Hon na Bubáka přehled

Hon na Bubáka
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527258/bmid_hon-na-bubaka-6564df1144dc0.jpg 4 32 32

Bubák série

1. díl

V létě roku 1988 se v mírumilovném a poklidném městečku ve státě Maryland začnou ztrácet mladé a atraktivní dívky, jejichž zohavená těla se pak objevují na nečekaných místech. Vše ukazuje na to, že v kdysi klidném a vlídném místě řádí sériový vrah, kterého média označí za „Bubáka“. Městečkem se šíří zvěsti, že tento zlosyn není tak úplně obyčejným člověkem, ale spíše monstrem s nadpřirozenými schopnostmi. Jak jinak si vysvětlit chybějící stopy a důkazní materiál či pečlivě a metodicky provedené vraždy? Ovšem policie a následně i členové FBI jsou si jistí, že se jedná o šílence z masa a kostí, který si s nimi pohrává, užívá si své pofiderní slávy a chytře uniká. Obyvatelům města připadá, že už navždy přišli o klidný domov a že tato noční můra nikdy neskončí. Právě v této době, záhy po první vraždě, kdy se nařizuje zákaz nočního vycházení a začínají se formovat hlídky z řad dobrovolníků, se do města vrací dvaadvacetiletý Robert Chizmar, čerstvý absolvent žurnalistiky. Snaží se zahájit svou dráhu spisovatele a kromě toho se zapojuje do příprav své nadcházející svatby s láskou ze střední školy. Brzy se však sám ocitá uprostřed reálného příběhu hrůzy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Fobos

Chasing the Boogeyman , 2021

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hon na Bubáka. Přihlašte se a napište ho.

katasokolov
10.06.2024 4 z 5

4/5*

Kniha, v níž se snoubí prvky detektivního románu a true crime. Popis malého městečka, v němž autor vyrostl, jako malý dělal vylomeniny, i ty už dosti na hraně (tato část ve mně evokovala knihu a film Spáči) a které po letech sevřel děs a stihomam kvůli šíleným vraždám tajemného “bubáka.

Smekám před autorem, jak to skvěle zahrál a já opravdu myslela, že se podobný případ udál (věřte nevěřte, tohle byla z velké části pouhopouhá fikce). Doplnění textu o fotografie a přepisy rozhovorů působilo natolik autenticky, že by člověka prostě nenapadla nějaká levá.

Velmi čtivý styl, dobře sepsaný příběh, zajímavé postavy, doplněné o hororovou atmosféru a na světě je hit.

Knihu doporučuji a jsem moc ráda, že jsem při návratu k tomuto žánru sáhla právě po tomhle vydařeném kousku.

Rosse
12.05.2024 5 z 5

Ačkoliv je kniha označena jako “true crime, jedná se o smyšlený případ, který je čtenářům podáván natolik důvěryhodně, že byste mu to sežrali i s navijákem. Navíc ze sebe autor udělal hlavní postavu celého příběhu!

Příběh popisuje vraždy několika mladých dívek v malém městě v Marylandu.
Richard Chizmar se vrací do svého rodného města a brzy se ocitá uprostřed zločinu.

Napínavé, strhující a hlavně mrazivé čtení! Více o příběhu netřeba vědět, tohle si prostě musíte přečíst a prožít sami.

Kniha je označována též jako horor a místy mě i dost mrazilo v zádech. Velký podíl na tom měli fotky, o které je kniha obohacena. Díky nim celý příběh dostává úplně jiný rozměr.

Úplně na konci knihy najdete dovětek autora, který objasňuje, co ho inspirovalo k napsání tohoto příběhu - doporučuji přečíst až po dočtení knihy. Mohlo by vám to zkazit zážitek z knihy. :)

Závěr byl pro mě překvapením. Podle goodreads vyšla autorovi minulý rok druhá kniha s názvem “Becoming the Boogeyman, která by měla hlouběji obsáhnout Robertovu posedlost po sériovém vrahovy (neboli bubákovi).

Přiznám se, že jsem doteď o Chizmarovi nikdy neslyšela, ale jsem velmi mile překvapena, že dokázal napsat příběh, který se mi vryje do paměti. Určitě si ráda přečtu i jeho další díla, i to, které napsal se samotným Stephenem Kingem. :-)

Za mě tedy opravdu velké doporučení pro fanoušky true crime. :-)

TerkinKnižnySve
12.05.2024 3 z 5

Richard Chizmar - Hon na bubáka

Počet strán: 336
Žáner: #horor
Vydavateľstvo: @knihydobrovsky #edicefobos

Prv než ma niekto znesie zo sveta za 3 tak sa obhájim prečo som ich dala... Pretože okrem hlavnej dejovej linky čo sa týka vrážd to bola strašná nuda.

Určite ale nie je kniha na zahodenie - predsa len "bubák" a hlavne fotky dievčat a samotného vyšetrovania boli úžasné!

Mrazilo ma pri každej jednej vražde, pri kazdej jednej fotke, odhalenie samotného bubáka bolo naozaj prekvapivé, v živote by som nepovedala, že to bola zrovna táto osoba.

Ale jednoducho život spisovateľa mi tam prišiel proste zbytočný. Áno odohrávalo sa to v meste kde vyrastal ale nemusela som ho poznať pomly od bábätka,nech si spíše memoáre

Kniha č. 117/2024

Za #spolocnecitanie ďakujem Petra Turnová
Nina Maybe Nika Vachová Nika Strumienská Vlasta Śtěpánková Mirka Kolářová Zuzana Žužu Dobiasova Júlia Júlia Lucie Svobodová

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #richardchizmar #honnabubaka

Obsah:

#vyšetrovanie #inšpirovanéskutočnosťou #dievčatá #vraždy

všechny komentáře

Související novinky (1)

Dokonalé městečko, Šašek a další knižní novinky (11. týden)

10.03.2024

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Hon na Bubáka v seznamech

ve Čtenářské výzvě3x