Medicka19 Medicka19 komentáře u knih

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Bezpochyby jde o čítankovou klasiku, kterou se budou učit i naše pravnoučata. Jak první Příběh tak Svědectví je skotským dílem politologa, vizionáře a historika. Přesto mě mrzí, že v poslední třetině se příběh podobal spíše kvalitnímu young adult dobrodružství, než hlubokém politickému románu. Konec Svědectví je až moc sladký, povolný a americký

08.07.2020 3 z 5

Jiná Afrika Jiná Afrika Pavla Jazairiová

Skvělá kniha od moudré ženy. Na svých cestách po africe jsem na její slova vzpomínala a doporučuji ji jako povinnou četbu každému, kdo se na černý a svérázný kontinent chystá.

21.04.2020 5 z 5

Afrika na zabití aneb evrycink is oukej Afrika na zabití aneb evrycink is oukej Lenka Stránská

Dlouho jsem nikomu jednu hvězdu nedala....ale tady se nadá nic dělat....protřelý český spekulant jede kšeftmanit do afriky, místními hluboce pohrdá, a vždy se naštve když oni jeho okradou dříve než on je...no prostě odpad!

21.04.2020 odpad!

365 dní s Anselmem Grünem: Duchovní lékárna pouštních otců 365 dní s Anselmem Grünem: Duchovní lékárna pouštních otců Anselm Grün

Velmi příjemné duchovní čtení. Z mého pohledu se ale příběhy stále opakují. Myslím si že materiálu bylo méně než na 365 dní

21.04.2020 2 z 5

Žena v bílém Žena v bílém Wilkie Collins

Jak je možné, že před mnoha lety uměli už thriller napsat takto brilantně? Možná lépe než dnes....beznaděj, manipulace, psychologie a neskutečně krásné viktoriánské reálie...Málo kdo a málo co tento trhák z druhé poloviny 19.stol překoná....

21.04.2020 5 z 5

Byla jsem úvodem knihy i fotografiemi naprosto fascinována. Kniha je překvapivě plná a vhodná i pro dospělého čtenáře....Hloubká a dekadentní hrůza první poloviny mě moc bavila....
Jak je možné, že takovýto šedévr se v polovině propadne do béčkové honičky z netvorem? Nechápu...takhle zahodit temnou a dokonalou atmosféru ve stylu E.A. Poe. Mrzí mě to....cílovka je asi mladý američan příliš hrající PC hry....škoda muzy pláčou...

21.04.2020 2 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Po dlouhé době nejlepší detektivní roman.
Jakoby A.C. Doyl vstal z hrobu a stal se ještě čtivějším a rafinovanějším ...
Ta atmosféra,jazyk, styl....10 z 10 hvězd ????

10.04.2020 5 z 5

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Jde o hezkou moderní anglickou detektivku. Zajímavě a čtivě vykreslené reálie i postavy.
Chybou je čekat od toho horor, thriller či cokoli gotického.
Nesprávná prezentace této knize dost ublížila.
Postava vraha je zklamáním, věděla jsem to již od poloviny.
Přesto knihu doporučuji, protože " i cesta může být cíl..." a četlo se to lehce a příjemně ...

10.04.2020 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Zajímavé téma a prostředí...ale velmi neděle zpracováno...slané zápletka...Ocenit sms mohu jen.popis dramatu rodiny Zoe a Zacha

18.02.2020 2 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Jedna z pěti mých vůbec nejoblíbenějších knih. Četla jsem jí třikrát a nikdy mě prostředí poválečného rozvratu,
kontrast bohatství a chudoby..nepřestal fascinován.
Peníze získané nekalou nacistickou politikou a překupnictvím a proti tomu všemu jsou postaveny nevinné a prázdné duše děti těchto nacistů, kteří nemohou najít sebe, ztratily své rodiče a ztratili pocit, že někam patří bez ohledu na extrémní přepych, který je jim dopřáván.
Morálka ustupuje materiálním světu.
Od raného mládí, když jsem tuto knihu přečetla používám výhradně konvalinkový parfém Diorissimo... :)

Calico Joe Calico Joe John Grisham

Knihu Doporučuji pouze čtenářům kteří se

13.11.2019 4 z 5

Trenér Trenér John Grisham

První dvě třetiny knihy jsou o vzpomínkach hráčů na trenéra, poslední třetina je právě trenérovi samotném.
Z mého pohledu jde o sentimentální závěr, který je sice velmi milý ale americkým způsobem přesycený.

13.11.2019 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Je to až s podivem, kniha ve mně vyvolala více negativních než pozitivních emocí. Je to již několik let od doby, co jsem jí četla a stále na ní vzpomínám, stále mě rozrušuje a rozčiluje a nutí zamýšlet se nad jednotlivými popsaným situacemi.
To je podle mne známka velkého umění

13.11.2019 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Tato kniha se mi líbila ještě mnohem více než kultovní Na západní frontě klid.

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Zvláštní a nepopiratelně hluboká kniha. Na jejím základě jsem se rozhodla pro cestu do Santiaga kterou jsem skutečně absolvovala. Přes to nyní toto pojetí Poutní cesty tím čím jsem si prošla. V této knize je více démonů než Boha.
Před umělcovo způsobem vyprávění a sugesce se však hluboce skláním

13.11.2019 2 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Kniha je velmi zajímavá a čtivá, ale na můj vkus je tam už černé magie až příliš ..přesto nelituji, že jsem jí četla.

13.11.2019 2 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Nejsem žádným znalcem severských detektivek, ale toto mi přišlo jen nechutné nijak napínavé nijak čtivé....nepřineslo to nic, za co bych byla autorovi vděčná.
Nejsou naporcované mrtvoly v lednici už příliš ohrané?
Je opravdu ejakulace v televizní show takovým problémem?
A byl v té knize někdo kdo není úchyl?

13.11.2019 1 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jsem si plně vědoma, že má recenze může být vnímána jako rouhačství. Ale kniha se mi prostě nelíbila. Ano, ano, vím že se líbí všem.
Humor mi přišel hrubý příběh překombinovaný zábava plytká.
Celé to trošku zavánělo seriálovým Životem na zámku z počátku devadesátých let.
Dočetla jsem k 90. stránce autorem se provždy loučím.

13.11.2019 1 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Vůbec se nedivím že tato kniha má tak excelentní hodnocení. Četla jsem ji několikrát ve věku 11 a 16 let a nyní jsem se domníval že se jedná o dívčí román který tomuto věku patří. Dokonce touhu stát se spisovatelkou ve mně vyvolala právě tato kniha šlo ovšem o touhu trvající pouhé dva roky.
Nyní v pokročilejším věku se mi tato kniha znovu dostává do ruky a překvapila mě svou kvalitou, ryzosti, epikou a zvláštním zastřeným kouzlem, které dokáže přivést mladé čtenáře ke knihám.
Doufám že se mi podaří motivovat mou dospívající dceru k jejímu přečtení.
Dalšim bonusem je v této knize vykreslení napoleonských reálií, kritici ovšem tvrdí, že toto vykresleni není zcela historické přesné, co na tom! Vždyť je kouzelné chytlavé a líbivé.

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Úžasná kniha, což se ovšem od Bulgakova dá očekávát, přesto je v ní navíc něco mystického, tichého,klidného a s obrovským přesahem.
Poprvé jsem jí četla ve svých 13 letech a to mě přivedlo k lékařské profesi, kterou nyní vykonávám již 20 let.Takže je to opravdu srdcovka. Povinná četba pro mladé mediky a lékaře.