medvěd medvěd komentáře u knih

Babička Babička Božena Němcová

noční můra mého dětství, příběh dobrosrdečné babky mě děsil ještě mnoho let po škole. Chápu, někomu se to líbí, mě ne. Osobně myslím, že by neměla býti povinná (ve škole), ale dobrovolná.

03.09.2014 2 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Pro mně zásadní kniha mé knihovny.

08.03.2013

Záskok Záskok Zdeněk Svěrák

Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat........ moje nejoblíbenější hra, asi je to tím, že nejsem z Českých Budějovic. Hra plná "životních mouder" ( některé dveře jsou jen namalované :-) )

30.10.2014 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

jsou knihy, díky nimž si člověk uvědomí jak je krásné, že umí číst. Tato mezi ně rozhodně patří

30.12.2013

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Jímá mne podezření, že je mnoho Ignáců v mém okolí. Skvělé čtení

08.03.2013 5 z 5

Jak už bylo mnohokrát napsáno nejslabší kniha od Jonasson. Pro mě spíše zklamání roku

18.07.2016 2 z 5

Pekelný kocour Pekelný kocour Lynne Truss

už i kočky se nezdají být tím, čím jsou ..... o psech nemluvě. Po přečtení knihy přistupuji ke kočce své švagrové s obavami. Pěkné

13.11.2014 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Skvělé, souhlasím se smrtí- ano i mne lidé děsí

04.08.2014 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Po celý čas čtení knihy jsem měl pocit, že čtu něco velkého...... Takových knih je málo.

26.04.2013 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

jeden z nejlepším životopisů, které jsme četl.

16.03.2015 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

odkládám na neurčito, zatím se tím spíš trápím než čtu .....

16.09.2014

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

řízné, drsné, nadčasové. Steinbeck je pan vypravěč.

24.04.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Při čtení hrozilo že znečistím mou spodní bielizeň. Výborné, vtipné čtení vždy potěší.

21.02.2014 5 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Výborná kniha o tom, že neštěstí, i sdílené , nemusí nutně ústit k tragickému konci.

09.07.2013 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Důkaz toho, že není malých věcí

08.03.2013 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Jako klasický King je to čtivé, výborné. Ovšem jako pokračování Osvícení je to slabší. Než horor spíše fantasy.

25.08.2014 3 z 5

Neónová bible Neónová bible John Kennedy Toole

Přes svou útlost velmi silná kniha.

29.07.2014 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

asi jsem příliš starý, ( možná jsem líný přemýšlet), ale pro mě je tenhle donkichotský boj s absurdní byrokracií nudný. Určité pasáže čtivé ale většinou usínám. Pro mě pan Kafka nemá prostě kouzlo, pardon.

03.07.2014 2 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Kniha, která vydá za deset.

28.01.2014 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Krásná kniha. Život může být ta největší kurva, ale člověk má dál hledat velké možná.

19.11.2013 5 z 5