Hon na Bubáka

Hon na Bubáka https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535948/bmid_hon-na-bubaka-6614399b96d8b.jpg 4 31 31

Bubák série

1. díl

V létě roku 1988 se v mírumilovném a poklidném městečku ve státě Maryland začnou ztrácet mladé a atraktivní dívky, jejichž zohavená těla se pak objevují na nečekaných místech. Vše ukazuje na to, že v kdysi klidném a vlídném místě řádí sériový vrah, kterého média označí za „Bubáka“. Městečkem se šíří zvěsti, že tento zlosyn není tak úplně obyčejným člověkem, ale spíše monstrem s nadpřirozenými schopnostmi. Jak jinak si vysvětlit chybějící stopy a důkazní materiál či pečlivě a metodicky provedené vraždy? Ovšem policie a následně i členové FBI jsou si jistí, že se jedná o šílence z masa a kostí, který si s nimi pohrává, užívá si své pofiderní slávy a chytře uniká. Obyvatelům města připadá, že už navždy přišli o klidný domov a že tato noční můra nikdy neskončí. Právě v této době, záhy po první vraždě, kdy se nařizuje zákaz nočního vycházení a začínají se formovat hlídky z řad dobrovolníků, se do města vrací dvaadvacetiletý Robert Chizmar, čerstvý absolvent žurnalistiky. Snaží se zahájit svou dráhu spisovatele a kromě toho se zapojuje do příprav své nadcházející svatby s láskou ze střední školy. Brzy se však sám ocitá uprostřed reálného příběhu hrůzy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Fobos
Originální název:

Chasing the Boogeyman , 2021


více info...

Přidat komentář

Rosse
12.05.2024 5 z 5

Ačkoliv je kniha označena jako “true crime, jedná se o smyšlený případ, který je čtenářům podáván natolik důvěryhodně, že byste mu to sežrali i s navijákem. Navíc ze sebe autor udělal hlavní postavu celého příběhu!

Příběh popisuje vraždy několika mladých dívek v malém městě v Marylandu.
Richard Chizmar se vrací do svého rodného města a brzy se ocitá uprostřed zločinu.

Napínavé, strhující a hlavně mrazivé čtení! Více o příběhu netřeba vědět, tohle si prostě musíte přečíst a prožít sami.

Kniha je označována též jako horor a místy mě i dost mrazilo v zádech. Velký podíl na tom měli fotky, o které je kniha obohacena. Díky nim celý příběh dostává úplně jiný rozměr.

Úplně na konci knihy najdete dovětek autora, který objasňuje, co ho inspirovalo k napsání tohoto příběhu - doporučuji přečíst až po dočtení knihy. Mohlo by vám to zkazit zážitek z knihy. :)

Závěr byl pro mě překvapením. Podle goodreads vyšla autorovi minulý rok druhá kniha s názvem “Becoming the Boogeyman, která by měla hlouběji obsáhnout Robertovu posedlost po sériovém vrahovy (neboli bubákovi).

Přiznám se, že jsem doteď o Chizmarovi nikdy neslyšela, ale jsem velmi mile překvapena, že dokázal napsat příběh, který se mi vryje do paměti. Určitě si ráda přečtu i jeho další díla, i to, které napsal se samotným Stephenem Kingem. :-)

Za mě tedy opravdu velké doporučení pro fanoušky true crime. :-)

TerkinKnižnySve
12.05.2024 3 z 5

Richard Chizmar - Hon na bubáka


Počet strán: 336
Žáner: #horor
Vydavateľstvo: @knihydobrovsky #edicefobos

Prv než ma niekto znesie zo sveta za 3 tak sa obhájim prečo som ich dala... Pretože okrem hlavnej dejovej linky čo sa týka vrážd to bola strašná nuda.

Určite ale nie je kniha na zahodenie - predsa len "bubák" a hlavne fotky dievčat a samotného vyšetrovania boli úžasné!

Mrazilo ma pri každej jednej vražde, pri kazdej jednej fotke, odhalenie samotného bubáka bolo naozaj prekvapivé, v živote by som nepovedala, že to bola zrovna táto osoba.

Ale jednoducho život spisovateľa mi tam prišiel proste zbytočný. Áno odohrávalo sa to v meste kde vyrastal ale nemusela som ho poznať pomly od bábätka,nech si spíše memoáre

Kniha č. 117/2024

Za #spolocnecitanie ďakujem Petra Turnová
Nina Maybe Nika Vachová Nika Strumienská Vlasta Śtěpánková Mirka Kolářová Zuzana Žužu Dobiasova Júlia Júlia Lucie Svobodová

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #richardchizmar #honnabubaka

Obsah:

#vyšetrovanie #inšpirovanéskutočnosťou #dievčatá #vraždy

V létě roku 1988 se v mírumilovném a poklidném městečku ve státě Maryland začnou ztrácet mladé a atraktivní dívky, jejichž zohavená těla se pak objevují na nečekaných místech. Vše ukazuje na to, že v kdysi klidném a vlídném místě řádí sériový vrah, kterého média označí za „Bubáka“.

Městečkem se šíří zvěsti, že tento zlosyn není tak úplně obyčejným člověkem, ale spíše monstrem s nadpřirozenými schopnostmi. Jak jinak si vysvětlit chybějící stopy a důkazní materiál či pečlivě a metodicky provedené vraždy? Ovšem policie a následně i členové FBI jsou si jistí, že se jedná o šílence z masa a kostí, který si s nimi pohrává, užívá si své pofiderní slávy a chytře uniká. Obyvatelům města připadá, že už navždy přišli o klidný domov a že tato noční můra nikdy neskončí.

Právě v této době, záhy po první vraždě, kdy se nařizuje zákaz nočního vycházení a začínají se formovat hlídky z řad dobrovolníků, se do města vrací dvaadvacetiletý Robert Chizmar, čerstvý absolvent žurnalistiky.


čef
09.05.2024 5 z 5

Hon na sériového vraha trochu jinak. Vyprávění je takové lidské, většinou z pohledu mladého spisovatele a týká se mnohdy i obyčejného života v malém městečku USA. Na autorovi je znát, že je přítelem Stephena Kinga a je to jen dobře. Na konci knihy budete možná zírat jako vyoraná myš nebo já, takový originální závěr asi bude předpokládat málokdo.

vessa
23.04.2024 3 z 5

za mě 3 hvězdičky, asi jsem čekal něco jiného, ale napnutý jsem byl dostatečně a polykal kapitoly.

petrarka72
23.04.2024 4 z 5

Krajina dětství a dospívání a zrození zla na malém městě. Psáno jako true crime. Pohled autora a "objektivní" vyšetřování se dobře doplňuje, navíc osobní zaujetí pro věc a prolínání s běžným životem funguje. Příjemné překvapení z klávesnice přítele Stephena Kinga.

lalela
20.04.2024

Thriller psaný trošku jinak, než obvykle. Městečko, které pan spisovatel popsal jsem úplně viděla, takže jsem si krásně celé čtení mohla představit, kde a jak se co odehrává. Nejvíc mě dostal závěr, trochu jsem se bála, že se nikdy nedozvím, kdo dívky zabíjel, ale díky pokroku ve vědě jsme se dočetli vše. Skvělá kniha.

Medovnice
12.04.2024 3 z 5

Hele, Richarde, já si fakt chtěla přečíst i druhej díl. Vážně. Jenže teď si nejsem jistá. Protože 80% tvý knížky je bomba. Thriller/horor jako metatext (a ty fotky!), to je lahůdka. Příjemné mrazení, popis života na americkém maloměstě, nádhera. Ale pak, v úplném záveru jsi to... víš co, že jo? Už v půlce jsem se bála, že závěr nezvládneš. Na to jsi moc dobře začal. Zeširoka, trochu jako King (ale jenom trochu, takovej malej stín velkýho Mistra). No a pak opravdu přišla studená sprcha. Uspěchaný konec. Deus ex machina. Pachatel vytažený z rukávu.
Škoda. Pocit stejný jako občas v kině - vraťte mi prachy za ztracený čas.
Mám zkusit druhej díl? Tak jo, že jsi to ty. Ale jestli to zase - tyvíšco - do třetího už nejdu. Přísahám.

milanříský
01.04.2024 4 z 5

Nálezy zohavených dívčích těl s odříznutým levým uchem, číslice na místě činu i pověry o tajuplném strašákovi. Richard Chizmar, chlap co spolupracoval se Stephenem Kingem, napsal pozoruhodnou knihu na pomezí hororu a thrilleru. Příběh navíc podává stylem typickým pro true crime a do fiktivní zápletky se sériovým vrahem přimíchává momenty z vlastního života.

Na papíře možná zní kombinace šíleně, ale v praxi funguje skvěle. Chizmar výborně vystihuje éru roku 1988, dobu kterou sám prožil jako chlap čerstvě po škole hledající sám sebe a snažící se prorazit na literárním poli. Pocity strachu a paranoidní nálady prorůstající městečkem čerpá také z vlastního života. V Edgewoodu sice nikdy neřádil sériový vrah, ale Phantom Fondler, chlap co se vkrádal do ložnic a osahával ve spánku ženy. A právě tahle reálná vzpomínka stále na počátku. Chizmar se však rozhodl, že jeho fiktivní fantom bude vraždit.

V duchu true crime knih (zde mi naskakovala podobnost primárně s Zmizím ve tmě), popisuje vlastní pátraní po vrahovi, rekonstruuje časové posloupnosti, výslechy lidí a události otřásající městečkem a nebýt doslovu a obecného povědomí toho, že se jedná o fikci, vše bych mu sežral i s navijákem.