Meda77 Meda77 komentáře u knih

Farma Farma Tom Rob Smith

Označení thriller je podle mě zavádějící. Jde o psychologické drama s krimi zápletkou. Spousta komentářů tu působí dojmem rozčarování, ale je nutné si uvědomit že se jedná o severskou tvorbu a pokud jste viděli více severských filmů bude vám to jasné. Kniha na mě působí více jako filmový scénář, který připomíná vyprávění z pohledu třetí osoby. Každopádně bych tuto knihu nezhazoval do průměru, což potvrzuje i to, že se stala bestsellerem. Vyprávění většinou dokáže udržet napětí v celém ději, rozuzlení také vydrží až dokonce, což je fajn. Ano, konec se dal ještě vybrousit, je hektický a je to hodně cítit, ale čte se to skvěle a ve které knize nenajdete drobné chybičky nebo detaily? Rozhodně najdete průměrovější díla. Poctivé 4 hvězdy.

16.11.2021 4 z 5

Fantom hlubin Fantom hlubin James Rollins (p)

Tato kniha není rozhodně žádný akční thriller, je to spíše dobrodružný román s akčními momenty. Děj se ubírá přímým směrem, což je na pohodu. Autor to trochu přeplácal s postranními akcemi a místy z některých počinů vyzařuje dětská naivita. Pokud vás pronásleduje ozbrojený protivník asi nebudete mít náladu líbat ženě ruku jako na straně 259,to spíš ožužláte zásobník pistole, aby vám rychleji létaly kulky ( myšleno u pistole, ne u majitele zbraně). S bočními liniemy to autor opravdu přehnal, jako by chtěl napsat 3 příběhy v jednom, což shodil román do průměru. Shrnutě oddechovka pro nenáročné, která neurazí ani nenadchne, takový malý Indiana Jones. Pro ty z náročnějších bude lepší volba Forsyth, Morrell a podobně.

15.11.2021 3 z 5

Buch! Buch! Terry Pratchett

Pokračování fantasy pohádky o hlídce, která občas připomíná naši "hlídku" v realitě samej trol, upír, trpaslík a sem tam člobrda. Psáno s pěknou dějovou linií, občasným příjemným humorem. Jsem přesvědčen, že autor má vyrovnanější díla a rád si je přečtu. Tento kousek měl být asi o 150 stran kratší a rozhodně by byl čtenářsky lepší, na skoro 500stran vznikaly zbytečně hluchá místa. Kratší kniha by působila dějově zhutněně a i humor by se lépe rozložil. Chvílemi navozuje pocit umělého protahování a to je škoda. Fandové série asi nevynechají, ostatní pokud sáhnou po jiném dílu o nic nepřijdou.

13.11.2021 3 z 5

Šestá hlídka Šestá hlídka Sergej Lukjaněnko

Zakončení série proběhlo vcelku důstojně, není tu tolik akce, že by se z toho rolovaly ponožky, ale fajn se to čte. Je vidět, že už chtěl autor sérii dokončit, ale zároveň nechtěl celý děj poslat do pampersů. Kdo četl předešlé díly stejně nemá na výběr a přečte. Doporučuji.

10.11.2021 4 z 5

Denní hlídka Denní hlídka Sergej Lukjaněnko

Pro někoho zřejmě malinko slabší díl série, ale zapadnout sem musí. Autor musí popsat i druhou stranu hlídky. Přečíst se to dá, Sergej píše konstantně dobře. Je to jako v Hobitovi, někdy s pytlíky bojujete a někdy se s nimi jen tak potulujete [převážně muži].

Projekt Kraken Projekt Kraken Douglas Preston

Preston rozhodně není žádný amatér. Tento román nepřetéká zběsilou akcí, ale napětí i děj dávkuje tak že se nudit nebudete. Lehčí příjemné čtení o umělé inteligenci, které se trošku splaší ui hormony, vždyť je to ženská tak na to má právo. Nic ve zlém květinky. Psáno bezva Prestnovým stylem, pěkně se to čte, pěkně to končí, pěkně to odsýpá, pěkné čtení Vám přeji. Pokud chce někdo ranařinu a krev tak holt musí tohle přeskočit no.

Čas zemřít Čas zemřít Wilbur Smith

Jsem fanda Smithe, ale objektivně trošku slabší psaníčko, oproti třeba Dravci. Chvílemi to spadá do lepších filmů s Chuckem Norrisem, romantiky, kterou Wilbur umí je tady pomálu, to už se víc namazlíte doma s čivavou, ale jinak to celkem plyne. Úvodních asi 200 stran se musíte připravit na naháněčku postaršího mamuta a potom už klasický akčňák. Myslím že měl trošku zkrátit stopáž a víc si pohrát s postavami. Od WIlbura lehký nadprůměr.

Nová hlídka Nová hlídka Sergej Lukjaněnko

Standardní pokračování série. Hlídky se mezi sebou sice nemastí, skoro to vypadá, že si chtějí dát hudlana, ale to nijak děj nepohoršuje. Žádné obrovské novinky v ději neočekávat, ale pro fandy povinnost. Lukjaněnkovo pohodové psaní krásně ubíhá, komu ovšem série nesedla musí sáhnout po jiném autorovi eventuálně po manželce. Fandům doporučím Světlým i Temným.

07.11.2021 4 z 5

Lovec zabiják Lovec zabiják Chris Ryan (p)

No tak za 5 hvězd by to degradovalo jiná a lepší díla od autorů akčních thrillerů, jako třeba Morrell nebo Forsyth. Souhlas s ostatními, že je to psáno na tvrdo a maličko syrově, ale ne zas tak moc. Sešmrdlat hubu řetězem není zas takové brutus. Připadalo mi to místy trochu naivní, psáno průměrně. Absence konce může některé čtenáře frustrovat. Konec je dost odfláklý, nemusí vždy končit happyendem, ale sdělit, že hlavní postava asi někam jela je trošku mimo mísu.

Grázlové Grázlové Stephen Hunter

Jak už z názvu vyplývá nepůjde o žádné skautíky co nosí nákup babičkám, ale o nahánění párečku gaunerů, kteří by vám babičku akorát tak pěkně zmazali. Hunter drží stejnou laťku, přesněji stejně dobrou. Napínavá akční a dobře vyprávěná záležitost. Má jít o akční thriller, což splňuje velmi dobře. Nemá cenu porovnávat maličkosti, kdo ho má jak dlouhého a podobně. Kdo od Huntera něco četl zblajzne i tohle a rád. Doporučuji.

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Tak tohle je pouze těžký průměr. S hrdiny románu se vůbec nestihnete blíže seznámit, oni se o to ani nesnaží, děj se odvíjí jak teenager na prvním rande, občas dobrý občas ne, časové hrátky, ačkoliv myšlenka by mohla být OK, tady vyzněly do ztracena. Nemastné neslané jako při žaludeční dietě. O nic nepřijde kdo koukne jinam.

07.11.2021 2 z 5

Mayday Mayday Thomas H. Block

Klasický Block. Ranveje, napětí, akce, piloti, letušky a letadla s KŘIDÉLKY. Blockova tvorba se točí kolem leteckého provozu, letadel a napínavých a i katastrofických příbězích. Píše pěkně, vypravěčsky a umí udržet u děje. Příjemné, napínavé čtení.. Doporučuji.

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Ačkoliv film byl v celku ok, možná taky kvůli Tomu Cruisovi,tohle byla jak již uvedl Honza T slabota. Ti, kteří už mají za sebou nějaký ten akční thriller budou asi mírně frustrovaní. Jack se tu chová jak všeználek, který skoro věští z nějaké koule. Nebo z něčích koulí? Stopáž dlouhá, neustálé obhajoby dedukcí, zbytečně rozsáhlý popis terénu, pak přijde děj nebo akce a po dvou odstavcích je po všem, no horší jak mladistvej po sexu. Horší průměr, spíše blé.

07.11.2021 2 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Skvělá záležitost, hodnocení jsem psal už v ostatních dílech, platí i tu. Fanouškové čtěte.

Poslední hlídka Poslední hlídka Sergej Lukjaněnko

Kdo zná Lukjaněnka povinnost, kdo ne tak taky. Vážně, pro fandy scifi a fantasy počteníčko. Kdo radši romantiku musí do červené knihovny.

Šerá hlídka Šerá hlídka Sergej Lukjaněnko

Lukjaněnko je pro mě srdcovka, takže těžko být objektivní, takže asi takhle : Při čtení nemáte pojem o čase, běží to jak natřená fretka medem, autor odvíjí výborné dialogy postav, které nejsou zbytečně přepálené jak v amerických filmech. Kniha jde pěkně po příběhu, bez zbytečných sáhodlouhých popisování interiérů a okolí. Sérii je lepší číst popořadě, všechny díly jsou super. Doporučuji.

Umění zabíjet Umění zabíjet Daniel Silva

Dobře plynoucí špionážní akcňák, čtivé a dobře ubíhající, Silva se drží svých zaběhnutých koleji, což je dobře, proč měnit co funguje.

Bod zlomu Bod zlomu Tom Clancy

Docela čtivé, taková episoda z béčkoveho filmu, nepotěší ani neurazí, ale na Clancyho slaboučký čajíček, žádné projimadlo z toho nečekejte.

Na ostří Na ostří David Morrell

Velmi dobrý akční thriller. Morrell píše ve svých zaběhnutých kolejích. Ví co se po něm žádá a tak to dává. Všechny jeho knihy jsou velmi zábavné a čtivé. Doporučuji všem co chtějí oddech a zároveň napětí a zábavu Lepší než si rozbíjet huby po hospodách je lepší to nechat Morrellovi, udělá to líp a ještě po sobě uklidí. Doporučuji velmi.

06.11.2021 5 z 5

Nákaza Nákaza Robin Cook

Klasický oddechový román z klasického lékařského prostředí. Lehčí průměr, jeho romány jsou prakticky stejné, ale čte se to celkem fajn.Čtěte s rouškou ať něco nelapnete.

06.11.2021 4 z 5