Medvědářka

Den, kdy jsme se potkaliDen, kdy jsme se potkaliRoxie Cooper

Tohle byla citová jízda. Příběh dvou lidí, kteří vědí, že jsou s někým, s kým by být neměli. Nevěra se zde jeví najednou v jiném světle a vy doufáte v to nejlepší. Jenže přijde moment, kdy vás to srazí na kolena.
Brečíte na konci a přesto se usmíváte. Hloubka citů vás provází celým příběhem a já si občas musela i vícekrát přečíst určité věty. Ne že bych jim nerozuměla, ale pro tu krásu celého obsahu.

19.04.2020

ÚtočištěÚtočištěJérôme Loubry

Tak že adept na nejlepší knihu tohoto roku se stává... ÚTOČIŠTĚ z Nakladatelství METAFORA.
Právě dočteno a tak brilantně propracovanou knihu jsem už hodně dlouho nečetla. Člověk si musí hlídat všechny stopy, zmínky o všem a všech. Protože dokud nedojdete k posledním stránkám, tak stále nevíte, na čem jste.
Já měla ke konci svou teorii, ale pořád jsem si říkala, že by to mohlo být ještě jinak. Naštěstí se mi můj typ nakonec opravdu vyplnil.
Tohle je fakt chytrá kniha pro pozorné čtenáře.

13.07.2020

FimfárumFimfárumJan Werich

Krásný návrat do dětských let, kdy jsem tohle poslouchala na LP deskách a koukala v tv na černobílé filmy s panem Werichem a Voskovcem. Sice jsem nerozumněla některým věcem, ale ten vtip a moudrost tam byl už od začátku.

21.02.2021

Knihkupectví ztrát a nálezůKnihkupectví ztrát a nálezůSusan Wiggs

Kniha o lásce ke knihám, ale i ke stáří.
Když se Natalie musí po tragické smrti své matky ujmout jejího knihkupectví, netuší, že má před sebou výzvu svého života. Opustí nejen svou dosavadní práci, kde byla úspěšná, ale hlavně se vrátí do svého domova mezi knihy ke svému milovanému dědouškovi.
Knihkupectví se topí v dluzích a jako záchrana se vidí prodej. Jenže ten se nemůže uskutečnit, pokud to děda nepovolí.
Tak začíná boj o přežití, kdy je třeba dát do pořádku starý dům, rozhýbat více prodej a najít možná i poklad, který se snažil už dědoušek a jeho otec najít v dřívější době.
A kdo ví, třeba kolem chodí i láska. Vždyť je tu pohledný a hlavně nedostižný spisovatel Trevor Dashwood, kterého milují nejen děti, ale dámy v letech. Nebo i Peach Gallagher, který to umí nejen s kladivem, ale jak se ukazuje, je i sečtělý a svou malou dceru Dorothy velmi miluje. Dorothy, která je sama velkou čtenářkou a díky níž se začnou dít nemalé věci pro dobro knihkupectví.
Že role knihkupce není lehká, si uvědomuji moc dobře. Tady to bylo ukázáno ještě lépe a i když si někteří z nás představují, jak je to fajn být mezi knihami, tak je to i tvrdá práce. Ne vždy se prodejce trefí do vkusu čtenářů a ne vždy jedná tak, aby bylo vše v nejlepším pořádku. Zvlášť, když se navršují problémy i soukromého rázu.
Natalie tohle zjišťuje pomalu, ale s o to větší vervou se pustí do úkolu, co ji čeká. Za to jsme jí obdivovala a fandila jí.
Dědoušek byl úžasná bytost a jeho vztah s Natalií byl krásná ukázka toho, že i staří lidé si zaslouží úctu a lásku a ne pohrdání, kterého je na tomhle světě moc.
Trevor a Peach byli jako den a noc. Jeden pan úžasný, druhý obyčejný, ale oba měli něco do sebe a tak bylo zajímavé sledovat, kterého si nakonec Natalie zvolí.
Kniha jako taková je velmi uklidňující čtení, kde si odpočinete. Ostatně to od ní očekáváte a dostane se vám toho od začátku do konce.

25.05.2021

Jednou za životJednou za životT. L. Swan

Miluju tohle klišé v příběhu, kdy se chudá dívka seznámí s boháčem, vyspí se spolu a pak pro něj ona začne pracovat. Všichni víme, jak to skončí, ale možná proto to stále baví.
Tenhle vzorec prostě funguje a je to záruka toho, že si člověk opravdu odpočine u čtení.
Tady to bylo ještě okořeněné a více se tu mluvilo o sexu, vulgární výraz v textu byl absolutně v pořádku a k příběhu a hlavním hrdinům seděl. Chemie mezi nimi byla od samého začátku.
Pro mě to byla první kniha pro čtenáře starší 18 let. Možná jsem v tomhle čekala něco víc, protože nejsem čtenář, co by tento typ knih vyhledával, ale nakonec to splnilo očekávání. I když i některá starší harlekýnka dokáže být stejně peprná jako tahle kniha.
No, každopádně se těším na další knihu z Milesova klubu, která bude o Tristanovi.

21.07.2021

V jabloňovém saduV jabloňovém saduSusan Wiggs

Tess Delaneyová se živí pátráním po starých věcech a jejich navracením jejím původním majitelům. Její život je jeden pracovní kolotoč, který miluje. Otce nikdy poznala, matka cestuje po světě a její milovaná babička již nežije. Proto ji zaskočí zpráva, že její dědeček je v komatu. Dědeček, o kterém neměla ani potuchy. Dědeček, který jí odkázal půlku svého majetku v podobě jabloňového sadu a krásného domu. Druhá polovina patří její nevlastní sestře. Sestře, o které nikdy neslyšela.
Vydá se tedy na cestu, aby poznala svou sestru i své dědictví. Teprve tam si uvědomí, co jí v životě tak chybělo. Nejprve se tomu všemu vzpírá, ale pak si uvědomí, co je pro ni důležité a které věci je třeba hodit za hlavu.
Nakladatelství METAFORA vydala již v krátké době po sobě druhou knihu od Susan Wiggsové a opět to byla trefa do černého.
Příběh je svou krásnou poetikou, kdy úplně cítíte vánek na tváři a vůni zralých jablek při sklizni, velmi příjemný na čtení.
Nemáte zde jen jeden příběh s Tess, ale odhaluje se vám zde i příběh z minulosti, což jsem ale vůbec nečekala. Hodně mi tím připomínal jinou knihu a to Strom splněných přání.
Autorka nám zase ukázala, že psát umí. Že umí navodit tu správnou atmosféru a napětí, když hledáte společně s Tess a Isabel ztracený poklad. Nebo když sledujete malého Magnuse, jak pracuje pro dánský odboj.
To vše dává příběhu tu správnou šťávu a vám stránky příjemně plynou před očima. Nic není uspěchané. K tomu připočtěte jako bonus pár skvělých kuchařských receptů, kdy se vám již po jejích přečtení sbíhají sliny.
Já si knihu užila a moc. I díky ní se těším zase víc na podzim, který tak miluju. Na mlhavá rána, která se pak pomalu rozpouští ve slunci. Vůni zralého ovoce, které vám přinese vítr, když zafouká.

02.08.2021

Dívka beze jménaDívka beze jménaLisa Regan

Druhý díl s detektivem Josie Quinnovou a s ním i nový a pěkně zamotaný případ, kdy na začátku je pěkně zřízená oběť, zmizelé právě narozené dítě a mladá žena, která si na nic nevzpomíná. Nebo možná ano, ale má mnoho důvodů tvrdit opak. K tomu máme pachatele, který může být nebezpečnější než se zprvu zdálo.
Před Josii se otvírá případ, který bude možná osobnější, než si na začátku myslela a bude tak možno opět nakouknout více do jejího života.
Opět jsem měla možnost si poslechnout knihu jako audio a opět to byla jízda. Jen jsem si musela na začátku zvyknout na přednes Vandy Hybnerové, která nahradila Zuzanu Slavíkovou, která namluvila první díl Mizející dívky. Přiznám se rovnou, že mi to nesedlo úplně a stále považuji Zuzanu za lepší.
Celý případ, který se nám otvírá, je od začátku pěkně zamotaný a jak mrtvol přibývalo a že jich bylo požehnaně, se nám představuje i pozadí příběhu. Josie se opět dostává do situací, které by raději nezažívala a to se odráží občas na jejím chování. Řekla bych, že něco mohla zvládnout i lépe, ale nakonec to celé bylo přesně takové jak jsem očekávala.
Napínavé od začátku do konce a já se moc těším, co se dozvíme v dalším díle, který je teď už v předprodeji s názvem Matčin hrob. Jen si ještě počkat, zda bude také v audiu, abych netrhala partu v poslechu.

19.09.2021

Sekerníkův jazzSekerníkův jazzRay Celestin

Kniha, která překvapila a to nejen svým koncem, ale tím, jak nalákala hned na volné pokračování autora. A že jsem po něm hned sáhla :-)
Tím, že se příběh opírá skutečné události a dává nám pohled hned z vícero stran, jak to vše mohlo a nemuselo být, je skvělé. Už si říkáte, že to bude tedy asi tak a najednou vám autor naservíruje další z domněnek, vodítek k případu, že si říkáte, co z toho nakonec vyleze.
Nemám tu co vytknout. Žádné hluché místo jsem nenašla.

27.07.2019

Nová tajemství PrahyNová tajemství PrahyDavid Černý

David Černý nám přináší ve své další knize z jeho milované Prahy její nová tajemství.
Ať už se jedná o pohřební tramvaj, která zde jezdívala, úhoře Pepíka nebo nejstarší pražskou dopravní značku. Víte třeba, jak se mluvilo na Podskalí? I tohle se nám tu poodhalí.
Grada navázala na svou úspěšnou knihu 25 tajemství Prahy od Davida Černého a vydala jeho další knihu, která nám odkrývá další zajímavosti z naší velkolepé metropole.
Opět je natřískaná zajímavostmi z naší historie, ale nabízí pohled na méně známá či dokonce pozapomenutelná zákoutí. Provází nás po místech, která možná vídáme každý den, ale nikdy jsme si neuvědomili jejich význam. Pojďme si je tedy připomenout.
Kniha, která mi opět udělala velkou radost. Doplnila jsem si zase vědomosti a získala nové. Při svých toulkách Prahou jsem tak koukala na jisté věci s větším zaujetím. Mohla jsem o nich vyprávět i své dceři, která projevuje o tyhle věci zájem a ráda o nich poslouchá.
Jako třeba včera, kdy jsme si udělali výlet do Prahy a já jí tak mohla vyprávět o Janu Nepomuckém, nebo o ledňáčkovi, který byl osobním emblémem krále Václava IV. . Je toho mnoho, co bych jí mohla ještě říkat a až na to dojde řada, i díky těmhle knihám jí o tom budu moci vyprávět.

01.02.2020

Knihkupectví na Bylinkovém náměstíKnihkupectví na Bylinkovém náměstíEric de Kermel

Opět krásné čtení. Ostatně tak to mám zatím se všemi knhami z tého řady, která se opravdu Metafoře povedla.
Sama mám zkušenost z malého knihkupectví. Ne jako prodávající, ale pomáhala jsem tam. Kniha mi hodně věcí připomínala a já se musela nad stránkami usmívat.
Příběhy lidí, kteří ho navštěvují jako by vystoupili a byli živí. Příběhy plné knih, které jsem mnohdy sama ani neznala a nebo je znám, ale ještě jsem nenašla odvahu je číst. Poetická stránka i ta ze života, který by mohl být i ten váš.
Sama jsem si musela vyhledat ze zvědavosti městečko Uzes a ano - Bylinkové náměstí opravdu existuje. I s tou kašnou, která je na obálce. Třeba se tam jednou také podívám a budu hledat tohle malé knihkupectví. Kdo ví, jestli ho objevím a už jen ze zvědavosti nakouknu. Projdu se po stopách lidí a připomenu si klid, který jsem prožívala na stránkách knihy.

21.04.2020

Korálky z klokočíKorálky z klokočíNaďa Horáková

Moje první seznámení s českou autorkou Naďou Horákovou proběhlo na výbornou.
Korálky z klokočí nás vezmou do malé vísky, kam přijíždí Eliška Fibichová, aby tu pomohla utřídit brigádně archiv.
Její příjezd nenápadně probudí stará tajemství, která se jako malé zatoulané korálky náhle vynořují ze tmy. Ať už je to objevení tajné chodby pod radnicí a s tím spojená další tajemství, nebo i rodinná tajemství, na která by někteří rádi zapomněli, ale nemohou. K tomu všemu se v obci stane vražda.
Tak jako Eliška s tetou a babičkou navrtávají korálky z klokočí, tak Eliška začne vrtat ve věcech v touze poznat, co se děje a jak je s tím vším spojená její rodina, kterou už od nepaměti označují někteří obyvatelé Klokočí za čarodějnice.
Já jsem s knihou velmi spokojená. Původně jsem si myslela, že je příběh zasazen do mého milovaného kraje kolem Klokočských skal a hradu Rotštejn, ale to nebylo a nevadilo mi to.
Postavy byli reálné a jejich tajemství uvěřitelná. Bavila mě linka kolem historie a bádání ve sklepích a přihelých lokací.
Kdo vraždil by mě vůbec nenapadlo a nedošlo mi to pořádně ani když to bylo řečeno a vyřešeno. Vůbec jsem si to v tu chvilku nespojila a musela si věty přečíst ještě jednou, aby mi vše seplo.
Rodinná tajemství byla taky moc zajímavá. Člověka by ani nenapadlo, že se to může táhnout tímhle směrem, jaký nám naše autorka představila. O to byl ten samotný závěr šokující.

16.12.2020

Mizející dívkyMizející dívkyLisa Regan

Páni, tak tohle jsem vážně nečekala.
Očekávala jsem příběh, který bude podobný mnoha jiným, kdy se ztratí dívka a pak se hledá. Jenže to tak nebylo.
Josie se do přípradu zakousla jako buldok a snažila se najít ztracenou Isabellu a tajemnou Ramonu dřív než bude pozdě. Roztočil se kolotoč událostí, kdy jsem nevěřila svým uším. Knihu jsem totiž poslouchala jako audioknihu s hlasem Zuzany Slavíkové a výborným hudebním podkresem.
Přííběh mě šokoval, když se vydal směrem, který jsem ale vůbec neočekávala a i tím, jak nakonec skončil. Jsem moc zvědavá, jaké to bude příště, protože další díl má vyjít každým dnem.

22.03.2021

Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

Četla jsem tentokrát jako audioknihu.
Byl to návrat, kdy jsem si chtěla oživit knihu v báječném podání Martina Stránského. Jeho projev mě baví a kniha se mi zase ukázala v jiném světle. Chvilkami jsem věděla, co se stane v příběhu. V dalších moje paměť selhávala a já si tak připomínala, proč je tahle série tak skvělá a čím si mě získala.
Je to hezký návrat a já mám už v telefonu připraveny další dva díly Noční lov a Temné hlubiny.

23.10.2021

Chata ve ŠvýcarskuChata ve ŠvýcarskuJulie Caplin

U Cosmopolisu vyšla další kniha oblíbené autorky Julie Caplinové z její řady Romantické útěky. Tentokrát nás zavede do zasněženého Švýcarska a díky její hlavní hrdince Míně poznáme nejen krásu Alp, ale dozvíme si i něco o čokoládě a celkově o téhle nádherné zemi.

Mína odjíždí z Anglie potom, co se její milostný život zhroutil. Rozhodne se změnit působiště a tak jede za svou kmotrou do dalekého Švýcarska s nadějí, že najde svůj opravdový smysl života. K tomu ji popohání její touha se dozvědět i něco o čokoládě, kterou je Švýcarsko proslavené.

Už na začátku její cesty ale narazí ve vlaku na záhadného cizince, který jí padne hned do noty a o kterém si myslí, že se nikdy neuvidí. Hlavně po tom úžasném polibku, kterým se rozloučí. Možná je zase svede dohromady osud, ale možná se vidí naposledy a proč si to tedy neužít. Zvlášť, když je Luke takový krasavec a přesně ten typ muže, kterého by za žádných okolností nechtěla mít po svém boku. Je příliš jako ona a to by přeci nedělalo dobrotu v ničem...

Caplinová nám opět servíruje svou dávku pohodové romantiky, ale hlavně úžasnou cestu po krásách další země, kde se její příběh odehrává. Já se úplně viděla na svazích při sjezdu na lyžích i na běžkách ve sněhu jako naše Mína. Viděla krásu Alp za oknem vlaku a těšila se z každého popisu téhle země.

Chuť na čokoládu jsem dostala pokaždé, když na ní přišla řeč a i na další dorty, které se v knize popisovaly. Člověk měl hned chuť vše ochutnat, přivonět si k pokrmům a nebo se jen kochat pohledem.

Hlavní hrdinka a i ti ostatní jsem si zamilovala na první dobrou. Jak se postupně odkrýval jejich osud, tu mi byl někdo víc sympatičtější, tu méně, ale to je při čtení normální.

Knihu jako takovou hodnotím velmi vysoko a řadím jí mezi své oblíbené příběhy hned po Kavárně v Kodani, Čajovně v Tokiu nebo Cukrárně v Paříži, což jsou mé nejoblíbenější z téhle série.

Moc se těším i na ten další, který nás zavede do Irska, kde se opět setkáme s některými postavami z téhle knihy - doufám.

03.10.2021

Stín olivovníkuStín olivovníkuJo Thomas

Příběh o odhodlání, novém začátku a poznání toho, co je v životě důležité.
Ruthie Collinsová koupí přes internet statek v Itálii. Cestou tam si maluje, jak se jí tam bude krásně žít. Jenže dům potřebuje spousty lásky a navíc si na něj dělá i nárok její soused s rodinou Marko Bellanuovo.
Ruthie se i přes to všechno pustí do boje se starým domem, kdy ho začne zvelebovat, ale i Markem, který nevěří, že by zde dokázala žít. Ostatně, tak to bylo i s lidmi, které nechala doma v Anglii. Její bývalý přítel s její matkou také myslí, že se nerozhodla správně. Však ona jim ještě ukáže.

Kniha, kterou jsem dala během 3 dnů.
Neskutečně mě okouzlilo to, jak autorka popisuje život v Itálii. Dozvěděla jsem se zajímavosti o pěstování a i ochutnání olivového oleje. Bavila se nad soubojem dvou silných hrdinů, kdy je nám příběh více přednášen z pohledu Ruthie, ale občas se tam objeví i Markův pohled na situaci.
Z příběhu na nás sálá slunce, svěží vítr, který přináší osvěžení. Odhodlání s trochou bláznovství, ale i občasný pád do reality. Není to příjemné přistání, ale o to víc Ruthie popožene kupředu v jejím cíli.

23.01.2020

Pláž v ChorvatskuPláž v ChorvatskuJulie Caplin

Knihu jsem měla rozečtenou už delší dobu, ale teprve v těchto dnech na ní plně došlo.
Opět jsem se potkala se starými tvářemi z předchozí knihy Cukrárna v Paříži. Hlavní postavou zde byla dívka správných tvarů Maddie, která si přividělává brigádou na luxusní lodi. Pasažéři na lodi jsou vesměs příjemá sebranka, ale najdou se i zde nepříjemní a hlavně nepřející hosté. Jenže ani to ji neodradí od toho, aby si užívala plavbu po Chorvatsku a kdo ví, jestli ji tam nepotká štěstí. Ať už se jedná o lásku, nebo naplnění snu o malování obrazů.
Knihu jsem si opět užívala plnými doušky. Od začátku mi byli některé osoby příjemnější než jiné. Autorka nás hezky provedla po Chovratském pobřeží a neztratila nic z toho, co předvedla u přechozích knih. To, že umí napsat hezkou knížku, která není nijak přeslazená.
Já stále přemýšlím, která z těch Romantických útěků je za mě ta nej. Nejvíc se přikláním k Cukrárně v Paříži a pak úplně první knize Kavárně v Kodani. Tak uvidíme, jestli se to nakonec nezmění po vydání další knihy, která nás čeká a to Hotýlek na Islandu.

11.07.2020

Ztracený symbolZtracený symbolDan Brown

Zatím první kniha, kterou jsem od něj nedočetla :-(
Skončila jsem za půlkou, protože mě to nebavilo. Stále jsem si říkala, že tomu dám šanci, ale nějak mi unikal celý smysl vyprávění. Ve vyprávění jsem se občas ztrácela a stále čekala, co se závratného bude dít. Bylo to celé zbytečně moc dlouhé a ukecané.
Nicmně se nedá upřít, že autor si zde dal tu práci, aby nám ukázal dějiny Ameriky a nastínil Zednáře. Jenže to je tak všechno.
Dlouho se mi nestalo, abych takhle nízko hodnotila knihu.

05.10.2020

Kanibal z Nine ElmsKanibal z Nine ElmsRobert Bryndza

Původně jsem tu měla 4 hvězdy, ale nakonec jsem to přehodnotila a dávám 3. Knihu jsem četla už před delší dobou a ok. Nová hrdinka je dobrá ve vyšetřování. Člověk se přesto neubrání ve srovnávání s Erikou Fosterovou, tedy pokud knihy s ní četl.
Knihu jsem nedávno zkoušela poslouchat i jako audioknihu a ač je Martin Stránský mistr slova a přednesu, tak jsem knihu nakonec ani nedoposlouchala. Už při prvním klasickém čtení jsem se přistihla, že čtu jen ze setrvačnosti. Že jsem jen zvědavá, jak to celé bude a jak se nová postava uvede. Něco mi tu prostě vadilo.
Možná jsem jedna z mála, kdo mám tyhle pocity. Hlava říká dobrý, ale srdce našeptává, že to mohlo být lepší. Vím tedy jistě, že se na další díly nechystám. Je mi to líto, ale občas se to stane i u těchto velikánů psaného slova, jako je pan Bryndza.

30.09.2020

Všechno, co chciVšechno, co chciSimona Ahrnstedt

Kniha mě chytla hned od začátku a splnila všechna očekávání, která jsem od ní měla.
Děj sice průhledný a místy mi to připomínalo jiné knihy ze škatulky šéf - podřízená, ale to mi vůbec nevadilo. Hlavně, že jsem u ní dokázala vypnout a odpočinout si.
Líbilo se mi, že se tam autorka nebála upozornit na kult superštíhlých těl a těch, co jsou normální.

07.12.2020

Láska a kozy na venkověLáska a kozy na venkověVictoria Brownlee

Pokračování romance mezi Ellou a Sergem, které vrcholí Elliiným těhotenstvím a stěhováním na venkov. To Ella nese špatně, protože je to městská holka, ale Serge si tím plní sen.
Jenže ne všechny začátky jsou šťastné a ne všechna rozhodnutí se tváří jako ta pravá.
Tenhle příběh nebyl špatný. Ukázal nám pokračování vztahu těch dvou a zase podhalil jejich charakter. Stejně se ale přikláním k tomu, že první díl Láska a sýr v Paříži byl lepší.

09.02.2021

Ticho mezi námiTicho mezi námiAbbie Greaves

Tahle kniha je pro mě tak trochu podpásovka.
Na jednu stranu mě bolelo to číst, neb to drnká na strnu duše, ale na druhou jsem si to svým způsobem užívala.
Díky tragédii v jejich životě se nám odvíjí dva pohledy na jeden vztah, který trval tak dlouho. Díky jejímu i jeho pohledu se nám otvírá před očima život dvou lidí a nahlédneme pod povrch jejich vztahu.
Nevím, jestli se ke knize ještě vrátím, neb některé věci jsou pro mě citlivější, ale určitě ji považuji za velmi dobré čtení a chvil s ní nelituji.

27.03.2021

Čajovna v TokiuČajovna v TokiuJulie Caplin

Taky máte občas pocit po přečtení knihy, že není třeba moc slov, protože by to akorát zkazilo váš dojem o ní?
Tohle jsem zažila já po přečtení Čajovny v Tokiu od Julie Caplin, kterou vydalo Nakladatelství COSMOPOLIS u Nakladatelský dům GRADA.
Vniřní klid, který jsem zažívala, když jsem poznávala krásu Japonska, byl k nezaplacení. Nejenže jsem nakoukla spolu s Fionou pod pokličku japonské kuchyně, ale poznala klid japonských zahrad, účastnila se čajového obřadu a zažila i rozkvetlé sakury.
Gabe, který byl Fioně průvodce a hlavně měl být fotografickým mentorem, mi přišel ze začátku unavený životem, ale díky Fioně a jejímu pohledu na svět, jste pomalu viděli, jak vylézá ze své nory, i když to šlo občas hodně těžko.
Haruka a její rodina to Fioně a vlastně i mě jako čtenáři ale vynahradila. Ukázala na podstatu věcí a vy jste díky tomu našli to své šibui.

06.05.2021

ŠvadlenaŠvadlenaRosalie Ham

pro mě zatím jedna z nejlepších knih,co jsem tento rok četla :-) konec nečekaný,dobře vykleslené postavy i s jejich hříchy

26.04.2016

Velká kniha vtipu Honzy VyčítalaVelká kniha vtipu Honzy VyčítalaJan Vyčítal

Kniha mě navrátila do mladých let, kdy jsem vyrůstala na Greenhornech a při čtení vtipů jsem si neustále broukala nějakou tu písničku. Vtipy nejen o myslivcích, trampech nebo hospodské, ale i hezky košilaté, kdy občas řvete nahlas smíchem.

02.05.2019

Zima bez tebeZima bez tebeBeth Good

Kniha , která je ideální pro tohle počasí.
Pohladí po duši, pokusí se vás rozesmát i rozplakat. Pobaví vás špičkováním mezi hlavními postavami a odhalí i kouzlo těch vedlejších.
Já si čtení užívala plnými doušky a čekala, kdy se stane to či ono. S napětím jsem hlavně ale čekala, jak to celé dopadne, i když člověk u takovýhle příběhů to tuší pokaždé. Jen ta cesta k tomu vytouženému bývá různá.

18.01.2020

Láska a sýr v PařížiLáska a sýr v PařížiVictoria Brownlee

Číst 7lásky je sázka na jistotu. Příběhy v nich vás obejmou, pohladí a vám je s nimi dobře.Stejné to bylo i u téhle knihy.
Ella si mě hodně rychle získala na svou stranu a já napjatě sledovala, jak to s ní nakonec bude. Co si na nás autorka připraví za příběh, když tušíte konec. Jenže tušíte správně?
I tady se našli momenty, které vás překvapí. Dostanete ale hlavně chuť si dát kousek sýra. Zapít ho vínem a pak si sednout ke kávě, kterou vám udělají ve Flat White. Je vám dobře a to je hlavní.
Když se pak blíží konec a začnou se dít věci, které nečekáte, uvítáte to jako příjemné rozptýlení. Konec vám pak ukáže směr, který jste možná chvilkami tušili, ale nakonec jste ho zavrhli jako dobrou blbost. Jenže to blbost být nemusela. Hlavně když pomalu poznáváte charaktery hlavních aktérů.

03.04.2020

Věrný čtenářVěrný čtenářMax Seeck

Vraždy - skoro dokonalé a člověk se občas i bál jít večer na wc, když byl doma úplně sám. Konec - trochu urychlený, ale nebylo to tak hrozné, jak jsem se obávala po přečtení komentářů, které na mě tu a tam vykoukly.
Ostatní omáčka kolem působivá a já si stále dokola říkala, jak to celé do sebe vlastně zapadá. Kdyby nebyl konec takový jaký byl, dostala by plný počet hvězdiček.

02.10.2020

Dobrý proti severákuDobrý proti severákuDaniel Glattauer

Hezké,dojemné, veselé, ale i smutné. Konec, který nečekáte a kterému nechcete věřit.

30.10.2020

Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstvaMůj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstvaZuzana Hubeňáková

Knihu jsem četla jako audioknihu v rámci audioknižní výzvy pro rok 2021, kterou v těchto dnech spustilo Audolibrix a ano, bavila jsem se.
Autorku znám z jejího spojení s Dominikem Landsmanem z knihy Deníček moderního páru. Styl psamí mi sedl a vyprávění, která nám zde předložila, mi několkrát vykouzlil úsměv na tváři a občas i pořádný výbuch smíchu.
Prostě pohodové nenáročné čtení, které jsem i od knihy očekávala.

09.01.2021

Štěstí má barvu levanduleŠtěstí má barvu levandulePauline Mai

U téhle knihy najdete potřebný klid a pohodu mezi lány levandule.
Pepe si vás získá svou milou povahou a i když s muži to nemá lehké, tak najde nakonec to své štěstí a ještě nový domov. Domov, který měla už dříve u nosu, jen nevěděla, že je pro ni ten pravý.
Kniha je prý autorčina prvotina, což není vůbec znát. Je skvěle napsaná. Příjemně u ní plynul čas a člověk mohl krásně vypnout nebo začal přemýšlet, jakou dobrotu si upeče nebo sní, když o ní četl. Pepe vám totiž předkládá všelijaké laskominy, nad kterými se sliny jen sbíhají.

18.05.2021