Na ostří

Cavanaugh a Carl, dva nejlepší kamarádi, na sebe vzájemně míří zbraní. Ale tentokrát už to není jako v dětství hra s falešnou pistolkou – jejich život dramaticky změnil směr a jeden druhého musí zabít, aby sám přežil.

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74035/na-ostri-wXq-74035.jpg 4.296

Cavanaugh 2.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Alpress

The Naked Edge, 2009

Kniha Na ostří

raty
01.01.2020

David Morrell je bez debat výborný vypravěč. Ale akční honička s neohroženým hrdinou, potoky krve a stovkami mrtvol je dnes už trochu přežitek. Příběh silně připomíná americké devadesátkové filmy. Kdo má tenhle žánr rád, bude spokojený.

petrpospa
07.09.2019

Morrellů jsem četl hodně, ale nikdy jsem žádného nekomentoval. Dokonce bych si dokázal vzpomenout na názvy některých románů. Že si nevzpomenu na název této knihy a že k tomu nebudu potřebovat ani moc uplynulého času, je nad slunce jasné... Opakuje se mi to dost často, sáhnu po autorovi, kterého jsem deset let nečetl. A protože "tenkrát" to nemělo chybu, čekám to samé i dnes. Bohužel, včera bylo včera a dnes je dnes a zase tak veliká bomba to není. Možná zraji v náročnějšího čtenáře, možná autor píše hůře, možná kombinace obojího. Každopádně Morrell pořád píše dobře, napínavě, barvitě. Hltám stránku za stránkou, ale když je těch stránek moc, začne ve mně hlodat pocit, že už je toho vážně moc. Moc akce, moc konspirace, nečekaných zvratů, orgánů a organizací, hrdinů, hrdinek, mrtvol a raněných..... A závěru už prostě odmítám věřit, což je velká škoda. Aspoň pro mě.

Martin1974
27.02.2019

Tak toto bola podpriemerná americká rozprávka. Morrella som si vždy rád prečítal, ale mám pocit, že kvalitu svojich starších románov už nedosiahne... Ono to tak býva, keď autor píše už len zo zvyku..

Richie1
13.09.2018

Kvalitní thriller osvědčeného autora špionážních románů. Morrel nezklamal, i když druhá půlka knihy už pro mě nebyla tak napínavá. Příběh se příliš natahoval a závěr byl už zbytečně komplikovaný a ani ne moc uvěřitelný. Četlo to ale dobře - vždy, když už jsem se skoro začínal nudit, tak přišla další rychlá akce. Až na ten závěr tedy velmi pěkný příběh. 70%

ArwenAragorn
21.07.2017

Moje druhá knížka od Morella, děj jede jak namydlený blesk, spousta akce,spousta napětí, spousta léček, spousta mrtvol, spousta nožů..... Děkuji čtenářům s vesměs velmi kladným hodnocením, že mě na tohoto autora upozornili.

meloun466
27.03.2017

Akční, napínavé, akční, napínavé.....BOMBA
Sice ne nejlepší kniha od Morrella, ale i tak 5 hvězd.
PS. Kdo by si po přečtení téhle knihy nechtěl koupit nějakej hezkej nůž :D, já jo!!!!!!!!

hana4834
04.11.2016

knihy s Cavanaughem vřele doporučuju

šipek
10.09.2015

Prostě Morrell se výborně čte. Všem doporučuji.