maygirl maygirl komentáře u knih

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Stojí za přečtení. Přiznám se, že při pročítání první třetiny jsem měla pocit, že autorka dělá vše proto, aby mi byla hlavní hrdinka maximálně nesympatická a aby mě stylem psaní od četby odradila. Nicméně mě zajímalo, jak se děj vyvine a tak jsem ve čtení pokračovala dál a vyplatilo se. Hrdinka nakonec získala mé sympatie a rozuzlení mě mile potěšilo... Měla jsem několik hypotéz a vše bylo nakonec jinak. A to mě baví :-)

08.10.2018 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Na základě mediálního obrazu jsem čekala podstatně více. Tísnivou atmosféru i hektolitry malinové šťávy si v knize čas od času ráda vychutnám. Zde se objevilo obojí, ale bylo to uchopeno způsobem, který mě nezaujal. Své čtenáře si kniha jistě najde, osobně ale upřednostním jiné detektivky.

24.09.2018 3 z 5

Noční linka důvěry Noční linka důvěry Miroslav Huptych

Krásná a svým námětem jedinečná sbírka. Doporučuji a to zejména každému, kdo se s linkou důvěry nějakým způsobem potkal, ať už v roli interventa, či klienta.

24.09.2018 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Sympatická jednohubka. Děj pěkně odsýpá. Podezření, kdo je vrah, jsem pojala celkem brzy, dokonce jsem se i trefila, ale až do poslední kapitoly jsem si nebyla stoprocentně jistá a kniha mě téměř do poslední stránky udržovala v příjemném napětí. Hlavní hrdinka je sympatická a její příběh moc pěkně vystavěný. Líbí se mi, že autorka při psaní spolupracovala s odborníky na různá témata, aby informace dávaly hlavu a patu. Palec nahoru, první kniha, kterou jsem od autorky četla a rozhodně ne poslední. Doporučuji!

24.09.2018 5 z 5

Hormonální jógová terapie Hormonální jógová terapie Dinah Rodrigues

Zajímavá kniha. Cvičení doporučuji vyzkoušet, mně vyhovují. Jako mínus bych uvedla strukturu knihy, která mohla být přehlednější. Jinak nemám, co bych vytkla, doporučuji a rozdhodně se k ní budu vracet.

22.08.2018 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Na první pohled jednohubka na odpoledne, která v sobě ale skrývá silné téma podané zajímavou formou - kompozice hlavní linky, deníkových záznamů a příběhů spolupacientů. Doporučuji velmi.

26.07.2018 4 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Výborné jako první díl :-)

25.07.2018 5 z 5

Esmera Esmera ZEP (p)

Moc pěkná kresba, ale co se příběhu týče, čekala jsem něco jiného.

25.07.2018 3 z 5

Svatá Barbora Svatá Barbora Marek Šindelka

Výborný komix, skvělá atmosféra, děj pěkně odsýpá. Ráda se k němu znovu vrátím.

04.06.2018 5 z 5

Čekala jsem něco trochu jiného. Nicméně příjemná, oddechová četba.

12.05.2018 3 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Výborný námět a výborné zpracování. Ke knize se určitě ještě vrátím.

20.02.2018 5 z 5

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Těžko se mi hledají slova... Výborné dílko, které na člověka dokáže rychle přenést romanticko-tísnivé pocity, kombinující nádech viktoriánské éry, Purpurového vrchu a seriálového zpracování Jany Eyrové s Martou Vančurovou v hlavní roli. Skvostná jednohubka, dokonalá pro sychravý podzimní večer... Doporučuji!

28.12.2017 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Jedním slovem: skvělé! Oddechové detektivky s napětím do poslední stránky a se sympatickým hradinou. Nejvíc se mi líbil první díl - Drasticky děsivý Dexter, naopak nejméně mě zápletkou zaujal Dexter v temnotách. Ve všech třech dílech mě ale baví mimo hlavní dějovou linku kolem případu sledovat i ty vedlejší - vývoj jednotlivých postav, jejich vztahy, osobní život... a samozřejmě nemohu opomenout Dexterův smysl pro humor :-) Rozhodně doporučuji, počtu stran se netřeba bát, čte se to jako po másle a díky krátkým kapitolám je to prima i jako nenáročná četba do MHD. Už teď se těším, až se pustím do dalšího dílu.

25.12.2017 4 z 5

Andělské drápky Andělské drápky Alejandro Jodorowsky

Bylo to naprosto něco jiného, než jsem čekala, ale přesto zajímavé. Kniha, kterou je dobré přečíst opakovaně a hledat hlubší smysl.

30.11.2017 4 z 5

Oddechová literatura, pro zahnání podzimního splínu ideální. Celkově mě více bavily kapitoly psané Dominikem Landsmanem - styl vyprávění mi přišel zábavnější a postava hrdiny mi byla sympatičtější... během knihy čím dál tím více. Zatím co na začátku jsem měla stejné sympatie k oběma dvěma hrdinům, ženská hrdinka mi připadala čím dál protivější a přiznám se, že některé úseky, psané z jejího pohledu, jsem nakonec přeskakovala.

Jak jsem už uvedla, jde o nenáročnou knihu. Svůj cíl, kterým je především pobavení čtenáře, jistě plní. K některým částem (například k návštěvě jasnovědkyně z pohledu muže) se ráda někdy vrátím znovu.

25.11.2017 3 z 5

Spartan Spartan Jeff O'Connell

Námětem, řadou zážitků autora a příběhy řady inspirativních lidí se jedná o velmi zajímavou a unikátní knihu. Lépe jsem si také udělala představu o konceptu Spartan Race a dalších podobných závodů. Na druhou stranu si myslím, že se obsah dal shrnout do třetinové knihy, některé informace (například kritika současného nezdravého životního stylu v USA) se mnohokrát opakovala a co mi vadilo nejvíce byly opakované věty začínající "vědci zjistili..." bez uvedení zdroje. Knihu jsem dočetla, ale na můj vkus příliš mnoho textu kolem několika jasných myšlenek. Znovu už se k ní zřejmě nevrátím, ale jako oddechové motivační čtení, proč ne.

25.09.2017 3 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Úžasné! Roztomilá, oddechová jednohubka, která pohladí po duši :-)

14.08.2017 5 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Začala bychtím, co mě zaujalo a co se mi líbilo: žánr, české reálie, neotřelá zápletka na lodi, prostřihy mezi současností odehrávající se na lodi a vzpomínkami na minulost, a také pěkný přebal.

Zhruba do třetiny knihy jsem se opravdu bavila a byla napnutá, jak to bude pokračovat. Bohužel ze mě nadšení čím dál více opadalo, až jsem začala přeskakovat jednotlivé odstavce, abych už byla konečně na konci, věděla, jak to celé dopadlo a mohla knihu odložit. K přečtení mě nalákala řada kladných recenzí a líčení čtenářů, jak se u knihy úžasně bavili. Já ne. Nemohu zároveň říci, že by mi tato kniha přišla špatná, jak jsem psala, měla pro mě řadu plusů, ale kdyby byla o polovnu kratší, byla bych raději.

Jednoduše mě nebavila, zejména prostřihy do minulosti mě čím dál více nudily. Věřím, že si své čtenáře jistě najde, ale já nemám v plánu se k její četbě znovu vrátit.

27.07.2017 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Po příběhové stránce skvěle vystavěná a zároveň velmi čtivá kniha - autorčin styl psaní mi opravdu sedl. Fikce, vycházející z řady reálných faktů, což mě baví a motivuje k tomu dohledat si další literaturu k tomuto tématu.

Kniha se dělí na čtyři hlavní části, z nichž mi nejvíce sedla první a poslední, ve které jsem byla znovu a znovu překvapována vývojem, který mě nenechal knihu ani na chvíli odložit.

Doporučuji a předpokládám, že si v budoucnu knihu přečtu znovu :-)

19.07.2017 5 z 5

Sladká droga Sladká droga Martina Fontana

Bohužel souhlasím s předchozími komentáři. Téma rozhodně zajímavé, ale škoda tolika papíru na informace, které šly vyjádřit maximálně na poloviční ploše. Pro více informací bych doporučila spíš dokumentární film Cukr-blog, než tuto publikaci.

23.06.2017 2 z 5