Trenér

Nový román Johna Grishama přivádí čtenáře na zelená pole amerického fotbalu, do míst, kde se za vášnivého pokřiku z tribun odehrávají dramata sportovní i lidská. Neely Crenshaw je mladý muž, který zažil okamžiky slávy jako hráčská hvězda. Kvůli slávě však též přišel o životní lásku a vášeň pro sport mu paradoxně rozbila i sen o životní dráze, když byl při jednom ze zápasů vážně zraněn… Jeho protihráčem se stává Eddie Rake, milovaný i zatracovaný trenér, jenž díky své vizi o fotbalovém týmu dostal malé město na mapu Spojených států. Trenér, jemuž se zhroutil svět, když díky jeho drakonickým metodám zemřel jeden z hráčů… A nakonec dojde k osudovému utkání - k zápasu, jehož aktéři ztratí iluze o idolu, ale najdou víru v sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1900/trener-1900.jpg 3.672

Vydáno: , Knižní klub

Bleachers, 2003

Kniha Trenér

davas
25.03.2021

Kniha má své kouzlo, v příběhu bez vražd a násilí si bývalí hráči zavzpomínají na trenéra, který ovlivnil spousta lidí, celé město, na slavné i neslavné okamžiky svého klubu. Smutné je, že se setkávají až, když jejich milovaný i nenáviděný trenér umírá..

Medicka19
13.11.2019

První dvě třetiny knihy jsou o vzpomínkach hráčů na trenéra, poslední třetina je právě trenérovi samotném.
Z mého pohledu jde o sentimentální závěr, který je sice velmi milý ale americkým způsobem přesycený.

Rainbow_Owl
27.06.2019

Moja prvá kniha od tohto autora. Som veľmi rada, že bola menšieho rozsahu, do jej dočítania som sa musela nútiť. Možno to bolo spôsobené faktom, že celá dejová linka sa točila len okolo amerického futbalu, nemala som pocit, že čítam beletriu, ale len opis zápasov. Postavám bolo venované úplne minimum a fanatické mesto posadnuté futbalom, kde boli všetci od gaya baristu po smetiara bývalými hráčmi futbalu na naozaj neskutočne vytáčalo. Pre nadšencov tohto športu to môže byť literárny skvost, ale pre mňa, žiaľ sklamanie.

jack007
18.01.2019

Není to sice žádný triller, ale o to je hlubší. Nabízí pohled nejen na americký fotbal, ale vlastně obecně na vrcholový sport a stinné stránky s ním spojené. Pasáže popisující podrobně průběh hry sice trochu nudí, ale celkově hodnotím knihu velmi kladně.

David61
25.04.2018

Pro mě jako bývalého hráče a trenéra amerického fotbalu poměrně autentický a silný příběh. Rozumím, že pro toho kdo nezná pravidla AF mohou být pasáže ze zápasů dost otravné, ale v důsledku zde hraje hlavní roli jakýsi proces vzpomínání.
Zklamáním je však pro mě vysloveně lajcký překlad fotbalových výrazů pramenící z neznalosti a přetrvávající neobvyklosti tohoto sportu u nás. Jinak bych dal maximální hodnocení už kvůli mě blízkému tématu.

čekanka13
11.09.2015

Fotbal mi nic neříká a fanoušky nechápu. Když jsem začala knihu číst, nevěřila jsem, že ji dočtu. No, dočetla jsem, kniha mne dostala. Asi proto, že o ten fotbal nešlo v první řadě.

lucifuk
31.01.2014

Pokojná kniha, so zaujímavým námetom. Veľmi netypický Grisham, ale čítanie je o to viac pútavé.

kacaaba
22.08.2013

Nejdřív se mi kniha nelíbila, myslela jsem, že jí odložím, ale pak jsem se začetla do jednoho smutného životního příběhu. Teď jí můžu jen doporučit.