maygirl maygirl komentáře u knih

Rudo Rudo Daniel Majling

Jeden z nejlepších komixů, které jsem zatím četla. Syrovná kresba se svérázným humorem do sebe skvěle zapadají a vytvářejí jedinečné dílko, které člověk přečte jedním dechem :-)

14.02.2016 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Předchozí knihy byly naprosto skvělé, přečetla jsem je jedním dechem. Do této jsem se ani po opakovaných pokusech začíst nedokázala. Těžko říci proč. Moc ráda bych se k ní ale časem vrátila... chce to správné rozpoložení :-)

06.04.2020 3 z 5

Moderní výživa ve fitness a silových sportech Moderní výživa ve fitness a silových sportech Lukáš Roubík

Výborná kniha. Přehledná příručka, která poskytuje komplexní a vyčerpávající pohled do dané problematiky. Nelze sice číst na jeden zátah :-) ale budu se k ní opakovaně vracet a čerpat.

11.10.2018 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Stojí za přečtení. Přiznám se, že při pročítání první třetiny jsem měla pocit, že autorka dělá vše proto, aby mi byla hlavní hrdinka maximálně nesympatická a aby mě stylem psaní od četby odradila. Nicméně mě zajímalo, jak se děj vyvine a tak jsem ve čtení pokračovala dál a vyplatilo se. Hrdinka nakonec získala mé sympatie a rozuzlení mě mile potěšilo... Měla jsem několik hypotéz a vše bylo nakonec jinak. A to mě baví :-)

08.10.2018 3 z 5

Noční linka důvěry Noční linka důvěry Miroslav Huptych

Krásná a svým námětem jedinečná sbírka. Doporučuji a to zejména každému, kdo se s linkou důvěry nějakým způsobem potkal, ať už v roli interventa, či klienta.

24.09.2018 5 z 5

Hormonální jógová terapie Hormonální jógová terapie Dinah Rodrigues

Zajímavá kniha. Cvičení doporučuji vyzkoušet, mně vyhovují. Jako mínus bych uvedla strukturu knihy, která mohla být přehlednější. Jinak nemám, co bych vytkla, doporučuji a rozdhodně se k ní budu vracet.

22.08.2018 4 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Výborné jako první díl :-)

25.07.2018 5 z 5

Čekala jsem něco trochu jiného. Nicméně příjemná, oddechová četba.

12.05.2018 3 z 5

Andělské drápky Andělské drápky Alejandro Jodorowsky

Bylo to naprosto něco jiného, než jsem čekala, ale přesto zajímavé. Kniha, kterou je dobré přečíst opakovaně a hledat hlubší smysl.

30.11.2017 4 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Úžasné! Roztomilá, oddechová jednohubka, která pohladí po duši :-)

14.08.2017 5 z 5

Sladká droga Sladká droga Martina Fontana

Bohužel souhlasím s předchozími komentáři. Téma rozhodně zajímavé, ale škoda tolika papíru na informace, které šly vyjádřit maximálně na poloviční ploše. Pro více informací bych doporučila spíš dokumentární film Cukr-blog, než tuto publikaci.

23.06.2017 2 z 5

Svět podle Lu - Průvodce krásou každé bohyně bez ohledu na váhu a věk Svět podle Lu - Průvodce krásou každé bohyně bez ohledu na váhu a věk Lucie Dolejší

Příjemná knížka k prolistování ke kávě. Obsah by měl být prakticky zaměřen, ale možná mi zcela nesedl styl podání (oproti videím Lu, která jsou skvělá). Knihu k přečtení doporučuji, ale zároveň musím konstatovat, že jsou lepší knihy, zaměřené na módu, líčení a spol.

08.05.2017 3 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Velmi silný příběh. Jedinečná sonda do velmi smutného životního osudu. Obdivuji autorčino odvahu, že se rozhodla tak otevřeně psát o sobě a nemoci, která ji postihla a že se rozhodla na veřejnosti prostřednictvím reklamní kampaně otevřít diskusi o tomto tématu, které je v dnešní době velmi naléhavé.

29.04.2017 5 z 5

Lahodně s Ellou každý den Lahodně s Ellou každý den Ella Woodward

Jedna z nejlepších kuchařek, jaké mám. Recepty jsou snadné a rychlé na přípravu, obvykle z běžně dostupných surovin a navíc zdravé. Doporučuji!

26.04.2017 5 z 5

Primal Blueprint Primal Blueprint Mark Sisson

Kniha pěkně shrnuje principy výživy, pohybu a význam kvalitního odpočinku. Nejedná se vlastně o nic převratného, ale v dnešní době plné prefabrikovaných potravin a celé řady jak výživových, tak pohybových směrů, je podle mě fajn shrnout v ucelené publikaci naprosté základy "přirozené" výživy a pohybu a apelovat na čtenáře, aby při stravování, ale i při pohybu a odpočinku především zapojoval vlastní mozek a přemýšlel nad tím, co jí, jak se hýbe, jestli svému tělu dopřává dostatek regenerace. Primal blueprint se říká umírněné paleo, ale já bych to jednoduše nazvala stravováním za použití intuice a zdravého rozumu. Jediné, co bych knize vytkla je odkazování na naše předky, kteří žili v pravěku. Autor jistě s dobrou myšlenkou srovnává život dnešního člověka a našich předků, ale domnívám se, že jde spíš o "romantickou" fikci, která má v knize ilustrovat kontrast a škodlivost moderního života, než že by šlo o informace podložené fakty. Čili tobych brala s velikou rezervou. Jinak knihu doporučuji, určitě se k ní ještě vrátím.

26.04.2017 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Výborná detektivka! K hlavnímu hrdinovi jsem si chvíli hledala cestu, ale nakonec si mě získal, je to sympaťák :-) Přesto, že kniha má přes 500 stran, čte se velmi lehce a svižně. Zápletka je skvělá, překvapivá a moc se mi líbí popis reálií, který mě skvěle vtáhl do příběhu. Doporučuji a už se moc těším, až si přečtu další díl :-)

06.02.2017 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Příjemná knížka, která mi prozářila pošmourný zimní den a od které jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem ji nepřečetla do konce. Autorčin styl psaní se mi moc líbí, stejně jako v Sedmilhářkách, zápletka se mi také líbila a sympatické bylo ve vyprávění střídání pohledů dvou hlavních protagonistek. Co bych vytkla byl poněkud rozvláčnější konec... zápletka vygradovala, ale přesto přede mnou ještě zůstal poměrně velký kus knihy, kdy už jsem text trochu přeskakovala. Nicméně je to jedna z knížek, ke kterým se ráda časem opět vrátím :-)

02.02.2017 4 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Tuhle knihu je dobré postupně dávkovat. V tom mi vyhovovalo postupné přidávání jednotlivých textů na blog, kde původně vyšly. Ve větším množství je tu na mě možná trochu moc cynismu, hlavně u textů Michelle. Na druhou stranu musím říct, že ve správných dávkách jde o skvělé vykreslení řady situací a myšlenek, které opravdu sedí... jen nevím, za přiznat mužské polovičce, jak moc to občas sedí :-) Doporučuji k přečtení!

24.01.2017 4 z 5

Holky Holky Nic Kelman

Holky pro mě jsou takovým čtenářským oříškem... na jedné straně kniha obsahuje celou řadu zajímavých myšlenek a dle mého názoru dobře vystihuje mužský pohled na vztahy, motivaci... mužský čtenář možná autorovi v řadě věcí přitaká, ženské čtenářky budou možná rozčarované, ale pokud připustí, že kniha může skutečně odrážet realitu, možná svým mužským polvičkám lépe porozumí.

Bohužel musím také uvést, že forma, kterou je kniha psaná, byla sice originální, ale mně ně zcela vyhovovala - přeskakování v ději, prokládání pasážemi z Homéra nebo etymologickými vsuvkami... Vše dohromady tvořilo literární koláž, která sice dávala smysl a jednotlivé střípky měly své opodstatnění, ale udržet při čtení delší dobu pozornost nebylo jednoduché. Pokud čekáte gradující zápletku, zkuste spíše jiné dílo, tato kniha je spíš koláží - sondou do života jednoho člověka a jeho přístupu (nejen) k ženám. Knihu doporučuji, ale nejde o lehké, oddechové čtení.

16.01.2017 3 z 5

Sexuologie Sexuologie Petr Weiss

Svým obsahem i rozsahem naprosto jedinečná, přehledná publikace. Více takových knih.

14.02.2016 5 z 5