Medvědářka

Život, na který metr nestačíŽivot, na který metr nestačíKarolina Mikšíková

Bavila jsem se královsky a bylo to přesně to čtení, které vám zvedne náladu díky humoru v něm obsažené. Bylo to chvilkami černé a hodně s nadsázkou psané, ale jak já některé situace chápala.
Sama bydlím na vesnici kousek od Mělníka a ve vesnici jsem i vyrůstala jako malá. Nemám sice zkušenosti z chovem koz nebo koňů, ale i tak mi to bylo blízké.
Prostě to nemělo chybu a mě tak knížka i překvapila, neb jsem nečekala takovou nálož legrace ze života jedné dívky a její smečky. Kniha je navíc obohacená doplňujícími ilustracemi a hláškami, které jsou ze života...

Dům v zátoceDům v zátoceMary Ellen Taylor

Příběh, který se mi četl velmi dobře.
Příběh, u kterého jsem si říkala, že jsem ho četla už někdy dříve a když se tam objevila jedna postava, byla jsem si tím na 100% jistá. Tenhle příběh má totiž volné pokračování s jinou hlavní hrdinkou, ale vilka zde stále hraje prim.
Jsem hodně zvědavá, zda se vydá...
Moje zvědavost a pocity, které jsem měla přičtení, že to znám mě zavedli až na stránky autorky, kde se mé podezření potvrdilo. Jen si sakra za boha nemůžu vzpomenout, kdy jsem ho četla a pod jakým názvem.

Láska naslepoLáska naslepoLauren Layne

Mít obchod se šampaňským může být pro někoho sen, ale pro někoho noční můra. Gracie je pevně odhodlaná udržet rodinný obchod, ale nedokáže přitom odolat Sebastienovi, který ho chce odkoupit. Leze tím Gracie na nervy a jediný, komu se s tím dokáže svěřit, je tajemný muž na internetové seznamce.
Jak si spolu píší víc, začíná se do něj zamilovávat. Jen kdyby tušila, že je její tajemný Sir blíž než tuší...
Láska naslepo je inspirovaná filmem Láska přes internet a je to zde znát.
Oba hlavní hrdinové se potkávají a jejich chemie mezi nimi je hmatatelná od prvního okamžiku. Do toho vidíme, jak se odehrává i "druhý příběh po netových zprávách ".
Víte, jak to celé dopadne, ale čekáte, jak se to tam celé vtěsná.
Ta myšlenka inspirovaná filmem, kdy on pozná ji a nebo pozná ona jeho a pak si padnou na konci do náruče s tím, že přeci museli mít jistotu, že oba chtějí jen to jedno. Že nechtějí přelud ze sítě, ale živou osobu z masa a kostí.
Je to vtipné, zábavné a vlastně strašně moc hezké. Nemáte z toho bolehlav. Není to přeslazené jako některá vína mohou být. Je tam přesně ta dávka jiskření jako u dobrého šampaňského.

Domek v IrskuDomek v IrskuJulie Caplin

V Nakladatelství COSMOPOLIS vyšli už osmé Romantické útěky od Julie Caplin. Někdo by si mohl říct, že už to bude nuda, ale opak je pravdou.
Domek v Irsku je stejně zábavný, poutavý a něžně hravý jako předešlé kousky. Hannah, kterou jsme potkali okrajově v předešlé knize Chata ve Švýcarsku se pouští do životní změny a opustí svou prací v Anglii, aby si splnila sen a naučila se aspoň trochu vařit. Že má k tomu i jiné pohnutky se dozvíme během čtení, ale to je jiná písnička.
Cestou do vyhlášené kulinářské školy se stavuje v Dublinu, kde prožije chvíle s charismatickým Conorem a jak se říká - Co se stalo v Dublinu, tam také zůstane. Tedy dokud se nepřestěhuje do krásného domku mezi zelenými kopci a zjistí, že osud si vybral jinou cestu...
Kniha je opět zábavná a poučná zároveň. Bylo milé ji číst v těchto dnech, kdy země vstává po dlouhé zimě a vše kolem se začíná zelenat jako ty irské pláně. Hannah i ostatní jsou zábavní a mě jen tak při čtení napadala otázka - kdo z nich se objeví v další knížce Julie Caplin. Bude to snad Izzy a její starý rozpadající se zámek nebo možná Fliss, která se snaží dokázat rodině, že i ona za něco stojí...
To jsou mé hlavní adeptky na pokračování téhle řady, která je tak moc oblíbená i díky krásným obálkám, které dokáže vytvořit Kateřina Brabcová.

Blázzznivé námluvyBlázzznivé námluvyRobyn Neeley

Knížka, která mě vytáhle z dlouhodobé čtecí krize.
Bylo úsměvné sledovat celý příběh. Kočka Bell mi připomínala tu naši kočičí čůzu svým chováním a já se tak bavila ještě víc. Cassie to neměla lehké, ale vše obstála s humorem a vervou.
Nikoho nepřekvapí, jak to dopadne, ale i tak je to hebké jako kočičí kožíšek a sladké jak ten nejlepší luční med, který jste kdy jedli.

Smrt za úplňkuSmrt za úplňkuMatthew J. Costello

Opět výtečné čtení s propracovaným dějem a to jen na pár stránkách.
Pokud to tak bude pokračovat i u dalších knih, a že jsem si zjistila, že je zatím celkem 41 knih a pokud se vydají i u nás, tak se máme na co těšit.
Styl jako z knih od Agathy Christie tu sedí jako pověstný hrnec na pr**el.

Tajná přísada láskaTajná přísada láskaPoppy J. Anderson

4 hvězdy dávám jen k vůli tomu, že se začátek trochu táhl a kapitoly jsou na můj vkus moc dlouhé. Jinak jsem si užívala ten náboj mezi hlavními hrdiny a dění v kuchyni.

28.12.2021

Vůně španělských třešníVůně španělských třešníJo Thomas

V zimních svátcích číst o horkém počasí a zrajících třešních. Cítit půdu pod nohama a ve tváři pohlazení z opadaných květů třešní. Cítit žár a poznat sílu flamenca. Vidět růst třešně, ale i hrdost. Poznat sám sebe a tím celý svět.

26.12.2021

Vánoční prázdninyVánoční prázdninySophie Claire

Když jsem četla tenhle příběh, tak jsem si kolikrát říkala, že už jsem něco podobného četla. Jenže mi to vůbec nevadilo.
Bylo to milé, pohodové. Prostě přesně takové, jaké jsem očekávala a nevadilo ani to, že jsem v knize našla pár překlepů.

22.12.2021

Má mě rád, nemá mě rádMá mě rád, nemá mě rádSally Thorne

Po téměř tří měsíční čtecí krizi první kniha, kterou jsem přečetla.
Vybrala jsem si ji záměrně poté, co jsem zahlédla video ukázku z filmu, který je dle této knihy natočen.
Konečně jsem četla a i když pomalu, stejně jsem si to užívala.
Bylo to předvídatelné, ale zároveň hodně zábavné a i konec nakonec trochu překvapil.
Byl to start, které jsem potřebovala a já už přemýšlím, kterou knihu budu číst dál. Seznam mám nekonečný.

17.12.2021

Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

Četla jsem tentokrát jako audioknihu.
Byl to návrat, kdy jsem si chtěla oživit knihu v báječném podání Martina Stránského. Jeho projev mě baví a kniha se mi zase ukázala v jiném světle. Chvilkami jsem věděla, co se stane v příběhu. V dalších moje paměť selhávala a já si tak připomínala, proč je tahle série tak skvělá a čím si mě získala.
Je to hezký návrat a já mám už v telefonu připraveny další dva díly Noční lov a Temné hlubiny.

23.10.2021

Chata ve ŠvýcarskuChata ve ŠvýcarskuJulie Caplin

U Cosmopolisu vyšla další kniha oblíbené autorky Julie Caplinové z její řady Romantické útěky. Tentokrát nás zavede do zasněženého Švýcarska a díky její hlavní hrdince Míně poznáme nejen krásu Alp, ale dozvíme si i něco o čokoládě a celkově o téhle nádherné zemi.

Mína odjíždí z Anglie potom, co se její milostný život zhroutil. Rozhodne se změnit působiště a tak jede za svou kmotrou do dalekého Švýcarska s nadějí, že najde svůj opravdový smysl života. K tomu ji popohání její touha se dozvědět i něco o čokoládě, kterou je Švýcarsko proslavené.

Už na začátku její cesty ale narazí ve vlaku na záhadného cizince, který jí padne hned do noty a o kterém si myslí, že se nikdy neuvidí. Hlavně po tom úžasném polibku, kterým se rozloučí. Možná je zase svede dohromady osud, ale možná se vidí naposledy a proč si to tedy neužít. Zvlášť, když je Luke takový krasavec a přesně ten typ muže, kterého by za žádných okolností nechtěla mít po svém boku. Je příliš jako ona a to by přeci nedělalo dobrotu v ničem...

Caplinová nám opět servíruje svou dávku pohodové romantiky, ale hlavně úžasnou cestu po krásách další země, kde se její příběh odehrává. Já se úplně viděla na svazích při sjezdu na lyžích i na běžkách ve sněhu jako naše Mína. Viděla krásu Alp za oknem vlaku a těšila se z každého popisu téhle země.

Chuť na čokoládu jsem dostala pokaždé, když na ní přišla řeč a i na další dorty, které se v knize popisovaly. Člověk měl hned chuť vše ochutnat, přivonět si k pokrmům a nebo se jen kochat pohledem.

Hlavní hrdinka a i ti ostatní jsem si zamilovala na první dobrou. Jak se postupně odkrýval jejich osud, tu mi byl někdo víc sympatičtější, tu méně, ale to je při čtení normální.

Knihu jako takovou hodnotím velmi vysoko a řadím jí mezi své oblíbené příběhy hned po Kavárně v Kodani, Čajovně v Tokiu nebo Cukrárně v Paříži, což jsou mé nejoblíbenější z téhle série.

Moc se těším i na ten další, který nás zavede do Irska, kde se opět setkáme s některými postavami z téhle knihy - doufám.

03.10.2021

Dívka beze jménaDívka beze jménaLisa Regan

Druhý díl s detektivem Josie Quinnovou a s ním i nový a pěkně zamotaný případ, kdy na začátku je pěkně zřízená oběť, zmizelé právě narozené dítě a mladá žena, která si na nic nevzpomíná. Nebo možná ano, ale má mnoho důvodů tvrdit opak. K tomu máme pachatele, který může být nebezpečnější než se zprvu zdálo.
Před Josii se otvírá případ, který bude možná osobnější, než si na začátku myslela a bude tak možno opět nakouknout více do jejího života.
Opět jsem měla možnost si poslechnout knihu jako audio a opět to byla jízda. Jen jsem si musela na začátku zvyknout na přednes Vandy Hybnerové, která nahradila Zuzanu Slavíkovou, která namluvila první díl Mizející dívky. Přiznám se rovnou, že mi to nesedlo úplně a stále považuji Zuzanu za lepší.
Celý případ, který se nám otvírá, je od začátku pěkně zamotaný a jak mrtvol přibývalo a že jich bylo požehnaně, se nám představuje i pozadí příběhu. Josie se opět dostává do situací, které by raději nezažívala a to se odráží občas na jejím chování. Řekla bych, že něco mohla zvládnout i lépe, ale nakonec to celé bylo přesně takové jak jsem očekávala.
Napínavé od začátku do konce a já se moc těším, co se dozvíme v dalším díle, který je teď už v předprodeji s názvem Matčin hrob. Jen si ještě počkat, zda bude také v audiu, abych netrhala partu v poslechu.

19.09.2021

Darwinovy ceny - Odpočítávání konceDarwinovy ceny - Odpočítávání konceWendy Northcutt

Takové příjemné záchodové čtení :-) Člověk se pobaví nad lidskou hloupostí.

15.09.2021

Zlatá lamaZlatá lamaAleesah Darlison

Dnes budu citovat svou dceru, která knihu přečetla.

Liga odvážných lam je super. Moc se mi líbil agent Filip a jak bojoval s generálem Zadkokrkem. Byla to sranda a moc se mi líbí i obrázky a větší písmenka. Knížku doporučuji všem dětem.

Dcera má dyslexii a tak jí kniha bavila i díky jejímu zpracování. Máme občas problém najít něco vhodného na čtení, ale díky tomu, že tu jsou i obrázky, výrazné písmo a hlavně srozumitelný text, jí sedla. Moc mě bavilo jí poslouchat, jak si předčítá nahlas a nebo když jsem zaslechla, že se z pokojíčku ozývá její smích, aby mi hned šla říct, co se v knize dělo. Četla jí delší dobu, ale to je tím, že u toho nikdy moc dlouho nevydržela a tohle je po čase kniha, kterou dala až do konce.

Díky všem z Bambooku a Lize odvážných lam, protože tohle je něco, co nás zase posunulo o kousek dál ve čtení.

06.09.2021

Jak se dědí tajemstvíJak se dědí tajemstvíB. O'Neal (pseudonym)

Když se Olivie Shawová dozví, že po své matce zdědila panství Rosemere v daleké Anglii, je to pro ni velký šok. Přesto se rozhodne, že se tam vydá, aby zjistila, kde má své kořeny.

Panství je dost zanedbané a ona si stále není jistá, zda má vůbec cenu ho zachraňovat nebo se na vše vykašlat a prodat to. Jenže...

Její zesnulá matka ji znala dobře a tak pro ni přichystala honbu za pokladem. Díky tomu Olivie pomalu objevuje své pravé já a i přes překážky, které se hrnou ze všech stran, nakonec nalézá to, po čem toužila nejvíc.

Letní novinka z Metafory je krásná a uklidňující. Před námi se otvírá pohled na anglický venkov s typickým deštivým počasím. Záchrana starého sídla se zdá nemožná, ale s pomocí přátel a pořadu o záchraně starých sídel, je vše na dobré cestě. Odhalíme pár starých kostlivců z minulosti, ale to k příběhu prostě patří.

Já si užila každičkou stránku a hýčkala si okamžiky strávené s ní. Byl v ní klid, pohoda a uklidnění. Jako bych sama procházela starými zarostlými cestami po panství, objevovala zarostlé záhony růží a potkávala pávy, kteří se schovávali v lesích kolem.

Příběh jako takový byl dle očekávání. Nechyběla láska, přátelství, ale smutek. Vše bylo servírované tak akorát. Nic nebylo přeslazené, nebo překombinované. Prostě pohodové čtení na konec léta.

05.09.2021

Obr z mlhyObr z mlhyJérôme Loubry

Od samotného začátku víme, kdo je obr z mlhy. Jsme u jeho zatčení hned v počátku knihy, kdy se nám představují i hlavní vyšetřovatelé Stan Mitchell a Sarah Berhampová. Oba mají své démony minulosti, na které by rádi zapomněli a snad i díky nim se jim podaří obra chytit.
Jeho řádění vystupuje z minulosti, kdy zabil několik dětí bez zjevného motivu a pak se na několik let odmlčel. Jenže v ulicích Detroitu opět mizí děti. Bez vysvětlení, bez toho, aby někdo chtěl výkupné.
Obr zmlhy je lapen a nechce vypovídat, kam je ukryl a jestli ještě žijí. Je to otázka cti je najít a očistit jméno nejen Stana, ale celého policejního sboru, který se netěší dobré pověsti. Jediná osoba, které něco řekne je Sarah. Jenže proč právě ona? Co má mladá policistka společného s přeludem z pověstí, který z nich vystoupil, aby páchal své hrůzné činy?
Loubry opět předvedl, že umí psát, i když jeho Útočiště dle mého nepřekonal. Zase tu máme zdánlivě obyčejný případ vyšetřování a následného zadržení vraha.
Jenže díky tomu se začínají vynořovat strašáci z minulosti a tím zjišťujeme, že ne vše je tak, jak se nám autor snaží namluvit. Samotný závěr pak vygraduje a pokud si nedáte pozor, možná vám unikne jedna malá skutečnost, která vám dá odpověď na celý příbeh. Ostatně u Loubryho bychom měli být ve střehu pokaždé, jak nám to předvel právě u Účiště.
Konec vás možná pak už tolik nepřekvapí, když si dáte dvě a dvě dohromady, ale přesto se autorovi podařilo i konecb okořenit něčím, co vůbec nečekáte, že nakonec bude.
Jsou to opět ty malé detajly, které vám zpestří jinak klasický vzorec příběhu.

20.08.2021

Jen o trochu vícJen o trochu vícSimona Ahrnstedt

Dávám 4 hvězdičky k vůli tomu, že jsem občas měla nutkání knihu odložit, přeskakovat některé pasáže a prostě, že to nebylo takové jako u knihy Všechno, co chci, která odstartovala tuhle sérii.
Líbil se mi popis venkova a celkově života na malém městě a i hlavní postavy nebyli špatné. Jen mi to občas přišlo celé zbytečně zdlouhavé a utahané.

16.08.2021

Dva v srdciDva v srdciJosie Silver

Já nevím... Knihu jsem přečetla potom, co jsem četla Den, kdy jsem zahlídla lásku a myslela si, že si autorka aspoň trochu napraví reputaci, protože ani první kniha u mě neobstála úplně bez škraloupu.
Bohužel i zde to nedopadlo na úplnou výbornou, což je škoda.
Příběh má potenciál, autorka vyprávě umí, ale stejně mi to nepřišlo tak dobré, jak by mělo. Možná jsme už vážně hodně zmlsaná a jiní tohle dílo ocení lépe než já.

13.08.2021

Den, kdy jsem zahlídla láskuDen, kdy jsem zahlídla láskuJosie Silver

Jak už tu psal Vendulik - kniha neurazí, ale že bych si z ní sedla na zadek, tak to taky ne.
Já chvílemi i uvažovala, jestli vůbec dočtu, protože mi to přišlo takové nemastné, neslané a spíš jen čekala, co z toho vyleze. Vadila mi i sprostá slova, která by tam nemusela vůbec být.

09.08.2021

V jabloňovém saduV jabloňovém saduSusan Wiggs

Tess Delaneyová se živí pátráním po starých věcech a jejich navracením jejím původním majitelům. Její život je jeden pracovní kolotoč, který miluje. Otce nikdy poznala, matka cestuje po světě a její milovaná babička již nežije. Proto ji zaskočí zpráva, že její dědeček je v komatu. Dědeček, o kterém neměla ani potuchy. Dědeček, který jí odkázal půlku svého majetku v podobě jabloňového sadu a krásného domu. Druhá polovina patří její nevlastní sestře. Sestře, o které nikdy neslyšela.
Vydá se tedy na cestu, aby poznala svou sestru i své dědictví. Teprve tam si uvědomí, co jí v životě tak chybělo. Nejprve se tomu všemu vzpírá, ale pak si uvědomí, co je pro ni důležité a které věci je třeba hodit za hlavu.
Nakladatelství METAFORA vydala již v krátké době po sobě druhou knihu od Susan Wiggsové a opět to byla trefa do černého.
Příběh je svou krásnou poetikou, kdy úplně cítíte vánek na tváři a vůni zralých jablek při sklizni, velmi příjemný na čtení.
Nemáte zde jen jeden příběh s Tess, ale odhaluje se vám zde i příběh z minulosti, což jsem ale vůbec nečekala. Hodně mi tím připomínal jinou knihu a to Strom splněných přání.
Autorka nám zase ukázala, že psát umí. Že umí navodit tu správnou atmosféru a napětí, když hledáte společně s Tess a Isabel ztracený poklad. Nebo když sledujete malého Magnuse, jak pracuje pro dánský odboj.
To vše dává příběhu tu správnou šťávu a vám stránky příjemně plynou před očima. Nic není uspěchané. K tomu připočtěte jako bonus pár skvělých kuchařských receptů, kdy se vám již po jejích přečtení sbíhají sliny.
Já si knihu užila a moc. I díky ní se těším zase víc na podzim, který tak miluju. Na mlhavá rána, která se pak pomalu rozpouští ve slunci. Vůni zralého ovoce, které vám přinese vítr, když zafouká.

02.08.2021

Dovolená s moderním fotremDovolená s moderním fotremDominik Landsman

Pohodovka na jedno odpoledne. Posloucháno jako audiokniha, kdy jsem se celou dobu usmívala a občas řvala smíchem. Hárací kalhotky vedou :-D

02.08.2021

Jednou za životJednou za životT. L. Swan

Miluju tohle klišé v příběhu, kdy se chudá dívka seznámí s boháčem, vyspí se spolu a pak pro něj ona začne pracovat. Všichni víme, jak to skončí, ale možná proto to stále baví.
Tenhle vzorec prostě funguje a je to záruka toho, že si člověk opravdu odpočine u čtení.
Tady to bylo ještě okořeněné a více se tu mluvilo o sexu, vulgární výraz v textu byl absolutně v pořádku a k příběhu a hlavním hrdinům seděl. Chemie mezi nimi byla od samého začátku.
Pro mě to byla první kniha pro čtenáře starší 18 let. Možná jsem v tomhle čekala něco víc, protože nejsem čtenář, co by tento typ knih vyhledával, ale nakonec to splnilo očekávání. I když i některá starší harlekýnka dokáže být stejně peprná jako tahle kniha.
No, každopádně se těším na další knihu z Milesova klubu, která bude o Tristanovi.

21.07.2021

Zahrada nových začátkůZahrada nových začátkůAbbi Waxman

Když nemáte potřebu někam spěchat, tak si přečtěte tuhle knihu.
Dá vám nahlédnout pod pokličku zahradničení, ale hlavně se setkáte s přátelskou partou lidí, které k sobě svede jeden zahradnický kurz.
Romantika zde hraje jen okrajovou záležitost, ale nevadí. Bylo to moc milé číst.

16.07.2021

Cesta za tebou za 80 dníCesta za tebou za 80 dníK. C. Dyer

Tohle mi přišlo trochu slabší ze 7lásek, které mám moc ráda.
Příběh nebyl špatný. Nápad procestovat svět po stopách Philease Fogga v moderní pobobě fajn. Jen mi tolik neseděla hlavní postava Romy a ani její úhlavní nepřítel mě nějak neoslovil.
Možná už jsem jen zmlsaná, ale já čekala trochu víc. 3 hvězdy dávám za to, že se to četlo dobře a já si cestovala po světě za 80 dní.

09.07.2021

SlečnySlečnyAnne-Gaëlle Huon

U téhle knihy jsem měla od samotného začátku pocit, že už jsem tento příběh někdy četla a jen si stále nemohu vzpomenout, kdy to bylo a její název. Dokonce jsem se snažila hledat na internetu, ale marně.
Ať už to bylo to, jak Rosa přišla o svou sestru nebo za jakých okolností se dostala ke slečnám. Její příběh jsem prostě už zažila dříve, ale mozek odmítal vydat, kdy. Možná to byla jen náhoda, ale proč jsem tedy věděla, že se stane v příběhu to a to a jak to bude v jejím žití pokračovat do samotného konce.
Příběh je krásný. Užívala jsem si ho od prvních řádek po konečnou tečku. Objevíte kouzlo vlaštovek a dostane se vám informací kolem bot, které možná sami nosíte.

05.07.2021

Letní sázkaLetní sázkaEmily Henry

Já měla s knihou tak do půlky problém a uvažovala jsem, zda dočíst nebo ne.
Čekala jsem více pohledů na krizi kolem psaní a jak se s tím vypořádat. Sázka těch dvou tomu hodně napovýdala, ale nakonec to nebylo ono.
Četlo se to dobře, o tom žádná, ale....
3 hvězdy dávám za to, že jsem dočetla a bylo to fajn. Má očekávání byla ale jiná.

30.06.2021

Pětiminutový deník vděčnostiPětiminutový deník vděčnostiSophia Godkin

Pohlazení, pozvbuzení na každé stránce.
Tohle je kouzelná kniha, která vám ukáže tu krásnou tvář světa a vy si uvědomíte, že každá maličkost ve vašem životě má smysl a naděje umírá poslední. Uklidní vás už jen její listování a pročítání citátů, které najdete na každé stránce.

30.06.2021

Něco jako láskaNěco jako láskaTracy Brogan

Před lety začala vycházet u Motto nakladatelství jejich řada Srdcovky, kdy jí odstartovala kniha Něco jako láska.
Já se k téhle řadě dostala až letos a první kniha byla fajn.
Bavila mě od začátku a vůbec nevadilo, že děj bude předvídatelný jako když v noci svítí hvězdy.
Neočekávala jsem žádná velká dramata, ale pohodové čtení se vším všudy a to jsem i dostala.
Bývalý manžel hlavní hrdinky mi až silně připomínal svým chováním člověka, kterého sama znám a byl mi odporný. Sama hlavní hrdinka pak byla občas na přes držku, ale nakonec jsem jí to odpustila pro její smysl pro humor a rodinu, která se kolem ní motala.

15.06.2021

Zámek u řekyZámek u řekyChloe Duval

Kniha by mohla mít potenciál, ale od začátku přeslazené a ani překlad tomu nepomohl... Těšila jsem se na čtení, ale díky použitým výrazům v překladu a přeslazenosti hned od začátku jsem raději odložila z nechutí a dočítat nehodlám.

08.06.2021