Na ostří

Na ostří https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74035/bmid_na-ostri-wXq-74035.jpg 4 103 20

Cavanaugh série

< 2. díl

Cavanaugh a Carl, dva nejlepší kamarádi, na sebe vzájemně míří zbraní. Ale tentokrát už to není jako v dětství hra s falešnou pistolkou – jejich život dramaticky změnil směr a jeden druhého musí zabít, aby sám přežil.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress

The Naked Edge , 2009

Meda77
06.11.2021 5 z 5

Velmi dobrý akční thriller. Morrell píše ve svých zaběhnutých kolejích. Ví co se po něm žádá a tak to dává. Všechny jeho knihy jsou velmi zábavné a čtivé. Doporučuji všem co chtějí oddech a zároveň napětí a zábavu Lepší než si rozbíjet huby po hospodách je lepší to nechat Morrellovi, udělá to líp a ještě po sobě uklidí. Doporučuji velmi.

raty
01.01.2020 4 z 5

David Morrell je bez debat výborný vypravěč. Ale akční honička s neohroženým hrdinou, potoky krve a stovkami mrtvol je dnes už trochu přežitek. Příběh silně připomíná americké devadesátkové filmy. Kdo má tenhle žánr rád, bude spokojený.

petrpospa
07.09.2019 3 z 5

Morrellů jsem četl hodně, ale nikdy jsem žádného nekomentoval. Dokonce bych si dokázal vzpomenout na názvy některých románů. Že si nevzpomenu na název této knihy a že k tomu nebudu potřebovat ani moc uplynulého času, je nad slunce jasné... Opakuje se mi to dost často, sáhnu po autorovi, kterého jsem deset let nečetl. A protože "tenkrát" to nemělo chybu, čekám to samé i dnes. Bohužel, včera bylo včera a dnes je dnes a zase tak veliká bomba to není. Možná zraji v náročnějšího čtenáře, možná autor píše hůře, možná kombinace obojího. Každopádně Morrell pořád píše dobře, napínavě, barvitě. Hltám stránku za stránkou, ale když je těch stránek moc, začne ve mně hlodat pocit, že už je toho vážně moc. Moc akce, moc konspirace, nečekaných zvratů, orgánů a organizací, hrdinů, hrdinek, mrtvol a raněných..... A závěru už prostě odmítám věřit, což je velká škoda. Aspoň pro mě.

Martin1974
27.02.2019 2 z 5

Tak toto bola podpriemerná americká rozprávka. Morrella som si vždy rád prečítal, ale mám pocit, že kvalitu svojich starších románov už nedosiahne... Ono to tak býva, keď autor píše už len zo zvyku..

Richie1
13.09.2018 4 z 5

Kvalitní thriller osvědčeného autora špionážních románů. Morrel nezklamal, i když druhá půlka knihy už pro mě nebyla tak napínavá. Příběh se příliš natahoval a závěr byl už zbytečně komplikovaný a ani ne moc uvěřitelný. Četlo to ale dobře - vždy, když už jsem se skoro začínal nudit, tak přišla další rychlá akce. Až na ten závěr tedy velmi pěkný příběh. 70%

ArwenAragorn
21.07.2017 4 z 5

Moje druhá knížka od Morella, děj jede jak namydlený blesk, spousta akce,spousta napětí, spousta léček, spousta mrtvol, spousta nožů..... Děkuji čtenářům s vesměs velmi kladným hodnocením, že mě na tohoto autora upozornili.

hana4834
04.11.2016 4 z 5

knihy s Cavanaughem vřele doporučuju

šipek
10.09.2015 4 z 5

Prostě Morrell se výborně čte. Všem doporučuji.

Roob
31.03.2014 3 z 5

Lepší než Rambo

Prateri
09.03.2014 4 z 5

V první chvíli jsem si nebyla jistá, jestli tato kniha bude "můj šálek čaje", a tak jsem si řekla,že jí dám šanci na stránku třicet a najednou jsem byla na straně sto. Nešlo to jinak, doslava jsem ji zhltla celou.

bbara155
26.06.2013 4 z 5

Velmi akční a napínavé čtení. Knihy Davida Morrella bývají vždy napínavá a dobře se čtou a rozptyl jeho témat je docela široký.

OT-PI
19.03.2013 4 z 5

Další výborný Morrell. Kniha je drsná, napínavá a velmi čtivá. Autor opět dokázal, proč je jedním z mých nejoblíbenějších spisovatelů.

čef
07.02.2013 5 z 5

Přidávám s k HannyC - Morrellův svět je zlý, plný úskoků a léček. Místy až připomíná postapokalyptické sci-fi romány. Někdy dokonce musí být bitka s predátory v parku odbyta jenom dvěma větami, tak je všechno nabité akcí, až by to možná už nudilo. Ovšem čtenář se nudit nesmí a o to jde autorovi především. Proto je kniha vyšperkována sebeobrannými technikami, technikami maskování a přežití, a zde především kultem nože. Dozvíme se tak mnoho detailů o všech typech krátkých chladných zbraní co kdy existovaly a dostaneme chuť si něco takového pěkného pořídit. K tomu máme dokonce v závěru i příslušné odkazy na netu. V tomto světě lze však žít pohodově pouze virtuálně večer v posteli, do reality bych ho nastěhovat nechtěl, ale kdo se mne bude ptát?

HannyC
03.01.2013 4 z 5

David Morrell ... který ví o čem píše :) Jeden z mála spisovatelů co si "texty" necucá z prstu, ale nápady k příběhům "ověřuje" v praxi :) .... naprosto uvěřitelná zápletka se skvělým psychologickým vyobrazením obou hlavních postav ... čtivý román, který se zpočátku jeví jako typicky "mužská" záležitost ... nicméně v průběhu četby jistě okouzlí i ženy :) ... napětí trvá až do poslední stránky ... a vy nevíte jestli to tentokrát dopadne dobře ... dobro v životě přeci většinou nevyhrává :(

Spark
30.12.2012 5 z 5

První kniha od tohoto autora, kterou jsem četla. Jsem opravdu nadšená, napínavý děj, který Vás nenechá se od knihy odtrhnout. Doporučuji.

Kačudovič
29.10.2012 5 z 5

S potěšením konstatuji, že Davidu Morrellovi ani v roce 2011 nedochází dech :-) Mimochodem, volné pokračování románu Ochránce, alespoň, co se hlavních postav týče.

Val
07.09.2012 5 z 5

Zcela souhlasím s Jackem Bauerem....... byl to sice masakr, ale to si u Morrella člověk zvykne..... Každopádně se to četlo neuvěřitelně dobře... Doporučuju !

Jack Bauer
10.03.2012 5 z 5

Akční od samého začátku až do konce, jak už bývá u Morrella zvykem. Výborně napsané, jeho knihy se čtou jedním dechem a tuto jsem přečetl na jeden zátah. Venku hezky a já čučel doma a nemohl se odtrhnout od knihy dokud jsem ji nedočetl. Tentokrát se Morrell zbláznil do nožů.

kristian13
24.01.2012 2 z 5

jedna velká zabijačka - na můj vkus strašně moc mrtvých - kdyby se něco takovýho stalo - tak by internet byl neustále zahlcenej senzačními masakry - až moc odtržený od reality - ale někdo to má rád tak mu to nehodlám brát

KKK
17.01.2012

Přinesl teď k Vánocům Ježíšek,už se těším.