o Hitlerovi, o komunistické Číně a někom, kdo něco hledal ve starém domě, aniž bych se dozvěděla, co se to vlastně hledalo.
Tohle prostě ne a je mi to líto o to víc, že jsem měla knihu na recenzi přímo od Moby :-(

16.07.2018

Šéfkuchaři také milují toasty: Šéfkuchařův průvodce světem moderních toustůŠéfkuchaři také milují toasty: Šéfkuchařův průvodce světem moderních toustůD. Purchese

Když mi kniha přišla a když můj muž zjistil, co to doma zase máme, zbystřil. Normálně si mé knihy moc neprohlíží, ale tady se zájmem listoval a od stránek se ozývalo - Tohle by si mohla zkusit. A tohle vypadá fakt dobře. To bude určitě dobrota.
Nakonec jsem se nechala inspirovat a celý jeden den o víkendu tvořila. První lehká svačinka byla s uvařeným vejcem a oblohou. Druhá byla jako oběd ve stylu kuřecího hamburgu, ale místo bulky byla klasická topinka. Z těch mi zbyl jen jeden kousek. Ostatní zmizelo rychlostí blesku a mužský si spokojeně hladil napucnuté bříško.
Chtěla jsem pak zkusit i sladkou variantu s malinami a čokoládou, ale přišla víla a všechny maliny ze zahrádky zmizeli s ní. Tak snad někdy příště.

20.06.2018

SpolečnostiSpolečnostiJ. König

Sbírka povídek vypovídající o dnešní době. Osm navzájem propojených příběhů, které utvářejí jeden celek a nastavují zrcadlo dnešní doby.

Společnosti je taková sonda do dnešního života běžných lidí. Příběhy do sebe v osmi povídkách narážejí, postavy se prolínají a děj se tu zatoulá do minulosti, tu do přítomnosti. Jeho syrovost občas až děsí, ale při tom nám dává pohlédnout na všednost dnů se všemi ne vždy pochopenými libůstkami, ale i smutkem a děsem. Vše se odehrává na Žižkově a okolí a o to je to víc opravdivé.
Sama jsem tam bydlela pár let a tak znám i místa, která se v knize objevují. I tím si mě kniha získala na svou stranu.

Není potřeba hrdinských činů, aby s člověkem nakonec vyjebali.

22.05.2018

Co přetrvá věkyCo přetrvá věkyN. Roberts

Fantasy moc nemusím a tady jsem s tím nalítla :-( Příběh nebyl špatný, ale mě to tam vadilo a tak jsem to nakonec ani nedočetla a knihu posílám dál. Vím, že ji kamarádka ocení víc jak já. Příště si víc pohlídám, co si od autorky vlastně beru za knihu do ruky na čtení.

07.05.2018

Příliš mnoho hnědého peříPříliš mnoho hnědého peříW. Slovo

Nedočetla jsem to. Čekala jsem, že se tam více rozvine příběh s kominíčkem a místo toho se tam nic moc nedělo. Přestalo to pro mě být přitažlivé už po pár stránkách, i když potenciál to mělo velký. Škoda :-(

19.01.2018

Neobyčejná dobrodružstvíNeobyčejná dobrodružstvíD. Wallace

nuda, nuda, nuda

18.01.2018

Kostýmek Jackie KennedyovéKostýmek Jackie KennedyovéN. M. Kelby

Od knihy jsem moc neočekávala a to je dobře. Skončila jsem nakonec v půlce s tím, že ani nedočtu. Psané celkem dobře, ale mě to až děsivě nudilo. Kate je snílek, příliš zabraná do světa nití, stehů a hlavně samotné Jackie.

07.05.2017

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotkyLovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotkyH. Hindráková

Kniha to není zlá. Tedy pokud si odmyslíte to, že se nezaměřuje jen na jeden případ, ale že jich je v knize hned několik. Od ilegálního pěstování marihuany a pedofilního vraha malých dětí k praktikám ruské mafie. Je zde i ukázka toho, jak policie pracuje při těchto akcích a jak je důležitá komunikace. Krátké někdy možná až moc stručné kapitoly taky nejsou špatné.
Co mi v knize naopak vadilo a chybělo bylo to, že jsem se víc nedozvěděla o Andílkovi. Ano, byl tam a co se kolem něj dělo, ale přišlo mi toho málo. O tom jsem si přeci chtěla víc přečíst a ne o tom, jakej byl hlavní hrdina alkáč a že se rozvádí. Čekala jsem víc akce a té bylo prostě málo.
Možná jsem zmlsaná tím, že mě URNa zajímá i normálně a že jsem viděla několik dokumentů o její činnosti. To, co bylo ukázáno v knize, můžete vidět běžně v béčkových filmech a seriálech, které na nás denně valí televizní obrazovky. Tím mě kniha opravdu zklamala

28.01.2017

Cesta do nekonečna: Můj život se StephenemCesta do nekonečna: Můj život se StephenemJ. Hawking

Kniha na mě působila na všech rovinách. Hlavně jsem ale nečekala, že pronikne až tak hluboko. Já takhle silný příběh nečekala. Ke konci knihy mi bylo líto Jane a jejích dětí a obdivovala jsem, jak se všemu statečně postavila. Jak dokázala ustát tu tíhu života, kterou na ní osud naložil.
Na Stephena teď pohlížím jinak. Dříve to byl pro mě pán na vozíčku, který je zvláště zkroucen, divně mluví přes počítač a hlavně mu to pálí. To že to bylo i malé zlostné ego, kterého do tohoto stavu dohnala nemoc a jeho okolí, jsem dospěla díky knize. Jak já ho na konci nesnášela a nadával jsem mu, když zcela jasně zahodil vše, co pro něj Jane udělala.

19.11.2016

Černooká blondýnkaČernooká blondýnkaB. Black (pseudonym)

Moje první a řekla bych, že i poslední setkání s tímhle legendárním detektivem. Sama jsem se chtěla přesvědčit, co na je na to Marloweovi tak zajímavého, že baví už desítky let. No, možná jsem měla sáhnout po původním autorovi a ne jeho pokračovateli. Nevím...
Každopádně ač jsem se snažila jak jsem mohla a přečetla knihu až do půlky, kdy jsem stále doufala s každou novou stránkou, každou kapitolou, že se to nějak rozjede a začne se konečně něco dít, tak jsem nic takového nenašla. Psané to nebylo špatně, ale bylo to líné jak rozlitý olej na podlaze, který se tak blbě utírá. Ani sám Philip mi nepřišel tak úchvatný, jak jsem si myslela a jak jsem si ho představovala. 50. léta byla asi taková a amerika, která se v té době vzpamatovávala z války, která nedávno skončila, potřebovala asi takového hrdinu, který bude jemný a přitom drsný. Mě tedy připadal spíše nudný.

19.11.2016

Hodinová manželka EvaHodinová manželka EvaP. Nachtmanová

Super knížka nejen pro ženy, u které jsem se ze srdce zasmála a věřím, že knihu jsem nečetla naposled. Na léto jak dělaná a i na odbourání splínu :-)

03.07.2016

Nietzsche v NiceNietzsche v NiceC. Schärf

Tuhle knihu jsem chtěla několikrát přestat číst, ale pokaždé jsem v ní objevila nějakou zajímavou myšlenku, která mi to nedovolila. Četla jsem dál a dál a na konci jsem si řekla - WAU , tak takový konec jsem nečekala. Příběh je svým způsobem hodně zajímavý a budu ho vstřebávat ještě dlouho.

20.05.2016

KleopatraKleopatraS. Schiff

Na knihu Kleopatra jsem se moc těšila. Obálka krásně jemná ve svých tmavých barvách. Obsah sliboval také mnohé. Bohužel pro mě po otevření a čtení prvních stránek přišlo zklamání. Kniha je psaná formou, která mi ale vůbec nesedla a já si chvilkami připadala jako zpátky ve škole na nudné hodině dějepisu. Možná za to mohla nešťastně zvolená forma vyprávění příběhu o téhle velmi zajímavé ženě. Stylově je to psáno tak, jako by k vám stále promlouvala jen sama spisovatelka a nedala vám moc šancí pro vlastní fantazii. Chyběla mi zde přímá řeč, která se objevila je vyjímečně. Škoda.

01.05.2016

ŠvadlenaŠvadlenaR. Ham

pro mě zatím jedna z nejlepších knih,co jsem tento rok četla :-) konec nečekaný,dobře vykleslené postavy i s jejich hříchy

26.04.2016

Zloděj kostíZloděj kostíT. O'Callaghan

Jsem z téhle knihy na rozpacích.Příběh silně připomíná Sběratele kostí od Deavera a u některých pasážích jsem zažívala něco jako deja-vu,když mi přišlo,že jsem to už četla.Občas jsem musela i knihu odložit při zvláště brutálních scénách a musela je rozdýchat a pak v klidu pokračovat.Driscoll mi přišel jako slušnej detektiv,ale příliš se pitval v minulosti,což mu občas lezlo na mozek a pasáže s ním a Margaret,kdy se bavili o jejich vztahu,jsem občas přeskakovala,protože mi přišlo,že je to nedůležitá pasáž a autor záměrně odbíhal od hlavní linky,aby se zas k ní vrátil,když si sesumíroval,jak pokračovat dál ve vykrádání Sběratele.Knihu jsem četla ze zvědavosti,jestli se mi moje domněnka potvrdí o stejnosti obou knih a měla jsem pravdu.Číst tohle první pak Sběratele,asi bych dala i víc hvězdiček,ale nejde to.

07.03.2016

Luční kvítíLuční kvítíK. Freeman

výborná kniha,jen konec jsem čekala trochu jiný :-)

14.01.2016

Ta druhá zapisovatelkaTa druhá zapisovatelkaS. Rindell

nuda,nedočetla jsem

09.01.2016

Deník kastelánaDeník kastelánaJ. Bittner (pseudonym)

nuda a hrdina byl dle mého debil,nedočetla jsem to a po pár stranách odložila

15.10.2015

Úsměv Mony LisyÚsměv Mony LisyJ. Kalogridis

Včera jsem dočetla tuhle úžasnou knížku.Pokud vás baví historie a období Medicejů,tak je to kniha pro vás .Krásný příběh postavený na reálných historických postavách a době,kdy vás občas napadne myšlenka- a nemohlo to tak opravdu být? Byla to opravdu ona,kdo stála Leonardovi modelem a opravdu se to nemohlo tak stát? Není to jen romantický příběh,ale je v tom i drama a napětí a bravurné popsání své doby.Postavy hezky vykreslené,že jste je měli skoro na dosah ruky.

03.05.2015

Osudová zatáčkaOsudová zatáčkaN. Sparks

mě se to nelíbilo,četlo se to dobře,ale bylo to hrozně předvídatelné,spisovatel má lepší knížky

09.04.2015

V sedmém nebiV sedmém nebiL. Rice

Krásný a silný příběh,kdy na konci ukáplo i pár slz.Takové odpočinkové čtení :-)

10.10.2014

Písky SakkáryPísky SakkáryG. Meade

Krásná kniha a příběh,který se mohl odehrát.Napětí i trocha lásky,ale hlavně hezky vypracované postavy s nečekaným rozuzlením na konci.

20.09.2014

Holky z porcelánuHolky z porcelánuJ. Kolárová

Pro mě nic moc.Kniha mě spíš nudila i když byli i světlé chvilky.Příště raději film.

08.09.2014

1 2