Medovnice Medovnice komentáře u knih

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

Když od toho nic nečekáte, docela příjemná jednohubka, tak k vypití jednoho šálku kávy.

30.06.2020 3 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Poctivě jsem přelouskala skoro tři čtvrtiny. Pořád jsem čekala, kdy to přijde. Hm, nepřišlo. Rozvláčná nuda, která pitvá každou drobnost, co postavy udělají. Nezajímavé vyšetřovatelské duo. Knížka mě tak odsála, že jsem ani nenalistovala závěr, bylo mi úplně jedno, jak to dopadne, i když pochybuju, že by konec zachránil předchozích 300 stran nudy.

01.06.2020 1 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Camillu mám hodně ráda. Její knížky pokaždé zhltnu. Ale tohle? Čtivé to bylo, to ano. Ale jinak? Bylo to takové slohové cvičení. Člověku bylo okamžitě jasné, o co jde a co bude dál. Ani kapka napětí. Jednoduchý a trochu hloupý děj, naivita. Jedna hvězda za čtivost, dá se to sfouknout za hoďku a to je asi tak všechno.

13.03.2020 1 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Lottie Parkerová je zajímavá vyšetřovatelka. Kromě řešení zápletky máme také možnost nahlédnout do jejího osobního života. V knize se splétají dvě vyšetřovací linie, které se nakonec propojí. Napínavé a zajímavé, žádná hluchá místa.

21.12.2019 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Perfektní. Od začátku do konce napínavé, posledních skoro sto stran naprosto excelentních. Rozehrává se tu víc detektivních linek, a ačkoliv na uzavření některých z nich si budeme muset počkat, kniha je skvělá i tak. Už aby vyšel další díl :)

13.12.2019 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Kniha je zajímavá, ale chybí jí odpich, který by člověk od thrilleru čekal. Hlavní teorie je trochu pritažená za vlasy, ale to se dá odpustit. Theo je prostě svůj. Příběh plyne pomalu (občas až zdlouhavě), ale je to příjemná a nenáročná jednohubka.

07.12.2019 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Nenadchne, neurazí. Začátek slibný, ale postupně kniha ztrácí tah, jako kdyby byla psaná z povinnosti, román nakonec vyzní do ztracena. Škoda promrhaného potenciálu.

03.10.2019 3 z 5

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Tak tohle byla naprostá a zdlouhavá nuda, zakončená absurdním koncem, kdy člověk nevědel kdo je kdo. Asi jsem četla málo pozorně.

20.05.2019 1 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Nádherně poetické a zároveň napínavé.

09.04.2019 5 z 5

Za Alpami Za Alpami David Zábranský

Příliš mnohomluvné, autor se opájí vlastními slovy, nuda nabírá na obrátkách.

17.12.2017 1 z 5

Hon na Bubáka Hon na Bubáka Richard T. Chizmar

Hele, Richarde, já si fakt chtěla přečíst i druhej díl. Vážně. Jenže teď si nejsem jistá. Protože 80% tvý knížky je bomba. Thriller/horor jako metatext (a ty fotky!), to je lahůdka. Příjemné mrazení, popis života na americkém maloměstě, nádhera. Ale pak, v úplném záveru jsi to... víš co, že jo? Už v půlce jsem se bála, že závěr nezvládneš. Na to jsi moc dobře začal. Zeširoka, trochu jako King (ale jenom trochu, takovej malej stín velkýho Mistra). No a pak opravdu přišla studená sprcha. Uspěchaný konec. Deus ex machina. Pachatel vytažený z rukávu.
Škoda. Pocit stejný jako občas v kině - vraťte mi prachy za ztracený čas.
Mám zkusit druhej díl? Tak jo, že jsi to ty. Ale jestli to zase - tyvíšco - do třetího už nejdu. Přísahám.

12.04.2024 3 z 5

Krvavý motýl Krvavý motýl Martta Kaukonen

Dobrý nápad. Zajímavé propojení hlavních postav. Ale proč se to tak vleče? Autorka má schopnost zabít příběh, a to navzdory tomu, že kapitoly jsou krátké. Poměrně iritující byl přístup, kdy na konci každé kapitoly bylo naznačené, že se při dalším čtení dozvíme něco fakt zásadního. Zřejmě si autorka chtěla pojistit, že knihu neodložíme. Chvíli to fungovalo, ale potom opakovaný vtip přestal být vtipem a stal se otravným.

07.11.2023 1 z 5

Potápěč Potápěč Jeff Lemire

Zklamání. Hodně chatrný příběh roztažený na mnoha stranách a závěr to pohřbil úplně.

05.08.2021 3 z 5

Zvuky probouzení Zvuky probouzení Petr Třešňák

Silná kniha psaná krásným jazykem. Jen mi trochu vadila snaha vytěžit dojetí a životní moudro z každé situace. Ale před oběma rodiči klobouk dolů a hodně sil.

03.08.2021 3 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Syrový a drásavý text, po jehož přečtení budu zase jinak číst i Lolitu.

15.07.2021 5 z 5

Žena ve fialové sukni Žena ve fialové sukni Nacuko Imamura

Já nevím. Pořád dobrý a dobrý a dobrý a potom ten divnej konec, kterej jsem nepochopila a kterej mi ještě dlouho bude ležet v hlavě. Ale jinak palec nahoru.

10.07.2021 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Asi nejslabší v sérii. Hodně rychlý a odbytý konec, paralelní vyšetřování Penna zbytečné a bez napětí. Škoda, snad se příští díl povede víc.

28.06.2021 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Napínavé, takže jsem se těšila na strhující finále. Závěr byl pro mě zklamáním. Příliš odseknuté, příliš rychlé, jako by to už autorka chtěla mít z krku. Zkusím další díl a uvidím.

20.05.2021 3 z 5

Chlad Chlad Scott Carson (p)

Trochu mě to zklamalo. Napínavé, ale zbytečně zdlouhavé a na konci jako by si autor nevěděl rady, tak to rychle utnul. Myslím, že se z neotřelého nápadu dalo vytěžit mnohem víc.

02.04.2021 3 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Velké zklamání. Zbytečně zdlouhavé a pomalé tempo. Vyznění takové nijaké.

25.02.2021 3 z 5